juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#5826 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

uh sta sam ih izostavila :lol:
kakva nepravda
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#5827 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

za ljubitelje tutija frutija :D (inace ivo jos pjeva, valjda po klapama :?: )







a najveca misterija za mene ikada je plavi orkestar :shock: :? :?: :-? :cry:

mislim ni glasa, ni face, ni dobre pjesme, ni dobrog teksta ni dobrog muzicara .... sve skupa daleko ispod ostalih iz tog kruga

a opet ono top topova :o u jednom (duzem) periodu.

najvise para od svih ikada zaradili, najvece ludilo medju curicama ...



i za

pustopoljina wrote: btw. ljudima koji su mojih godina i ne znaju ove tekstove, pristupam s oprezom.

:thumbup:

tacnije zaobilazim ih u sirokom luku :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5828 Re: juga 1950.-1990.

Post by dezurni_ucenik »

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5829 Re: juga 1950.-1990.

Post by dezurni_ucenik »

uglavnomja wrote:



a najveca misterija za mene ikada je plavi orkestar :shock: :? :?: :-? :cry:

mislim ni glasa, ni face, ni dobre pjesme, ni dobrog teksta ni dobrog muzicara .... sve skupa daleko ispod ostalih iz tog kruga

a opet ono top topova :o u jednom (duzem) periodu.

najvise para od svih ikada zaradili, najvece ludilo medju curicama ...



I jos dovoljno bezobrazni da popljuju Stulica. Nisam neki fan Azre ali neko ko pjeva u komunistickom Tokio Hotelu fakat nema pravo da sere protiv drugih.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5830 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

Moja nekadašnja nastavnica muzičkog u osnovnoj školi je Plavi Orkestar objasnila ovako:
"...premladi momci, bez pretjeranog talenta i tankih tekstova su napravili bum jer je Lošin otac radio na televiziji i imao veze i kontakte. Plus su bili iz glavnog grada. A u BL masa boljih grupa - no nemaju veze i vezice"
Eh sad koliko je tu tata Dobrica imao uticaja, ja ne znam ali nije da ih raja nije slušala bjesomučno.
I još gore, neko uze milione da bi napravio loš dokumentarac o žešće mediokritetskom bendu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#5831 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

Ommadawn wrote:Moja nekadašnja nastavnica muzičkog u osnovnoj školi je Plavi Orkestar objasnila ovako:
"...premladi momci, bez pretjeranog talenta i tankih tekstova su napravili bum jer je Lošin otac radio na televiziji i imao veze i kontakte. Plus su bili iz glavnog grada. A u BL masa boljih grupa - no nemaju veze i vezice"
Eh sad koliko je tu tata Dobrica imao uticaja, ja ne znam ali nije da ih raja nije slušala bjesomučno.
I još gore, neko uze milione da bi napravio loš dokumentarac o žešće mediokritetskom bendu.

mislim da tata losha nije imao puno upliva :D dapace

isao je mali losha drugom stranom, preko kcerke neke zene sa tv :oops:
a bilo je tu jos zenskih uticaja, preko tata :zzzz:

i opet nije tv tada bila presudna, malo programa, urijetko muzika ... a vecina omladine visila vani.
tad su ploce i kasete bile glavne.

ali ono ludilo, mislim u bg najvise :roll:

a sto se tice mladosti, bili su generacija sa crvenom jabukom, koja je realno 100 klasa iznad bila sa riclom, i vrlo blizu pusenju, elvisu, i valentinu i merlinu ...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#5832 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

uglavnomja wrote:
Ommadawn wrote:Moja nekadašnja nastavnica muzičkog u osnovnoj školi je Plavi Orkestar objasnila ovako:
"...premladi momci, bez pretjeranog talenta i tankih tekstova su napravili bum jer je Lošin otac radio na televiziji i imao veze i kontakte. Plus su bili iz glavnog grada. A u BL masa boljih grupa - no nemaju veze i vezice"
Eh sad koliko je tu tata Dobrica imao uticaja, ja ne znam ali nije da ih raja nije slušala bjesomučno.
I još gore, neko uze milione da bi napravio loš dokumentarac o žešće mediokritetskom bendu.

mislim da tata losha nije imao puno upliva :D dapace

isao je mali losha drugom stranom, preko kcerke neke zene sa tv :oops:
a bilo je tu jos zenskih uticaja, preko tata :zzzz:

i opet nije tv tada bila presudna, malo programa, urijetko muzika ... a vecina omladine visila vani.
tad su ploce i kasete bile glavne.

ali ono ludilo, mislim u bg najvise :roll:

a sto se tice mladosti, bili su generacija sa crvenom jabukom, koja je realno 100 klasa iznad bila sa riclom, i vrlo blizu pusenju, elvisu, i valentinu i merlinu ...
ljudi su svirali stvari plavog orkestra...tri one pjesme...vise nego su ih slusali. i onda kao da ih je nostalgija ucinila popularnijima, nego dok su bili aktuelni sa tim pjesmama.
i imali su nesto sto je vuklo na nervoznog postara (al' ni vode prinijeti) :D i mislim da su tu nasli vise publike, barem ih je moj dajdza slusao i jedne i druge :lol: . i nekako kao da su vise naginjali narodnjacima :skoljka: .
je li penzionisan zelimir altarac cicak? on bi to znao objasniti.
nije meni sto te moram, sto te moram gubiti...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#5833 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

bilo je to davne godine, moja prva ljubav i moji dragi prijatelji na splavu na reci Savi pevali smo ovu pesmu uz gitaru prijatelja mog, oprostajno vece pred mog odlaska u Australiju, nikada necu zaboravit to vece i ovu pesmu
jao baš me je pogodila ta vaša priča . zanima me ako smijem pitati da li ste ostali u kontaktu s vašim prijateljima ?
it has been 20 years, I have tried to stay in touch with all of them. Unfortunately, years have gone by, best of all is that I have the most amazing memories, I will never forget our time spent together!
pa kako da se ne nasmijes glasno :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#5834 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

:-)

"...U jednoj glazbenoj enciklopediji stoji da je Plavi orkestar "kulturni fenomen osamdesetih i devedesetih" (5 milijuna prodanih kopija)."




oj, koji ego .... :-)

orkestar je u graupi sa ekv, haustorom, leicbahom i disciplinom :lol: :lol:

ali funkcionisu kao brena, abba i sandokan

http://www.yugopapir.com/2014/03/sasa-l ... vrsio.html

mislim, ko ima zivaca :run:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5835 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Ta osamdesetsesta mi je inace jedna.od gadnijih godina u zivotu...ne samo zbog lapavog snijega, turobne zime, vec i zbog boja, tonova, zvukova te u krajnoj liniji osjecaja izazvanih navedenim....
Kad bi postojala gumica koja brise.godine, nepovratno, bez ikakvog.dvoumljenja bih izbrisao osamdesetsestu i odrekao se prava na nadoknadu iste...glat.

To preseravanje sa new partizans imidzom...u par mjeseci razlike merlin objavljuje omot sa onom partizankom, losic seta vunene.carape.po.sarajevu, bregovic isto omot - neki mao ce tung slet..

Ovamo u beogradu heroin namracio nebo nad krugom dvojke, goticarke i darkerke mlate.glavom sizoidno na.slomljena.stakla, dzakartu (imali.su.doduse grom basistu) i bogapitajkakosezovu jos.tonu nekih besmislenih grupa...

Oko mene covjek koji je.do tada padoO u nesvjest.kad mu.mile bas spici jednu sa draganom, miletom, kemalom i.semsom, postade roker par ekselans... I jos masa njih...sta se onih kurcevih kacketa.prodalo.te zime, kacekta.sto ih je lošic nosio, bog zna...
A tek kratkih tankih koznih jakni iz turske, sto ih je.dino nosO, najcesce u crnoj.i bordo boji....to mlati.glavom, šiba se pivom, bije u.grudi na pavin hevi metal solo, u p materinu...

Da stvar jos bude gora, neko pronosa teksas iz varikine, a seljaci skontase da je krivljenje zvalja iz TLN pozeljan obrazac ponasanja u komunikaciji....
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5836 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

A joj vas. Nasli komentarisat Plavi Orkestar sa ceteres i nesto godina i svasta nesto prozivljenog.
Lagana grupa za tinejdzere, lagane morske pjesme i to je to. Fa fa fasista nemoj biti ti tra la la la...ali ko to nije sluso i nije volio? Naravno sem onih sa ulojenim kosama i masnim teksas jaknama.
Kad je Plavi Orkestar sviro Back Street Boys je serpe po prasini vuko i od govneta mislio da je cokolada. Tekstovi su im inteligentniji od Biberovih al to ne smeta Biberu da proda milijardu nosaca zvuka.
Inace, muzika se cijeni po tome koliko dugo se neke stvari slusaju. Jebem ja dernek u 2017 bez muzike iz 80' proslog vijeka !
A ovo sto Radosni rece za 1986 .... Da imam moc , zaustavi bi vrijeme bas u toj godini.
...negdje u proljece .
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#5837 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

KENJAC wrote:A joj vas. Nasli komentarisat Plavi Orkestar sa ceteres i nesto godina i svasta nesto prozivljenog.
Lagana grupa za tinejdzere, lagane morske pjesme i to je to. Fa fa fasista nemoj biti ti tra la la la...ali ko to nije sluso i nije volio? Naravno sem onih sa ulojenim kosama i masnim teksas jaknama.
Kad je Plavi Orkestar sviro Back Street Boys je serpe po prasini vuko i od govneta mislio da je cokolada. Tekstovi su im inteligentniji od Biberovih al to ne smeta Biberu da proda milijardu nosaca zvuka.
Inace, muzika se cijeni po tome koliko dugo se neke stvari slusaju. Jebem ja dernek u 2017 bez muzike iz 80' proslog vijeka !
A ovo sto Radosni rece za 1986 .... Da imam moc , zaustavi bi vrijeme bas u toj godini.
...negdje u proljece .

meni nikad orkestar nije bio nesto. nikada.
sjecam se kad su svirali u trasi, nema 30 m od kuce ... nije mi palo na pamet da odem.
suada se morala slusati, svugdje je bila. ali da kupim nesto njihovo ili nedobog da kasetas u autu zasvira nesto njihovo :twisted:

a muzika iz 80., cak i 70. je osnova svakog radijskog programa, i to ne samo u ex jugi nego svugdje. najbolje godine na planeti.
samo na mojim listama nema orkestra. moze i jabuka i merlin i svasta (pomalo) nesto, ali orkestar ni pod razno.

a 86. se ne sjecam :?: garant bezze godina
a ni one poslije nisu bile nesto sveznije
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5838 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

KENJAC wrote:A joj vas. Nasli komentarisat Plavi Orkestar sa ceteres i nesto godina i svasta nesto prozivljenog.
Lagana grupa za tinejdzere, lagane morske pjesme i to je to. Fa fa fasista nemoj biti ti tra la la la...ali ko to nije sluso i nije volio? Naravno sem onih sa ulojenim kosama i masnim teksas jaknama.
Kad je Plavi Orkestar sviro Back Street Boys je serpe po prasini vuko i od govneta mislio da je cokolada. Tekstovi su im inteligentniji od Biberovih al to ne smeta Biberu da proda milijardu nosaca zvuka.
Inace, muzika se cijeni po tome koliko dugo se neke stvari slusaju. Jebem ja dernek u 2017 bez muzike iz 80' proslog vijeka !
A ovo sto Radosni rece za 1986 .... Da imam moc , zaustavi bi vrijeme bas u toj godini.
...negdje u proljece .

Vidi kenjca sta se lozi na "Sta ce nama soferima kuca" :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5839 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Edin H. wrote:
KENJAC wrote:A joj vas. Nasli komentarisat Plavi Orkestar sa ceteres i nesto godina i svasta nesto prozivljenog.
Lagana grupa za tinejdzere, lagane morske pjesme i to je to. Fa fa fasista nemoj biti ti tra la la la...ali ko to nije sluso i nije volio? Naravno sem onih sa ulojenim kosama i masnim teksas jaknama.
Kad je Plavi Orkestar sviro Back Street Boys je serpe po prasini vuko i od govneta mislio da je cokolada. Tekstovi su im inteligentniji od Biberovih al to ne smeta Biberu da proda milijardu nosaca zvuka.
Inace, muzika se cijeni po tome koliko dugo se neke stvari slusaju. Jebem ja dernek u 2017 bez muzike iz 80' proslog vijeka !
A ovo sto Radosni rece za 1986 .... Da imam moc , zaustavi bi vrijeme bas u toj godini.
...negdje u proljece .

Vidi kenjca sta se lozi na "Sta ce nama soferima kuca" :D
Aj zivota ti , sad reci da nisi na ono " Cekat cu te moja Buco karj Prve Gimnazije"... saretio ocima prema kokici sto ti se svidjala.
Daj ba, svi smo alfa muzijaci ....al u prici !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5840 Re: juga 1950.-1990.

Post by Maraschino »

Sad vidim zasto smo u murcu ovdje na forumu.

Pa slusao je sta je ko volio i neka je. Ne mozemo svi voljeti iste stvari. I dan danas mogu da slusam od izvorne muzike preko narodne, sevdalinke, zabavne, pop-rok...pa do klasicne i Pavarotija. Rijetko kada ili nikada nisam nekome rekao ''pa ti ovo slusas''?

E takvo je stanje i na ovom forumu. Ja volim Dinu ali ce se njih 63 natovariti na kosti ''pa kako, pa zasto''?
Ja simpatisem SDP a onda navale ''pa znas slucajni, trenerko...''. Pa neka je. Pogledaj sta ti volis i simpatises da bi mogao drugome nesto reci... :run:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5841 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Ja ne primjetih da neko nekom natura misljenje il, gluho bilo da se ko svadja !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5842 Re: juga 1950.-1990.

Post by Maraschino »

sekunda fali
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#5843 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

evo ja cu da se svadjam sa svakim koga ovo nije nimalo dotaklo


User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#5844 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

KENJAC wrote:A joj vas. Nasli komentarisat Plavi Orkestar sa ceteres i nesto godina i svasta nesto prozivljenog.
Lagana grupa za tinejdzere, lagane morske pjesme i to je to. Fa fa fasista nemoj biti ti tra la la la...ali ko to nije sluso i nije volio? Naravno sem onih sa ulojenim kosama i masnim teksas jaknama.
Kad je Plavi Orkestar sviro Back Street Boys je serpe po prasini vuko i od govneta mislio da je cokolada. Tekstovi su im inteligentniji od Biberovih al to ne smeta Biberu da proda milijardu nosaca zvuka.
Inace, muzika se cijeni po tome koliko dugo se neke stvari slusaju. Jebem ja dernek u 2017 bez muzike iz 80' proslog vijeka !
A ovo sto Radosni rece za 1986 .... Da imam moc , zaustavi bi vrijeme bas u toj godini.
...negdje u proljece .
covjece, radosni rece snijeg...te godine se rodio dajin prvi sin :lol: neplanski i vanbracno :lol: shkandal :lol: pobjegli u neku podstanarsku od jednih i drugih roditelja, isli ih traziti...sjecam se fakat snijega i led steg'o svuda... kad smo ih nasli, a kod njih sauna i pelene na sve strane vise...joj jesu svi plakali, meni mala beba bila smijesna, zujav sav, plave oke, a sladak buckast :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5845 Re: juga 1950.-1990.

Post by Maraschino »

uf jesi nasla oko koga se trebamo neslagati :D


Ako pitas kako mi je
da ti roknu samo dvije
sve bi ti se samo kazalo
nikome se ne ponovilo
:run:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#5846 Re: juga 1950.-1990.

Post by pustopoljina »

Maraschino wrote:Sad vidim zasto smo u murcu ovdje na forumu.

Pa slusao je sta je ko volio i neka je. Ne mozemo svi voljeti iste stvari. I dan danas mogu da slusam od izvorne muzike preko narodne, sevdalinke, zabavne, pop-rok...pa do klasicne i Pavarotija. Rijetko kada ili nikada nisam nekome rekao ''pa ti ovo slusas''?

E takvo je stanje i na ovom forumu. Ja volim Dinu ali ce se njih 63 natovariti na kosti ''pa kako, pa zasto''?
Ja simpatisem SDP a onda navale ''pa znas slucajni, trenerko...''. Pa neka je. Pogledaj sta ti volis i simpatises da bi mogao drugome nesto reci... :run:
pa kad se natovare, a ti ko josip pejakovic podviknes: Ku's na me'? ma' ku's na me' hajvanu jedan! :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5847 Re: juga 1950.-1990.

Post by Maraschino »

pustopoljina wrote:
Maraschino wrote:Sad vidim zasto smo u murcu ovdje na forumu.

Pa slusao je sta je ko volio i neka je. Ne mozemo svi voljeti iste stvari. I dan danas mogu da slusam od izvorne muzike preko narodne, sevdalinke, zabavne, pop-rok...pa do klasicne i Pavarotija. Rijetko kada ili nikada nisam nekome rekao ''pa ti ovo slusas''?

E takvo je stanje i na ovom forumu. Ja volim Dinu ali ce se njih 63 natovariti na kosti ''pa kako, pa zasto''?
Ja simpatisem SDP a onda navale ''pa znas slucajni, trenerko...''. Pa neka je. Pogledaj sta ti volis i simpatises da bi mogao drugome nesto reci... :run:
pa kad se natovare, a ti ko josip pejakovic podviknes: Ku's na me'? ma' ku's na me' hajvanu jedan! :lol:
samo da znas da si prijavljena... pa ti vidi :lol:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5848 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Nisam.pisao o pjemama, pisao sam o stanju duha...
Neko.se.dotaknu dina, a ja ga pomenuh glede omota iz osamdesetseste i garderobe.

Da je tuga snijeg je jedna od 10 pjesama koje bih volio cuti, u situaciji da biram - koji su zadnji zvuci, melodije, koje cu cuti u zivotu.

Nije.rijec o pjesmama, ponovo...u postu sam.mislio ja nesto.drugo. Al hajd sad....
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#5849 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

Pero je imo 20 god kad je ovo napiso :thumbup:

https://m.youtube.com/watch?v=bePUHngvWz8
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5850 Re: juga 1950.-1990.

Post by Maraschino »

Post Reply