Jemen

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3726 Re: Jemen

Post by Truba »

da... i naravno

ono što se ne želi u arabiji

preporučljivo je na naci zapadu :D

mislim organiziranje izbjeglica, primanje čitavih obitelji, i tako to :D

a mi ćemo im slati besplatne svete knjige i plaćati sumnjive imame zbog poradi naše agende
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3727 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Imam prijatelja Sirijac radi u Kuvajtu dvadesetak godina, porijeklom iz Dere. Porodica mu je u izbjeglištvu u Jordanu, nema bilo kakve šanse da ih dovede kod sebe u Kuvajt. Imaš slučajeva u UAE Sirijaca koji su po nekoliko decenija boravili u Emiratima i sada kada je krenulo ovo u Siriji samo ih zovnu i dadnu im rok mjesec dana da napuste Emirate.

Nasilje na Bliskom istoku je zbog novca, uticaja. Spašavanje diktatora u Siriji je isto što i slanje 40 milijardi dolara egipatskoj vojnoj hunti.Zemlja sa kojom Iran ima najveću robnu razmjenu nakon Kine su UAE. U Jemenu kobajagi ratuju u stvarnosti jako dobro sarađuju. I to mislim da tri ili četiri puta Iran ima veći uvoz od izvoza kada se radi iranskoj robnoj razmjeni sa UAE.
User avatar
GIVI
Posts: 552
Joined: 12/06/2016 20:46

#3728 Re: Jemen

Post by GIVI »

Savox gađaju ti financijere.Doduše nisu ih još pogodili u palati ali polako bit će :thumbup:
Yemeni resistance force fire Burkan-2 ballistic missile at Saudi base in Riyadh 19-5-2017
https://youtu.be/-Ij_cav9kx0?t=30
User avatar
GIVI
Posts: 552
Joined: 12/06/2016 20:46

#3729 Re: Jemen

Post by GIVI »

walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#3730 Re: Jemen

Post by walk_M-A-N »

Kako je fino kada svi sarađuju, kada Ameri uz igru, kolo i pjesmu naprave ovoliki ekonomski sporazum sa Saudovim, uz posredovanje svima dragog i važnog zeta Jevreja. Taman da posredno Saudi plate svojim u Izraelu kojim Ameri daju džaba svake godine.
http://www.zerohedge.com/news/2017-05-2 ... ver-ten-ye

Vijest naravno ima veze i sa ovom i da temom Iran i arapski Nato i Afrikom i raznim drugim.

Bez obzira šta kažu ovi koji bi da bace mrlju na takav uspjeh koji čini Ameriku još većom nego za Obame. Kao da je bitno koliko ljudi ili djece umire dnevno. Pa neće nam takvi mijenjati način života i trgovine. Ako ima još koja škola, bolnica, silos i tržnica da se poravni, rokaj.
http://dissidentvoice.org/2017/05/trump ... yemen-war/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3731 Re: Jemen

Post by Sanjarko »

sarajevoxxxx wrote:Imam prijatelja Sirijac radi u Kuvajtu dvadesetak godina, porijeklom iz Dere. Porodica mu je u izbjeglištvu u Jordanu, nema bilo kakve šanse da ih dovede kod sebe u Kuvajt. Imaš slučajeva u UAE Sirijaca koji su po nekoliko decenija boravili u Emiratima i sada kada je krenulo ovo u Siriji samo ih zovnu i dadnu im rok mjesec dana da napuste Emirate.

Nasilje na Bliskom istoku je zbog novca, uticaja. Spašavanje diktatora u Siriji je isto što i slanje 40 milijardi dolara egipatskoj vojnoj hunti.Zemlja sa kojom Iran ima najveću robnu razmjenu nakon Kine su UAE. U Jemenu kobajagi ratuju u stvarnosti jako dobro sarađuju. I to mislim da tri ili četiri puta Iran ima veći uvoz od izvoza kada se radi iranskoj robnoj razmjeni sa UAE.
Ma i ja sam danas malo o tome konto. Ono ko fol se mrze a vamo sve trgovina. Cak i izmedzu SA i Irana preko Kuvajta, Katara, Bahreina, Omana, Emirata itd.

Znam da trguju izmedzu pravo. Pa poce o tome danas da razmisljam. Ovo mozda samo kontrola resursa, populacije itd. Jer po predvidzanju Un-a Irak treba da ima preko 160 miliona stanovika. Znaci pretpostavljam da ni Jemen ne bi trebo imat manje od 100.

Edit: Ovo za Irak nisam siguran, ne sjecam se. Mozda je bilo za Egipat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3732 Re: Jemen

Post by Sanjarko »

Evo 160-tak i 50-tak. Irak i Jemen. Sad provjerio, tada nakon toga predvidzaju pad populacije. Ovo je do kraja 21 stoljeca.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3733 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

https://www.youtube.com/watch?v=8Z4OHyYtOg8

Navodno snimak obaranja Saudiskog F-15 mada se meni cini na usporenom snimku da je pilot za dlaku izbegao pogodak.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3734 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

https://www.youtube.com/watch?v=YKTobOD ... verified=1

U jebote, Huti unistili grupu Sudanskih vojnika sa sve vozilima i tenkovima. Sudan je kao Saudiski saveznik poslao izvesan broj vojnika da se bore u Jemenu protiv Huta.
18+
User avatar
GIVI
Posts: 552
Joined: 12/06/2016 20:46

#3735 Re: Jemen

Post by GIVI »

https://youtu.be/UU64Tg48ieI?t=276
Da žestoko su ih skašili.wehabije nemaju muda pa plačaju miljone dolara drugima da ratuju za njih.Ali malo su se zajebali.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3736 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Novi strašan udarac arapskoj koaliciji. Jug Jemena želi da se odvoji. Izgleda da arapska koalicija na prste jedne ruke može nabrojati Jemence koji ih podržavaju. :-)

Inače, Katar povukao ambasadore iz KSA, UAE, Kuvajta, Bahrejna, i Egipta a dao rok 24 sata ambasadorima iz tih zemalja da se povuku zbog kako stvari stoje zavjere tih zemalja protiv Katara. Krizi je prethodilo objavljivanje fabrikovanih izjava katarskog emira koje je navodno izjavio prilikom razgovora sa Gadafijem a koji je režim u Saudiji nazvao pokvarenim. Sky news iz UAE, Arabija iz KSA i druge TV kuće su te izjave objavile (iako je katarska državna agencija odmah reagovala i demantovala navode) i pride doveli goste u studio da o tome raspravljaju :-) :lol: Nevjerovatno.

Neki povezuju zadnja dešavanja u Jemenu sa ovim zadnjim žestokim napadom zemalja zaljeva i Egipta na Katar.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3737 Re: Jemen

Post by jao_situacije »

AleksoMKD wrote:
Black swan wrote:vjerojatno se ne mogu osjećati superiorno naspram ljudi iste vjere i nacije

a i lakše je kad ginu filipinci i indijski na skeli nego muslimani
I jadnici iz Pakistana i Bangladesa ginu na skeli i tretiraju ih ko robove, mislim da samo Arapi iz bogatih zemalja zaliva nisu tretirani kao niza bica.
evo vam jedna situacija iz saudije koja oslikava kako to tamo funkcionira
stoje ljudi i čekaju lift među njima svega i svačega bijelaca arapa vako nako, zadnji dođe autohtoni saudijac i sve ih odgura i uđe u lift sa još jednim saudijcem, ovi ostali koji su došli prije ostaju da čekaju idući lift, ako u međuvremenu dođe drugi saudijac opet će ostati da čekaju idući lift jer će on ući prvi

to sam čuo od našeg čovjeka koji je radio u saudiji
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3738 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

jao_situacije wrote:
evo vam jedna situacija iz saudije koja oslikava kako to tamo funkcionira
stoje ljudi i čekaju lift među njima svega i svačega bijelaca arapa vako nako, zadnji dođe autohtoni saudijac i sve ih odgura i uđe u lift sa još jednim saudijcem, ovi ostali koji su došli prije ostaju da čekaju idući lift, ako u međuvremenu dođe drugi saudijac opet će ostati da čekaju idući lift jer će on ući prvi

to sam čuo od našeg čovjeka koji je radio u saudiji
Ovo sam cuo vise puta, mada dovoljno je videti da se Dubai ponosi "dobrovoljnom segregacijom" da ti postane jasno na kome stepenu su ta drustva.

Al nista cudno sto kupuju oruzja za stotine milijardi dolara kada gube opremu u ovoliko broju i to od ljudi sa papucama.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3739 Re: Jemen

Post by jao_situacije »

AleksoMKD wrote:
jao_situacije wrote:
evo vam jedna situacija iz saudije koja oslikava kako to tamo funkcionira
stoje ljudi i čekaju lift među njima svega i svačega bijelaca arapa vako nako, zadnji dođe autohtoni saudijac i sve ih odgura i uđe u lift sa još jednim saudijcem, ovi ostali koji su došli prije ostaju da čekaju idući lift, ako u međuvremenu dođe drugi saudijac opet će ostati da čekaju idući lift jer će on ući prvi

to sam čuo od našeg čovjeka koji je radio u saudiji
Ovo sam cuo vise puta, mada dovoljno je videti da se Dubai ponosi "dobrovoljnom segregacijom" da ti postane jasno na kome stepenu su ta drustva.

Al nista cudno sto kupuju oruzja za stotine milijardi dolara kada gube opremu u ovoliko broju i to od ljudi sa papucama.
najsmješnija situacija je bila kad se onaj katapultirao u more i morali ga ameri izvlačiti, i to jer su zapucali na njega nekim mitraljezom sa zemlje, pa se on nije smio vratiti nazad u bazu :roll:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3740 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

jao_situacije wrote:
AleksoMKD wrote:
jao_situacije wrote:
evo vam jedna situacija iz saudije koja oslikava kako to tamo funkcionira
stoje ljudi i čekaju lift među njima svega i svačega bijelaca arapa vako nako, zadnji dođe autohtoni saudijac i sve ih odgura i uđe u lift sa još jednim saudijcem, ovi ostali koji su došli prije ostaju da čekaju idući lift, ako u međuvremenu dođe drugi saudijac opet će ostati da čekaju idući lift jer će on ući prvi

to sam čuo od našeg čovjeka koji je radio u saudiji
Ovo sam cuo vise puta, mada dovoljno je videti da se Dubai ponosi "dobrovoljnom segregacijom" da ti postane jasno na kome stepenu su ta drustva.

Al nista cudno sto kupuju oruzja za stotine milijardi dolara kada gube opremu u ovoliko broju i to od ljudi sa papucama.
najsmješnija situacija je bila kad se onaj katapultirao u more i morali ga ameri izvlačiti, i to jer su zapucali na njega nekim mitraljezom sa zemlje, pa se on nije smio vratiti nazad u bazu :roll:
Ha, nije to nista, na ovom forumu je bio snimak gde pre napada na Saudisku bazu neki Hut prvo krade parkirani tenk M60 pa posle krene rokanje po bazi. Na kraju izadje iz tenka, miniraju ga i pjevuse dok tenk gori.

Vecina snimaka koje postave Huti i pro-Huti nestane za par sati ili dana sa youtube-a, jebiga jak lobi SA.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3741 Re: Jemen

Post by jao_situacije »

AleksoMKD wrote:
Ha, nije to nista, na ovom forumu je bio snimak gde pre napada na Saudisku bazu neki Hut prvo krade parkirani tenk M60 pa posle krene rokanje po bazi. Na kraju izadje iz tenka, miniraju ga i pjevuse dok tenk gori.

Vecina snimaka koje postave Huti i pro-Huti nestane za par sati ili dana sa youtube-a, jebiga jak lobi SA.
:lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3742 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

jao_situacije wrote:
AleksoMKD wrote:
Ha, nije to nista, na ovom forumu je bio snimak gde pre napada na Saudisku bazu neki Hut prvo krade parkirani tenk M60 pa posle krene rokanje po bazi. Na kraju izadje iz tenka, miniraju ga i pjevuse dok tenk gori.

Vecina snimaka koje postave Huti i pro-Huti nestane za par sati ili dana sa youtube-a, jebiga jak lobi SA.
:lol:
Svasta je bilo, nisam hteo da postavljam jer se vidi ubijanje (doduse u borbi, ili bar ako se ovo sto Saudijci rade moze nazvati borba) ali bukvalno 10ak Huta prilaze maloj bazi u pustinji sa visokim zidovima i kapijom ko one Americke isturene baze u Iraku ili Avganistanu, otvore kapiju jer niko ne puca na njih, zidovi i kule su prazni i unutra Saudiski vojnici seli u krug i rucaju. Niko ne strazari, svi jedu.
Huti raspale, pobiju pola, previju ranjene, zapale sva vozila i odsetaju u pustinju.

Huti udju u Saudisku teritoriju, osvoje gradic, puste Saudisku kontru da udje u grad i zaglavi medju tesnim ulicama (niko ne izlazi iz vozila i tenkova, valjda zbog erkondisn-a) i zbrisu sva vozila.

Da nije totalna blokada zbog Saudiske nadmoci u vazduhu i moru Huti bi isprasili Saudiski "koaliciju" bez problema, ovako Saudijci cekaju da glad i kolera odrade svoje.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3743 Re: Jemen

Post by jao_situacije »

AleksoMKD wrote:
jao_situacije wrote:
AleksoMKD wrote:
Ha, nije to nista, na ovom forumu je bio snimak gde pre napada na Saudisku bazu neki Hut prvo krade parkirani tenk M60 pa posle krene rokanje po bazi. Na kraju izadje iz tenka, miniraju ga i pjevuse dok tenk gori.

Vecina snimaka koje postave Huti i pro-Huti nestane za par sati ili dana sa youtube-a, jebiga jak lobi SA.
:lol:
Svasta je bilo, nisam hteo da postavljam jer se vidi ubijanje (doduse u borbi, ili bar ako se ovo sto Saudijci rade moze nazvati borba) ali bukvalno 10ak Huta prilaze maloj bazi u pustinji sa visokim zidovima i kapijom ko one Americke isturene baze u Iraku ili Avganistanu, otvore kapiju jer niko ne puca na njih, zidovi i kule su prazni i unutra Saudiski vojnici seli u krug i rucaju. Niko ne strazari, svi jedu.
Huti raspale, pobiju pola, previju ranjene, zapale sva vozila i odsetaju u pustinju.

Huti udju u Saudisku teritoriju, osvoje gradic, puste Saudisku kontru da udje u grad i zaglavi medju tesnim ulicama (niko ne izlazi iz vozila i tenkova, valjda zbog erkondisn-a) i zbrisu sva vozila.

Da nije totalna blokada zbog Saudiske nadmoci u vazduhu i moru Huti bi isprasili Saudiski "koaliciju" bez problema, ovako Saudijci cekaju da glad i kolera odrade svoje.
to i jeste najgora stvar
nesposobni uhljupi u opremi vrijednoj stotine milijardi eura ne mogu ništa jednoj malo jače naoružanoj miliciji
a englezići ameri i ostale prostitutke provode pomorsku blokadu, čitam izjavu izaslanika un-a kaže humanitarna katastrofa, 50 djece na sat umire od gladi
čak ni humanitarnu pomoć ne puštaju kako treba da dođe do civila, izmišljaju hezbe i irance a huti ih sami ubiše u onim sandalama i sakoima

ovo je možda najprljaviji rat u zadnjih 15 godina, čitav bogati zapad protiv jednog siromašnog jemena i opet gube
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3744 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Broj umrlih građana od Kolere popeo se na 398.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#3745 Re: Jemen

Post by Gojeni H »

jao_situacije wrote:
to i jeste najgora stvar
nesposobni uhljupi u opremi vrijednoj stotine milijardi eura ne mogu ništa jednoj malo jače naoružanoj miliciji
a englezići ameri i ostale prostitutke provode pomorsku blokadu, čitam izjavu izaslanika un-a kaže humanitarna katastrofa, 50 djece na sat umire od gladi
čak ni humanitarnu pomoć ne puštaju kako treba da dođe do civila, izmišljaju hezbe i irance a huti ih sami ubiše u onim sandalama i sakoima

ovo je možda najprljaviji rat u zadnjih 15 godina, čitav bogati zapad protiv jednog siromašnog jemena i opet gube
Svasta podjem napisati pa izbrisem ...
Hutiji su legende i nema dalje.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#3746 Re: Jemen

Post by Gojeni H »

AleksoMKD wrote: ... mada dovoljno je videti da se Dubai ponosi "dobrovoljnom segregacijom" da ti postane jasno na kome stepenu su ta drustva.
Boldirano, sta je u pitanju?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3747 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

Gojeni H wrote:
AleksoMKD wrote: ... mada dovoljno je videti da se Dubai ponosi "dobrovoljnom segregacijom" da ti postane jasno na kome stepenu su ta drustva.
Boldirano, sta je u pitanju?
Kada sam pre nekoliko godina bio u Dubaiju primetio sam da tretman ljudi jako zavisi koje je rase covek. Lokalni su prvi, Arapi iz zemalja zaliva (oni koji imaju naftu) drugi, belci treci (tu su i japanci) zatim idu Arapi iz severne Afrike, pa azijati, pa Indijci, Pakistanci i Bangladezani i na kraju crnci koje bas i ne racunaju za ljude.
Mesto stanovanja, posao i svakodnevni tretman zavise od rase i zemlje potekla.

U turistickom vodicu koga sam kupio cak pise da je ta segregacija doprinosi harmoniji u drzavi :-)

Jednom sam bio i nikad vise.
Last edited by AleksoMKD on 26/05/2017 11:23, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3748 Re: Jemen

Post by Truba »

ma šta nam kažeš :D

a vamo ne smiješ kritiku uputiti na ponašanje arapa na ilidži jer ćeš biti šovinista

moram ovaj tvoj post sauvati za druge teme
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3749 Re: Jemen

Post by AleksoMKD »

Black swan wrote:ma šta nam kažeš :D

a vamo ne smiješ kritiku uputiti na ponašanje arapa na ilidži jer ćeš biti šovinista

moram ovaj tvoj post sauvati za druge teme
Pre svega mislim na Arape zaliva (osim Jemenaca, njih nevole jer su siromasni) realno Egipcani, Iracani i Sirijci su iza belaca ko sto sam pisao.
Barem se meni tako cini.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3750 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Black swan wrote:ma šta nam kažeš :D

a vamo ne smiješ kritiku uputiti na ponašanje arapa na ilidži jer ćeš biti šovinista

moram ovaj tvoj post sauvati za druge teme
Ključno je "u turističkom vodiću". Znači sve te anomalije se promovišu ili se smatraju normalnim stvarima.
Post Reply