Jemen

Post Reply
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#1 Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Huti i danas nastavili sa napredovanjem.Nakon što su zauzeli zgradu državne TV, i glavno sjedište vojnih snaga, uputili su se prema predsjedništvu.
Vojska rasporedila tenkove oko predsjedničke palače u Sani


Prema izjavama svjedoka, jemenska vojska raspoređuje tenkove oko predsjedničke palače u Sani zbog sukoba između vladinih trupa i militanata plemena Huti.

Vojska rasporedila tenkove oko predsjedničke palače u Sani Foto: EPA
Ovaj potez uslijedio je nakon što je nasilje eskaliralo između pomenute dvije strane u blizini komande šeste vojne zone koja se nalazi nekoliko kilometara od palače predsjednika Abdu Rabbuha Mansour Hadia u Sani.

Uprkos dogovorenom primirju, od jutros se čuju eksplozije u pojedinim dijelovima glavnog grada Sane.

klix
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Huti pljačkaju glavno sjedište vojske, stotine pripadnika šiitskih paravojnih formacija iznose oružje i ostale stvari iz vladinih zgrada u koje su upali.Svi uposlenici napustili zgradu Ministarstva odbrane koja se također našla na meti militanata.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Ministar unutrašnjih poslova Jemena napravio prevrat!!! Traži od snaga sigurnosti da u potpunosti sarađuju sa Hutima :-)
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#4 Re: Jemen

Post by Klavikula »

savoxe kad dvije vojske ratuju i jedan drugoj zarobi oruzje i tehniku to nije pljacka :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#5 Re: Jemen

Post by cenecimoveocino »

:sax:

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Huti uletili i u Centralnu banku Jemena :-) kako se to zove klavikula :)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#7 Re: Jemen

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:Huti uletili i u Centralnu banku Jemena :-) kako se to zove klavikula :)
Zavisi. Ako je stavljaju pod svoju kontrolu, to se zove vojna operacija, a ako je pljačkaju onda je imitiranje "revolucionara" iz ISIS-a koji su opuhali banku u Mosulu.
User avatar
dragma
Posts: 3617
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#8 Re: Jemen

Post by dragma »

sarajevoxxxx wrote:Huti uletili i u Centralnu banku Jemena :-) kako se to zove klavikula :)
Agorafobija-strah od otvorenog prostora :mrgreen:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#9 Re: Jemen

Post by jastuk1 »

Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Huti uletili i u Centralnu banku Jemena :-) kako se to zove klavikula :)
Zavisi. Ako je stavljaju pod svoju kontrolu, to se zove vojna operacija, a ako je pljačkaju onda je imitiranje "revolucionara" iz ISIS-a koji su opuhali banku u Mosulu.

Ili namjerno lažeš ili nisi informisan.

Banka u Mosulu još nije opuhana jer su neki dan bile vijesti da dozvoljavaju dizanje 10 posto depozita.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#10 Re: Jemen

Post by Challenger__ »

Svi mediji svijeta su objavili da se desila pljačka. Izvini što sam povrijedio sliku o takvim moralnim gigantima kao što je ISIL ekipa.
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#11 Re: Jemen

Post by escobar__ »

.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#12 Re: Jemen

Post by Hafis »

Bogami ste se baš dobro rastegli
Jedva ste pokrivali one teme o Sriji i iraku...kad sad i ovdje belaj.
Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo još da zapuca u Omanu ili Jordanu....ne bi to ni Mirko Kamenjašević pohvatao :)
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#13 Re: Jemen

Post by muzicar_iz_parka »

Kad efendija SaXXX otvori temu o nekoj drzavi, tu nastane dugogodisnji rat.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4770
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#14 Re: Jemen

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Jemen bas baksuzna zemlja
hem su na arabijskom poluotoku a nemaju nafte
hem imaju desetine miliona stanovnika, sto mladih, sto nepismenih, a svmia je zajednicko da su teske fukare
i hem sto imaju siitske, hem ostale (barem jos jednu frakciju - onu za ponovno odcjepljenje juznog dijela zemlje) pobunjenike

divna zemlja za zivjet :-)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#15 Re: Jemen

Post by jastuk1 »

Challenger__ wrote:Svi mediji svijeta su objavili da se desila pljačka. Izvini što sam povrijedio sliku o takvim moralnim gigantima kao što je ISIL ekipa.
Nisu svi mediji. Zna se koji su govorili da je pljačka, a zna se koji su govorili da je preuzimanje. Molim lijepo.

Ne znam Čeli, pravo si selektivan i jednostran. Dosta mišljenja koja iznosiš na raznim temema nisu potkrepljena stvarnim činjenicama I TRENDOVIMA na terenu.

Ja bih opet ponavljam volio da si ti u pravu glede svjetskih trendova i kretanja, ali činjenice svako malo opovrgavaju tvoje stavove. I pravo da ti kažem ne znam čemu, zašto kod tebe tolika odbojnost protiv konstruktivne kritike. Tipa tvoj vječiti fanboyizam (kako ti više ne dosadi? :-) ) i ono pljuvanje po sebi kad se prepustiš vapidnom razmišljanju "ko smo mi da kritikujemo...." Ako je forum samo za navijanje onda debo ti taj forum... :sad:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#16 Re: Jemen

Post by Challenger__ »

jastuk1 wrote: Nisu svi mediji. Zna se koji su govorili da je pljačka, a zna se koji su govorili da je preuzimanje. Molim lijepo.

Ne znam Čeli, pravo si selektivan i jednostran. Dosta mišljenja koja iznosiš na raznim temema nisu potkrepljena stvarnim činjenicama I TRENDOVIMA na terenu.

Ja bih opet ponavljam volio da si ti u pravu glede svjetskih trendova i kretanja, ali činjenice svako malo opovrgavaju tvoje stavove. I pravo da ti kažem ne znam čemu, zašto kod tebe tolika odbojnost protiv konstruktivne kritike. Tipa tvoj vječiti fanboyizam (kako ti više ne dosadi? :-) ) i ono pljuvanje po sebi kad se prepustiš vapidnom razmišljanju "ko smo mi da kritikujemo...." Ako je forum samo za navijanje onda debo ti taj forum... :sad:
Evo, DW na primjer - LINK
Financijski najveći 'zalogaj' ISIS-a zasigurno je bila pljačka središnje banke u Mosulu, koja je donijela 429 milijuna dolara.
Gomila je ovakvih izvještaja. Ne znam u čemu je problem.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#17 Re: Jemen

Post by Rampage »

Hafis wrote:Bogami ste se baš dobro rastegli
Jedva ste pokrivali one teme o Sriji i iraku...kad sad i ovdje belaj.
Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo još da zapuca u Omanu ili Jordanu....ne bi to ni Mirko Kamenjašević pohvatao :)
No offence, of course - kako ti stigneš pokriti sve teme u kojima se makar i ovlaš spominju Hrvati u BiH :D ?

Tako nekako ti je i s ovim temama, oni koji glorificiraju najveće zlo našeg vremena, tzv. "Islamsku državu", su neumorni:)

Tu smo naravno i mi ostali, oni koje zanima šta se dešava širom svijeta, kao neutralne posmatrače:)

"BBC - Yemen PM quits amid rebel clashes"

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-29302898
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#18 Re: Jemen

Post by Gojeni H »

Hutiji nikada nisu bili borci za baciti. A, kad imam kaze: "Pucaj!" - onda se ide u borbu bez pogovora.
I onda bi trebalo da zacudi sto ove marionete nisu mogle odbraniti Sanaa-u.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#19 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Portali iz Jemena pišu da su naoružani borci Huta napali i na kuću dobitnice Nobelove nagrade za mir 2011. Tawakkol Karman koja se nalazi u Sani:

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#20 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Eš-Šejh Haldun, lični pratioc najpoznatijeg sunitskog učenjaka u Jemenu Abdulmedžida Zindanija, ubijen danas u napadu Huta na univerzitet El-Iman u Sani:

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21 Re: Jemen

Post by Kikibombona »

Gojeni H wrote:Hutiji nikada nisu bili borci za baciti. A, kad imam kaze: "Pucaj!" - onda se ide u borbu bez pogovora.
I onda bi trebalo da zacudi sto ove marionete nisu mogle odbraniti Sanaa-u.
Moze koja vise o Hutijima ako si upoznat?

O Jemenu fakat pojma nemam.

Zbog cega sukobi?
I kako to da ih ovi pregazise za sekundu? :-)
siponja
Posts: 185
Joined: 07/09/2014 15:14

#22 Re: Jemen

Post by siponja »

muzicar_iz_parka wrote:Kad efendija SaXXX otvori temu o nekoj drzavi, tu nastane dugogodisnji rat.
:D
što mi drugi nasrnemo da komentarišemo, možda bi prije završilo da i mi ne zakrvimo na forumu
User avatar
bvcx
Posts: 628
Joined: 20/09/2014 01:56

#23 Re: Jemen

Post by bvcx »

jastuk1 wrote:
Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Huti uletili i u Centralnu banku Jemena :-) kako se to zove klavikula :)
Zavisi. Ako je stavljaju pod svoju kontrolu, to se zove vojna operacija, a ako je pljačkaju onda je imitiranje "revolucionara" iz ISIS-a koji su opuhali banku u Mosulu.

Ili namjerno lažeš ili nisi informisan.

Banka u Mosulu još nije opuhana jer su neki dan bile vijesti da dozvoljavaju dizanje 10 posto depozita.
Samo 10 posto????? Šta si ti, neki hrišćanin da dižeš samo 10 odsto?
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#24 Re: Jemen

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:
Gojeni H wrote:Hutiji nikada nisu bili borci za baciti. A, kad imam kaze: "Pucaj!" - onda se ide u borbu bez pogovora.
I onda bi trebalo da zacudi sto ove marionete nisu mogle odbraniti Sanaa-u.
Moze koja vise o Hutijima ako si upoznat?

O Jemenu fakat pojma nemam.

Zbog cega sukobi?
I kako to da ih ovi pregazise za sekundu? :-)
Zaista ne znam ništa o njima.U svakom slučaju, sve je sad zasad prošlo perfektno, nije bilo nikakvih većih paljevina,odsijecanja glava, krađe.Tako to rade šiiti, bar što se tiče tog dijela, eh sada...Suniti u cijelom svijetu su to sve lično shvatili glasnogovornik IS-a Adnani poludio, u zadnjem blago kazano zastrašujućem, skandaloznom, i uznemirujućem govoru između ostalog vrišti Jemen o Jemen, Sana o Sana.Već neki govore na red dolazi Meka, uzet će šiiti i Meku...Ludnica.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#25 Re: Jemen

Post by apsidejzi »

Hafis wrote:Bogami ste se baš dobro rastegli
Jedva ste pokrivali one teme o Sriji i iraku...kad sad i ovdje belaj.
Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo još da zapuca u Omanu ili Jordanu....ne bi to ni Mirko Kamenjašević pohvatao :)
:lol: :lol:
Post Reply