Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#601 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

coek wrote:
vjesticanametli wrote:Valoire francuska .....narode sve preporuke......staze super. Snijega imavi pada stalno. Extra nam. Malo oblacno ali staze i kafane sve kompenziraju. Bice slika dok se vratimo.
mi ko da nismo bili u istom mjestu? :D Vrijeme kriza - samo 2 dana u sredini bilo odlicno skijanje, a ostalo za zaborav. Hbg, vrijeme je definitivno najlosije koje sam imao. A i ova Francuska predaleko - ozbiljno razmisljam o nekoj solo varijanti u punoj blizoj Austriji.

p.s. sad sam tek vidio da si pisala prije one kise :)
kako ba dva u sredini a sutis da je neĐŽelja bila extra......mi skijali cijeli dan i onda popili vas cijeli Ženepiiiiiiiiiiii sad cekamo izvjestaj od drugarice begonije
ja sam se ionako vec prijavila za sljedecu godinu .....izgleda bice briancon :-D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#602 Re: Jahorina!

Post by coek »

karanana wrote:raja hvali ove dolomite u italiji. a nisu ni daleko.
naravno da su super, ali im je i cijena "super". Samo ski pass je oko 250 EUR, a u Fr je smjestaj + skipass bio oko 225 EUR. Jesu Dolomiti ljepsi i blizi
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#603 Re: Jahorina!

Post by coek »

vjesticanametli wrote:
coek wrote:
vjesticanametli wrote:Valoire francuska .....narode sve preporuke......staze super. Snijega imavi pada stalno. Extra nam. Malo oblacno ali staze i kafane sve kompenziraju. Bice slika dok se vratimo.
mi ko da nismo bili u istom mjestu? :D Vrijeme kriza - samo 2 dana u sredini bilo odlicno skijanje, a ostalo za zaborav. Hbg, vrijeme je definitivno najlosije koje sam imao. A i ova Francuska predaleko - ozbiljno razmisljam o nekoj solo varijanti u punoj blizoj Austriji.

p.s. sad sam tek vidio da si pisala prije one kise :)
kako ba dva u sredini a sutis da je neĐŽelja bila extra......mi skijali cijeli dan i onda popili vas cijeli Ženepiiiiiiiiiiii sad cekamo izvjestaj od drugarice begonije
ja sam se ionako vec prijavila za sljedecu godinu .....izgleda bice briancon :-D
vrijeme je bilo super, ali su staze sa kamenjem i travicom koja proviruje bile "neskijljive" :-)
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#604 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Vozdraaaa rajaaaa :D
evo i begonije, mi bili tamo DŽe će vjestica l'annee prochaine :D
Ovako, staze bile super, prva dva dana malo sunce malo oblačno, ostatak u glavnom snijeg, oblačno i magla zadnja dva dana, ali mi se nismo dali, skijali dok nismo popadali s nogu :D
Jedan dan (peti) padao snijeg cijeli dan i prethodnu noć, staze nisu stigli "ispeglati" tako da smo skijali po cijelcu, ništa nas ne smije iznenaditi :D
Kafane na skijalištima su preskupe, dva čaja i dvije supe preko 40€, u "skromnijoj" varjanti preko 20€
U principu više volim kad je oblačno, (samo na skijanju naravno :D ) jer se onda snijeg ne topi. Suma sumarum, vrlo sam zadovoljna, skijala svih šest dana i sad se "oporavljam" od upale svih mogućih mišića :D
Kad sam došla, očekivala snijeg na Jahorini, kad sam vidjela situWaciju doživjela :shock: a taman se ponadala da ću nastaviti sa skijanjem :(
Nadam se da će uskoro biti padavina :D
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#605 Re: Jahorina!

Post by petunija »

vjesticanametli wrote:ma daleko jeste al ekipa je oK pa meni ne smeta a i djeca se druze odlicno i iskreno meni je to najvaznije
bome mi smo skijali :lol: jedino u petak nisam izasla ali sam zato isla u kupovinu hahahahhaha
Đe ćeš, baksuze, traćiti vrijeme na to :evil: u kupovinu samo uveče, kad zaključaju sve liftove :kiss:
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#606 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Gdje ste skijašiiii? Je li iko išao prošli vikend?
Konačno počeo pravi snijeg :D :sax:
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#607 Re: Jahorina!

Post by pepeljara »

Na jahi 35 cm, ceka se ako vako bude do narednog vikenda da budea prvi kako treba snijeg ove godine :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#608 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

petunija wrote:Gdje ste skijašiiii? Je li iko išao prošli vikend?
Konačno počeo pravi snijeg :D :sax:
jok ja....tmurno i oblacno i nije se moglo skijati.....necu vala na sidro da se kacim :mrgreen: nadam se u subotu da cemo baciti koju zVicu :-D
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#609 Re: Jahorina!

Post by petunija »

U nedelju su radili šestosjedi. Ali da je bilo tmurno, to stoji. Uz to i vjetar, magla na vrhu.
Provjereno 100% ;-)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#610 Re: Jahorina!

Post by Astrix »

Ovih dana vidim prelijepo vrijeme na Jahorini, suncano vedro, vuče me da odem jedan vikend.
Planiram malo skijati ali nisam prije nikako na Jahorini, ima li ko da me uputi kako je najbolje, parking i te zafrkancije, uzeo bi ski pass za 4 sata...
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#611 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Trenutno je najbolje skijanje na Prači (Skočine) ali je problem što tamo ne možeš kupiti kartu, nego moraš stati na Ogorjelici ili Poljicama. Parking, bilo gdje da parkiaš i bilo koliko sati da ostaješ košta 5KM. Za cijene karata, pogledaj na njihovoj web str.
U suštini, nedovoljno je snijega tako da ima kamenja i leda, nemoj da te to razočara, situacija je takva kakva je.
Možda nije loše skijati ni na Ogorjelici, ali i tu ima mnogo kamenja.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#612 Re: Jahorina!

Post by sema911s »

petunija wrote:Trenutno je najbolje skijanje na Prači (Skočine) ali je problem što tamo ne možeš kupiti kartu, nego moraš stati na Ogorjelici ili Poljicama. Parking, bilo gdje da parkiaš i bilo koliko sati da ostaješ košta 5KM. Za cijene karata, pogledaj na njihovoj web str.
U suštini, nedovoljno je snijega tako da ima kamenja i leda, nemoj da te to razočara, situacija je takva kakva je.
Možda nije loše skijati ni na Ogorjelici, ali i tu ima mnogo kamenja.

obidjoh ove nase planine,. i neee enam odakle onoliko kamenje,. na bjelasnici,.puna staza(jel oni to ciste ljeti pa bacaju na stazu zimi)
jahorina fali snijega,. sve staze su bljackkk,., po sredini navuceno al ako se omaknes kamen u clanak ne gine,.,
parking na bjelasnici to je posebna prica,.,
jahorina malo drugacije al isti mentalitet(parkiraj tamo valjda ima mjesta)

vlasic je malko bolji sto se tice snijega ali tu neke druge stvari smetaju
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#613 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Nadajmo se novim padavinama, možda budemo bolje sreće :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#614 Re: Jahorina!

Post by Ramzess Veliki »

Kako je na Vlašiću? :sad:
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#615 Re: Jahorina!

Post by shandrprcSA »

petunija wrote:Nadajmo se novim padavinama, možda budemo bolje sreće :D
dBd :roll:
Image
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#616 Re: Jahorina!

Post by The BEN10 »

Pretoplo druže. Nema haman više ništa od skijanja ove godine. :cry:
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#617 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Čekaj malo, imamo cijeli februar i mart fore :D
Mora nekad pasti
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#618 Re: Jahorina!

Post by sema911s »

petunija wrote:Čekaj malo, imamo cijeli februar i mart fore :D
Mora nekad pasti

ako padne ode to za par dana,.,.

ovo vrijeme je zbog mene,., prvi put u zivotu se cijenko za neke sitnice(zimska oprema) i snijega nestade
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#619 Re: Jahorina!

Post by coek »

Prosle subote skijali na -20C na skijalistu Ravna Planina, Gornje Pale. Inace, odatle je planirano da krece gondola na Jahorinu. Staza bolje uradjena nego Praca. Beton, doslovno - ako nemate ko zilet ostre skije, otklizacete u .... Ni kafana nije bila nista manje dobra :P
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#620 Re: Jahorina!

Post by petunija »

sema911s wrote:
petunija wrote:Čekaj malo, imamo cijeli februar i mart fore :D
Mora nekad pasti

ako padne ode to za par dana,.,.

ovo vrijeme je zbog mene,., prvi put u zivotu se cijenko za neke sitnice(zimska oprema) i snijega nestade
Nemoj se više cjenkati :evil:
Pašće, mora nekad. Ako misliš da će otići za par dana, (a vrlo je vjerovatno da hoće :( )onda skije na auto i odmah gore. Tako bar ja radim ;-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#621 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

coek wrote:Prosle subote skijali na -20C na skijalistu Ravna Planina, Gornje Pale. Inace, odatle je planirano da krece gondola na Jahorinu. Staza bolje uradjena nego Praca. Beton, doslovno - ako nemate ko zilet ostre skije, otklizacete u .... Ni kafana nije bila nista manje dobra :P

pa i ja sam bila tamo hahahhahahah i srela jos raje iz francuske hahahhahahaha :D a kaHvana je odlicna samo vino kuhano moraju popraviti
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#622 Re: Jahorina!

Post by petunija »

coek wrote:Prosle subote skijali na -20C na skijalistu Ravna Planina, Gornje Pale. Inace, odatle je planirano da krece gondola na Jahorinu. Staza bolje uradjena nego Praca. Beton, doslovno - ako nemate ko zilet ostre skije, otklizacete u .... Ni kafana nije bila nista manje dobra :P
Znam i za to ;-) meni ništa ne promakne :lol:
Bila tamo na noćnom, sinoć i u ponedeljak. U pon. bila odlična staza, a sinoć je već bilo leda toliko da se nije moglo guštati, više je nekako bilo skijanje na silu. :(
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#623 Re: Jahorina!

Post by petunija »

vjesticanametli wrote:
coek wrote:Prosle subote skijali na -20C na skijalistu Ravna Planina, Gornje Pale. Inace, odatle je planirano da krece gondola na Jahorinu. Staza bolje uradjena nego Praca. Beton, doslovno - ako nemate ko zilet ostre skije, otklizacete u .... Ni kafana nije bila nista manje dobra :P

pa i ja sam bila tamo hahahhahahah i srela jos raje iz francuske hahahhahahaha :D a kaHvana je odlicna samo vino kuhano moraju popraviti
Pa đe si ti? Taman kontala da ti pošaljem pp da dođeš, fenomenalno je. Šteta je što ima samo jedna staza, pa se bojim gužve, zato danju izbjegavam otići tamo.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#624 Re: Jahorina!

Post by karanana »

kako doci do ovog skijalista? od skretanja za jahorinu jos idem pravo glavnom cestom prema prachi? koliko dugo?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#625 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

put prema palama iz SA.....na skretanju za jahorinu ne skreci vec nastavi pravo i vidjeces natpise majnex skijaliste ,..... nema puno
Post Reply