Japanska auta, da ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#376 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

neki wrote:
Melami wrote: iskreno, kad vidim mladog muskarca da vozi civic ili corollu prvo sto pomislim je da je peder.
Ja to pomislim kad vidim da vozi 'tjuniranog' clia ili punta :-)
pa dobro to je evropska verzija :D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#377 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

goran16v wrote:Jedino iz perspektive da si veci Amerikanac od Abrahama Lincolna fakt da su japanski automobili u Americi minirali nacionalnu autoindustriju, mozes komentarisati da Hondu i Corrolu voze pederi, Toyotu penzioneri, a da sa Honde sve otpada i da se sve kvari.
Pa minirali su autoindustriju zuti(azijci) jer samo kupuju svoja auta, tj japanska, a azijaca u americi je veliki broj,pogotovo u CA koja je mnogo naseljena. Eto ti prostog odgovora. Vidjeti azijca da vozi americko auto, nikad neces, svi voze glupe ruzne toyote.
Ja nigdje nisam rekao da se SVE honde kvare, vec da honda nije bozansko auto koje se ne kvari. Ne mozete zaludjivati ljude da su japance nepoderivi bgt, neko ce pomisli kupim japanca od 10 godina i nema nikakvih popravki, japanac je to.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#378 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by HAVANA »

Istina,jako malo.Od tih 3000 mozda dvadesetak...
Nemoguca misija u EU kupiti dobru hondu za neku sumu koja ostavlja prostor za profit.Zasto je to tako?
Zasto je tesko kupiti hondu civic,frv,accord,toyotu rav4,landcruiser...?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#379 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v »

Melami wrote: Pa minirali su autoindustriju zuti(azijci) jer samo kupuju svoja auta, tj japanska, a azijaca u americi je veliki broj,pogotovo u CA koja je mnogo naseljena. Eto ti prostog odgovora. Vidjeti azijca da vozi americko auto, nikad neces, svi voze glupe ruzne toyote.
Ja nigdje nisam rekao da se SVE honde kvare, vec da honda nije bozansko auto koje se ne kvari. Ne mozete zaludjivati ljude da su japance nepoderivi bgt, neko ce pomisli kupim japanca od 10 godina i nema nikakvih popravki, japanac je to.
Ma da... Sad je azijata u odnosu na "vas" amerikance toliki broj da "vam" je propala autondustrija. Ne glumi veceg katolika od pape zivota ti, nego lijepo prihvati ociglednu cinjenicu, japanski automobili su puno bolji od americkih 6-metarskih kanti, koliko god zelio da nije tako - tako je...
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#380 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by sheikh »

Miro Spiro wrote:
Melami wrote: ma kome treba japanac pored svabe :p
Ovo je tipicno Balkansko razmisljanje.Nema do svabe i zivi se u vremenu 1970 kada je Golf bio pojam prestiza a za japance cekao dio 6 mjeseci.

U Americi vecina bogatuna koristi Toyotu ili neki drugi japanac za svakodnevne potrebe. Nije Japanac napravljen da se takmici sa svabom niti da se usporedjue sa mercedesom.Japan je svijet za sebe i nikada ga necemo moci razumjeti.Njihov princip pravljenja automobila je sasvim drugaciji od njemackog i njihovo razmisljanje je drugacije.

P.S

Ne bi ja rekao da ti vozis japanca od 255KS jer da vozis ne bi pricao ovdje svakakve nebuloze, ali pred racunarom i prst se nekada oklizne na tastaturi.

Nije japanac napravljen da se takmici sa svabom ili mercedesom????? :)
Sto nije???? to sada Japan neko uzivsenje s neba sislo pa ne moze :) Auto kao auto :D
Njihov princip pravljenja automobila je identican pravljenja svim prozivodjacima,samo imaju razlicite politike poslovanja.... npr. japancu je vazniji posao od porodice i ostalo......
ovo nije tipicno razmisljanje balkanaca....Zasto bih mjenjao njemacko auto za japansko kada me nikada nije izdalo njemacko? Dizajn evropskih auta ce mi uvijek biti drazi od azisjkih.....
Ne bi ti bio problem malo se informisati prije nego sto pocnes pisati neke gluposti po forumu :)
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#381 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

HAVANA wrote:Istina,jako malo.Od tih 3000 mozda dvadesetak...
Nemoguca misija u EU kupiti dobru hondu za neku sumu koja ostavlja prostor za profit.Zasto je to tako?
Zasto je tesko kupiti hondu civic,frv,accord,toyotu rav4,landcruiser...?
Zato sto su ljudi pametniji i znaju izracunati koliko dobiju za ono ulozeno.Sto bi neko uzeo civic pored megana? gledajuci cijene i poredeci sa dobijenim? Nissan je masina recimo, murano, al sto bi ga neko kupio u Bosni za 100k KM ako za manje para moze dobiti isto auto, sa drugim znakom naprijed?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#382 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v »

Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#383 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

@Miro Spiro
Vidis, bas zato sto ja vozim japanca ja sam kompatibilniji da pricam o tome nego ti.
Jeste, vozim japanca i nisam imao kvarova, ne vozim ruznu honddu na svu srecu, ni toyotu, niti cu kad voziti. Nisam imao kvarova al sam zato us tartu platio auto skuplje i za te pare koje je razlika u odnosu na audia a6 sam mogoa mirne duse uzeti sesticu i popraviti sve sto treba i ne bi me ni ona izdala grantujem ti.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#384 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Pa sto to toyota ne napravi pick up il honda koji je konkurentan silveradu il f150??? Ova dva auta su prodana skoro u milion primjeraka zadnje godine.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#385 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Od tih 307 mil stanovnika najmanje ja amerikanaca.
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#386 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by strongman »

imao sam iskustva sa subaru imprezom i nissan skyline...i mogu reci da sam veoma zadovoljan...daju vise snage i konja od slicnih evropskih automobila,takodjer su veoma nagodni za tuniranje...ista klasa mercedesa ili audija moze vas izaci i duplo skuplje...ja bih rekao da su japanci super auta

P.S. jedini problem je sto sam svo ovo iskustvo o kojem sam pricao stekao na igrici Gran turismo 4 :-D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#387 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v »

Melami wrote:
goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Pa sto to toyota ne napravi pick up il honda koji je konkurentan silveradu il f150??? Ova dva auta su prodana skoro u milion primjeraka zadnje godine.
Zato sto je napravila bez konkurencije najbolji i najpoznatiji Pick up na svijetu koji se odaziva na ime Toyota HiLux, kojeg je i bezgranicno zabavni TG proglasio najizdrzljivijim autom na svijeut.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#388 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

Tacnije ford f serija i silverado su prodani u preko milion primjeraka zadnje godine, o kakvoj vi dominaciji japanaca pricate? jednsotavno, americki proizvodjaci nisu usredotoceni na manja auta, ili auta opcenito, vec na SUV i pick up, i zato na tom podrucju (auta) japanci su IMALI dominaciju. Japancima, tacnije, toyoti i hondi pada prodaja iz godine u godinu dok ostalim raste, napokon su ljudi shvatili da je to obicno smece japansko. Civic stariji od 10 godina ne moce proci test izduvnih gasova u CAliforniji, a popravka je preko $1000. Koliko i samo auto vrijedi, tako da mu je naredna stanica ''junk yard''
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#389 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

goran16v wrote:
Melami wrote:
goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Pa sto to toyota ne napravi pick up il honda koji je konkurentan silveradu il f150??? Ova dva auta su prodana skoro u milion primjeraka zadnje godine.
Zato sto je napravila bez konkurencije najbolji i najpoznatiji Pick up na svijetu koji se odaziva na ime Toyota HiLux, kojeg je i bezgranicno zabavni TG proglasio najizdrzljivijim autom na svijeut.
Gdje se to prodaje? Cinjenica je da ford i chevy nemaju konkurencije na tom polju.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#390 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

http://www.klix.ba/auto/volkswagen-najv ... /120412023
VW ostvario najvecu dobit a GM najvise auta prodao. O cemu mi pricmao ovdje?
Ovaj hilux je vjerovatno tundra u USA ili?
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#391 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Miro Spiro »

sheikh wrote: Ne bi ti bio problem malo se informisati prije nego sto pocnes pisati neke gluposti po forumu :)
Npr koliko Mercedes ima hibrida a reci mi koliko ima Toyota, Lexus. Toyota koncernu je cilj hibrid,ekonomican,siguran,udoban a ne kao Mercedesu brzina i 1229999000 KS i 1l na metar potrošnja, a hibrid da se ipak i on nadje :D . Koliko Toyota ulozi novca za razvoj novih baterija a koliko mercedes.I ti sada meni kazes da su te dvije kompanije iste i da se nema tu sto uspoređivati.
Melami wrote:@Miro Spiro
Vidis, bas zato sto ja vozim japanca ja sam kompatibilniji da pricam o tome nego ti.
Jeste, vozim japanca i nisam imao kvarova, ne vozim ruznu honddu na svu srecu, ni toyotu, niti cu kad voziti. Nisam imao kvarova al sam zato us tartu platio auto skuplje i za te pare koje je razlika u odnosu na audia a6 sam mogoa mirne duse uzeti sesticu i popraviti sve sto treba i ne bi me ni ona izdala grantujem ti.

Ja isto vozim japanca i mogu da kazem da se slazem sa vecinom tvojih komenara ali brate da hrdjaju tako brzo pa nisu Zastava 101 deluxe. Sve ovisi koliko se brine o njima.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#392 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by goran16v »

Melami wrote:
goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Od tih 307 mil stanovnika najmanje ja amerikanaca.
Ako ti je lakse od 6,6 milijardi stanovnika na zelji tek 127 miliona su japanci, odnosno manje od 2%, a imaju najveceg proizvodjaca automobila na svijetu. Nisam bas siguran da je to tako samo zasto sto ih iskljucivo japanci kupuju.

Takodjer, cinjenica je da su i GM i Ford potuceni na svom terenu, prije svega od strane japanaca i tu nema dalje price to tome ko pravi bolja auta.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#393 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

Miro Spiro wrote:
sheikh wrote: Ne bi ti bio problem malo se informisati prije nego sto pocnes pisati neke gluposti po forumu :)
Npr koliko Mercedes ima hibrida a reci mi koliko ima Toyota, Lexus. Toyota koncernu je cilj hibrid,ekonomican,siguran,udoban a ne kao Mercedesu brzina i 1229999000 KS i 1l na metar potrošnja, a hibrid da se ipak i on nadje :D . Koliko Toyota ulozi novca za razvoj novih baterija a koliko mercedes.I ti sada meni kazes da su te dvije kompanije iste i da se nema tu sto uspoređivati.
Melami wrote:@Miro Spiro
Vidis, bas zato sto ja vozim japanca ja sam kompatibilniji da pricam o tome nego ti.
Jeste, vozim japanca i nisam imao kvarova, ne vozim ruznu honddu na svu srecu, ni toyotu, niti cu kad voziti. Nisam imao kvarova al sam zato us tartu platio auto skuplje i za te pare koje je razlika u odnosu na audia a6 sam mogoa mirne duse uzeti sesticu i popraviti sve sto treba i ne bi me ni ona izdala grantujem ti.

Ja isto vozim japanca i mogu da kazem da se slazem sa vecinom tvojih komenara ali brate da hrdjaju tako brzo pa nisu Zastava 101 deluxe. Sve ovisi koliko se brine o njima.
ma ne hrdjaju, zezam se :D al bilo je slucajeva fakat. Naravno sve zavisi od vlasnika. To i jeste moj cilj ovdje, sve ti na kraju dodje da zavisi od vlasnika a ne koji je proizvodjac.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#394 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

goran16v wrote:
Melami wrote:
goran16v wrote:Japan - 127 miliona stanovnika, 377.835 km2 povrsina
Amerika - 307 miliona stanvnika, 9.826.630 km2 povrsina

Ugrubo, Amerika 3X veca, sa 3x vise stanovnika i ako japanski auti ne valjaju kao sto "amerikanci" tvrde, zasto taj cuveni GM ne proizvede 3x vise auta od Toyote?
Od tih 307 mil stanovnika najmanje ja amerikanaca.
Ako ti je lakse od 6,6 milijardi stanovnika na zelji tek 127 miliona su japanci, odnosno manje od 2%, a imaju najveceg proizvodjaca automobila na svijetu. Nisam bas siguran da je to tako samo zasto sto ih iskljucivo japanci kupuju.

Takodjer, cinjenica je da su i GM i Ford potuceni na svom terenu, prije svega od strane japanaca i tu nema dalje price to tome ko pravi bolja auta.
Cime su potuceni? Cekaj dok izadje novi fusion:D
Medju 10 najprodavanijih auta ford stoji ovako u 2011
1. f serija 585k
5. escape 255k
6. fusion 248k


toyota stoji ovako
3.camry 308k
8. corolla 240k

Ko je i gdje potucen>
Ukupno gledajuci u ovih 10 i chevrolet, koji je toliko ismijavan u Bosni, je ispred toyote.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#395 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

Neko rece da bogatasi u USA voze japance, tj toyotu!?!? pojam bogatstva u USA je mercedes, audi i BMW.
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#396 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by strongman »

ljudi samo otidjite na gran turismo 4 i pogledajte prejaka auta Boga mi :-D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#397 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

strongman wrote:ljudi samo otidjite na gran turismo 4 i pogledajte prejaka auta Boga mi :-D
hahahah ajd nam reci ti koje je bilo izdrzljivije?
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#398 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by strongman »

a sada ozbiljno...imam druga u americi i bas smo nesto pricali o tim autima i kad je on rekao amerikancima da mu otac ovjde vozi mercedesa (neku c klasu nista narocito) oni mu rekli pa sto si dosao kao u ameriku jer tvoj otac ima sigurno pare cim to vozi...hocu da se nadovezem na ovo da je pjam bogatstva u americi mercedes i bmw
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#399 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by strongman »

Melami wrote:
strongman wrote:ljudi samo otidjite na gran turismo 4 i pogledajte prejaka auta Boga mi :-D
hahahah ajd nam reci ti koje je bilo izdrzljivije?
impreza najbolja i najjeftinija Image
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#400 Re: Japanska auta, da ili ne?

Post by Melami »

strongman wrote:a sada ozbiljno...imam druga u americi i bas smo nesto pricali o tim autima i kad je on rekao amerikancima da mu otac ovjde vozi mercedesa (neku c klasu nista narocito) oni mu rekli pa sto si dosao kao u ameriku jer tvoj otac ima sigurno pare cim to vozi...hocu da se nadovezem na ovo da je pjam bogatstva u americi mercedes i bmw
Da ne duljim ko je i sta,m al uglavnom covjek koji moze kupiti maltene sta pozeli u garazama ima 3 merca i jednog BMW. Dva mercedesa su stara skoro i 10godina al ih lik ne mjenja.
Toyotu i hondu kupuje bas najniza klasa jer su im prodali foru da su naizdrzljiviji pa raja konta nece dvati pare na popravku. Ustvari to su im vec naplatili prilikom kupovine auta. hahaha
Ko ima love zna se gdje mu je naredna adresa.Mercedesov salon
http://www.google.com/imgres?q=mercedes ... 1,s:0,i:75
Post Reply