Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5976
Joined: 07/09/2009 14:14

#1 Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Post by tap3ah75 »

Zanima me da li vraćate/reklamirate neki proizvod kad nas zajebu pa naplate više nego što na rafi piše.
Obično su u pitanju ove veće prodavnice

Ja redovno primjećujem na računima te stvari ... u rasponu od 10pf do nekoliko KM.

I ako reklamirate da li vraćate robu ili tražite da vam se naplati po istaknutoj cijeni.

Ja sam zadnja 2 puta na kasi vidio da će mi više naplatiti ... (bili su prehrambeni proizvodi) ... platim više .... otvorim pakovanje, čopnem malo i išćem razliku u parama ... ne vraćam robu.

Jbga glavni je fol kod mene ... nemam ja vremena čekati i zezati se radi par markica ili obično znam radnike pa da im se ne odbija radi mene.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2 Re: Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Post by Heller »

tap3ah75 wrote:Zanima me da li vraćate/reklamirate neki proizvod kad nas zajebu pa naplate više nego što na rafi piše.
Obično su u pitanju ove veće prodavnice

Ja redovno primjećujem na računima te stvari ... u rasponu od 10pf do nekoliko KM.

I ako reklamirate da li vraćate robu ili tražite da vam se naplati po istaknutoj cijeni.

Ja sam zadnja 2 puta na kasi vidio da će mi više naplatiti ... (bili su prehrambeni proizvodi) ... platim više .... otvorim pakovanje, čopnem malo i išćem razliku u parama ... ne vraćam robu.

Jbga glavni je fol kod mene ... nemam ja vremena čekati i zezati se radi par markica ili obično znam radnike pa da im se ne odbija radi mene.
Čekam da otkucaju i vratim, barem u Konzumu kod njih to vazda.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#3 Re: Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Post by nineinchnails »

Ja sam npr u Penny Plus imao obrnuto iskustvo: veća cijena na rafi nego na kasi.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#4 Re: Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Post by Krizzia »

Cekam da otkucaju i onda trazim da platim po istaknutoj cijeni. Nebitno, radilo se o 0.5 pf ili 5 km.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Jedna cijena na rafi a druga na kasi.

Post by Sanjarko »

Desavalo se.
Post Reply