Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#126 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Thorgerson »

putokaz1 wrote:
Thorgerson wrote:Posto i SDP i DF, nemaju u svojim redovima nikoga ko bi iole mogao parirati Bakiru II, njima bi najpametnije bilo da nadju nekoga 'nestranackog'. Stavljam pod navondne, jer svi su danas upleteni u politiku, ali eto koliko je to moguce.

A takvih ima podosta. I mislim da je to i za njih najbolje rjesenje, jer su i SDP i DF dopizdili, a ovako kao uzimas nekoga ko je 'cist'. Ono nije ni SDP ni DF. Nego eto...kao nestranacki. :D

Btw. sta mislite ko ce prvi otkriti karte? SDA ili ovi.

Ili SDA ceka da vide koga ce ovi predloziti, pa da potegnu za nekim dzokerom. Bice gusto.
Bećirović bi pobjedio
Imamović možda
Kukić bi pobjedio
Komšić NE
SDP i DF moraju kandidovati bosnjackog clana. Moraju se prestati glupirati. Biranjem Komsica pa i Kukica, opet se vracamo unazad 10 godina. To nam ne treba.

Naravno da ove dvije stranke nisu kompatibilne sa ovakvim ustavom, ali moraju se prilagoditi. Tako je kako je. Komsica nisu izabrali vecinom hrvati i moramo to jednom prihvatiti. Da jesu, ne bi se toliko bunili. Budimo realni vec jednom.

I ja mislim da bi Becirovic bio ok izbor. Prisutan je stalno u medijima. Dosta raje ga gotivi. Ali...veliko ali stoji koga SDA priprema za utrku.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#127 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Kejn »

Ljljan je bošnjački nacionalni simbol, jer je usvojen kao nacionalni simbol Bošnjaka 2012-te godine na Svjetskom Bošnjačkom Kongresu održanom u Sarajevu i nije tačno da pripada svima. Također, autohtoni lijljan koji raste u Bosni zove se Bošnjački lijljan a ne bosanski liljan. Etnonim Bošnjak je drevni pojam koji svoje korjene vuče još od prve Bosanske države (J.A. Fine "The early medieval Balkans"), a kroz historiju se danas održao samo u muslimanskoj populaciji Bosne i Hercegovine(N. Malcom Bosnia: A Short history). To su činjenice nekom se mogu sviđati ili ne.

Što se tiče Imamovića, smatram da mu je bolje da se drži Tuzle i to samo gradske jezgre.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#128 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

Hafis wrote:Ne mogu Kukić i Imamović istodobno pobijediti.
Morate se odrediti: jeste li za izbacivanje Ćovića ili SDA kadra iz predsjedništva.
Ne može i pare i jare.
Sta bi ti, kao intelektualac i nositelj europskih vrijednosti, rekao... sta je primarno i urgentno: borba protiv spoljnjeg i vidljivog neprijatelja ili eliminacija pete kolone u vlastitim redovima?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#129 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

babanovac wrote: Bakir je Turcin.
Vazda bio. Tri generacije unazad, cisti Turci.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#130 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

Thorgerson wrote: Komsica nisu izabrali vecinom hrvati i moramo to jednom prihvatiti. Da jesu, ne bi se toliko bunili. Budimo realni vec jednom.
.
Vidis dokle smo dosli, prihvatamo HDZ argumentaciju ko je ko i ko koga smije birati.
Stvarno zasluzujemo da nestanemo kao narod.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#131 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

seln wrote:
babanovac wrote: Bakir je Turcin.
Vazda bio. Tri generacije unazad, cisti Turci.
Bakir
Otac Musliman,Mati takođe
Djed jedna Turčin
Nena Srbijanka Beograđanka,ili je to pra Nena
Žena Crnogorka ili Srbijanka Sandžaklijka,možda Albanka
Svašta pomiješano
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#132 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

putokaz1 wrote:
seln wrote:
babanovac wrote: Bakir je Turcin.
Vazda bio. Tri generacije unazad, cisti Turci.
Bakir
Otac Musliman,Mati takođe
Djed jedna Turčin
Nena Srbijanka Beograđanka,ili je to pra Nena
Žena Crnogorka ili Srbijanka Sandžaklijka,možda Albanka
Svašta pomiješano
Sto je najvaznije, on se osjeca kao Turcin.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#133 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by sandra01 »

Ne kontam te.
Glasacu za Imamovica za clana Predsjednistva iz reda Bosnjackog naroda i za Kukica iz reda Hrvatskog naroda.
Vidis da mogu obojica odjednom :D[/quote]
Aha. pa tako mi reci.
Znači vjerojatno imaš duple dokumente, pa možeš dva puta glasati za člana predsjedništva, ili se radi, (gluho bilo), o rascjepu ličnosti, da ne koristim stručni izraz?[/quote]
:lol: :lol: :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#134 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:Ne mogu Kukić i Imamović istodobno pobijediti.
Morate se odrediti: jeste li za izbacivanje Ćovića ili SDA kadra iz predsjedništva.
Ne može i pare i jare.
Sta bi ti, kao intelektualac i nositelj europskih vrijednosti, rekao... sta je primarno i urgentno: borba protiv spoljnjeg i vidljivog neprijatelja ili eliminacija pete kolone u vlastitim redovima?
Ja sam za onu staru devizu: prvo srediti svoje redove a onda gledati što i kako dalje.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#135 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

sandra01 wrote:Ne kontam te.
Glasacu za Imamovica za clana Predsjednistva iz reda Bosnjackog naroda i za Kukica iz reda Hrvatskog naroda.
Vidis da mogu obojica odjednom :D
Aha. pa tako mi reci.
Znači vjerojatno imaš duple dokumente, pa možeš dva puta glasati za člana predsjedništva, ili se radi, (gluho bilo), o rascjepu ličnosti, da ne koristim stručni izraz?[/quote]
:lol: :lol: :lol:[/quote]
može
AKO JA GLASAM ZA SEBE NPR ZA BEĆIROVIĆA,
ONDA UVEDEM JEDNU STARIJU OSOBU ZA NJU GLASAM ZA KUKUĆA
ONDA UVEDEM JOŠ JEDNU STARIJU OSOBU ZAOKRUŽIM ŠEPIĆA
PA JOŠ JEDNU LIJANOVIĆA
ZNAČI U PRAKSI MOŽE SE 5X GLASATI
prošli put je tako bilo
GLASAO za sebe tj jest za SDP bakira
oNDA UVEO STARIJU OSOBU ZA rEISA
UVEO JOŠ JEDNU OSTAVIO PRAZNO
...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#136 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Hafis »

putokaz1 wrote: može
AKO JA GLASAM ZA SEBE NPR ZA BEĆIROVIĆA,
ONDA UVEDEM JEDNU STARIJU OSOBU ZA NJU GLASAM ZA KUKUĆA
ONDA UVEDEM JOŠ JEDNU STARIJU OSOBU ZAOKRUŽIM ŠEPIĆA
PA JOŠ JEDNU LIJANOVIĆA
ZNAČI U PRAKSI MOŽE SE 5X GLASATI
prošli put je tako bilo
GLASAO za sebe tj jest za SDP bakira
oNDA UVEO STARIJU OSOBU ZA rEISA
UVEO JOŠ JEDNU OSTAVIO PRAZNO
...
Komplicirano. Trebao bi raditi kao njegovateljica u staračkom domu pa nakupiti takvih 5 delegata.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#137 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

Komplicirano. Trebao bi raditi kao njegovateljica u staračkom domu pa nakupiti takvih 5 delegata.[/quote]
tI BI MENE POSLAO U mINHEN 12 SATI RADA
Da živim 11,5 mjeseci u jednosobnom stanu a pola godina da napravimvilu na tuđoj zemlji u BH,vozim 100 na sat,dam 20 eura policajcu,puštam narodnjake do 3 ujutro,obojim kuću u naradžasto
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#138 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Hafis »

Dobro i kažeš.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#139 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by hAZNADAR »

Novak20 wrote:
babanovac wrote:
Nije Bakir diktator, ali je indikativna cinjenica da su turski profesori listom napustili Burch. Koje demokratske metode je upotrijebio Bakir, nije mi poznato. Nekako mi logicno da predsjednik stane iza ustanova kojima je vlada njegove zemlje dala dozvolu za rad. Da se na optuzbe, da su neke od bosanskih obrazovnih institucija teroristicke, barem ogradi, da stavi navode... Ali ne, nece to uciniti Turcin.Slijedi svoju slijepu poslusnost, u stilu velikih hercegovackih Smajl age Cengica i Ali pase Rizvanbegovica. Mozda u sultanatu necu moci da mjerim koliko je ko i kakav Bosnjak, no u danasnjoj Bosni mogu. I boricu se da vazda tako bude. Bakir nije Bosnjak. Bakir je Turcin.
Bakir nije Turčin sigurno. Vazal, možda. :D
Vazal i dupelizac. A jeste ono sto je Sam izabrao. Ovo je isto kao kad dojucerasnji alhosi puste bradu i zakljuce da im nana i dedo nisu muslimani - Samo Misle da jesu. Tako i ostalo zakljucivanje za druge.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#140 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Thorgerson »

seln wrote:
Thorgerson wrote: Komsica nisu izabrali vecinom hrvati i moramo to jednom prihvatiti. Da jesu, ne bi se toliko bunili. Budimo realni vec jednom.
.
Vidis dokle smo dosli, prihvatamo HDZ argumentaciju ko je ko i ko koga smije birati.
Stvarno zasluzujemo da nestanemo kao narod.
Hahah...cuj dokle smo dosli, pa u ovome smo bili 96' kad smo potpisali ono sto smo potpisali. Cuj dosli donekle, a nismo se pomjerili sa mrtve tacke.

Zato, bolje ne pravit jos gore stanje.

I evo da ja tebe pitam, sta smo to izborom Komsica dobili? Osim sto smo stvorili gnjev treceg naroda u BiH da nas mrzi vise nego drugi narod u BiH. Sta smo dobili.

Navedi mi jednu, jednu korisnu stvar koju je komsic uradio na celu predsjednstva za 8 jebenih godina, da je iole vrijedno spomena. Koga je to docekao? Gdje je otisao? Sta je uradio. Veliko nista.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#141 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

Thorgerson wrote:
seln wrote:
Thorgerson wrote: Komsica nisu izabrali vecinom hrvati i moramo to jednom prihvatiti. Da jesu, ne bi se toliko bunili. Budimo realni vec jednom.
.
Vidis dokle smo dosli, prihvatamo HDZ argumentaciju ko je ko i ko koga smije birati.
Stvarno zasluzujemo da nestanemo kao narod.
Hahah...cuj dokle smo dosli, pa u ovome smo bili 96' kad smo potpisali ono sto smo potpisali. Cuj dosli donekle, a nismo se pomjerili sa mrtve tacke.

Zato, bolje ne pravit jos gore stanje.

I evo da ja tebe pitam, sta smo to izborom Komsica dobili? Osim sto smo stvorili gnjev treceg naroda u BiH da nas mrzi vise nego drugi narod u BiH. Sta smo dobili.

Navedi mi jednu, jednu korisnu stvar koju je komsic uradio na celu predsjednstva za 8 jebenih godina, da je iole vrijedno spomena. Koga je to docekao? Gdje je otisao? Sta je uradio. Veliko nista.
A do izbora Komsica je bilo bolje? Cetnik Paravac, kriminalac Covic... bili su bolji? Oni su nas unaprijedili?
Eto, ja tebe pitam, koji je clan predsjednistva od rata naovamo ucinio jednu korisnu stvar?
Ja znam koga je Komsic docekao i kuda je isao, ali je bio kao i svi ostali clanovi predsjednistva - ikebana. I Ober Hrvat kojeg danas-sutra izaberu ce biti ikebana - samo sto ce nas uz to jos i blamirati i raditi protiv drzave.
I ako mislis da cemo napraviti "bolje" stanje drhteci pred sitnim hrsuzom Covicem... onda stvarno nemam sta vise jegleniti sa tobom.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#142 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by putokaz1 »

Eto, ja tebe pitam, koji je clan predsjednistva od rata naovamo ucinio jednu korisnu stvar?
Ja znam koga je Komsic docekao i kuda je isao, ali je bio kao i svi ostali clanovi predsjednistva - ikebana. I Ober Hrvat kojeg danas-sutra izaberu ce biti ikebana - samo sto ce nas uz to jos i blamirati i raditi protiv drzave.
I ako mislis da cemo napraviti "bolje" stanje drhteci pred sitnim hrsuzom Covicem... onda stvarno nemam sta vise jegleniti sa tobom.[/quote]
PoGUBNIJI ZA bOŠNJAKE SU iZETBEGOVIĆI NJIHOVA MUŠKA A VALA I ŽENSKALINIJA
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#143 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by babanovac »

Ja bi Mirka Sarovica. Nije istrosen.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#144 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Sara03 »

Kejn wrote:Ljljan je bošnjački nacionalni simbol, jer je usvojen kao nacionalni simbol Bošnjaka 2012-te godine na Svjetskom Bošnjačkom Kongresu održanom u Sarajevu i nije tačno da pripada svima. Također, autohtoni lijljan koji raste u Bosni zove se Bošnjački lijljan a ne bosanski liljan. Etnonim Bošnjak je drevni pojam koji svoje korjene vuče još od prve Bosanske države (J.A. Fine "The early medieval Balkans"), a kroz historiju se danas održao samo u muslimanskoj populaciji Bosne i Hercegovine(N. Malcom Bosnia: A Short history). To su činjenice nekom se mogu sviđati ili ne.

Što se tiče Imamovića, smatram da mu je bolje da se drži Tuzle i to samo gradske jezgre.
:-)

Lilium bosniacum/bosanski ljiljan, endemska biljka rasprostranjena isključivo na području Bosne.

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#145 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Better Man »

Kejn wrote:Ljljan je bošnjački nacionalni simbol, jer je usvojen kao nacionalni simbol Bošnjaka 2012-te godine na Svjetskom Bošnjačkom Kongresu održanom u Sarajevu i nije tačno da pripada svima. Također, autohtoni lijljan koji raste u Bosni zove se Bošnjački lijljan a ne bosanski liljan. Etnonim Bošnjak je drevni pojam koji svoje korjene vuče još od prve Bosanske države (J.A. Fine "The early medieval Balkans"), a kroz historiju se danas održao samo u muslimanskoj populaciji Bosne i Hercegovine(N. Malcom Bosnia: A Short history). To su činjenice nekom se mogu sviđati ili ne.

Što se tiče Imamovića, smatram da mu je bolje da se drži Tuzle i to samo gradske jezgre.
Haj ti natrag u školu i ne pričaj gluposti i nebuloze. A taj Svjetski bošnjački kongres je ssigurno skupina razno raznih idiota i polupismenih likova.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#146 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by Thorgerson »

seln wrote: A do izbora Komsica je bilo bolje? Cetnik Paravac, kriminalac Covic... bili su bolji? Oni su nas unaprijedili?
Eto, ja tebe pitam, koji je clan predsjednistva od rata naovamo ucinio jednu korisnu stvar?
Ja znam koga je Komsic docekao i kuda je isao, ali je bio kao i svi ostali clanovi predsjednistva - ikebana. I Ober Hrvat kojeg danas-sutra izaberu ce biti ikebana - samo sto ce nas uz to jos i blamirati i raditi protiv drzave.
I ako mislis da cemo napraviti "bolje" stanje drhteci pred sitnim hrsuzom Covicem... onda stvarno nemam sta vise jegleniti sa tobom.
Moze li jedno hipoteticko pitanje.

Kako bi se mi osjecali da sutra neko kandiduje Dzevada Galijasevica za bosnjackog clana. I srbi se nafuraju i izglasaju ga za bosnjackog clana predstavnistva. Da li bi ti tada rekao, ok sve uredu, volja naroda?

I nemoj samo ulaziti sada u to kakav je Galijasevic, a ko je Komsic. Govorim o hipotetickoj situaciji koja je vrlo moguca.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#147 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by seln »

Thorgerson wrote:
seln wrote: A do izbora Komsica je bilo bolje? Cetnik Paravac, kriminalac Covic... bili su bolji? Oni su nas unaprijedili?
Eto, ja tebe pitam, koji je clan predsjednistva od rata naovamo ucinio jednu korisnu stvar?
Ja znam koga je Komsic docekao i kuda je isao, ali je bio kao i svi ostali clanovi predsjednistva - ikebana. I Ober Hrvat kojeg danas-sutra izaberu ce biti ikebana - samo sto ce nas uz to jos i blamirati i raditi protiv drzave.
I ako mislis da cemo napraviti "bolje" stanje drhteci pred sitnim hrsuzom Covicem... onda stvarno nemam sta vise jegleniti sa tobom.
Moze li jedno hipoteticko pitanje.

Kako bi se mi osjecali da sutra neko kandiduje Dzevada Galijasevica za bosnjackog clana. I srbi se nafuraju i izglasaju ga za bosnjackog clana predstavnistva. Da li bi ti tada rekao, ok sve uredu, volja naroda?

I nemoj samo ulaziti sada u to kakav je Galijasevic, a ko je Komsic. Govorim o hipotetickoj situaciji koja je vrlo moguca.
Da ti odgovorim na hipnoticko pitanje... da, bilo bi u redu. Mozda meni ne bi bilo pravo, ali mi nista pravije nije ni izbor Bakira, ni Skake, ni ostalih nikogovica i sibicara iz "mog" naroda. Ako bi to znacilo da svako moze birati svakoga u cijeloj BiH... da, bilo bi mi u redu.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#148 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by sandra01 »

Hah, evo info Slavo Kukic ide ispred SDP-a :bih: za predsjednistvo
Bravo!!!Imam za koga glasati.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#149 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by ExNihilo »

sandra01 wrote:Hah, evo info Slavo Kukic ide ispred SDP-a :bih: za predsjednistvo
Bravo!!!Imam za koga glasati.
Izvor?
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#150 Re: Jasmin Imamovic za Bosnjackog clana predsjednistva BiH

Post by sandra01 »

ExNihilo wrote:
sandra01 wrote:Hah, evo info Slavo Kukic ide ispred SDP-a :bih: za predsjednistvo
Bravo!!!Imam za koga glasati.
Izvor?

Ne smijem ti reci izvor ja cula u povjerenju.
Post Reply