Japanska auta, da ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#426 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by johntra »

Zavisi od tvojih potreba...Ako ti treba auto samo po gradu, ne isplati se, jer ipak je malo prevelik za grada, iako je lako sa njim manevrirati...da se isplati na duže staze, isplati se, tu nema priče...Nissani solidno drže cijenu, barem terenci u SUV modeli, tako da ne mislim da ćeš tu biti na nekom velikom gubitku...RAV 4 je ipak star, sljedeće godine mu dolazi nasljednik, ali je ovaj X-Trail sigurno bolji od sadašnjeg RAV-a...
bakir 1803
Posts: 40
Joined: 15/06/2012 14:38

#427 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by bakir 1803 »

neces pogresiti uzmesli X TRAIL-a,
probao sam i i novi model sa motor 2,0 i 150ks, i stari i novi model su podjenako dobri,
vozim ga vec 5 mjeseci i prezadovoljan sam,
2006god sa motorom 2,2DCI 100KW koje je Nisan preravio (Renaultov je imao 110KW),
jedina zamjerka je sto ima mali okretaj volana, (anšlag ili kako se to vec zove)
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#428 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Alive »

Hvala vam ljudi svima na odgovorima, super ste :thumbup:

Nisam nigdje procitao niti evo cuo nista lose o autu tako da sam siguran da je predobar. Pokusat cu vidjeti jos test voznju ovog auta da vidim i finalno kako i sta, kako cu ga ja dozivjeti pa se nadam da ce onda nesto i biti :thumbup: :-D Zagrijao sam se pravo za auto 8-)
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#429 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Alive »

E da... glavno pitanje zaboravih :D

Kako je za servise znate li? Vjerujem da nije nista skuplje i ucestajlije od njemackih marki cak stovise... ?
bakir 1803
Posts: 40
Joined: 15/06/2012 14:38

#430 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by bakir 1803 »

Alive wrote:E da... glavno pitanje zaboravih :D

Kako je za servise znate li? Vjerujem da nije nista skuplje i ucestajlije od njemackih marki cak stovise... ?
servisi su po normalnoj cjeni,
servis Nisan i stari majstor Gvozdar ili tako nesto kod praonice Slon preporucujem za sve.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#431 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v »

bakir 1803 wrote:
Alive wrote:E da... glavno pitanje zaboravih :D

Kako je za servise znate li? Vjerujem da nije nista skuplje i ucestajlije od njemackih marki cak stovise... ?
servisi su po normalnoj cjeni,
servis Nisan i stari majstor Gvozdar ili tako nesto kod praonice Slon preporucujem za sve.
Grozdanovic...
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#432 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Sonac »

Koničiva :)
Tema je davno zamrla ali uvijek aktuelna, samo da vidim kakva je situacija sada sa servisima za japance i gdje hondu i subarua voziti na dijagnostiku i koliko košta?
User avatar
konektovan
Posts: 40654
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#433 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by konektovan »

Sonac wrote:Koničiva :)
Tema je davno zamrla ali uvijek aktuelna, samo da vidim kakva je situacija sada sa servisima za japance i gdje hondu i subarua voziti na dijagnostiku i koliko košta?
Fukushima, nema nista blize. :D Mislim da je Hrvatska najbliza i najkonkretnija sa kvalitetom usluge za Japance, ovdje kod nas, tesko da sta ima...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#434 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA »

Ja ne znam stvarno sta vi dramite toliko oko japanaca :? Imao sam hondu 6 godina na renti.Skopcam na dijagnostiku,pregledam,zamijenim ulje,filter,akumulator,plocice...ko i svaki drugi auto.Ne znam sta bi uopste mogao biti problem na tom autu.Stopa pukla ,narucio preko siluxa,ovo sve drugo ima ko i za druga auta.I da nema nesta porucio bi i kod svog majstora.Oficijelni me svakako ne zanima.Mozda da je udarim pa bi bilo malo teze naci dijelove ali i to se rijesi.Ne znam jesam li sve skupa za 6 godina potrosio 2000 km na to auto a vracao je godisnje jedno cistih 5000 kad odbijem troskove.A investicija od 15000.Ja ne znam da moze bolje.I jos je prodo za 6000.Eno je i dan danas vozi bez ikakvih problema.Honda je josip broz tito. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#435 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

The power of dreams :D

Ma ljudi palamude , a nisu ih ni probali nikad , srecom ima izbora , niko nikog ne tjera da kupi japanca :thumbup:

Pitanje za tebe @HAVANA , kako si narucivao preko siluxa , meni nisu htjeli poslat u BiH , al sam se snasao nekako :D , ima nekih dobrih gluposti kod njih , tipa patosnica kvaitetnih i kadice gepeka :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#436 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Sonac wrote:Koničiva :)
Tema je davno zamrla ali uvijek aktuelna, samo da vidim kakva je situacija sada sa servisima za japance i gdje hondu i subarua voziti na dijagnostiku i koliko košta?
Fukushima, nema nista blize. :D Mislim da je Hrvatska najbliza i najkonkretnija sa kvalitetom usluge za Japance, ovdje kod nas, tesko da sta ima...
ne samo za Japance , nego i opcenito za sve marke :wink: , mi smo posebna sorta i vecinom nasi servisi rade preko kurca :bih: :-)

jbo ga ti , haman 10 servisa za mazdu imaju , da ne pricam o hondi , toyoti , vw , bmw etc etc ........ :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40654
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#437 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Sonac wrote:Koničiva :)
Tema je davno zamrla ali uvijek aktuelna, samo da vidim kakva je situacija sada sa servisima za japance i gdje hondu i subarua voziti na dijagnostiku i koliko košta?
Fukushima, nema nista blize. :D Mislim da je Hrvatska najbliza i najkonkretnija sa kvalitetom usluge za Japance, ovdje kod nas, tesko da sta ima...
ne samo za Japance , nego i opcenito za sve marke :wink: , mi smo posebna sorta i vecinom nasi servisi rade preko kurca :bih: :-)

jbo ga ti , haman 10 servisa za mazdu imaju , da ne pricam o hondi , toyoti , vw , bmw etc etc ........ :run:

Upoznah jednog doktora iz Sarajeva, vozi mazdu cetvrtu po redu, sve super, samo mu servis daleko. :D :D
Pa kako, gdje je servisirate doktore???? Split, rece ON!!!!!!! :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#438 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote: ne samo za Japance , nego i opcenito za sve marke :wink: , mi smo posebna sorta i vecinom nasi servisi rade preko kurca :bih: :-)

jbo ga ti , haman 10 servisa za mazdu imaju , da ne pricam o hondi , toyoti , vw , bmw etc etc ........ :run:

Upoznah jednog doktora iz Sarajeva, vozi mazdu cetvrtu po redu, sve super, samo mu servis daleko. :D :D
Pa kako, gdje je servisirate doktore???? Split, rece ON!!!!!!! :D
pametan covjek a i para ima :D , meni se ne isplati za mali servis jer je hdi :mrgreen:

gledaj ovo , prva 323 i galvanizovani celik :shock: , moja nema :evil: :lol:



:run:
User avatar
konektovan
Posts: 40654
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#439 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by konektovan »

Mozda je tvoja Amare za Afriku. :D :D :D :D
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#440 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by ElRe »

Na putu od Kneževa prema Banja Luci u jednom selu ima veliki servis za Honde.
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#441 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Sonac »

HAVANA wrote:Ja ne znam stvarno sta vi dramite toliko oko japanaca :? Imao sam hondu 6 godina na renti.Skopcam na dijagnostiku,pregledam,zamijenim ulje,filter,akumulator,plocice...ko i svaki drugi auto.Ne znam sta bi uopste mogao biti problem na tom autu.Stopa pukla ,narucio preko siluxa,ovo sve drugo ima ko i za druga auta.I da nema nesta porucio bi i kod svog majstora.Oficijelni me svakako ne zanima.Mozda da je udarim pa bi bilo malo teze naci dijelove ali i to se rijesi.Ne znam jesam li sve skupa za 6 godina potrosio 2000 km na to auto a vracao je godisnje jedno cistih 5000 kad odbijem troskove.A investicija od 15000.Ja ne znam da moze bolje.I jos je prodo za 6000.Eno je i dan danas vozi bez ikakvih problema.Honda je josip broz tito. :D
Ti mi se činiš najozbiljniji od ove kosooke ekipe i protivnika :D.
Koji servis je najboji za dijagnostiku prije kupovine? S obzirom da sam popriličan laik za Japance svaka informacija je dobrodošla.
Mislim na Sarajevo, zaboravih napomenuti.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#442 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Ommadawn »

Moje proslo auto je bilo Honda Accord diesel. Imao je 3 godine. Isla bez problema, redovan servis i to je to.
Medjutim....
Kao i sva novija dizel auta i moja je bila opremljena DPF-filterom koji nakon izvjesnih predjenih kilometara se napuni pepelom te se mora regenerirati. 160 000 predjenih kilometara i upali se lampica. Odvezem u servis, ljudi regeneriraju i promijene EGR-crijevo koje je bilo problematicno za Hondine modele koji su napravljeni prije 2010. Tu je ko biva Honda i imala neki goodwill te sam dio dobio u pola cijene.
Nakon 10 000 km se ponovo upali lampica za DPF-filter. Ja odvezem u servis - ponovo regeneriranje ali tih su dana trebali da dobiju neki novi sistem za preciscavanje DPF-filtera koji se navodno pokazao efikasan. No to jos nije stiglo pa sam trebao pricekati i da dodjem ako se ponovo upali lampica ali eto ne bi trebalo. Istovremeno, bas te sedmice, ja promijenim radno mjesto sto je znacilo da mi je posao nekih 400 metara od kuce (za razliku od 20 km), bukvalno mi auto ne treba osim sto malu moram voziti u skolu te balet i jos nekakve aktivnosti a dizel ne podnosi takve kratke relacije. Dodaj pri tome da se u Svedskoj porez na dizel placa mnogo vise nego na benzinca, a svake godine raste (ove je godine enormno dignut) - ja pocinjem vec pomalo razmisljati o mijenjanju auta.
Mjesec dana poslije, taman pred godisnji odmor, upali se DPF-lampa iako sam auto gonio kao vrag gresnu dusu. Zovem servis, majstori na odmoru a jedan ekspert veli da bih ja mozda (ali samo mozda) trebao da promijenim DPF-filter i da to kosta mnogo. Koliko mnogo? 3000 eura! Hvala.
No auto mi treba tih dana te se obratim poznaniku koji ima auto-servis (iako nije Hondin ovlasten) i ispricam mu svoj problem. "Dovezi auto do mene" veli on. Dovezem, on ga prikopca "Nije tebi on nigdje zacepljen nego su izgleda otisli senzori na filteru. To se da promijeniti. Razmisli sta ces, pa mi javi". Krenem kuci, taman pred zgradom poce auto da trza, lampice se pale, jedna za drugom i auto staje na samom parkingu. Niti pali niti daje znakove zivota. Zovem poznanika, veli "Doslepaj!". Zovi slep sluzbu (auto je bilo automatik) i doslepam. Prikopcaju ga na dijagnostiku - crko generator. Promijenim generator, platim i dovezem kuci. Sjednem za komp, vidim jednu Hondu Accord benzinac, nije puno presla - odem do salona, sve je okej ali nudi mi malo za moje. Nista od te rabote. Odem u drugi salon, tamo mi nude prihvatljivu cijenu za moju ali taj Accord koji imaju mi nije po volji. Hajde sto mu moras promijeniti kocnice (oni su se ponudili, kao ulazi u garanciju) ali kad sam sjeo unutra - u autu je prethodni vlasnik pusio plus sto je vozio psa. Ma ne bih ga ni dzabe. No u salonu stoji Skoda Superb, godinu mladja od mog Accorda, ocuvana kao da je nova, nije puno presla i ja rijesim da igram na tu kartu. Dovezem je kuci, vidim i zeni se svidjelo pa je mir u kuci.
No opet... Superb je prostraniji, prakticniji, jeftin za imati (porez i osiguranje bukvalno u pola manje nego Accord), ovlasten servis 300 metara od moje zgrade, duplo manje je presao, ulozio sam samo u nove gume, ima masu nekih (meni nepotrebnih) gluposti poput GPS/DVD/stereo, kisobran u vratima ali i Twin-Door koji mi je valjao kada sam dovlacio novi namjestaj za dnevni boravak - sve to stoji.
Ali ta udobnost, to drzanje na cesti, taj ugodjaj u voznji, pregledan interijer s osjecajem neke masivnosti, te i sam dizajn auta cini da i dan-danas zalim za Accordom.
I slijedece auto ce definitivno biti neko japansko - Honda, Mazda ili Toyota a iskljuceni nisu ni Koreanci Kia i Hyundai. Pogotovo elektricna vozila.
Svabo je Svabo ali Azijat pozatvara onoliku americku auto-industriju.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#443 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA »

amar1994 wrote:The power of dreams :D

Ma ljudi palamude , a nisu ih ni probali nikad , srecom ima izbora , niko nikog ne tjera da kupi japanca :thumbup:

Pitanje za tebe @HAVANA , kako si narucivao preko siluxa , meni nisu htjeli poslat u BiH , al sam se snasao nekako :D , ima nekih dobrih gluposti kod njih , tipa patosnica kvaitetnih i kadice gepeka :)
Stari mi naruci na peljescu...Imas sad silux.ba...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#444 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA »

Sonac wrote:
HAVANA wrote:Ja ne znam stvarno sta vi dramite toliko oko japanaca :? Imao sam hondu 6 godina na renti.Skopcam na dijagnostiku,pregledam,zamijenim ulje,filter,akumulator,plocice...ko i svaki drugi auto.Ne znam sta bi uopste mogao biti problem na tom autu.Stopa pukla ,narucio preko siluxa,ovo sve drugo ima ko i za druga auta.I da nema nesta porucio bi i kod svog majstora.Oficijelni me svakako ne zanima.Mozda da je udarim pa bi bilo malo teze naci dijelove ali i to se rijesi.Ne znam jesam li sve skupa za 6 godina potrosio 2000 km na to auto a vracao je godisnje jedno cistih 5000 kad odbijem troskove.A investicija od 15000.Ja ne znam da moze bolje.I jos je prodo za 6000.Eno je i dan danas vozi bez ikakvih problema.Honda je josip broz tito. :D
Ti mi se činiš najozbiljniji od ove kosooke ekipe i protivnika :D.
Koji servis je najboji za dijagnostiku prije kupovine? S obzirom da sam popriličan laik za Japance svaka informacija je dobrodošla.
Mislim na Sarajevo, zaboravih napomenuti.
Nemam ti ja pojma.Ja imam svoju dijagnostiku a isti covjek mi odrzava sve vec 15 godina.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#445 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

HAVANA wrote:
amar1994 wrote:The power of dreams :D

Ma ljudi palamude , a nisu ih ni probali nikad , srecom ima izbora , niko nikog ne tjera da kupi japanca :thumbup:

Pitanje za tebe @HAVANA , kako si narucivao preko siluxa , meni nisu htjeli poslat u BiH , al sam se snasao nekako :D , ima nekih dobrih gluposti kod njih , tipa patosnica kvaitetnih i kadice gepeka :)
Stari mi naruci na peljescu...Imas sad silux.ba...
:thumbup:

eh odlicno da i kod nas krene , ima nekih finih stvari za pristojnu cijenu :) , hvala :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#446 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

https://www.silux.ba/proizvodi?q=mazda+3+09-

:sretan: :D

cim prije ce da legne kadica gepeka 8)
Last edited by amar1994 on 15/05/2017 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#447 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA »

Pa zar nisi znao :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#448 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

HAVANA wrote:Pa zar nisi znao :lol:
nisam , prosle god zvao slovence , da vidim hoce li da salju za BiH , kazu ne salju , na kraju kupio online na srpskom , doslo u Prijepolje i tetak dobacio :D

Extra je ovo , napokon jedna prava stranica za dijelove :thumbup: , hvala sto mi otvori oci :kiss: :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#449 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Haris.ba »

Gdje im je poslovnica, u Sarajevu?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#450 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by amar1994 »

Haris.ba wrote:Gdje im je poslovnica, u Sarajevu?
nisu jos poceli , tako da se jos ne zna , pretpostvljam da ce biti u BL ili Siroki :D , kakvo Sarajevo :cry: :lol:
Post Reply