Jedno pitanje za bh dijasporu u Njemačkoj!?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
republica
Posts: 9
Joined: 29/10/2013 11:50

#1 Jedno pitanje za bh dijasporu u Njemačkoj!?

Post by republica »

Pozdrav svima ovdje. Prije svega bih da se izvinem ako eventualno postoji tema slična ovoj i da kažem da mi zaista nije namjera da spamam ili nešto tako, nego me jednostavno na neki način muka natjerala na ovo i nisam zaista znao gdje i kome da se obratim. Naime, radi se o sljedećem. Inače sam iz Sarajeva, normalan momak, 24 godine, pametan, zdravog razuma i razmišljanja. Trenutno sam u Karlsluhreu, Njemačka. Zanima me da li postoji neko sa naših prostora u Karlsluhreu ili okolici ko bi mi mogao ponuditi bilo kakav posao. Zaista bih radio bukvalno bilo šta i sposoban sam raditi dosta poslova. Ne tražim nikakav aman-zaman posao jer znam da ću to jako teško naći s obzirom na to da nemam papire i ne znam jezik, ali ukoliko bi mi neko mogao pomoći i ponuditi bilo šta za zaraditi neki novac rado ću prihvatit svaku ponudu. Da li privatno ili kako god, rado ću raditi. Jer inače volim da radim a i posao mi je prijeko potreban. Ja znam da je situacija teška bilo gdje i da je ovakvih pitanja/zahtjeva mali milion što se kaže ali eto nešto bi mi bilo da nisam ovdje pisao. Još jednom izvinjavam se stvarno svima ako postoji dupla tema ili ako sam fulio temu. Ps. Ako već nema posla, možda ima neka djevojka iz Karlsluhrea koja bi sa mnom u šetnju, na kafu ili tako nešto. Ne poznajem nikoga ovdje i jako je dosadno kada si sam. Pišite na PP ukoliko neko bude htio da piše naravno. Ukoliko ne, hvala svima u svakom slučaju. Lijep pozdrav za sve!
Post Reply