Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#701 Re: Jahorina!

Post by Truba »

bio gore 2-3 sata
karina
i skupo
ne znam sta ljudi vide gore pogotovo ovi moji sto ne skijaju

brus je za pjesake zakon
i trebevic opcenito
a vala i igman

put neociscen...stres...parking stres...odron
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#702 Re: Jahorina!

Post by Heller »

vesela_sveska wrote:
okanomalo wrote:gdje dobro jesti a da cijene budu pristojne na jahorini.nekad je to bilo ognjicte a sad ne znam gdje mogu pojesti pristojan obrok :? .
ognjiste je jos uvijek dobro,zlatna zita (prosla zima vrh),ma ja poslije skijanja i valjanja po snijegu mogu i u zelji cevape pojesti :lol: :lol:
Grazov potkoljenica 1 kg 20 KM :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#703 Re: Jahorina!

Post by petunija »

vjesticanametli wrote::idea:
petunija wrote:vjesticeee, gdje si, nešto te nema na ovoj temi, jesi li to bila u LaPlagne?
Eto me u subotu hahahhah nisam isla u laplablabla bila mjesec u njemciji.....u subotu sam gore def.
Gledaću da dođem :D
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#704 Re: Jahorina!

Post by Truba »

ima šume
ne znam u čemu je problem :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#705 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Nisam stigla ranije, pa da opišem nedelju: divan sunčan dan, radili svi šestosjedi, čak je i lift Olimpik radio, ne znam zašto lift Rajska nije?
Novoizabrani direktor se baš potrudio, staze utegnute, prva liga, baš sam uživala. Na Prači konačno pokošena ona drača, tako da je desna staza (ženski spust) odlično urađena. Staza kraj jezera takođe mnogo bolja nego prošle godine, ostaje nejasno zašto nije puštena/urađena i lijeva staza? Svaka čast za urađen posao.
Cesta zaista nije dobro očišćena, ali to je u nadležnosti Romanijaputeva, njima šalji prigovore, labude :D
Subota, bila na RP, tamo je sve fenomenalno, ne smijem ih više hvaliti da se ne pokvare... :D
Last edited by petunija on 16/02/2017 08:58, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#706 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:? što ovo nema komentara? Da li je iko bio za vidend? Vještice?
Ne znam za subotu, ali u nedelju su staze bile grozne, ili zaleđene ili kamenje virilo. Kako stvari stoje, ako ne zapada dobar snijeg, ovim bi se sezona mogla zaključiti :( Šteta :cry:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#707 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Bila u subotu. Staze nisu bile cemu. Ali nastimala sam pancerice i popili smo sve i pojeli u rajskim vratima.
Kad nema staze ima kafana :D U nedjelju je bio plan ali nisam imala snage da se dignem kad je zvonio sat u 6 i 45 :sad: :-)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#708 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Znači ni u subotu nije bilo čemu :( šteta.
Čula na radiju da će u subotu biti nekakav teferič u Kolibi, pa ne odoh zbog gužve. U nedelju skijala sat i bilo mi previše... :(
Za sada izgleda jedino se još može skijati na RP, idem večeras, mada se bojim da je i tamo led :(
Rajska ima najbolju muziku i najbolju baštu na Jahorini :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#709 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Što ovo niko ništa ne piše?
Na Jahorini svaki dan gužve, nije valjda da niko s foruma nije bio :shock:
Ovo kako nema vještice i petunije, sve zamrlo :evil:
U prethodnom postu spomenuh RP, samo da kažem da nije bilo leda i da je u subotu i nedelju glavna staza bila super. Onaj dio kroz šumu nisam provjeravala, ne znam kakav je jer se tamo ne osnježava, a mrsko mi grebat skije :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#710 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

ooooooooooooo pa mozel se skijat....iskreno nisam ni gledala niti koga pitala.... znaci ok staze..... mogla bi subota zaplatiti :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#711 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Može, naravno, bila i sinoć ;-)
Uveče veća gužva nego po danu :lol:
Dođi svakako :kiss: planiram biti tamo i subotu i nedelju
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#712 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Sad u ponedeljak nije bilo neke gužve, ali ni staze nisu čemu. Na vrhu Jahorine led i kamen, treba dobro paziti, ostatak neočišćen, a cijena karte kao da smo u Aspenu :(
Sreća pa bar nisu parking naplaćivali.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#713 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Kako stvari stoje može se komotno reći da je sezona gotova.
Za 8. mart bila na noćnom na RP, staza kao i uvijek dobro urađena, ali snijeg je mokar pa je skijanje otežano. Karta je sad 25KM ali 10Km vraćaju jer su karte povratne (meni se ovo sviđa :D ) odmah manje smeća
Ima li još neko da napiše utiske?
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#714 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Juče na RP staza super urađena, skijanje baš za užitak :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#715 Re: Jahorina!

Post by coek »

postovani forumasi, pogotovo petunija i vjestica na metli,
od skijanja sam zaboravio na forum :) Bila je solidna ova godina na Jahorini, a pogotovo zadnja srijeda i cetvrtak, kad je definitivno bilo najbolje. Ali tako je uvijek, na kraju sezone je najbolje. Od juce jugo i visoke temperature i dabogda bude vise skijanja. Inace, nisam odusevljen osnjezavanjem staza ni ove godine - od sredine decembra do februara je bio konstantan minus, i to debeli minus, ali je gospodi skupo da ukljuce topove na par mjesta. Steta zaista, ocekivao sam vise. Moralo je to bolje. Iako, u odnosu na Bjelasnicu, i dalje je to svjetlosnu godinu bolje.

Inace, hit mi je ove godine bilo nocno skijanje na Ravnoj Planini na Palama. Covjek, privatnik, radi staze ko lud, topovi stalno ukljuceni i eno neki dan kaze da su ispunili cilj - 100 skijasnkih dana. I to na skijalistu na 1000m nmv. Svaka cast.

Eto , to bi bio neki rezime :) Pozdrav
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#716 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Coek hvala :-D ja ove godine nisam skijala nikako :( cijeli januar bila van bih onda februar se zadala oko posla i tako proĐŽe i mart i propustih uglavnom i francusku i jahorinu ....sin je skijao na jahorini i imate slicno misljenje vezano za staze, a mi na bjelasnicu ne idemo nikako. Cekamo iducu sezonu i vidimo se gore :) begonijo :D pozz
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#717 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Da nisam krenula pisati komentar, ne bih ni vidjela ove postove :(
@coek, drago mi je da si ove godine malo više skijao. U srijedu sam i ja bila, zadovoljna, ali mi je bolje na RP. Zapravo na Jahorinu sam ove god otišla svega 4 puta, ali sam zato visila na RP i vikendima i na noćnom. Da, i ja stalno ponavljam staza na RP je super bila cijele zime :thumbup:
@vjestice, nemoj me ljutiti :evil: malo se zadaj i oko skijanja :D srela sam ove zime onu našu ekipu u La Plagne, išli su u Paradiski gledati neke apartmane, mislim da će iduće zime ići tamo. Mi planiramo, ako bude zdravlja :D u svakom slučaju bilo je divno zimus, nadam se da će biti lijepo i iduće :D
Da ne zaboravim razlog što sam počela pisati :D ima najava da će RP pustiti stazu, pa jedva čekam da dođem s posla i povadim ski-opremu, ako stvarno puste večeras sam def. gore. Ionako mislim da je sezona prerano prekinuta.
Zato, ako ovo čitate, raspitajte se na 065 084 983, to je broj restorana, oni imaju sve info. A vidjeće se i na webcam.
Dođiteeeeee :D
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#718 Re: Jahorina!

Post by saabsa »

Olimpijski centar Jahorina :

Zbog novih sniježnih padavina i velikog interesovanja skijaša, ski lift Poljice će u subotu i nedjelju 22. i 23.4.2017. godine biti pušten u pogon.
Snijeg koji je padao prethodnih dana formirao je sniježni pokrivač i stvorio uslove za rad skijališta.
Tokom rada ski lifta Poljice važiće jedinstvena cijena ski karte od 20KM za sve korisnike, sezonski ski pass neće biti važeći za skijanje ovog vikenda.
Radno vrijeme ski lifta od 9 do 16.00 časova a prodaja ski karata će se vršiti na ski kasi Poljice.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#719 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Tooooo :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#720 Re: Jahorina!

Post by petunija »

U subotu bilo pravo lijepo, na Jahorini bila neka super raja, odavno nisam vidjela takve skijaše tamo. :thumbup:
Ili su nevidljivi tokom sezone od poplave papanluka. :( U glavnom, iako je bio mokar snijeg, skijanje je bilo pravo zadovoljstvo.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#721 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:U subotu bilo pravo lijepo, na Jahorini bila neka super raja, odavno nisam vidjela takve skijaše tamo. :thumbup:
Ili su nevidljivi tokom sezone od poplave papanluka. :( U glavnom, iako je bio mokar snijeg, skijanje je bilo pravo zadovoljstvo.
E onda smo se vidjeli :) Ovo jeste bilo skijanje "nazor", jer ne moze drugacije sa novim snijegom i visokim temperaturama, ali 10+ zica meni dosta. I jos sjedenje u "Vatri" :)
Last edited by coek on 24/04/2017 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#722 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#723 Re: Jahorina!

Post by coek »

Na Jahorini rade, ali ce i cijene biti znacajno vece. Zasad se zna da ce sezonske biti vece 100%, a nagadja se da ce dnevna biti 50 KM ?!

http://www.jahorina.org/forum/index.php ... #msg117102
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#724 Re: Jahorina!

Post by shake69 »

coek wrote:Na Jahorini rade, ali ce i cijene biti znacajno vece. Zasad se zna da ce sezonske biti vece 100%, a nagadja se da ce dnevna biti 50 KM ?!

http://www.jahorina.org/forum/index.php ... #msg117102
Mene zanima je li Bjelasnica s novom ponudom od sestosjeda i vjestackog osnjezavanja bliza s ponudom Jahorini, ili su isti sada?
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#725 Re: Jahorina!

Post by coek »

shake69 wrote:
coek wrote:Na Jahorini rade, ali ce i cijene biti znacajno vece. Zasad se zna da ce sezonske biti vece 100%, a nagadja se da ce dnevna biti 50 KM ?!

http://www.jahorina.org/forum/index.php ... #msg117102
Mene zanima je li Bjelasnica s novom ponudom od sestosjeda i vjestackog osnjezavanja bliza s ponudom Jahorini, ili su isti sada?
Mozemo teoretisati, ali pricekajmo zimu, brzo ce, da vidimo kako ce to biti u praksi, i na jednoj i na drugoj planini ... :)
Post Reply