JNA (1941-1992)

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1151 Re: 2. maj '92.

Post by zateznistub »

bdzs wrote: Ima cyprus pravo. Mitovi služe da se hrane mase.
Mitovi? Koji mitovi?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#1152 Re: 2. maj '92.

Post by bdzs »

zateznistub wrote:
bdzs wrote: Ima cyprus pravo. Mitovi služe da se hrane mase.
Mitovi? Koji mitovi?
Pa valjda to da je predsjedištvo bilo u središtu univerzuma
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1153 Re: 2. maj '92.

Post by archi_a »



Al gledaj sanitetlija što uzvraćaju vatru! Jest da je ova lokacija kod Narodne banke daleko i od Doma armije i od Skenderije, al šta ima veze. :D :roll:
Ma nisu oni htjeli ništa loše, kakvo Sarajevo, kakav napad, srbi su miroljubiv narod. Do tada se nisu desili ni Slovenija, ni Hrvatska, ni Vukovar, ni Dubrovnik, ni BiH, ni Zvornik, ni Bijeljina, ni Brčko.......
Ništa se nije desilo, a mi smo džaba napali jadne sanitetlije.

Image
Šuput se malo zajebo, on mislio da je okupljanje vojske i film u kinu imperijal u Titovoj. :D
Last edited by archi_a on 04/05/2018 15:57, edited 2 times in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1154 Re: 2. maj '92.

Post by muha_sa »

bdzs wrote:
zateznistub wrote:
bdzs wrote: Ima cyprus pravo. Mitovi služe da se hrane mase.
Mitovi? Koji mitovi?
Pa valjda to da je predsjedištvo bilo u središtu univerzuma
:thumbup:

kao što rekoh--jedni krenuli u kino Tesla-- drugi u kino Partizan
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1155 Re: 2. maj '92.

Post by zateznistub »

bdzs wrote:
zateznistub wrote:
bdzs wrote: Ima cyprus pravo. Mitovi služe da se hrane mase.
Mitovi? Koji mitovi?
Pa valjda to da je predsjedištvo bilo u središtu univerzuma
Univerzuma sigurno nije, ali Bosne i Hercegovine i te kako jeste. Hoćete li to vi prihvatiti ili ne, ovisi od vas...
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1156 Re: 2. maj '92.

Post by BHCluster »

cyprus wrote:Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ko što je već krenulo u tom pravcu... Ja ne tvrdim da nisu postojali planovi, a pogotovo namjera za napad na grad... Isti je bio samo pitanje pogodnog trenutka...

Ja samo tvrdim da je priča o pokušaju zauzimanja zgrade predsjedništva 2. maja 1992. godine izuzetno neuvjerljiva... Ja mislim da ona dva pincgauera i vozilo hitne pomoći to nisu pokušavali da urade... Jer ako to zaista jeste bio plan, pa dijete od četiri godine bi ga bolje zamislilo...
4 pincgauera (major Marko Labudovic diverzantski odred zastitni puk 2. vojne oblasti); druga grupa je isla tramvajem zavrsila slavno na skenderiji to ovi sto su isli na Predsjednistvo + 3 oklopna transportera i puh-om (pukovnik Milan Suput - zastitni puk 2. vojne oblasti) sto su isli na postu + snajperist + granate. Ka pomoc labudovicu salje se jos jedan reansporter sa vojnom policijom, iz pravca Grbavice krecu 3 tenka + transporteri. Jedan tek je pucao po zgradi Skupstine i unisten je drugi je po Skenderiji pucao po zgradi Predsjednistva i okolici... Iz Marsalke dosli na Skenderiju 2 BVP-a i 1 BOV ako se ne varam i kad su vidjeli sta se desava pobjegli...
Last edited by BHCluster on 04/05/2018 16:21, edited 2 times in total.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1157 Re: 2. maj '92.

Post by archi_a »

Al pazi sad, pričamo o maju 92 u Sarajevu. Neko je izgleda zaboravio februar, mart i naravno april 1992!!!! Nije ništa bilo, med i mlijeko. :D



User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1158 Re: 2. maj '92.

Post by zateznistub »

... Ali MOŽDA je postojao plan za napad na grad... :-)
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1159 Re: 2. maj '92.

Post by BHCluster »

Pa i TV predajnik Hum su avionima gadjali, pa posta sto li?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#1160 Re: 2. maj '92.

Post by bdzs »

zateznistub wrote: Univerzuma sigurno nije, ali Bosne i Hercegovine i te kako jeste. Hoćete li to vi prihvatiti ili ne, ovisi od vas...
Predsjedništvo je bilo važno kao najvažnija institucija tek priznate RBiH ali nije bilo nikakva strateška tačka niti su se u predsjedništvu donosile bilo kakve odluke, čak mislim da u to vrijeme i nije bilo neke uvezanosti i kordinacije kako neki to sada žele predstaviti i mislim da su se stvari tada dešavale stihijski. JNA je bila stacionirana na strateškim pozicijama u gradu odakle su snajperisali i ubijali građane Sarajeva i to je bio osnovni razlog za "2.maj", mada lično mislim da se trebalo otvoreno sukobiti ranije prilikom pljačke oružja TO RBIH iz magacina u Faletićima od strane JNA.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1161 Re: 2. maj '92.

Post by _BataZiv_0809 »

cyprus wrote:
karanana wrote:sta napisati sto vec nije napisano?

ne mislim da je taj dan toliko sudbonosan kao sto mu se pridaje. da, par stvari se sastavilo i desavalo odjednom. mozda ga dogadjaji sa alijetinom jos vise uvelicavaju. ustvari to je sudbonosnije u negativnom smislu za nas nego sto su same borbe u gradu. tu je kos ili ko vec odigrao odlicnu ulogu da blesavog matorca ko na tanjiru dobiju. bolje da je u beograd sletio.
ne mislim da je srbovojska krenula u zauzimanje predsjednistva sa dva picgauera i autom hitne pomoci, da bi tek kasnije poslali oklop. vjerovatno su krenuli prema domu jna da pomognu svojima tamo i nek su zaustavljeni. i previse su bili slobodni da hodaju i vozaju se pa malte ne sve do tog dana iako ja ne znam koji su jos dokazi trebali da se vidi ko su i sta su jos od marta pa ako cemo jos dalje i od 91.
Meni je ovo vazda (čak i kad sam mali bio) bilo teško progutati... Pa od kakvog je značaja zgrada predsjedništva, pogotovo ako već imaju Aliju... Šta, to je trebalo biti ko na igrici ili filmu - zauzmeš glavnu zgradu i automatski se svi branioci grada i države predaju? Ili ako već uzmemo da zgrada predsjedništva zaista jeste bila toliko ključna, kakva je logika da je pokušaš zauzeti sa par ratnih vozila?

A svake godine, što ga češće ponavljaju, ovo mi sve više izgleda kao jedan veliki mit...

Međutim, ima ljudi koji se bolje razumiju, pa ako ko može da objasni... Na čemu se bazira zaključak da se radilo o pokušaju zauzimanja predsjedništva? Jel samo na osnovu mjesta gdje se bitka odvijala ili ima još neki dokaz ili argument?
I kako se u tu pricu uklapa pripajanje krnjoj Jugoslaviji kad je ista proglasena 5-6 dana ranije?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1162 Re: 2. maj '92.

Post by LBVIEW »

A kako se u tu pricu uklapa 5 strateskih ciljeva serpske Skupstine?
Ono, proglasili krnju Jugoslaviju, da ne bi ko pomislio kako zele pripajanje BiH, a sve ucinili
da do istog dodje. Ne mogu vjerovati da kod nekih prolazi ovaj Slobin alibi tipa: "sta ocete, mi
smo proglasili krnju Jugoslaviju, vidite kako smo mi miroljubivi bre, postujemo volju naroda blablabla".
A vojska te jebene Jugoslavije u drugoj, medjunarodno priznatoj drzavi transporterima krenula brati cvece, kad ono iz zbunja iskoci tisucu Alijinih mudzaedina, i tako...
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1163 Re: 2. maj '92.

Post by archi_a »



:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Taš nam ti pričat?!?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#1164 Re: 2. maj '92.

Post by horkesh »

archi_a wrote:

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Taš nam ti pričat?!?
Joj, blama, sve od 2. maja snimci, sve uz naslov "Napad na kolonu JNA", zločin u Dobrovoljačkoj 3. maja i onda još plavka pita "zar je tačno da u BiH uopšte postoje političari koji mogu poreći zločin u Dobrovoljačkoj" :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1165 Re: 2. maj '92.

Post by zateznistub »

archi_a wrote:

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Taš nam ti pričat?!?
Kako bih volio da sam bio u studiju i da joj fisnem samarcinu da se vas upiša
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#1166 Re: 2. maj '92.

Post by archi_a »

SrBska mitomanija na delu!!! :-D
A čoVek koji je preporučio i doveo Pudarića u studio morao je momentalno dobiti otkaz ili barem umanjenje plate! Taj više goste dovoditi neće :lol:
A Pudariću svaka čast, da se ne lažemo, nije ovo bilo lako izgovoriti!
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1167 Re: 2. maj '92.

Post by BHCluster »

Imal jos kakvih "mitova" da rascistimo?
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1168 Re: 2. maj '92.

Post by BHCluster »


Evo malo i vojvoda o "krnjoj Jugoslaviji". A sta cete vi?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1169 Re: 2. maj '92.

Post by cyprus »

BHCluster wrote:Imal jos kakvih "mitova" da rascistimo?
Polako, nismo ni ovo raščistili :roll:
BHCluster wrote:
cyprus wrote:Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ko što je već krenulo u tom pravcu... Ja ne tvrdim da nisu postojali planovi, a pogotovo namjera za napad na grad... Isti je bio samo pitanje pogodnog trenutka...

Ja samo tvrdim da je priča o pokušaju zauzimanja zgrade predsjedništva 2. maja 1992. godine izuzetno neuvjerljiva... Ja mislim da ona dva pincgauera i vozilo hitne pomoći to nisu pokušavali da urade... Jer ako to zaista jeste bio plan, pa dijete od četiri godine bi ga bolje zamislilo...
4 pincgauera (major Marko Labudovic diverzantski odred zastitni puk 2. vojne oblasti); druga grupa je isla tramvajem zavrsila slavno na skenderiji to ovi sto su isli na Predsjednistvo + 3 oklopna transportera i puh-om (pukovnik Milan Suput - zastitni puk 2. vojne oblasti) sto su isli na postu + snajperist + granate. Ka pomoc labudovicu salje se jos jedan reansporter sa vojnom policijom, iz pravca Grbavice krecu 3 tenka + transporteri. Jedan tek je pucao po zgradi Skupstine i unisten je drugi je po Skenderiji pucao po zgradi Predsjednistva i okolici... Iz Marsalke dosli na Skenderiju 2 BVP-a i 1 BOV ako se ne varam i kad su vidjeli sta se desava pobjegli...
OK, ja priznajem da mi nisu sve kockice vezano za taj dan najbolje poslagane, pa zato i postavljam neka pitanja... Tebi hvala na iznošenju korisnih detalja... Međutim, bojim se da je to sve daleko od raščišćenog...

I dalje ostaju sljedeća pitanja:

1) Kako to da je zgrada predsjedništva važnija od samog predsjednika predsjedništva? Znači, imali su u svojim rukama Aliju, ali im to nije bilo toliko bitno, koliko zauzet zgradu??? Ako su već imati razrađen plan državnog udara, zašto nisu zarobljavanje Alije iskoristili da nešto urade po tom pitanju?

2) Zašto je koordinacija tih jedinica i vozila koje su navodno jurišali na predsjedništvo bila tako amaterska? I eto, uvažavajući i te podatke koje si ti iznio - zar opet to nije premalo za takav zadatak? Ja ne mogu nikako svariti da je neko mogao pomisliti da se osvajanjem jedne zgrade (ma koliko značajna bila) može napraviti totalna promjena stanja na terenu, kao ni da zgradu u samom srcu grada punom protivničkih snaga možeš osvojiti sa nekoliko desetina vojnika i jednocifrenim brojem vozila...

3) Da li su ostali članovi predsjedništva u vrijeme odvijanja bitke bili u zgradi predsjedništva? Odgovor na pitanje zaista ne znam sa sigurnošću, zato bih volio odgovor... Ako su bili - zašto su bili? Zašto su rizikovali da ih ovi uhapse - zar bi bio problem da se premjeste na nepoznatu lokaciju, npr. u neki podrum ili kuću u Starom Gradu, odakle bi mogli donositi odluke i praviti poteze bez opasnosti da im neprijateljska vlada svakog momenta bane na vrata... Ako nisu bili - šta bi se promijenilo sa eventualnim padom zgrade predsjedništva? Zašto bi napadači uopšte smatratli da će ih u zgradi čekati ostatak članova predsjedništva?

4) Da li postoji ikakav dokaz za tvrdnju o napadu na zgradu predsjedništva? Postoji indicija - činjenica da se bitka odvijala u neposrednoj blizini i da je tenk gađao tu zgradu... Međutim, ima li neki transkript, dokument, snimak razgovora, izjave svjedoka, išta što potvrđuje da se radilo o planu osvajanja zgrade predsjedništva? Obzirom da je ovo bio jedan od najdokumentovanijih ratova u svjetskoj historiji, mi danas praktično za svaku akciju ili događaj iz perioda 92-95 imamo neki papir, snimak ili svjedočenje... Nešto mi se čini (možda i griješim), da o planu napada na predsjedništvo sa ciljem osvajanja istog nemamo ništa...

5) Ko je mastermind cijele operacije? Kukanjac? Milošević? Karadžić? Neko iza zavjese? Neki trust srpskih mozgova?



Već su mi mnogi pokušali svašta staviti u usta, i nastavit će, ali da ipak probam približiti ono kako ja ovaj događaj od 2. maja vidim... Ne aboliram ja ovim srpsku stranu... Jasno je da su sranja počela dobro prije ovoga, i da je bilo samo pitanje dana kad će se najcrnje lice srpskog nacionalizma sručiti na Sarajevo... Jasno je i kakvu je ulogu JNA (ili kako se već tad zvala) imala na početku rata... Ja, međutim, nisam nimalo ubijeđen da je ono što se 2. maja 1992. godine desilo na Skenderiji bio pokušaj osvajanja zgrade predsjedništva... Pogotovo ne dobro promišljen i organizovan...Meni djeluje da je i JNA tih dana djelovala stihijski bez konkretno promišljene strategije, osim "rokaj po gradu"... Jasno je da je srpska strana nastojala da zauzme što više teritorija i što bolju poziciju na terenu, ali ne mislim da su smatrali da mogu baš čitavu državu staviti pod svoju kontrolu, pa ni čitavo Sarajevo, te mi se čini da im to i nije bio ozbiljan cilj... Cilj je više bio u stilu "uzeti što se više može"...

I da - zbog toga sam sklon misliti da je čitava ova 'operacija' bila zapravo stihijski pokušaj izvlačenja onih iz Doma armije, bar je od toga počelo, pa se poslije iskomplikovalo... Ali kako rekoh, nisu mi svi detalji najjasniji, pa nije nemoguće i da promijenim mišljenje...
fear the beard
Posts: 137
Joined: 02/05/2018 15:24

#1170 Re: 2. maj '92.

Post by fear the beard »

Zadnji dio si najbolje objasnio.

Rekao bi da je to to jer da su htjeli mogli su zauzeti ono su mizerne brojke bile s njihove strane..

Dodaj na ovo upravo to što si i sam rekao kljucna rijec stihijski sam Vikic je rekao da nisu bili stihijski i da su bili povezani da bi grad sigurno pao.
Što je logično s obzirom koliko su naoružanja imali.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1171 Re: 2. maj '92.

Post by Nekako s proljeća »

Bivša JNA je bila predhodno i zvanično proglašena stranom vojskom u RBiH, koja nije smjela , bez predhodnog dopuštenja i pratnje MUP-a RBiH, da pravi bilo kakve pokrete izvan objekata vojne namjene u kojim se nalazila, . Kršenjem te naredbe je postala legitimna vojna meta i tu se sva priča završava, a počinje ona o odbrani glavnog grada države RBiH. Da epilog nije bio ovakav, drugačije bi se pisalo na temi. Ko gubi ima pravo da se ljuti.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1172 Re: JNA (1941-1992)

Post by zijancer »

od 33:29
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1173 Re: 2. maj '92.

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
I dalje ostaju sljedeća pitanja:

1) Kako to da je zgrada predsjedništva važnija od samog predsjednika predsjedništva? Znači, imali su u svojim rukama Aliju, ali im to nije bilo toliko bitno, koliko zauzet zgradu??? Ako su već imati razrađen plan državnog udara, zašto nisu zarobljavanje Alije iskoristili da nešto urade po tom pitanju?

2) Zašto je koordinacija tih jedinica i vozila koje su navodno jurišali na predsjedništvo bila tako amaterska? I eto, uvažavajući i te podatke koje si ti iznio - zar opet to nije premalo za takav zadatak? Ja ne mogu nikako svariti da je neko mogao pomisliti da se osvajanjem jedne zgrade (ma koliko značajna bila) može napraviti totalna promjena stanja na terenu, kao ni da zgradu u samom srcu grada punom protivničkih snaga možeš osvojiti sa nekoliko desetina vojnika i jednocifrenim brojem vozila...

3) Da li su ostali članovi predsjedništva u vrijeme odvijanja bitke bili u zgradi predsjedništva? Odgovor na pitanje zaista ne znam sa sigurnošću, zato bih volio odgovor... Ako su bili - zašto su bili? Zašto su rizikovali da ih ovi uhapse - zar bi bio problem da se premjeste na nepoznatu lokaciju, npr. u neki podrum ili kuću u Starom Gradu, odakle bi mogli donositi odluke i praviti poteze bez opasnosti da im neprijateljska vlada svakog momenta bane na vrata... Ako nisu bili - šta bi se promijenilo sa eventualnim padom zgrade predsjedništva? Zašto bi napadači uopšte smatratli da će ih u zgradi čekati ostatak članova predsjedništva?

4) Da li postoji ikakav dokaz za tvrdnju o napadu na zgradu predsjedništva? Postoji indicija - činjenica da se bitka odvijala u neposrednoj blizini i da je tenk gađao tu zgradu... Međutim, ima li neki transkript, dokument, snimak razgovora, izjave svjedoka, išta što potvrđuje da se radilo o planu osvajanja zgrade predsjedništva? Obzirom da je ovo bio jedan od najdokumentovanijih ratova u svjetskoj historiji, mi danas praktično za svaku akciju ili događaj iz perioda 92-95 imamo neki papir, snimak ili svjedočenje... Nešto mi se čini (možda i griješim), da o planu napada na predsjedništvo sa ciljem osvajanja istog nemamo ništa...

5) Ko je mastermind cijele operacije? Kukanjac? Milošević? Karadžić? Neko iza zavjese? Neki trust srpskih mozgova?



Već su mi mnogi pokušali svašta staviti u usta, i nastavit će, ali da ipak probam približiti ono kako ja ovaj događaj od 2. maja vidim... Ne aboliram ja ovim srpsku stranu... Jasno je da su sranja počela dobro prije ovoga, i da je bilo samo pitanje dana kad će se najcrnje lice srpskog nacionalizma sručiti na Sarajevo... Jasno je i kakvu je ulogu JNA (ili kako se već tad zvala) imala na početku rata... Ja, međutim, nisam nimalo ubijeđen da je ono što se 2. maja 1992. godine desilo na Skenderiji bio pokušaj osvajanja zgrade predsjedništva... Pogotovo ne dobro promišljen i organizovan...Meni djeluje da je i JNA tih dana djelovala stihijski bez konkretno promišljene strategije, osim "rokaj po gradu"... Jasno je da je srpska strana nastojala da zauzme što više teritorija i što bolju poziciju na terenu, ali ne mislim da su smatrali da mogu baš čitavu državu staviti pod svoju kontrolu, pa ni čitavo Sarajevo, te mi se čini da im to i nije bio ozbiljan cilj... Cilj je više bio u stilu "uzeti što se više može"...

I da - zbog toga sam sklon misliti da je čitava ova 'operacija' bila zapravo stihijski pokušaj izvlačenja onih iz Doma armije, bar je od toga počelo, pa se poslije iskomplikovalo... Ali kako rekoh, nisu mi svi detalji najjasniji, pa nije nemoguće i da promijenim mišljenje...
Pa zato sto nije bio predsjednik, nego jedan od, a zato im je kroz sve cetnicke blokade u Sarajevo uspio doci Abdic, da je predsjednistvo palo onu upadne javi se preko TV kao takav, sto se tice Alije moza bi i bio likvidiran da je poslo po planu a posto nije onda su ga oteli jer su znali da imaju svoje u kazarni.

S obzirom na brzinu okupacije u Podrinju i jedinice koje su koristene za napad na predsjednistvo a koje su vec imale iskustvo na ratistu u Hrvatskoj kao se moze zakljuciti da je napad bio amaterski? Zapaljena Posta, Elektrodistribucija, napadnuta zgrada Skupstine, TV Relej na Humu raketirali avionima Predsjednistvo zarobljen predsjednik predsjednistva, granatiranje grada, pa samo u Aprilu te godine je poginulo 225 Sarajlija.

Za ovo trece ne znam.

Dokaz za mobilizaciju i slanje ljudi iz TO-a da brane predsjednistvo je bio presretnuta naredba na sistemu veze iz druge vojne oblasti upucena diverzantskom odredu da uzme Predsjednistvo. Pukovnik Ratko Katalina optuzio Kukanjca za propast napada na Predsjednistvo BiH. I sam Kukanjac je izjavi da pod njegovom omandom zaokruzio Srpske zemlje. Sto se tice masterminda pa Kukanjac, Đurđevac i oni kojim su oni podredjen.

Da nisu imali plan djelovanja nebi se ukopavali oko Sarajeva, pa tenkove, avione, pa ove specijalne jedinice JNA samo nisu izgleda ocekivali onakav otpor. Da ne govorimo i Podrinju itd...
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1174 Re: JNA (1941-1992)

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1175 Re: JNA (1941-1992)

Post by BHCluster »

Post Reply