Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post Reply
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#51 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

Kako stvari stoje SEBIJA hanuma BakirOVCA će biti članica Predsjedništva
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#52 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by basicm »

Ovaj prijedlog je jos jedan dokaz da od ljevice nema nista i da cemo opet gledati haman iste u predsjednistvu.

Jasmin zanimljiv tuzlacima, sta cemo sa ostatkom bih? Za njih je samo seoski muhtar.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#53 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by SaraFina »

cyprus wrote:
SaraFina wrote:
Pa kad vadiš iz konteksta i kvotaš reci :D
Ma ništa... Samo mi je interesantno to što nema puno osoba sa jezičkim izričajem poput tvog, koji iznose stavove poput tvojih :-D

Ali OK je to, nema problema :thumbup:
Šta da radim? Ratne godine i ratno dijete, školovala se u susjestvu. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#54 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

basicm wrote:Ovaj prijedlog je jos jedan dokaz da od ljevice nema nista i da cemo opet gledati haman iste u predsjednistvu.

Jasmin zanimljiv tuzlacima, sta cemo sa ostatkom bih? Za njih je samo seoski muhtar.
Bolji od Nermina gori od Denisa
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#55 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by arzuhal »

putokaz1 wrote:
basicm wrote:Ovaj prijedlog je jos jedan dokaz da od ljevice nema nista i da cemo opet gledati haman iste u predsjednistvu.

Jasmin zanimljiv tuzlacima, sta cemo sa ostatkom bih? Za njih je samo seoski muhtar.
Bolji od Nermina gori od Denisa
Ali ako Jasmina predlože za hrvatskog člana, onda već možda nešto i buuudeee.....Mogao bi proći u Predsjedništvo...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#56 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by tranquil »

arzuhal wrote:
tranquil wrote:
arzuhal wrote:Čuj Jasmin Imamović za bošnjačkog člana...Pa valjda je još uslov da kandiduješ Bošnjaka za bošnjačkog člana, nastranu diskriminatorni Ustav ili Izborni zakon? :?
Šta sam propustio, neko razbošnjačenje Jasmina Imamovića?
Ne znam šta si propustio, pojma nemam...
Pa impliciraš da Imamović nije Bošnjak, pa 'nako, da vidim, kada i kako je brisan iz registra, jel' to bila neka fetva?
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#57 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

SaraFina wrote:
cyprus wrote:
SaraFina wrote:
Pa kad vadiš iz konteksta i kvotaš reci :D
Ma ništa... Samo mi je interesantno to što nema puno osoba sa jezičkim izričajem poput tvog, koji iznose stavove poput tvojih :-D

Ali OK je to, nema problema :thumbup:
Šta da radim? Ratne godine i ratno dijete, školovala se u susjestvu. :D

Ljudi te ugostili i školovali, a ti bi im sada braći u BiH nametala člana Predsjedništva. :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#58 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

basicm wrote:Ovaj prijedlog je jos jedan dokaz da od ljevice nema nista i da cemo opet gledati haman iste u predsjednistvu.

Jasmin zanimljiv tuzlacima, sta cemo sa ostatkom bih? Za njih je samo seoski muhtar.
Cekamo tvoj predlog.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#59 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by SaraFina »

pemanapemani wrote:
SaraFina wrote:
Šta da radim? Ratne godine i ratno dijete, školovala se u susjestvu. :D

Ljudi te ugostili i školovali, a ti bi im sada braći u BiH nametala člana Predsjedništva. :)
Nije to nametanje. ... nego. ..
Za njihovo dobro. Ljubi bližnjeg svoga... ne kaže se džaba!
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#60 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

tranquil wrote:

Pa impliciraš da Imamović nije Bošnjak, pa 'nako, da vidim, kada i kako je brisan iz registra, jel' to bila neka fetva?

Čovjek jednom izjavio da bi volio da se može izjasniti kao Bosanac, a da ga ne strpaju u ostale i oduzmu određena građanska prava. Oženjen valjda Hrvaticom i djeca mu se izjašnjavaju kao Bosanci.

Preko svega se može preći, ali ako spomeneš bosanstvo - doviđenja i prijatno.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#61 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

SaraFina wrote:
pemanapemani wrote:
SaraFina wrote:
Šta da radim? Ratne godine i ratno dijete, školovala se u susjestvu. :D

Ljudi te ugostili i školovali, a ti bi im sada braći u BiH nametala člana Predsjedništva. :)
Nije to nametanje. ... nego. ..
Za njihovo dobro. Ljubi bližnjeg svoga... ne kaže se džaba!
...kao samoga sebe :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#62 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by tranquil »

pemanapemani wrote:
tranquil wrote:

Pa impliciraš da Imamović nije Bošnjak, pa 'nako, da vidim, kada i kako je brisan iz registra, jel' to bila neka fetva?

Čovjek jednom izjavio da bi volio da se može izjasniti kao Bosanac, a da ga ne strpaju u ostale i oduzmu određena građanska prava. Oženjen valjda Hrvaticom i djeca mu se izjašnjavaju kao Bosanci.

Preko svega se može preći, ali ako spomeneš bosanstvo - doviđenja i prijatno.
Pa radio je to i Komšić, jer je u sličnoj situaciji kao Imamović (samo u ogledalu) pa je odradio dva mandata. Tada nije smetalo.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#63 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

tranquil wrote:
pemanapemani wrote:
tranquil wrote:

Pa impliciraš da Imamović nije Bošnjak, pa 'nako, da vidim, kada i kako je brisan iz registra, jel' to bila neka fetva?

Čovjek jednom izjavio da bi volio da se može izjasniti kao Bosanac, a da ga ne strpaju u ostale i oduzmu određena građanska prava. Oženjen valjda Hrvaticom i djeca mu se izjašnjavaju kao Bosanci.

Preko svega se može preći, ali ako spomeneš bosanstvo - doviđenja i prijatno.
Pa radio je to i Komšić, jer je u sličnoj situaciji kao Imamović (samo u ogledalu) pa je odradio dva mandata. Tada nije smetalo.
Znam.

Zato i imam dilemu za naredne izbore.

Kada sam u dva navrata glasao za Komšića (prvi put iz ideala, drugi put iz bijesa prema šovinistima iz HDZ), bio sam dobar, "naš" iako Bosanac sa katoličkim porodičnim porijeklom i sl. Sutra kada bih glasao za Imamovića, Maju, Sabinu Čudić, Suljagića..., bio bih ubačeni element koji Bošnjacima nameće člana Predsjedništva.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#64 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Vipsilon »

pemanapemani wrote:
Znam.

Zato i imam dilemu za naredne izbore.

Kada sam u dva navrata glasao za Komšića (prvi put iz ideala, drugi put iz bijesa prema šovinistima iz HDZ), bio sam dobar, "naš" iako Bosanac sa katoličkim porodičnim porijeklom i sl. Sutra kada bih glasao za Imamovića, Maju, Sabinu Čudić, Suljagića..., bio bih ubačeni element koji Bošnjacima nameće člana Predsjedništva.
Slobodno glasaj za HDZ ako te savjest tako pecka, i budi Hrvat, a ne Bosanac za hatar Bošnjaka. Nemoj sebe siliti bolan, poludit ćeš.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#65 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

Vipsilon wrote:
pemanapemani wrote:
Znam.

Zato i imam dilemu za naredne izbore.

Kada sam u dva navrata glasao za Komšića (prvi put iz ideala, drugi put iz bijesa prema šovinistima iz HDZ), bio sam dobar, "naš" iako Bosanac sa katoličkim porodičnim porijeklom i sl. Sutra kada bih glasao za Imamovića, Maju, Sabinu Čudić, Suljagića..., bio bih ubačeni element koji Bošnjacima nameće člana Predsjedništva.
Slobodno glasaj za HDZ ako te savjest tako pecka, i budi Hrvat, a ne Bosanac za hatar Bošnjaka. Nemoj sebe siliti bolan, poludit ćeš.
:D hvala ti, sad mi je lakše, valjda ne poludim baš tako brzo.

Ne pecka me savjest, pecka me hinjaluk određenih osoba.

Ko mi to uzima slobodu da glasam i za taj šugavi HDZ, ako želim? I zašto svi jebeni "patrioti" uvijek generalizuju, pa obavezno govore u ime Bošnjaka, Sba, Hrvata, Francuza...?

A ti slobodno koristi metodologiju četnika i ustaša.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#66 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by cyprus »

pemanapemani wrote: :D hvala ti, sad mi je lakše, valjda ne poludim baš tako brzo.

Ne pecka me savjest, pecka me hinjaluk određenih osoba.

Ko mi to uzima slobodu da glasam i za taj šugavi HDZ, ako želim? I zašto svi jebeni "patrioti" uvijek generalizuju, pa obavezno govore u ime Bošnjaka, Sba, Hrvata, Francuza...?

A ti slobodno koristi metodologiju četnika i ustaša.
Mnogi bi voljeli da svi Hrvati glasaju za HDZ, a svi Srbi za Dodika... Probosanski Srbi i Hrvati su patnja za njihov binarni um...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#67 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Matzan »

Nakon što su 2014. kandidovali Bakira Hadžiomerovića, SDP bi sad mogao pokušati sa Avdom Avdićem.

Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#68 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by tranquil »

pemanapemani wrote:
Vipsilon wrote:
pemanapemani wrote:
Znam.

Zato i imam dilemu za naredne izbore.

Kada sam u dva navrata glasao za Komšića (prvi put iz ideala, drugi put iz bijesa prema šovinistima iz HDZ), bio sam dobar, "naš" iako Bosanac sa katoličkim porodičnim porijeklom i sl. Sutra kada bih glasao za Imamovića, Maju, Sabinu Čudić, Suljagića..., bio bih ubačeni element koji Bošnjacima nameće člana Predsjedništva.
Slobodno glasaj za HDZ ako te savjest tako pecka, i budi Hrvat, a ne Bosanac za hatar Bošnjaka. Nemoj sebe siliti bolan, poludit ćeš.
:D hvala ti, sad mi je lakše, valjda ne poludim baš tako brzo.

Ne pecka me savjest, pecka me hinjaluk određenih osoba.

Ko mi to uzima slobodu da glasam i za taj šugavi HDZ, ako želim? I zašto svi jebeni "patrioti" uvijek generalizuju, pa obavezno govore u ime Bošnjaka, Sba, Hrvata, Francuza...?

A ti slobodno koristi metodologiju četnika i ustaša.
Hahaha o tome ti pričam. Ti imaš katoličko porijeklo, glasaš za Komšića, očigledno ne podnosiš HDZ.

Međutim spomeneš da bi sa takvim porijeklom glasao za Imamovića, odmah te čini skrivenim HDZ-ovcem :D

Moja situacija je ogledalo tvoje. Kada pričam protiv SDA, iako sa "bošnjačkim" imenom i prezimenom, onda sam četnik, ustaša, stidim se vjere, porijekla... Međutim kada sam glasao za Komšića 2008 (i nikad više) - e tada sam bio fundamentalistički Bošnjak što je za centralizaciju, majorizaciju itd itd.

Isto kao da im se u glavi izvršava automatska skripta, ako ispunjavaš određene uslove, baciće te u jednu kategoriju za vijeke vijekova.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#69 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

tranquil wrote:


Hahaha o tome ti pričam. Ti imaš katoličko porijeklo, glasaš za Komšića, očigledno ne podnosiš HDZ.

Međutim spomeneš da bi sa takvim porijeklom glasao za Imamovića, odmah te čini skrivenim HDZ-ovcem :D

Moja situacija je ogledalo tvoje. Kada pričam protiv SDA, iako sa "bošnjačkim" imenom i prezimenom, onda sam četnik, ustaša, stidim se vjere, porijekla... Međutim kada sam glasao za Komšića 2008 (i nikad više) - e tada sam bio fundamentalistički Bošnjak što je za centralizaciju, majorizaciju itd itd.

Isto kao da im se u glavi izvršava automatska skripta, ako ispunjavaš određene uslove, baciće te u jednu kategoriju za vijeke vijekova.

:) Bukvalno ko ogledalo.

Meni je više smješno pričati o ovim stvarima, jer nema pomaka, naprotiv.

Prije sam se nervirao, pokušavao objasniti, argumentirao, ali džaba.

Danas mi je samo smješno kada mi neko spomene taj HDZ. Sumnjam da postoji osoba koja ih više ne može smisliti, da ne kažem nešto gore, od mene. Radije bih glasao za ASDA ili neku radikalnu selefijsku stranku nego za HDZ, ali džaba to pričati "patriotima".

Jebi ga, binarni um - kako je to fino uobličio kolega @cyprus.
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#70 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by basicm »

seln wrote:
basicm wrote:Ovaj prijedlog je jos jedan dokaz da od ljevice nema nista i da cemo opet gledati haman iste u predsjednistvu.

Jasmin zanimljiv tuzlacima, sta cemo sa ostatkom bih? Za njih je samo seoski muhtar.
Cekamo tvoj predlog.
Nemam ja prijedloga, nego sam samo konstatovao, tako je sa svakim lokalnim politicarem.
Meni je svejedno ko ce biti iz ljevice, ali Denis Becirevic bi mogao biti dobar, nije kontroverzan i pozitiva lik.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#71 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Vipsilon »

Jbg, i meni je smiješno što "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" daju sebi za pravo da određuju šta je pravo bosanstvo i ko je pravi Bosanac. Ti "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" su izuzetak, a ne pravilo kao što je to slučaj kao kod Bošnjaka. Ja još nisam upoznao Bošnjaka koji nije ujedno i probosanski orijentiran. Ja odbijam da se popišam na Bošnjaštvo za hatar šačice tkz probosanskih Srba i probosanskih Hrvata, žao mi je.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#72 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by The 51st State »

Vipsilon wrote:Jbg, i meni je smiješno što "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" daju sebi za pravo da određuju šta je pravo bosanstvo i ko je pravi Bosanac. Ti "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" su izuzetak, a ne pravilo kao što je to slučaj kao kod Bošnjaka. Ja još nisam upoznao Bošnjaka koji nije ujedno i probosanski orijentiran. Ja odbijam da se popišam na Bošnjaštvo za hatar šačice tkz probosanskih Srba i probosanskih Hrvata, žao mi je.
tacno tako. sad ce ti reci da imas binaran nacin razmisljanja.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#73 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by pemanapemani »

Vipsilon wrote:Jbg, i meni je smiješno što "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" daju sebi za pravo da određuju šta je pravo bosanstvo i ko je pravi Bosanac. Ti "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" su izuzetak, a ne pravilo kao što je to slučaj kao kod Bošnjaka. Ja još nisam upoznao Bošnjaka koji nije ujedno i probosanski orijentiran. Ja odbijam da se popišam na Bošnjaštvo za hatar šačice tkz probosanskih Srba i probosanskih Hrvata, žao mi je.
Ko te tjera da se popišaš na bošnjaštvo i kako se ogleda to uriniranje? Glasanjem za Jasmina Imamovića, Bošnjaka koji simpatiše bosanstvo?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#74 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by hAZNADAR »

seln wrote:
hAZNADAR wrote:Domaca "ljevica" nazalost i dalje misli da necija harizma i licnost mijenja sve. Dzabe ti Kurta umjesto Murte ako je ista skola.
Ne mijenja sve, ali mijenja bar sliku. Ako zeli nekoga bez harizme i licnosti, vec je tu:

]
Slika nije dovoljna. Tu funkciju treba dobiti bosnjacki nacionalista. Ne mislim sovinista. Bez komunistickih Ili mladomuslimanskih svjetonazora, bez Alije i Tite,... hvala. Pa ako je lik sa slike barem Bosnjak koji to postuje, barem imamo polaznu osnovu.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#75 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Vipsilon »

pemanapemani wrote:
Vipsilon wrote:Jbg, i meni je smiješno što "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" daju sebi za pravo da određuju šta je pravo bosanstvo i ko je pravi Bosanac. Ti "probosanski Srbi i probosanski Hrvati" su izuzetak, a ne pravilo kao što je to slučaj kao kod Bošnjaka. Ja još nisam upoznao Bošnjaka koji nije ujedno i probosanski orijentiran. Ja odbijam da se popišam na Bošnjaštvo za hatar šačice tkz probosanskih Srba i probosanskih Hrvata, žao mi je.
Ko te tjera da se popišaš na bošnjaštvo i kako se ogleda to uriniranje? Glasanjem za Jasmina Imamovića, Bošnjaka koji simpatiše bosanstvo?
Pa eto, glasaj za Jasmina, revanširaj se za Komšića i naudi ne bosanski orijentiranim Bošnjacima (ako takvi postoje).
Post Reply