Jeftine kacige - valjaju li ista?

Podforum za motocikliste...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#51 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by TouringBiker »

kijamet insan wrote:Bluettoth u kacigama mozes povezati sa svim elektricnim uredjajima koji podrzavaju bluetooth (mobilni tel, navigacija,mp3 player itd).
Ja vec drugu sezonu koristim flip up kacigu PROBIKER KX4 Z-LINK i prezadovoljan sam. U louisu su bile na ponudi za 150 eura (bluetooth je vec ugradjen u kacigu)
Bogme je SAM Bluetooth da ga ugradiš dobrano skuplji. U zadnjem malom Louis katalogu s popustima, koji prilažu uz časopise, "Cardo scala rider Q3" (Bike-to-Bike-Interkom, komunikacija sa do 4 učesnika, domet 1.000 metara) košta za jednu kacigu 199,95 €, set za dvije 349,95. I to je SA POPUSTOM.

Nekog posebnog razloga da uzmeš Bluetooth, a ne one daleko jeftinije komunikatore na CB-bendu, nema - sem ako nećeš istovremeno da pričaš i na mobitel dok voziš (opasno, odvlači pažnju) ili slušaš muziku. Doduše postoji i mogućnost da slušaš upute sa satelitske navigacije, ali ja to sranje nikad ne bih namontirao na motor (ili auto) i pouzdao se da me navodi - sve dok mogu doći do dobrih starih auto-karata i planova grada. A dobar dio CB komunikatora se također može priključiti i na uređaje za muziku ili navigaciju, jer imaju ili 2,5 ili 3,5 mm ulaz za slušalice, ili USB priključak.
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#52 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by scooterista »

Br_kica wrote:Sama riječ ti kaže jeftine kacige.
Bolje ti je radi sigurnosti nadji polovnu dobru po toj cijeni koliko kosta nova samo od neke jake firme a ne kinesko.
Dobro, ali bi onda polovnu kacigu trebalo temeljito ocistiti. Hajd kod onih koje imaju oblogu sto se vadi, ali sta sa ostalim? Rade li hemijske cistionice ciscenje toga? Ili je bolje sam ocistiti? Znam da u Luis katalogu ima neki sprej sa pjenom, sta li, ali ne znam kolko on dobro ocisti. :?
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#53 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by TouringBiker »

phil manzanera wrote:BlueTooth ostavi ovim debeloguzanima i šatro "Eurobikerima" koji dolaze sa svim pratecim servisnim kombijima, pratecim vozilima hitne pomoci, helikopterima i svim ostalim sranjima, a vjerujem da za komunikaciju svaki ima po dva satelitska telefona, stalno ukljucena, naravno: jedan za komunikaciju i drugi ako im se prvi pokvari. Da ih ne bi pojeli opasni i krvi zedni bosanski bikeri, pretpostavljam da ih prati i SFOR, kao i one prve godine onomad kada su dolazili i kada su ispoljili na ovim prostorima nevidjen bezobrazluk, drskost i aroganciju prema lokalnim bikerima. :stolica:
Izvinjavam se zbog odstupanja od teme, ali ov je zahtjevalo odgovor:

Ne znam kako je prošlih godina bilo ali ove godine prvo imaju i naše članove - Srećko Boras, član Parlamenta Federacije BiH i predsjednik Eurobiker BiH, a uz njega je uvijek i Ante Krišto, direktor i vlasnik mostarske TV Oscar C, i županijski ministar gospodarstva Esad Humo, također, motoristi. Sva tri su super momci i pravi bajkeri.

A kad naši bajkeri i klubovi uspiju ovako šta organizirati (prije Srebrenice je još nekoliko šlepera pomoći ostavljeno bolnici u livnu) kao što su Eurobikeri, neka im se onda prigovara na drskosti i aroganciji. Da se ljude prije kontaktiralo i objasnila im se situacija - a i njihov je prvi dolazak 2004 mjesecima unaprijed najavljen u moto-časopisima - ne bi tražili ni pratnju SFORa. Na našu je sramotu da tim ljudima ni ove godine nije priređen bolji prijem u BiH :roll:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/eurobike ... /130515110

Eurobikeri dovezli tri šlepera pomoći Domu zdravlja Srebrenica

Pedesetak članova asocijacije Eurobikeri, nakon Livna i Gračanice, danas je stiglo u Srebrenicu sa tri šlepera pomoći za tamošnji Dom zdravlja.

Pomoć se sastoji od sanitetskog vozila za patronažnu službu, više EKG i ultrazvučnih aparata, te druge medicinske opreme, bolničkih kreveta i sanitetskog materijala, od čega će dio biti predat Srednjoškolskom centru za obavljanje prakse učenika medicinske struke.

Njemački novinar Dirk Planert boravio je u Srebrenici i, vidjevši u kakvom je stanju Dom zdravlja i u kakvim uslovima rade zdravstveni radnici, pokrenuo je akciju prikupljanja pomoći za ovu ustanovu, koja je naišla na dobar odziv.

"Ovo je značajna pomoć za Srebrenicu. Kontrolisat ćemo utrošak i korištenje naše donacije i nećemo dozvoliti da se bilo šta otuđi. Ima ovdje sitne opreme, ali i skupih aparata i ako nešto bude otuđeno prekinućemo saradnju. Želimo da naša pomoć bude iskorištena na najbolji način i da ne bude zloupotrebe", rekao je Planert, dajući do znanja da je upoznat da su mnoge donacije namijenjene za Srebrenicu zloupotrijebljene i da ovdašnji stanovnici nisu od njih imali nikakve koristi.

Direktor srebreničkog Doma zdravlja Ljiljana Ivančić zahvalila je donatorima, ističući da ova pomoć mnogo znači, posebno sada kada je ova ustanova u teškoj materijalnoj situaciji, te će joj omogućiti bolju zdravstvenu zaštitu stanovnika.

Predstavnik Eurobikera Hermann Munzel rekao je da zdravstvene ustanove u BiH rade u lošim uslovima i da im je potrebno pomoći, te da će bajkeri nastaviti da prikupljaju i dostavljaju pomoć ovim ustanovama.

Image

Image
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#54 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by braca »

TouringBiker wrote:
Ne znam kako je prošlih godina bilo ali ove godine prvo imaju i naše članove - Srećko Boras, član Parlamenta Federacije BiH

Na našu je sramotu da tim ljudima ni ove godine nije priređen bolji prijem u BiH :roll:
Znaci li to da ako je taj Srecko (Srecko!) clan Parlamenta FBiH da mi trebamo da padnemo na dupe, ili jos bolje, na koljena od srece?

Puuuuuno je bikera sa ovih prostora uradilo puuuuno humanitarnih akcija, ali nisu vikali "Mi smo Eurobikeri, mi smo iz Parlamenta FBiH"....nego su to radili mali, nevidljivi bikeri, koji su to radili PO SVOJOJ SAVJESTI, a ne radi toga da im bubaju mediji o njihovom nazovi dobrocinstvu.

Nadalje, kako kazes niko im nije priredio docek.....pa naravno da nije, zato jer sarajevski bikeri, koliko vidim po pisanjima, ZNAJU ko su i sta su ti nazovi Eurobikeri, u negativnom smislu, pa je ocito da su im iskazali totalni bojkot, osim nekoliko uvlaciguza.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#55 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by TouringBiker »

braca wrote:
TouringBiker wrote:
Ne znam kako je prošlih godina bilo ali ove godine prvo imaju i naše članove - Srećko Boras, član Parlamenta Federacije BiH

Na našu je sramotu da tim ljudima ni ove godine nije priređen bolji prijem u BiH :roll:
Znaci li to da ako je taj Srecko (Srecko!) clan Parlamenta FBiH da mi trebamo da padnemo na dupe, ili jos bolje, na koljena od srece?

Puuuuuno je bikera sa ovih prostora uradilo puuuuno humanitarnih akcija, ali nisu vikali "Mi smo Eurobikeri, mi smo iz Parlamenta FBiH"....nego su to radili mali, nevidljivi bikeri, koji su to radili PO SVOJOJ SAVJESTI, a ne radi toga da im bubaju mediji o njihovom nazovi dobrocinstvu.

Nadalje, kako kazes niko im nije priredio docek.....pa naravno da nije, zato jer sarajevski bikeri, koliko vidim po pisanjima, ZNAJU ko su i sta su ti nazovi Eurobikeri, u negativnom smislu, pa je ocito da su im iskazali totalni bojkot, osim nekoliko uvlaciguza.
Ma ne moramo padati na koljena niti na pozadinu, ali izostavio si da je Boras i predsjednik Eurobiker BiH, to znači da organizacija postoji i kod nas. A se toga i bio i premijer Hercegovačko-Neretvanske županije. A vani se bajkeri vesele svakom političaru koji je u njihovim krugovima, upravo zbog mogućnosti da onda utječe da se promjeni nešto u našu korist, a ne na štetu. Pa vani postoje čitavi motociklisički lobby-ji koji pokušavaju izvršiti utjecaj na politiku, da se smanje dažbine, osiguraju povoljniji uvjeti za polaganje ispita za motore, snize osiguranja, uvedu sezonske registarske tablice... I takvo lobbyranje je i svrha moto-klubova i njihovih udruženja na državnim razinama (i udruženja na nivou Europe - pa Eurobiker je dio aktivnosti FIM Europe/Union Europèenne de Motocyclisme http://www.uem-moto.eu/index.php/tourin ... /eurobiker ).

Dobro, ljudi su možda 2004 kad su bili ovdje došli pogrešno informirani, ali to danas 9 godina poslije ne mora uopće biti ista ekipa, ni isti bajkeri. Zar nisu zaslužili da im se pruži druga šansa, ako ništa drugo jer ne dolaze ovdje sa nekim zlim namjerama nego ipak donose pomoć? Pa pokrovitelji akcije su im bar stvarni prijatelji BiH, Martin Schulz, predsjednik Evropskog parlamenta i Marieluise Beck, predsjedavajuća Njemačko-bosansko-hercegovačke parlamentarne grupe njemačkog Bundestaga. Da im pokažemo bosansko (i hercegovačko) gostoprimstvo. Ali ne, Sarajevo je opet radije pokazalo svoj palanački, mahalaški, čaršijanerski uskogrudni mentalitet - "šta meni ti neki Eurobikeri ima da se ovdje po mojoj avliji petljaju".

Hvala Bogu da su moji dragi Hercegovci nešto širih gledanja, opet nam Mostar, Livno i Čitluk spasiše obraz. A Hercegovci su i inače što se tiče motora u svemu bolje orgaizovani nego kraj sjeverno od Ivan-planine :thumbup:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#56 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by braca »

Prvo, gledajuci tvoje internet portfolio, ti nemas ni trunke obraza i otkud tebi pravo da ikoga prozivas na obraz? Uostalom, koji k*rac radis u Sarajevu kad ti je bolje u Citluku i Livnu? Do sada si srao po bikerima, zivim i mrtvim, a sada pocinjes da seres i po Sarajevu. Napredujes, nego sta, samo nece to izaci na dobro, jer su Sarajlije ponosne na svoj grad. Kakav je - takav je.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#57 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by TouringBiker »

braca wrote:Prvo, gledajuci tvoje internet portfolio, ti nemas ni trunke obraza i otkud tebi pravo da ikoga prozivas na obraz? Uostalom, koji k*rac radis u Sarajevu kad ti je bolje u Citluku i Livnu? Do sada si srao po bikerima, zivim i mrtvim, a sada pocinjes da seres i po Sarajevu. Napredujes, nego sta, samo nece to izaci na dobro, jer su Sarajlije ponosne na svoj grad. Kakav je - takav je.
Ja sam goste uvijek dočekivao dostojno i s obrazom, i bajkere i one koji to nisu, pogotovu kada dolaze sa dobrim namjerama kao Eurobikeri. Na Balkanu je gost uvijek bio svetinja, Albanci su ga npr. i životom štitili dajući besu, a koliko znam takva je i sarajevska tradicija - ne ljude tek tako odbacivat. A ovdje me posao nanio, šta ću, nisam ja odlučivao koja će državna i ustanova Federacije imat sjedište u Mostaru, Banjoj Luci ili Sarajevu. Sarajlije se imaju pravo ponosit na svoj GRAD, prelijep je, al' uskogrudnosti, provincijalizmu, palanaštvu, mahalašenju, čaršijarenju nije kriv grad. To je mentalitet, u glavama...
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#58 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by scooterista »

TouringBiker wrote:
braca wrote:Prvo, gledajuci tvoje internet portfolio, ti nemas ni trunke obraza i otkud tebi pravo da ikoga prozivas na obraz? Uostalom, koji k*rac radis u Sarajevu kad ti je bolje u Citluku i Livnu? Do sada si srao po bikerima, zivim i mrtvim, a sada pocinjes da seres i po Sarajevu. Napredujes, nego sta, samo nece to izaci na dobro, jer su Sarajlije ponosne na svoj grad. Kakav je - takav je.
Ja sam goste uvijek dočekivao dostojno i s obrazom, i bajkere i one koji to nisu, pogotovu kada dolaze sa dobrim namjerama kao Eurobikeri. Na Balkanu je gost uvijek bio svetinja, Albanci su ga npr. i životom štitili dajući besu, a koliko znam takva je i sarajevska tradicija - ne ljude tek tako odbacivat. A ovdje me posao nanio, šta ću, nisam ja odlučivao koja će državna i ustanova Federacije imat sjedište u Mostaru, Banjoj Luci ili Sarajevu. Sarajlije se imaju pravo ponosit na svoj GRAD, prelijep je, al' uskogrudnosti, provincijalizmu, palanaštvu, mahalašenju, čaršijarenju nije kriv grad. To je mentalitet, u glavama...
Drzite se majke vam teme, ovo nije mjesto za takva prepucavanja :sad:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#59 Re: Jeftine kacige - valjaju li ista?

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote: :lol: :lol: :lol: Znači i ti si ih prokontao. :thumbup:
Moj klub ne ide na to paradiranje i pranje humanitarnih para. Kakvi fucking "Eurobikeri", koje pompezno kompleksaško ime ...

Ali fak njih...
Koji primitivac, koja seljačina...
Post Reply