Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#1 Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

Odmah na startu - nije tema za komentare kako je nekad muzika bila bolja ili "vidi im glava" i tako to. Nisu ni Stonesi, Rundek ili Štulić svojevremeno imali bolje glave. :D Tema su kao tvorci muzike ovog vremena gdje realno zvuče svjetski. Ako je Sarajevo s rokenrol scenom nekad bilo vrh u regionu onda je to i danas izgleda u ovoj vrsti muzike.

Prije svega i najvažnije - očigledno znaju posao i zarađuju dobre pare za šta skidam kapu. Iako se kod nas često serenda kako je to muzika za klince i nargilaše (pri čemu se nargila smatra u najmanju ruku zločinom ali pusti ba nek radi ko šta hoće), u Srbiji su na primjer vrh, redovno nastupaju, nedavno veliki koncert na Tašmajdanu, rade pjesme mnogima itd. Nastupaju i po Hrvatskoj i kod nas normalno.

Ja sam ih tek nedavno upratio kod Amidžića u emisiji pa me iznenadilo koliko ih tamo gotive a i koliko su ustvari normalni. Onda pogledao reportažu kad je Amidža došao u Sarajevo zbog njih, pa onda reakcije ljudi iz Amerike, Njemačke, Rusije, Engleske na njihove pjesme. Komentari su uglavnom puni oduševljenja i na muziku i na spotove.

Ispade ja ih nafali pravo al fakat svaka čast.

Nemojte sad ni komentare "jesi to ti Jala?". :D









User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#3 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Dope_Man »

Sta reci... mislim da je ono sto sad prave i po cemu su popularni tesko smece. I to ne mislim otkako to oni rade ili zbog njih. Mislio sam to o toj vrsti ''repa'' (a odrastao sam iskljucivo uz rep, nosao XXXXXL majice, svrljao grafite itd) cim se pojavio ova autotune rep na americkoj sceni. Naravno, samo je bilo pitanje vremena ko ce ga ovdje iskopirati.

Od Jale i nisam znao nesta bitno od ranije, od Bube jesam i mislim da je bio dobar pravo, jedan od najboljih na nasoj sceni. Ovaj dis mi je vrh:



Eh sad. Oni su odigrali pametno. Skontali sta je trenutno furka vani, skocili medju prvima na to sa ocito pravim ljudima i haraju Balkanom. Nedavno sam jednom prilikom imao neko druzenje s par ljudi iz Srbije, desilo se isto da su fanovi repa kao i ja, krene tako prica o nekim stvarima koje volimo, spomenemo i ovo moderno sto se naziva repom a cega nas je stid.. ali zanimljivo, jedan lik poce objasnjavati kako su najveci reperi u Srbiji trenutno Jala i Buba. Ali jos zanimljivije, lik uopste nije skontao da su oni iz Bosne. Ne prati ih jer ima misljenje kao i ja, ali kaze da je bio siguran da su negdje iz Srbije jer stalno nastupaju i da su nerealno popularni.

Uglavnom, hebat ih sto se mene tice. Ne svidja mi se ni ta muzika, a ni njihove brade i glave opcenito ako cemo i o tome :D To ce slusati sadasnji klinci, i mislim da ce ovaj val potrajati jos par godina a onda lagano biti zamijenjen necim narednim sto ce biti furka. Oni, Rasta i slicni ce do tad uzeti pare i onda nestati, neki novi klinci ce biti furka, a ja cu vjerovatno misliti da ce ti biti jos i gori... i zivot ide dalje, ja slusam svoje.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by cyprus »

Ja znam slušat svakakvo smeće od muzike :D al ovo sranje što njih dvojica izvode mi je baš teško slušljivo... Između ostalog, i zato što ne razumijem jedno 90% teksta... Al ako im je baš u tome poenta, onda svaka čast :roll: jebo li ih autotune...

Međutim, dijelim mišljenje većine raje sa kojima sam pričao o ovome... Jest im muzika sranje, ali mi je na neki način drago da se neko 'odavle' probio...
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by mayab »

daleko im kuća bila... :run:

Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by HAVANA »

Nemam pojma.Ja slusam muziku.A muzikom smatram i volim ono sto mi probudi neku emociju.Tugu,srecu...uz sta mi se pjeva,plese,pije,lezi,miruje,luduje...Ovo i kad kliknem ,jedini nagon koji imam je da opet kliknem.Da ugasim.Kad bi nastavio,javila bi se zelja za apurinom.Sretno im bilo,nek uzimaju pare kad su skontali fol.Ocito znaju.Mada fakat nemam predstavu sta ti je u glavi i zivotu da ti da inspiraciju da napravis nesto ovog tipa.A svasta mogu slusati,bas svasta,gdje ima muzike i muzicara.Osim ovoga i onih turbo sisulja,ono ti i sisu zgadi.Sto nije bas lako.Imam pubertetliju u kuci,sto nekad navije,jer raja navije...Srecom svira godinama klavir,zavrsila muzicku,pa ce to proci,osjetila je sta je muzika...Ovo je samo prolazni fol,neka uzmu pare,ovo ne traje niti ce se ko sjecati ijedne pjesme poslije vise godina.Otpjevat i svirat svakako nema sta.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by insomnia78 »

Bolje slusati Baju Malog Knindzu nego ovo
User avatar
Altsa
Posts: 7282
Joined: 19/03/2004 18:31

#8 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Altsa »

Tuzno je vidjeti koliko mladih slusa ovo smece. :(
Last edited by Altsa on 24/07/2018 09:07, edited 1 time in total.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#9 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by annoy »

Svaka njima cast al ne znam tko ovo moze slusat :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7282
Joined: 19/03/2004 18:31

#10 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Altsa »

annoy wrote:Svaka njima cast al ne znam tko ovo moze slusat :lol:
da samo znas koliko srednjoskolaca i osnovaca slusa ovu nemuziku zamantalo bi ti se.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#11 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by TheGodfather001 »

Ova muzika (ako se uopšte može zvati time) mi zvuči na saslušanje svjedoka haškog tribunala sa zaštitnom mjerom-distorzije zvuka, čujem oko sebe da je mnoge "brude" sa ovim bradicama i izbrijanim glavicama "furaju" u autu, ali ebga... Nekad je i 7up bio megapopularan, tak'i nam stejdž trenutni.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#12 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by bluesjunior »

gluho bilo...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#13 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by azurna_obala »

Interesuje me kako zvuce uživo, jedva cekam koncert :mrgreen:
:lol: :run:
User avatar
xoklix
Posts: 2373
Joined: 16/01/2018 16:07

#14 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by xoklix »

Pojma vi nemate :D
Meni ovo non stop tutnji ...
Leti avionom nikad nije platila let 8-)
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#15 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by emric »

cyprus wrote:ali mi je na neki način drago da se neko 'odavle' probio...
WTF? :lol: :lol: :lol:

Nije to nikakav incident, ljudi odavde su u kontinuitetu pomjerali granice. Nekad pop-rock scena, pa Sikter, Edo Maajka, Frenkie, Letu štuke, Dubioza, Skroz, Konvoj, Činčila... sve svojevrsna otkrića...
insomnia78 wrote:Bolje slusati Baju Malog Knindzu nego ovo
Pa jeste ko ima otvoren karton na psihijatriji.
annoy wrote:Svaka njima cast al ne znam tko ovo moze slusat :lol:
SvaTko ko ima otvoren pogled na svijet.
xoklix wrote:Pojma vi nemate :D
Meni ovo non stop tutnji ...
Leti avionom nikad nije platila let 8-)
Čestitam na otvorenom umu. :D ;-)
azurna_obala wrote:Interesuje me kako zvuce uživo, jedva cekam koncert :mrgreen:
:lol: :run:


Dio mentaliteta koji mi se oduvijek gadio u našem narodu je taj koji zbog kompleksa nije u stanju da ispravno vrijednuje svoje ljude.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klosar pravi »

Nije do mentaliteta vec do toga da je smece problem dolazi kad naletiš na nekoga poput tebe koji voli ovo i ne može da shvati da mi normalni koji imamo 20+ ne možemo ni blizu ovoga biti..Da u tebi je problem, al' svakom njegovo.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#17 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klaki »

Dosta talentovani momci, pogotovo Buba. On je vrhunski producent i veoma je kreativan... Jala malo manje i voli da krade, ali je zato biznismen i bez njega ne bi ni bilo svega ovoga...

Razumijem fazon koji furaju, tekstovi su bezveze, dovoljno sam zreo da znam da to sto pricaju u tekstovima je samo gluma i da to ne treba da te vodi u zivotu, matrice su im top i ubile se za klubova...

Sta da kazem, volite ih ili mrzite ali ljudi su doktori svog zanata
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#18 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by kudrilo »

Tekstovi besmisleni, furački.
Autotune užas, ko prebijene mačke.
Oni koji slušaju ovo su ta neka novogeneracijska subkultura furača, teških materijalista, ovisnim o brendovima, šlagiranim nadimcima (bruda, burke, bruca, brat moj lijepi, ljubav bratova, bebo...), izbrijani sa strane, gore nakvašena metla...
Ritam pjesama dobar.
Njihov smisao za biznis da poklope ove krembile što vrte glavom napućenim usnama i nafuravaju se da su neki kurac = neprocjenjiv.

Predviđam im još 2 ili 3 godine trajanja karijere. Što je najtužnije, pišu pjesme svima, počeli i narodnjacima. Svi počeli "ubrzano pjevat", 20 riječi u 5 sekundi.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#19 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klaki »

kudrilo wrote:Predviđam im još 2 ili 3 godine trajanja karijere. Što je najtužnije, pišu pjesme svima, počeli i narodnjacima. Svi počeli "ubrzano pjevat", 20 riječi u 5 sekundi.
Haha cuj 2-3 godine. Ti ljudi su sposobni da se svakom trendu prilagode, doktori svog znata. Nek tibetansko pjevanje postane mainstream ovde oni ce ga raditi i upakovati vrhunski za sire mase...
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#20 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by luckylaka »

annoy wrote:Svaka njima cast al ne znam tko ovo moze slusat :lol:
Slusa se brate-sestro ovamo preko bare sve ubijaju za kartu vise.Evo ovo koji dan ovdje dolazi neki Stojan(jos kazu bez orkestra,onako sam tambura)Bog me ne ubio ako ne bude u sali od 1000 mjesta 2000 dusa.Ovaj bradonja skoro dolazio ja mislio neko predavanje iz Islama u Dzematu kad ono koncert.Kazu pogusili se unutra.Ako ima jos ovakvih i slicni samo salji preko bare neka ljudi kupe pare,omladina zbglajzala
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#21 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by kudrilo »

Ok, možda griješim.
Ipak mislim da su trendovi novih generacija takvi da je nešto jedno vrijeme nenormalno popularno, ali kratkog vijeka.

Koliko će se prilagođavati i čemu, ne znam, prije da će iskočit neki novi koji će donijeti nešto novo. A i zapita se čovjek u koji kurac je svijet otišao.
Čola - pop
Merlin - pop
Halid - narodna muzika
Jala i Buba - po potrebi, ono što pare donosi.

A koliko vidim po komentarima, likovi na playback koncerte rade :D još više boldira to ko im dolazi i ko se fura uz to.

P.S. ružno sam se izrazio, ne trajanja karijere, već ovolike popularnosti.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

odron.

evo probo sam poslusati ovu ona'e, ali nisam mogo.
sta je ovo? koji je ovo zanr muzike? ja sam mislio da su ovi raperi, ali ova ona'e koristi one zvukove i efekte kao 90% turbo folkasa danas, od mileta kitica preko karleuse. isti oni zavijajuci efekti, preko kojih apsolutno svako moze pjevat. vi rekoste da se to autotune zove, prvi put cujem to ime ali cujem te efekte vec godinama i u americkih rapera a i u yu turbofolkasa.

znaci odron, neslusljivo. a slusam sve od narodnjaka, turbofolka pa do americkog rapa koji je takodjer pao kurcu za usi zadnjih mozda 7-8 godina. a i nasa scena sa padom ede majke, frenkija i jos par bg i zg grupa.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#24 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by HAVANA »

klaki wrote:
kudrilo wrote:Predviđam im još 2 ili 3 godine trajanja karijere. Što je najtužnije, pišu pjesme svima, počeli i narodnjacima. Svi počeli "ubrzano pjevat", 20 riječi u 5 sekundi.
Haha cuj 2-3 godine. Ti ljudi su sposobni da se svakom trendu prilagode, doktori svog znata. Nek tibetansko pjevanje postane mainstream ovde oni ce ga raditi i upakovati vrhunski za sire mase...
Pjevanje,muzicari? Moze neki link gdje pjeva i svira da cujem?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#25 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

Svaki žanr ima svoje smeće.
Buba Corelli i Jala Brat su to u svom žanru.
Post Reply