Jeste li ili niste Čarli

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Jeste li Čarli ili pak ne?

Da
87
28%
Ne
203
65%
Samo četvrtkom (odbijam odgovoriti)
21
7%
 
Total votes: 311

User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#601 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by piupiu »

baja wrote:Nisam Čarli!

sloboda izražavanja prestaje tamo gdje narušavaš vrijednosti i slobode drugih....tačka...bez plitkih izjava!



Stvarno? To se meni obracas? E, vidis, moju inteligenciju vrijedja to da zbog neke tamo istorijske licnosti iz 7.og stoljeca, koja je za mene samo zanimljiva istorijska licnost, jer nisam vjernik, neko moze mojoj porodici prijetiti smrcu. To apsolutno narusava prije svega moja prava, pa onda moju slobodu, i na kraju sve moje vrijednosti. U postpunosti se slazemo, dakle.

A, ako neko sebi, pak, uzima za pravo da ubije nekoga ko vrijedja njegovu ‘ideju’ o svijetu, onda je taj neko ili 1. psihopata, 2. neko ko je sebi umislio da ima Bozije ovlasti i da ih ima pravo koristiti ili 3. za ludnicu, jer takvom razmisljanju u civilizovanom svijetu nema mjesta.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#602 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

piupiu wrote:
baja wrote:Nisam Čarli!

sloboda izražavanja prestaje tamo gdje narušavaš vrijednosti i slobode drugih....tačka...bez plitkih izjava!



Stvarno? To se meni obracas? E, vidis, moju inteligenciju vrijedja to da zbog neke tamo istorijske licnosti iz 7.og stoljeca, koja je za mene samo zanimljiva istorijska licnost, jer nisam vjernik, neko moze mojoj porodici prijetiti smrcu. To apsolutno narusava prije svega moja prava, pa onda moju slobodu, i na kraju sve moje vrijednosti. U postpunosti se slazemo, dakle.

A, ako neko sebi, pak, uzima za pravo da ubije nekoga ko vrijedja njegovu ‘ideju’ o svijetu, onda je taj neko ili 1. psihopata, 2. neko ko je sebi umislio da ima Bozije ovlasti i da ih ima pravo koristiti ili 3. za ludnicu, jer takvom razmisljanju u civilizovanom svijetu nema mjesta.
ne znam ja sta vrijedja tvoju inteligenciju al se slazem da ako neko vrijeđa tebe ili prijeti, to je za zatvora i policije...
ni ti meni nista ne znacis, ali to ne znaci da te mogu vrijeđati/psovati ili crtati o tebi pogrdne sadržaje u lokalnim novinama...zato nisam Čarli
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67384
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#603 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by _BataZiv_0809 »

Ne o tebi licno, nego o tvom izboru, dakle o necemu sto si svjesno izabrao da ti znaci i da te satira na racun toga vrijedja.

Na racun ljudskih uvjerenja, satira je dozvoljena.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#604 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

_BataZiv_0809 wrote:Ne o tebi licno, nego o tvom izboru, dakle o necemu sto si svjesno izabrao da ti znaci i da te satira na racun toga vrijedja.

Na racun ljudskih uvjerenja, satira je dozvoljena.
OK uvjerio si me da voliš svoju mamu...to mi daje za pravo da je vrijeđam i nju crtam satirički u lokalnom časopisu (nemoj me pogrešno shvatit, al kad se pojednostave stvari onda to tako ide)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56055
Joined: 15/12/2008 16:53

#605 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by ultima_palabra »

Pa ti koji se mogu naći uvrijeđenim zbog nekog crteža su na mentalnom nivou djeteta.

A ovi jeftini senzacionalisti koji ih kao trolaju crtežima, hraneći se njihovim reakcijama nisu daleko od njih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67384
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#606 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by _BataZiv_0809 »

baja wrote: OK uvjerio si me da voliš svoju mamu...to mi daje za pravo da je vrijeđam i nju crtam satirički u lokalnom časopisu (nemoj me pogrešno shvatit, al kad se pojednostave stvari onda to tako ide)
Mama je bioloska kategorija koju nisi birao. Kao sto nisi ni birao rasu ni spol.

Religija je drustvena kategorija i nju si izabrao.

Niciji izbor nije izuzet od kritke i satire.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#607 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

ultima_palabra wrote:Pa ti koji se mogu naći uvrijeđenim zbog nekog crteža su na mentalnom nivou djeteta.

A ovi jeftini senzacionalisti koji ih kao trolaju crtežima, hraneći se njihovim reakcijama nisu daleko od njih.
otprilike to je i poruka ove rasprave...lično ne mogu biti Čarli a ne odobravam terorizam kao i svaki "normalan" musliman ovog svijeta...
_BataZiv_0809 wrote: Mama je bioloska kategorija koju nisi birao. Kao sto nisi ni birao rasu ni spol.

Religija je drustvena kategorija i nju si izabrao.

Niciji izbor nije izuzet od kritke i satire.
druže dalo bi se o tome, ali stvarno ne mogu...poenta: ljudi stavljaju granice gdje "ONI MISLE" da trebaju biti i to im daje za pravo da budu "KAKVI ONI ŽELE BITI" ... odatle nastaje isključivost i sukobi svake vrste...

Over & Out
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#608 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by piupiu »

baja wrote:



ne znam ja sta vrijedja tvoju inteligenciju al se slazem da ako neko vrijeđa tebe ili prijeti, to je za zatvora i policije...
ni ti meni nista ne znacis, ali to ne znaci da te mogu vrijeđati/psovati ili crtati o tebi pogrdne sadržaje u lokalnim novinama...zato nisam Čarli
Znas, jer sam ti upravo objasnila u prethodnom postu. :)

Malo je prejednostavna ta tvoja analogija, ali da ti odgovorim na nju - znajuci sebe, ja vjerovatno ne bih hajala za to sto neko o meni pogrdno pise, crta, psuje … ako mi smeta, na kraju balade, imam tri opcije: 1. da odvedem tog nekog na sud i tuzim ga za dusevne boli, 2. da napisem i ja nesto o njemu i 3. da ignorisem. Sloboda govora, i tvog i mog, je neupitna, bar u evropski ustrojenom sekularnom drustvu, u kojem se javni diskurs ne ravna po religijskim pravilima …

Sto se mene tice, slazem se da je najbolji put komunicirati s postovanjem prema necijem senzibilitetu; i bas zato postujem pravo nekog tamo sekularnog Francuza da tretira Poslanika na isti nacin na koji tretira i svog najrodjenijeg Napoleona i sebi kulturoloski ‘blizeg’ Isusa; kao sto bas zato i postujem pravo bilo kojeg muslimana da to ne cini. U ovome je sustina prica o slobodi govora. Ne radi se tu o tome gdje ona pocinje za tebe, a prestaje za mene, nego o tome da oboje imamo svoju slobodu i imamo pravo da je ostvarujemo kroz individualnu praksu, ali nemamo i slobodu da je drugome ogranicavamo ili oduzimamo - osim ako o tome ne postoji drustvni konsenzus.

A, ako neko zeli uvesti verbalni delikt koji se tice lika i djela Poslanika Muhameda, i svoju ‘osjetljivost’ braniti svrstavanjem u isti rang sa raznim bjelosvjetskim diktatorima od slicnih rabota … onda je to drugi par postoli … :wink:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#609 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Walther wrote:Da, trebamo se porediti sa Izraelcima i pociniti jos koji genocid... Kao i oni sa Palestincima.

Genijalno.
Jel ti razumijes napisano
Trebali bi od Izraela preuzeti model ponasanja prema pociniteljima genocida, onima koji ga negiraju i onima koji ga zagovaraju
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#610 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Mi smo, vecina nas, debilan narod
Mjesecima se truni o Palestini, proklinje Izrael, priziva Hitler a kad sud pusti, bukvalno pusti Novaka Djukica da pobjegne u Srbiju niko se i ne pocese
Nista, drzite se vi Palestine, karikatura i brace po Siriji i Iraku
broj dva
Posts: 4613
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#611 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by broj dva »

Jesam
http://en.wikipedia.org/wiki/Piss_Christ

Ako moze i ovo onda mogu i karitakure Muhameda.

Na osnovu cega ce neka religija trazit da bude izuzeta satire ? Zato sto su uvrjedjeni ? "Mene karikature Muhameda vrjedaju" ! Pa sta, koga boli sta te vrjedja ? Budi uvrjedjen, ko te jebe.
Da se razumijemo, isto vrjedi i za mene - i ja sam uvrjedjen na puno nacina, i mene puno toga vrjedja pa sta, koga boli i ko me jebe...

https://www.youtube.com/watch?v=lnSByCb8lqY
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#612 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Walther »

derion wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Karikaturisti narusavali neciju slobodu da vjeruje i to ispoljava?
Moj Bato, to je ono što mnogi ovdje na forumu ne razumiju, jer poistovjećuju slobodu izražavanja sa slobodom ispoljavanja (fizičkog) obračunavanja/likvidacije. Njima je isto nacrtati Muhameda ili Isusa i ubiti karikaturiste (zbog toga). Tužno, tužno, i zato jesmo tek korak-dva mentalno ispred srednjovjekovnih ideja kakve zagovaraju ISIL, Talibani ili Saudijska Arabija.
Karikature vode u fizickog obracunavanje/likvodaciju. Sigurno znas za karikature Zidova prije WWII koje su sluzila za dehumanizaciju Zidova prije ...
Sve jako duhovito u najboljoj tradiciji slobode govora. Karikaturista (ili ko vec) koji se upusta u nesto jako glupo i primitivno mora shvatiti da to moze biti i opasno.

Ako ides ulicom i ljude nazivas debilima jer su vegetarijanci (to je valjda stvar izbora) prije ili kasnije dobijes batine. Kontas? Hebe se drugima za tvoje pravo, misljenje ili smisao za humor.
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#613 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by piupiu »

Walther wrote:
derion wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Karikaturisti narusavali neciju slobodu da vjeruje i to ispoljava?
Moj Bato, to je ono što mnogi ovdje na forumu ne razumiju, jer poistovjećuju slobodu izražavanja sa slobodom ispoljavanja (fizičkog) obračunavanja/likvidacije. Njima je isto nacrtati Muhameda ili Isusa i ubiti karikaturiste (zbog toga). Tužno, tužno, i zato jesmo tek korak-dva mentalno ispred srednjovjekovnih ideja kakve zagovaraju ISIL, Talibani ili Saudijska Arabija.
Karikature vode u fizickog obracunavanje/likvodaciju. Sigurno znas za karikature Zidova prije WWII koje su sluzila za dehumanizaciju Zidova prije ...
Sve jako duhovito u najboljoj tradiciji slobode govora. Karikaturista (ili ko vec) koji se upusta u nesto jako glupo i primitivno mora shvatiti da to moze biti i opasno.

Ako ides ulicom i ljude nazivas debilima jer su vegetarijanci (to je valjda stvar izbora) prije ili kasnije dobijes batine. Kontas? Hebe se drugima za tvoje pravo, misljenje ili smisao za humor.
Karikature vode u likvidaciju? Na cemu pociva tvoje istrazivanje, osim na odnedavno ucestalim ekstremnim reakcijama zbog kojih pisemo na ovoj temi?
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#614 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

piupiu wrote: Znas, jer sam ti upravo objasnila u prethodnom postu. :)

Malo je prejednostavna ta tvoja analogija, ali da ti odgovorim na nju - znajuci sebe, ja vjerovatno ne bih hajala za to sto neko o meni pogrdno pise, crta, psuje … ako mi smeta, na kraju balade, imam tri opcije: 1. da odvedem tog nekog na sud i tuzim ga za dusevne boli, 2. da napisem i ja nesto o njemu i 3. da ignorisem. Sloboda govora, i tvog i mog, je neupitna, bar u evropski ustrojenom sekularnom drustvu, u kojem se javni diskurs ne ravna po religijskim pravilima …

Sto se mene tice, slazem se da je najbolji put komunicirati s postovanjem prema necijem senzibilitetu; i bas zato postujem pravo nekog tamo sekularnog Francuza da tretira Poslanika na isti nacin na koji tretira i svog najrodjenijeg Napoleona i sebi kulturoloski ‘blizeg’ Isusa; kao sto bas zato i postujem pravo bilo kojeg muslimana da to ne cini. U ovome je sustina prica o slobodi govora. Ne radi se tu o tome gdje ona pocinje za tebe, a prestaje za mene, nego o tome da oboje imamo svoju slobodu i imamo pravo da je ostvarujemo kroz individualnu praksu, ali nemamo i slobodu da je drugome ogranicavamo ili oduzimamo - osim ako o tome ne postoji drustvni konsenzus.

A, ako neko zeli uvesti verbalni delikt koji se tice lika i djela Poslanika Muhameda, i svoju ‘osjetljivost’ braniti svrstavanjem u isti rang sa raznim bjelosvjetskim diktatorima od slicnih rabota … onda je to drugi par postoli … :wink:
ovako sam shavatio senzibilitet prema nekome: piši, ismijavaj i radi šta hoćeš dok god TI misliš da je to OK :)

helem nećemo mi ništa ovde riješit, da ne duljimo ostaj mi zdravo...ja nisam Čarli, ti jesi....anketa je još otvorena pozz :run:
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#615 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by piupiu »

baja wrote:
piupiu wrote: Znas, jer sam ti upravo objasnila u prethodnom postu. :)

Malo je prejednostavna ta tvoja analogija, ali da ti odgovorim na nju - znajuci sebe, ja vjerovatno ne bih hajala za to sto neko o meni pogrdno pise, crta, psuje … ako mi smeta, na kraju balade, imam tri opcije: 1. da odvedem tog nekog na sud i tuzim ga za dusevne boli, 2. da napisem i ja nesto o njemu i 3. da ignorisem. Sloboda govora, i tvog i mog, je neupitna, bar u evropski ustrojenom sekularnom drustvu, u kojem se javni diskurs ne ravna po religijskim pravilima …

Sto se mene tice, slazem se da je najbolji put komunicirati s postovanjem prema necijem senzibilitetu; i bas zato postujem pravo nekog tamo sekularnog Francuza da tretira Poslanika na isti nacin na koji tretira i svog najrodjenijeg Napoleona i sebi kulturoloski ‘blizeg’ Isusa; kao sto bas zato i postujem pravo bilo kojeg muslimana da to ne cini. U ovome je sustina prica o slobodi govora. Ne radi se tu o tome gdje ona pocinje za tebe, a prestaje za mene, nego o tome da oboje imamo svoju slobodu i imamo pravo da je ostvarujemo kroz individualnu praksu, ali nemamo i slobodu da je drugome ogranicavamo ili oduzimamo - osim ako o tome ne postoji drustvni konsenzus.

A, ako neko zeli uvesti verbalni delikt koji se tice lika i djela Poslanika Muhameda, i svoju ‘osjetljivost’ braniti svrstavanjem u isti rang sa raznim bjelosvjetskim diktatorima od slicnih rabota … onda je to drugi par postoli … :wink:
ovako sam shavatio senzibilitet prema nekome: piši, ismijavaj i radi šta hoćeš dok god TI misliš da je to OK :)

helem nećemo mi ništa ovde riješit, da ne duljimo ostaj mi zdravo...ja nisam Čarli, ti jesi....anketa je još otvorena pozz :run:
Nisi shvatio, i to s namjerom, kako i prilici ideologu, a ne nekome ko zeli razgovarati. A, inace, standardni forumski ‘suk’ je kao … vozdraaaa. Vozdra i tebi, prijatelju, i sretno. :)
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#616 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by baja »

nisi ti mene shvatila...pokušao sam biti kulturan i uljudno napustit besmislenu raspravu, jer se očito nećemo niokočega dogovorit

e tu ide ona tvoja opcija 3) sa ignorisanjem, uljudno i civilizacijski :D

nisam Čarli i idemo dalje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67384
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#617 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by _BataZiv_0809 »

baja wrote: druže dalo bi se o tome, ali stvarno ne mogu...poenta: ljudi stavljaju granice gdje "ONI MISLE" da trebaju biti i to im daje za pravo da budu "KAKVI ONI ŽELE BITI" ... odatle nastaje isključivost i sukobi svake vrste...

Over & Out
Sloboda govora nije iskljucivo filozofski pojam, pa da ti i ja sad mozemo danima palamudit moze li nesto ili ne moze.

U pravnom smislu, standard je ovaj koji sam naveo-sva filozofska ubjedjenja su potpuno ravnopravna i nijedno nema povlasten status. Drustvene kategorije su podlozne kritici i to je sloboda govora. Bioloske nisu jer je to rasizam, sovinizam i ostali negativni "-izmi".
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#618 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Walther »

piupiu wrote:Karikature vode u likvidaciju? Na cemu pociva tvoje istrazivanje, osim na odnedavno ucestalim ekstremnim reakcijama zbog kojih pisemo na ovoj temi?
Nacisti su koristili karikature za dehumanizaciju Zidova bi njihovu unistenje bilo "lakse". Trenutno se muslimanima radi isto...
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#619 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by dale cooper »

salik79 wrote:
dale cooper wrote:http://www.iranhrdc.org/english/

Ovdje se može pogledati dokumentacija vezano za stanje ljudskih prava u Iranu.
Izvor nije Američka vlada nego nezavisna nevladina organizacija.

Da vidim sta kazu za ljudska prava u, recimo, Izraelu?! Ah, sada vidim, nista, to nije njihov domen :D Ovi americki "borci za ljudska prava" u Iranu su neprevazidjeni. Registriraju domenu i organizaciju, da bi se iskljucivo "borili za ljudska prava" u Iranu. Svaka cast!

Nego, kako ti se svidio dokumentarac Argo? :skoljka:
Pa vjerovatno ima nvo koje se bave i Izraelom. Ovdje je konkretno riječ o Iranu. Osim toga svi slučajevi
koji su navedeni na ovom sajtu gore su lako provjerljivi. A ima ih koji su poprilično zabrinjavajući
i daleko su od one slike Irana koju ti pokušavaš da predstaviš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67384
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#620 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by _BataZiv_0809 »

Walther wrote:
Nacisti su koristili karikature za dehumanizaciju Zidova bi njihovu unistenje bilo "lakse". Trenutno se muslimanima radi isto...
Kao i mnogima drugima koje je Charlie Hebdo nemilosrdno izvrgava ruglu. Od izraelske politike preko neokolonizacije Afrike.

Skuceni pogledi i izigravanje zrtve je cudo :run:
User avatar
piupiu
Posts: 16718
Joined: 05/01/2008 05:08

#621 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by piupiu »

Walther wrote:
piupiu wrote:Karikature vode u likvidaciju? Na cemu pociva tvoje istrazivanje, osim na odnedavno ucestalim ekstremnim reakcijama zbog kojih pisemo na ovoj temi?
Nacisti su koristili karikature za dehumanizaciju Zidova bi njihovu unistenje bilo "lakse". Trenutno se muslimanima radi isto...
To se ipak zove samo proizvoljno poredjenje. Ne vidim vezu izmedju sluzbene propagandne masine nacisticke Njemacke i nekakvog satiricnog casopisa kojem su tema sve moguce drustvene pojave i sve drustvene grupe koje im se nadju na putu, a koji je donedavno jedva prezivljavao jer satiru vise niko ne cita … :)
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#622 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Walther »

_BataZiv_0809 wrote:
Walther wrote:
Nacisti su koristili karikature za dehumanizaciju Zidova bi njihovu unistenje bilo "lakse". Trenutno se muslimanima radi isto...
Kao i mnogima drugima koje je Charlie Hebdo nemilosrdno izvrgava ruglu. Od izraelske politike preko neokolonizacije Afrike.

Skuceni pogledi i izigravanje zrtve je cudo :run:
Dobro je sa tim supljakom... Za izvrgavanje ruglu Zidova je isti taj CH odpikao novinara. Uostalom jako glupo je brkati babe I zabe. Za neke stvari je potpuno pogresan timing. Ali bas skroz I na to su bili upozoreni. Zbog klime koja se stvara takvim karikaturama ljudi imaju probleme.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#623 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Walther »

piupiu wrote:
Walther wrote:
piupiu wrote:Karikature vode u likvidaciju? Na cemu pociva tvoje istrazivanje, osim na odnedavno ucestalim ekstremnim reakcijama zbog kojih pisemo na ovoj temi?
Nacisti su koristili karikature za dehumanizaciju Zidova bi njihovu unistenje bilo "lakse". Trenutno se muslimanima radi isto...
To se ipak zove samo proizvoljno poredjenje. Ne vidim vezu izmedju sluzbene propagandne masine nacisticke Njemacke i nekakvog satiricnog casopisa kojem su tema sve moguce drustvene pojave i sve drustvene grupe koje im se nadju na putu, a koji je donedavno jedva prezivljavao jer satiru vise niko ne cita … :)
NE... sigurno znas sam potraziti slik Zidova koje su radili nacisti I poredi sa karikaturima u CH. Isti stvar. Odaberes pogodnu metu i udri... Sto gore to bolje (vise prodanih primjeraka).

Jedva je prezivljavao jer bio LOS I morao koristiti najjeftinije trikove da prodaju koji primjerak. Ima ogromno ljudi koji danas rade isti posao (kvalitetnije) i bogate na tome...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#624 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Jel ti stvarno ne shvatas da su nacisti to ciljano radili samo zidovima a ovi iz CH svima?
Ne stoji ti poredjenje
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#625 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by strong69 »

Walther wrote: NE... sigurno znas sam potraziti slik Zidova koje su radili nacisti I poredi sa karikaturima u CH. Isti stvar. Odaberes pogodnu metu i udri... Sto gore to bolje (vise prodanih primjeraka).

Jedva je prezivljavao jer bio LOS I morao koristiti najjeftinije trikove da prodaju koji primjerak. Ima ogromno ljudi koji danas rade isti posao (kvalitetnije) i bogate na tome...
Nije nikako ista stvar. Jevreji su bili u potpuno drugom polozaju. Zivjeli su u zemlji koja je sve podredila unistenju Jevreja pa Jevrej nije imao nikakva prava u tadasnjem njemackom Reichu.

Uporedi prava Jevreja u tom periodu i prava Muslimana u FRA danas.
Post Reply