java problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#1 java problem

Post by aida25 »

Pozdrav, ako ima neko da mi pomogne, ne mogu instalirat nikako javu na google chrome da pogledam film, ima neko objašnjenje ne znam u čemu je problem. Ja sam intsalirala mozillu i na njoj java radi ali ne može se pustiit nijedan film jednostavno kad klikneš ono play dugme neće da ga pusti, i to je to. Ako ima neko da mi objasni šta je značilo bi mi, znam da je problem bezveze sigurno, eto hvala unaprijed. Usput nedavno sam instalirala widows 7 a prije sam xp koristila.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#2 Re: java problem

Post by House »

zašto gledaš filmove preko browsera :?
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#3 Re: java problem

Post by crysis »

javu neinstaliras na gugl hrom ili bilo koji browser nego na sistem.
probaj ovako , start meni --kontrol panel -- java ---sekuriti i trebalo ba da ima onaj klizac pa ga spusti skroz dole , trebalo bi da radi , bar je tako bilo kod starijih verzija jave , a sad kod novijih to obavlja automatski.
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#4 Re: java problem

Post by aida25 »

Ma kakvi ništa, uspješno se instalira i onda tamo na verify ne može a piše da, ako sam dobro razumila počevši od aprila 2015 google chrome 42 je promijenio način na koji podržava dodatke, eto tako piše kad odem na verify. Zašto ne može mozilla pustit nijedan film, java instalirana a play neće ni na jednom filmu, sve otvori film ali play kad klikneš ne reraguje?
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#5 Re: java problem

Post by crysis »

aida25 wrote:Ma kakvi ništa, uspješno se instalira i onda tamo na verify ne može a piše da, ako sam dobro razumila počevši od aprila 2015 google chrome 42 je promijenio način na koji podržava dodatke, eto tako piše kad odem na verify. Zašto ne može mozilla pustit nijedan film, java instalirana a play neće ni na jednom filmu, sve otvori film ali play kad klikneš ne reraguje?
imas li flash player instaliran, moras imati i njega i jos pritom moras ocistit kukije .
aida25
Posts: 673
Joined: 25/02/2011 12:42

#6 Re: java problem

Post by aida25 »

Ej Crysis PUNO PUNO ti hvala evo radi, instalirala flash player i evo gledaću preko mozille, hvala ti, stvarno ne bih sama znala.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#7 Re: java problem

Post by Paul F. »

Ja ne znam čemu služi ta Java, osim za video igre.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#8 Re: java problem

Post by Tyke »

crysis wrote:
aida25 wrote:Ma kakvi ništa, uspješno se instalira i onda tamo na verify ne može a piše da, ako sam dobro razumila počevši od aprila 2015 google chrome 42 je promijenio način na koji podržava dodatke, eto tako piše kad odem na verify. Zašto ne može mozilla pustit nijedan film, java instalirana a play neće ni na jednom filmu, sve otvori film ali play kad klikneš ne reraguje?
imas li flash player instaliran, moras imati i njega i jos pritom moras ocistit kukije .
I ja sam imao isti problem, gledam filmove preko Chrome-a, i kako sam instalirao zadnju verziju Jave nece pa nece. Danas instalirao Mozillu i preko nje Javu i Flash player pa mi izbacilo opciju Allow Java (windows blokirao javu) i evo sad hoce film preko Mozille, ali i dalje nece preko Google Chroma. Kako sad tu opciju Allow naci i za Chrome, rekoh da nije blokirano sta za Chrome? :)
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#9 Re: java problem

Post by crysis »

evo probaj ovako trebao bi uspjet.

Zbog nekog razloga Chrome ne detektuje javu u mnogim slučajevima pa je potrebno uključiti tu opciju ručno.

Prvo unesite sledeci tekst u vas pretraživač (može i samo kopiranje teksta ispod):

chrome://flags/#enable-npapi , zatim idete ENTER.


Otvori vam se novi prozor, u njemu pronađite: Enable NPAPI i omogućite ga (ukoliko imate pretraživač na nekom od domaćih jezika pisaće vam Omogući NPAPI)


Image


1) Primer onoga što tražite, kao što vidite u okviru ispod Enable NPAPI piše disable pošto je kod mene omogućen, ukoliko kod vas piše enable kada kliknete na to vi omogućujete opciju za javu.

2) Kada omogućite Enable NPAPI morate da sačuvate izmene i restartujete pretraživač klikom na Relaunch Now (ili Restartuj za one koji imaju neki od naših balkanskih jezika).

Ovo je alternativno rešenje od strane kompanije Oracle koja proizvodi javu i očekuje se da će problem uskoro biti rešen.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#10 Re: java problem

Post by Tyke »

NPAPI mi je vec na enable, a pod broj 2 ne vidim sta ti je oznaceno. Kod mene je na ZADANO, pa sam probao i na OMOGUCENO (enable) i refresh, ali opet nece video. Ne mogu pametan biti.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#11 Re: java problem

Post by Tyke »

:(
Post Reply