Japanska auta, da ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#451 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by vrapcic »

Mi smo vozili Almeru godinama i malo je reci da smo bili prezadovoljni. To auto je fakticki neunistivo. Kada smo je mijenjali htjeli smo ponovo kupiti Nissan ali nismo bili zadovoljni auto salonom koji ih prodaje tako da smo odustali. A i poskupi su bas (nema pite od ... khm).

Auto smo servisirali u Barama kod Nese, conneol tako nekako (ako nekog bas zanima mogu naci stare racune- jest covjek uredno izdaje racune :D ) - i Almera je uvijek bila kao pod konac. Mada, uglavnom su to bili redovni servisi, to auto se jednostavno ne kvari. A kada god smo mogli, polovne rezervne dijelove smo kupovali u Hadzicima mislim da se covjek zove Nihad Japanac (far, retrovizor blatobran ...- sve uspomene sa parkinga raznoraznih)..
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#452 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by dobar osjecaj »

Auta da, nase ovlastene servise ne. Ja budala kontam necu kod dosadnog pouzdanog automehanicara koji mi ide na zivce nekim primitivnim doskocicama. Odem u ovlasteni servis, rado platim masnu zamjenu ulja i filtera jer kontam nece me glava zaboliti. Izadjem na cestu i nakon 200 m voznje upali se lampica za ulje, lije li lije ulje zalilo podobro i cestu i sve oko motora. Ovlasteni idioti za veliki novac nisu u stanju zavrsiti najjednostavniji posao.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#453 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

dobar osjecaj wrote:Auta da, nase ovlastene servise ne. Ja budala kontam necu kod dosadnog pouzdanog automehanicara koji mi ide na zivce nekim primitivnim doskocicama. Odem u ovlasteni servis, rado platim masnu zamjenu ulja i filtera jer kontam nece me glava zaboliti. Izadjem na cestu i nakon 200 m voznje upali se lampica za ulje, lije li lije ulje zalilo podobro i cestu i sve oko motora. Ovlasteni idioti za veliki novac nisu u stanju zavrsiti najjednostavniji posao.
reci nam koj ije servis da znamo :thumbup: :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#454 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by condy »

Da on sam sebi nije mijenjao ulje i filter ?! :mrgreen: pa nije bas ispalo najbolje :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#455 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by ado-šampion »

Nihad Japanac, jeste, nisu bas Hadzici nego Resnik, kad se ide iz pravca Sarajeva prema Mostaru, na vrhu uspona iza Pazarica kuca s lijeve strane ceste u bojama zastave BiH. Nisam bio licno, bio je neko drugo za moje auto, ali za te stvari ako on nema nema niko. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#456 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Nihad Japanac, jeste, nisu bas Hadzici nego Resnik, kad se ide iz pravca Sarajeva prema Mostaru, na vrhu uspona iza Pazarica kuca s lijeve strane ceste u bojama zastave BiH. Nisam bio licno, bio je neko drugo za moje auto, ali za te stvari ako on nema nema niko. :)
cuo sam da on mazde radi :? , mislim ja sam nasao majstora al eto :D
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#457 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by NediM17 »

dobar osjecaj wrote:Auta da, nase ovlastene servise ne. Ja budala kontam necu kod dosadnog pouzdanog automehanicara koji mi ide na zivce nekim primitivnim doskocicama. Odem u ovlasteni servis, rado platim masnu zamjenu ulja i filtera jer kontam nece me glava zaboliti. Izadjem na cestu i nakon 200 m voznje upali se lampica za ulje, lije li lije ulje zalilo podobro i cestu i sve oko motora. Ovlasteni idioti za veliki novac nisu u stanju zavrsiti najjednostavniji posao.
Ja sam malo bolje prosao, meni su na mom autu prelili pola kile (ustvari nasuli su oni koliko treba, ali im je bilo mrsko cekati da svo staro izadje).

Poslije 300km izvucen visak, sve bez posljedica.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#458 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by ado-šampion »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Nihad Japanac, jeste, nisu bas Hadzici nego Resnik, kad se ide iz pravca Sarajeva prema Mostaru, na vrhu uspona iza Pazarica kuca s lijeve strane ceste u bojama zastave BiH. Nisam bio licno, bio je neko drugo za moje auto, ali za te stvari ako on nema nema niko. :)
cuo sam da on mazde radi :? , mislim ja sam nasao majstora al eto :D
Radi on sve Japance, ali nisam nikad kod njega bio, nije mi naruku. Ali znam da ima dijelova tako. Na glasu je kao neko ko najbolje poznaje japanska auta na ovim prostorima.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#459 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#460 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Entropio »

Kradu li se japanci kod nas? Ima li potrebe da ugradjujem Hudiny? Toyota je u pitanju.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#461 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by dgL_ »

ado-šampion wrote:
amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Nihad Japanac, jeste, nisu bas Hadzici nego Resnik, kad se ide iz pravca Sarajeva prema Mostaru, na vrhu uspona iza Pazarica kuca s lijeve strane ceste u bojama zastave BiH. Nisam bio licno, bio je neko drugo za moje auto, ali za te stvari ako on nema nema niko. :)
cuo sam da on mazde radi :? , mislim ja sam nasao majstora al eto :D
Radi on sve Japance, ali nisam nikad kod njega bio, nije mi naruku. Ali znam da ima dijelova tako. Na glasu je kao neko ko najbolje poznaje japanska auta na ovim prostorima.
Potpis... uz to mnooogo bezobrazan cijenama kad vidi da ti nesto treba.. kupujes polovan dio a nekad nece da popusti ni marke nego uzima lopatom..
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#462 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by beco »

Entropio wrote:Kradu li se japanci kod nas? Ima li potrebe da ugradjujem Hudiny? Toyota je u pitanju.
Ne bih rekao da se kradu.

Mozda i treba za RAV4 i Land Cruser
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#463 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by jrambo »

Entropio wrote:Kradu li se japanci kod nas? Ima li potrebe da ugradjujem Hudiny? Toyota je u pitanju.
Na rav4 , land cruiser i avensis novije generacije obavezno.

Prosli mjesec su navodno dosta rav4 ukrali, jednog avensisa pa cak su i skidali xenone sa novijih toyota vozila .
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#464 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by liaar »

jrambo wrote:
Entropio wrote:Kradu li se japanci kod nas? Ima li potrebe da ugradjujem Hudiny? Toyota je u pitanju.
Na rav4 , land cruiser i avensis novije generacije obavezno.

Prosli mjesec su navodno dosta rav4 ukrali, jednog avensisa pa cak su i skidali xenone sa novijih toyota vozila .

Direktorici finansija u mojoj firmi prije mjesec-dva maznuli RAV4 ispred prozora firme/prozora stana, pošto živi odmah do firme.

Naravno, na ozloglašenoj Grbavici.
Našli su auto nedavno, na Palama, spreman za dalju prodaju :)
mirza2811
Posts: 121
Joined: 07/11/2016 09:58

#465 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by mirza2811 »

Jel ima igdje u BiH dijagnostika za Mazdu ,bilo bi dobro Tuzlanski kanton
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#466 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Throttle »

Mislim da Remex radi mazdu :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#467 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

mirza2811 wrote:Jel ima igdje u BiH dijagnostika za Mazdu ,bilo bi dobro Tuzlanski kanton
sta je s autom , kupi sam sebi i gledaj :D

slabo ti ima ko , mada svaki bolji servis moze ocitat ako je neki problem na motoru , za sve unutar auta(tzv. BCM modul) treba originalna dijagnostika koju u Tuzli jedino ima REMEX D.O.O .

evo ti linkovi : imas za mobitel aplikacuju , svemu se moze pristupit :wink: https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=hr

ovakav uredjaj ti je potreban za vezu sa autom https://www.ebay.co.uk/itm/Diagnostic-T ... 1438.l2649
Last edited by amar1994 on 01/02/2018 15:41, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#468 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

Throttle wrote:Mislim da Remex radi mazdu :?
ima al petobanka sat vremena :D
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#469 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Throttle »

Ako riješe problem koji drugi ne mogu il ne znaju nije skupo. Ako se ide onako rekreativno na neku kontrolu auta onda nije bas povoljno
mirza2811
Posts: 121
Joined: 07/11/2016 09:58

#470 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by mirza2811 »

U pitanju Mazda 626 2.0 DiTD '98. Na hladnom vremenu , lampica od grijaca miga na prvi kontakt , ne prestaje migat ne bitno koliko cekas. Nakon nekoliko put davanja kontakta lampica prestane i onda pali normalno(kad je vruce pali normalno). Bila kod mehanicara , 15 dana nije otkrio kvar, samo do pokvario , sad nece nikako da upali.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#471 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

eh stara , onda ne mogu ovi programi :run:

posluzi se forumom , registruj se i mislim da ima negdje o toj lampici grijaca(grejaca na forumu) :thumbup:

vec sam ti postavljao ja mislim ,registruj se i pitaj http://www.mazdaclub.rs/forum/viewtopic ... 1&start=18

sve ima opisano kako sta i koja je greska sa tabelom :)
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#472 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Averus »

mirza2811 wrote:U pitanju Mazda 626 2.0 DiTD '98. Na hladnom vremenu , lampica od grijaca miga na prvi kontakt , ne prestaje migat ne bitno koliko cekas. Nakon nekoliko put davanja kontakta lampica prestane i onda pali normalno(kad je vruce pali normalno). Bila kod mehanicara , 15 dana nije otkrio kvar, samo do pokvario , sad nece nikako da upali.
Možda treba zamijeniti grijače?


Meni je na Vectri bilo slično. Zamijenio sve grijače i miran.
mirza2811
Posts: 121
Joined: 07/11/2016 09:58

#473 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by mirza2811 »

Bila prije toga kod nekoliko razlicitih majstora i svi rekli da su grijaci ispravni
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#474 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

ma kakvi grijaci , kod tih auta blinka grijac i za ostale kvarove , meni se recimo palila ta lampica u toku voznje kad su podloske dizni otisle :wink:

ti probaj ovo , nadji dobrog elektricara/elektronicara i spojite na auto .
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#475 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:ma kakvi grijaci , kod tih auta blinka grijac i za ostale kvarove , meni se recimo palila ta lampica u toku voznje kad su podloske dizni otisle :wink:

ti probaj ovo , nadji dobrog elektricara/elektronicara i spojite na auto .
to je jedino sto ne valja od kompletnog auta. francuski motor. :mrgreen:
Post Reply