Je li ovo Policija ili mafija

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#26 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

suadfor wrote:...
sustina price je ..
Suština priče je da i ti podržavaš policajce bez istaknute policijske značke, koji samovoljno određuju i naplaćivaju kazne bez izdatih računa. Barme ih natjeraj da na to plate porez, ili si i ti jedan od njih???
....

samo sto si ti slijep da to vidis
Ti si slijep ako podržavaš inspekciju koja vreba ispred trgovine i kupcima provjerava račune za robu, a ista se ne usudi ući u trgovinu i u njoj napraviti red.
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#27 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by suadfor »

istina i pravda wrote:
suadfor wrote:...
sustina price je ..
Suština priče je da i ti podržavaš policajce bez istaknute policijske značke, koji samovoljno određuju i naplaćivaju kazne bez izdatih računa. Barme ih natjeraj da na to plate porez, ili si i ti jedan od njih???
....

samo sto si ti slijep da to vidis
Ti si slijep ako podržavaš inspekciju koja vreba ispred trgovine i kupcima provjerava račune za robu, a ista se ne usudi ući u trgovinu i u njoj napraviti red.
pa da nije tebe i tebi slicnih koga bi to oni kontrolisali i kome bi naplacivali kazne? postenim ljudima sigurno ne.
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#28 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

suadfor wrote:...

pa da nije tebe i tebi slicnih koga bi to oni kontrolisali i kome bi naplacivali kazne? postenim ljudima sigurno ne.
Ti ne razumiješ suštinu problema!! :?

Policija u BiH, već odavno, ne naplaćuje nikakve kazne na licu mjesta.
Samo pišu prijave, kazne stižu poštom, - to im je ukinuto zbog korupcije.
U ovom slučaju o kojem pričam stvar je namjerne iznude; - namjerno zadržavaju ljude, pretresaju, zatežu, odugovlače, - sve dok im se ne ponudi novac, a nakon toga je druga priča.
To znamo svi, mnogi već imaju pripremljen novac, daju kroz prozor i odmah produžavaju.
Prije dva dana, priča mi osoba koja je izbjegla to kontrolno mjesto, na način da je išla zaobilaznim putem.
Sada i ja znam taj put, ali ipak ostaje ta tuga i žalost; - svi znaju da jedna te ista postava ljudi ("policajaca") na istom parkingu, bez policijske značke zaustavljaju i iznuđuju novac.
Vi koji na sve ovo zatvarate oči, ti će vam isti uskoro doći na kućni prag, i to redovno, - davati ćete im novac i ništa nećete smijeti poduzimati.
Na takav način su u svijetu nastajale i jačale sve mafije.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#29 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by Ivo Lola »

de ti meni prijatelju objasni jednu stvar
kazes mi zatvaramo oci

sta to MI treba da uradimo sad konkretno u ovom slucaju ?
tebi sam predlozio da ih snimis i zavrsis stvar, barem za tu dvojicu koji su tebe maltretirali, a garantujem ti da bi oni dobili zasluzeno kada bi ih uspio snimiti
ti kazes, necu ja to, dosta je od mene sto sam reko da se to desava...
pa sta treba onda ja da radim, da idem ja tamo i snimam ih, prijetim im... ?

ne razumijem te stvarno
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#30 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

Ivo Lola wrote:...
tebi sam predlozio da ih snimis i zavrsis stvar,
Dobro, gdje ti živiš čovječe Božji; - snimati kriminalce za vrijeme kriminalne radnje, i to kriminalce koji imaju vlast!!
Šta ti misliš da oni ne paze na takve stvari, ..još da ih snima Hrvat iz Zapadne Hercegovine u njihovoj državi...ne budi smiješan.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#31 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by Ivo Lola »

istina i pravda wrote:
Ivo Lola wrote:...
tebi sam predlozio da ih snimis i zavrsis stvar,
Dobro, gdje ti živiš čovječe Božji; - snimati kriminalce za vrijeme kriminalne radnje, i to kriminalce koji imaju vlast!!
Šta ti misliš da oni ne paze na takve stvari, ..još da ih snima Hrvat iz Zapadne Hercegovine u njihovoj državi...ne budi smiješan.

haha ne mogu da vjerujem
pa nismo bas divlji zapad, sigurno te nece pretuc jer ih snimas
ako se bojis onda lagano pocni snimat bez skrivanja cim te zaustave, to ce ih natjerat da postuju zakon ili te puste

a ovo sa hrvatom iz hercegovine necu komentarisat :run:
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#32 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

Ivo Lola wrote:...


haha ne mogu da vjerujem
pa nismo bas divlji zapad, sigurno te nece pretuc jer ih snimas
:
Ja nisam plašljiv kako misliš, pokidao sam troje vojničke čizme po brdima i bunkerima, ..ponekad i sam ostao na brdu cijelu noć. Ako si pratio moje teme, tamo ćeš naći da sam spasio srpskog ranjenog vojnika, po cijenu mog života nitko ga nije smio taknuti,- ineče bi morali ubiti i mene i njega. Taj je nevoljnik tražio od mene zaštitu, bio sam vođen svojom vjerom i ljudskim dostojanstvom. Dakle, i danas me zanima pravda i poštenje, pa eto, dajte i vi u svom dvorištu učinite nešto kako nebi pala ljaga na mnoge srbske policajce koji pošteno zarađuju svoj kruh.
Pročitaj temu od početka pa ćeš vidjeti da su ta dvojica "policajaca" stalno na istom mjestu. Daj se provozaj u dato vrijeme, ne moraš ih snimati daj ih samo vidi koji su i skreni nekome pažnju ko bi se trebao time pozabaviti.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#33 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by Ivo Lola »

pa to je problem
sto ti vec znas da su oni tu... i sad ja treba da idem maksuz da ih prijavim
zasto to ti ne uradis kad vec imas problema sa njima ?
ti mislis da je dovoljno od tebe sto si na forumu napiso da postoje dva lopova policajca negdje kod orasja ?
nije dovoljno, jer to isto mogu i ja napisat sad, izmislit situaciju

ako te vec maltretiraju onda uradi nesto a nemoj doc na forum i kukat i mislit da si borac za pravdu jer si reko da postoje policajci lopovi u bosni, pa to svi znamo
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#34 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

Ivo Lola wrote:...

ako te vec maltretiraju onda uradi nesto a nemoj doc na forum i kukat
Nije to samo moj problem, moj najmanje, poznajem masu ljudi koji daju novac i šute, neće da se izlažu drugim neugodnostima.
Meni ništa ne znači tih pedesetak maraka, ali mi žao da se nastavlja sa tom praksom, i to baš tamo gdje poznajem masu poštenih Srba, - i oni znaju za to ali odmahuju rukom da su nemoćni.
Ništa, ja zatvaram ovu raspravu, neću više - kako kažeš "kukati" na stranu ću staviti taj novac i ukalkulirati ga u mnoge druge trgovačke troškove (nije problem podići malo višu cijenu artiklu, tako rade i drugi).
HVALA!
bos92
Posts: 86
Joined: 30/01/2013 03:43

#35 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by bos92 »

jarane,otkud znzs da su ti policajci srbi ako im nisi video znacke I imena,mozda su cak I hrvati posto taj dio kontrolise policija brcko distrikta,koja je multietnicka
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#36 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by istina i pravda »

bos92 wrote:jarane,otkud znzs da su ti policajci srbi ako im nisi video znacke I imena,mozda su cak I hrvati posto taj dio kontrolise policija brcko distrikta,koja je multietnicka
Bili su mi zanimljivi kao osobe, 5 puta su me zaustavili, razmjenili smo dovoljno rečenica; - nemože se glumiti naglasak i dijalekt!!

P.S.
Ovo je iznimka, nebi više o tome, molim moderatora da zaključa temu ili je izbriše!
Hvala!
User avatar
Varljivo_ljeto
Posts: 16
Joined: 15/03/2013 08:51

#37 Re: Je li ovo Policija ili mafija

Post by Varljivo_ljeto »

istina i pravda wrote:
OldMayor wrote:....

Jer na ovaj nacin i ti si u lancu korupcije i prevare drzave, .
Jesam, sigurno varam državu jer zaradim dnevnicu vozeći ljude na pijacu i prevozim im kupljenu robu za trgovinu!!
Taj mi novac daju na crno, mislim dnevnicu, i uopće ne platim porez za to.
Pa sta reci, koju posluku porati :?
al bar ne krijes.
utvrdjivati ciji je "grijeh" veci i nema nekoga smisla.
jest da bi policija trebala stiti zakon, ali ni ti ga ne postujes.
Post Reply