Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3051 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

_BataZiv_0809 wrote:Vozanje Arapa :D
hahah
meni se cini,da taj posao vise nece biti sezonski :D,barem polugodisnji :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3052 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

zippoo87 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Vozanje Arapa :D
hahah
meni se cini,da taj posao vise nece biti sezonski :D,barem polugodisnji :D
Nadam se da grijesis :roll:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3053 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Poslije osam godina nerviranja dao otkaz na poslu. Brate, imao sam stvarno ogroman prag tolerancije, e dosta je bilo..... :angry: Toliku količinu neradnika, prdoklačara, tajinih sinova, nepotističkog smeća i negativne energije nema nigdje na kugli zemaljskoj, a živci nisu obnovljivi resurs.

Mada zadnja dva mjeseca sam fino se naradio vodajući turiste na rafting, doduše ne Arape ali smo zato navukli Mađare :) meni dobro sa njima vole pojesti i popiti velike su poguzije, jedino sporazumijevanje šou :-) :skoljka: al sve u rok službe...Jedino što sad preko zime sezona stagnira pa ću sjediti u kući, ali zato sledeća godina obećava čim otopli :wink:

Rekao sam neću više raditi za siću i poturati dupe za druge taman prosio na ulici. NEĆU! Dok su neki mlatili kurcem po stolu i dolazili na posao samo da se pojave i kafu srknu, ja sam tovario i za njih. E dosta je bilo! :angry:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3054 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Lajavikrelac wrote:Poslije osam godina nerviranja dao otkaz na poslu. Brate, imao sam stvarno ogroman prag tolerancije, e dosta je bilo..... :angry: Toliku količinu neradnika, prdoklačara, tajinih sinova, nepotističkog smeća i negativne energije nema nigdje na kugli zemaljskoj, a živci nisu obnovljivi resurs.

Mada zadnja dva mjeseca sam fino se naradio vodajući turiste na rafting, doduše ne Arape ali smo zato navukli Mađare :) meni dobro sa njima vole pojesti i popiti velike su poguzije, jedino sporazumijevanje šou :-) :skoljka: al sve u rok službe...Jedino što sad preko zime sezona stagnira pa ću sjediti u kući, ali zato sledeća godina obećava čim otopli :wink:

Rekao sam neću više raditi za siću i poturati dupe za druge taman prosio na ulici. NEĆU! Dok su neki mlatili kurcem po stolu i dolazili na posao samo da se pojave i kafu srknu, ja sam tovario i za njih. E dosta je bilo! :angry:
:thumbup:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3055 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Lajavikrelac wrote:Poslije osam godina nerviranja dao otkaz na poslu. Brate, imao sam stvarno ogroman prag tolerancije, e dosta je bilo..... :angry: Toliku količinu neradnika, prdoklačara, tajinih sinova, nepotističkog smeća i negativne energije nema nigdje na kugli zemaljskoj, a živci nisu obnovljivi resurs.

Mada zadnja dva mjeseca sam fino se naradio vodajući turiste na rafting, doduše ne Arape ali smo zato navukli Mađare :) meni dobro sa njima vole pojesti i popiti velike su poguzije, jedino sporazumijevanje šou :-) :skoljka: al sve u rok službe...Jedino što sad preko zime sezona stagnira pa ću sjediti u kući, ali zato sledeća godina obećava čim otopli :wink:

Rekao sam neću više raditi za siću i poturati dupe za druge taman prosio na ulici. NEĆU! Dok su neki mlatili kurcem po stolu i dolazili na posao samo da se pojave i kafu srknu, ja sam tovario i za njih. E dosta je bilo! :angry:
podrzavam svakoga ko da otkaz na poslu gdje su ljudi i uslovi ko K
ne treba nista trpiti a kao sto kazes,zivci nisu obnovljiv resurs

i ja sam proljetos dao otkaz u firmi gdje je sve bilo ko K,ljeto radio kod sebe,ljeti se moze zaraditi na vise nacina a evo skoro sam se opet zaposlio,pa vidjeti cemo ...mada i ovdje nije nista sigurno,na probnom sam radu a gazda je promjenjiv i nepredvidiv,moguce da mi samo kaze da nece produziti ugovor

ali rekao sam sebi,poslije ovog posla,vise necu raditi za druge,gdje god da sam radio,vlasnici kapitala su isti (ili mene uvijek zapadnu bas takvi) i ove plate koje kod njih mozes zaraditi nisu dovoljne ni za rezije i hrane a kamoli za sta vise
tako da ako mi ovaj posao ne uspije,okrecem drugu stranicu
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3056 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

ja nažalost podpadam još uvijek pod ovu temu....
Fuka73
Posts: 2
Joined: 28/07/2017 11:13

#3057 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Fuka73 »

Da li ozbiljnije firme (banke i sl.) zahtjevaju potpunu zdravstvenu sposobnost zaposlenih..da li to provjeravaju tokom samog testiranja za posao...konkretno imam blazi oblik elilepsije i pijem lijekove vec 6-7 godina...plz bez nekih glupih komentara
User avatar
Libyano
Posts: 458
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#3058 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Libyano »

Pa moras donijeti ljekarsko uvjerenje kod svakog ozbiljnijeg poslodavca.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3059 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by purgatorio »

Fuka73 wrote:Da li ozbiljnije firme (banke i sl.) zahtjevaju potpunu zdravstvenu sposobnost zaposlenih..da li to provjeravaju tokom samog testiranja za posao...konkretno imam blazi oblik elilepsije i pijem lijekove vec 6-7 godina...plz bez nekih glupih komentara
kad sam radio u banci sa mnom je radio lik koji ima epilepsiju, vjer neki blaži oblik, ali je banka bila svjesna toga i nije bilo problema.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3060 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

Lajavikrelac wrote:Poslije osam godina nerviranja dao otkaz na poslu. Brate, imao sam stvarno ogroman prag tolerancije, e dosta je bilo..... :angry: Toliku količinu neradnika, prdoklačara, tajinih sinova, nepotističkog smeća i negativne energije nema nigdje na kugli zemaljskoj, a živci nisu obnovljivi resurs.

Mada zadnja dva mjeseca sam fino se naradio vodajući turiste na rafting, doduše ne Arape ali smo zato navukli Mađare :) meni dobro sa njima vole pojesti i popiti velike su poguzije, jedino sporazumijevanje šou :-) :skoljka: al sve u rok službe...Jedino što sad preko zime sezona stagnira pa ću sjediti u kući, ali zato sledeća godina obećava čim otopli :wink:

Rekao sam neću više raditi za siću i poturati dupe za druge taman prosio na ulici. NEĆU! Dok su neki mlatili kurcem po stolu i dolazili na posao samo da se pojave i kafu srknu, ja sam tovario i za njih. E dosta je bilo! :angry:
Sretno u buducnosti! :thumbup:
Nadam se da ces naci nesto mnogo bolje.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3061 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Fuka73 wrote:Da li ozbiljnije firme (banke i sl.) zahtjevaju potpunu zdravstvenu sposobnost zaposlenih..da li to provjeravaju tokom samog testiranja za posao...konkretno imam blazi oblik elilepsije i pijem lijekove vec 6-7 godina...plz bez nekih glupih komentara
Osim ako nećeš biti pilot ili šofer direktoru ne vidim što je to problem. Par ljudi što znam ima blaži oblik epilepsije pa rade sasvim uredno svoje poslove....

Elem, danas mi sestra veli da jei ona otkaz dala u firmi zbog sličnih razloga kao i ja. Dok je ona radila i davala sve od sebe, neko se zajebava za veće pare od nje okolo :twisted: Radila u jednoj od brzih pošta gdje je zbog iskustva i znanja bila računovođa, revizor, zaprimalac, fakturista, referent za nabavu i otpremu, reklamacije i još dva-tri po potrebi mjesta....svaki dan trka frka, urgentan posao i ostaj po dva i više sati duže na poslu da se riješi frka i problem :roll: A za to vrijeme dok gazda debil kreše ovu jednu menaĐerku ima platu preko milje samo da prošeta kroz kancelariju jednom dnevno i javi se kako je išla na tretman u kuČu lepote što veli Herr Šika PavloviČ, plus još dvoje u ofisu su njegov rod tako da i oni hvataju krivinu i ništa ih ne zanima pa sve ona mora da pazi i popravlja. Gazda je iz Trebinje sa još jednim ortakom odozdo iz kamenjara, tvrdoglavi mulac za medalju koji u svakoj drugoj ističe kako je on "magistrirao ekonomiju" a ne zna pravilno pričati (umeĆo, oĐe i isključO i sl) govori, a da se nešto uradi konkretno ne dao Bog! On i njegovi su šefovi, to je plemenita titula bezgrešnih i nedodirljivih :babinsin: . Hvala bogu dala je otkaz pa nek mu familija i švalerke rade predviđam mu blistavu poslovnu budućnost..... :skoljka: :run:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3062 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

evo da se i ja opet upisem u temu haha
nakon cijelih 29 dana na poslu,ponovo sam "out of bussines" :P

ono sto je pozitivno je da sam isplacen sve po dogovoru za taj mjesec dana a ono sto je smijesno je da mi je vlasnik rekao kako nije zadovoljan i kako se ne trudim dovoljno...valjda se kod njega prave "eksperti" za 30 dana...pa ko god hoce znanje eksperta,neka se javi u PM,da mu proslijedim informacije o firmi...jednomjesecni kurs za eksperta :D

a ja se naucio raditi posao za 15 dana,uredno sa ostalim kolegama obavljao skoro sve sto i oni (jedan dio mi i nije bio dozvoljen da radim,kao prvo trebalo nauciti raditi jedno,pa onda drugo)
problem sa ovim gazdom je sto je covjek na zivcima (ovo nije mahalska,nego provjerena informacija od njegove najblize rodbine) i sto pegla sve zaposlene...nikada nije zadovoljan,samo govori kako nista ne radimo ...cirkus a jos je i star...ima sigurno blizu 70 godina
i eto,imao sam ugovor na mjesec koji mi nije produzio...a rekao je kao da ce mozda opet javiti,ali ne vjerujem,jer ne vidim logiku, zasto bi me slao kuci,ako je htio da nastavim raditi

uglavnom,suma sumarum...ja bas nemam srece sa poslovima,vazda me zapadnu neke osobe sa psihickim poremecajima :D
ovo je drugi u zadnjih 12 mjeseci...sa slicnim nebulozama
User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3063 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Romeo 80 »

zipoo87@

Da li je problem da napises o kojoj je firmi rijec, da i drugi znaju sta ocekivati? Ili barem u pp?!
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#3064 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Spartan17 »

Romeo 80 wrote:zipoo87@

Da li je problem da napises o kojoj je firmi rijec, da i drugi znaju sta ocekivati? Ili barem u pp?!
Ajd i meni u pp napisi ako nije problem, da znam :-)
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3065 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

moja iskustva :) :
uvijek fali nekakav papir i uvijek zbog toga papira fale bodovi. samo ganjaj i ganjaj razno razne papire. sad i na birou promjeni moraš za svaki konkurs novu prijavu sa biroa uzeti jer su mjenjali pravilnik..... samo papiri, papiri, papiri.....
Hendrix
Posts: 4111
Joined: 27/02/2004 00:00

#3066 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hendrix »

zippoo87 wrote: uglavnom,suma sumarum...ja bas nemam srece sa poslovima,vazda me zapadnu neke osobe sa psihickim poremecajima :D
ovo je drugi u zadnjih 12 mjeseci...sa slicnim nebulozama
Ma nije do tebe ba, vecina modernih privatnika i gazdi su zesce psihopate i egomanijaci. Tu i tamo se nadje poneki svijetli primjer ali vecina su teske budale i misle da su vlasnici ne samo firmi nego i zivota svojih radnika.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3067 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Napiši ime firme. Šta ih štediš. :D
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3068 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

ExNihilo wrote:Napiši ime firme. Šta ih štediš. :D
necu javno...ne bi bilo korektno a i ovo je moj licni primjer,ne vidimo svi istim ocima :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3069 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Jimmy McNulty »

ExNihilo wrote:Napiši ime firme. Šta ih štediš. :D
Pa da mu sutra kopiraju post i pitaju sta je ovo ko meni sto se desilo :lol:

I ja sam ponovo u ovoj skupini, radio od 1. januara do 1. augusta, sad gledam otkud se vedri i uzivam. Nesto sam ko i pristedio, izdrzat ce se zima, ali od proljeca sam ponovo kokuz.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3070 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Nek kopiraju materi kad više nije tamo. :D
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3071 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Jimmy McNulty wrote:
ExNihilo wrote:Napiši ime firme. Šta ih štediš. :D
Pa da mu sutra kopiraju post i pitaju sta je ovo ko meni sto se desilo :lol:

I ja sam ponovo u ovoj skupini, radio od 1. januara do 1. augusta, sad gledam otkud se vedri i uzivam. Nesto sam ko i pristedio, izdrzat ce se zima, ali od proljeca sam ponovo kokuz.
haha sta je ovo,mozes li malo konkretnije ?
ma ja sam vec u procesu skolovanja za drugo zanimanje...pa se nadam na proljece ako ne bude posla,uploviti u nove vode...jbga mora se stalno nesto placati i doskolovavati...do sada sam dao 4 milje za skole zadnjih godina a posao opet ko k :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3072 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Jimmy McNulty »

zippoo87 wrote: haha sta je ovo,mozes li malo konkretnije ?
Jedan moj drug se zaposlio kod jednog od ovih mega privatnika i pričao meni kakvo je radno vrijeme: Uglavnom radilo se sedmično skoro i 70 sati, slobodan dan je naravno misaona imenica i uvijek je bilo ostajanje poviš radnog vremena da se nešto završi.

I sad neko je pitao za tog poslodavca i ja sam napisao iskustva koja mi je drug prenio, ali nekako sam bio ofiran pa su oni odmah shvatili da je to on pričao i moj post mu isprintali i pitali ga kao "Šta je ovo?" i srali mu.

Sva sreća pa je svakako planirao dati otkaz. Zato pazi, sve se prati :)
Čak su debili insistirali da im otkrije kako se zovem i prezivam, ali nije htio da im kaže. :lol:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3073 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by boshniak »

Ima li neko iskustva sa firmom Boxmark lukavac, nesto slicno kao prevent rade kožne presvlake za autoindustriju, kakvi su uslovi rada, plate i sl
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3074 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Dope_Man »

Sta reci (da se opravdam, zaposlen sam).

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dvojica ... 71017062#8
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#3075 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by edo_79 »

Dope_Man wrote:Sta reci (da se opravdam, zaposlen sam).

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dvojica ... 71017062#8
Sve rečeno ... dok je mame i babe, biće i za kafe, cigara i dopune, ključaj temu i kapak ....
Post Reply