Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

markopd
Posts: 905
Joined: 01/12/2019 23:08

#8526 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Digla_da_kreci wrote: 11/06/2023 15:10
Ogroman je minus nicim se ne baviti i imati prazan cv na kraju faxa.
Kod nas se taj problem riješava sa onom poznatom "Asim me poslao". :-D
nekome
Posts: 2995
Joined: 17/05/2011 10:41

#8527 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nekome »

markopd wrote: 12/06/2023 15:55
Digla_da_kreci wrote: 11/06/2023 15:10
Ogroman je minus nicim se ne baviti i imati prazan cv na kraju faxa.
Kod nas se taj problem riješava sa onom poznatom "Asim me poslao". :-D
dje selam ??
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#8528 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Digla_da_kreci »

nekome wrote: 12/06/2023 16:16
markopd wrote: 12/06/2023 15:55 Kod nas se taj problem riješava sa onom poznatom "Asim me poslao". :-D
dje selam ??
:D
Image
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#8529 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Od prvoga i ja na temi :sad: Neće mi produžiti ugovor...nisam prodao (pre)skupo teretno vozilo svakome koga sam nazvao telefonom... :roll:

Komercijala nikad više :oops:
markopd
Posts: 905
Joined: 01/12/2019 23:08

#8530 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Lajavikrelac wrote: 17/06/2023 17:23 Od prvoga i ja na temi :sad: Neće mi produžiti ugovor...nisam prodao (pre)skupo teretno vozilo svakome koga sam nazvao telefonom... :roll:

Komercijala nikad više :oops:
Izvini što te pitam,da li si do tog posla došao preko oglasa/preporuke ili je u pitanju štela?Ako je ovo prvo,nemaš potrebe da osjećaš kako nešto nisi uradio kako treba.Jednostavno u takvim situacijama štela pobija sve ostalo,dolazi se u situaciji da se mora neko na silu odstraniti sa te pozicije kako bi došao "nečiji" sin/nećak/direktorov prijatelj/zgodna plavuša.Tako je i kod tebe slučaj,idu onom daj mu nešto nemoguće da uradi,kako bi imali izgovor za otkaz ili kao neko neostvarivanje rezultata rada.Radim i ja komercijalu već više godina i u početku sam svašta doživio i kasnije se svega nagledao.S obzirom da ogromne migracije i nedostatke radne snage,mogli bi i oni doći u situaciju kao što su već građevinari i ugostitelji zbog takvog ponašanja.

Tebi puno sreće svakako dalje,samo pametno i naprijed. :bih:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#8531 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Pitanje na mjestu. Došao sam po preporuci čovjeka iz familije kojeg veoma cijenim, on tu radi već godinama. U početku je išla obuka i učenje prvi mjesec, zatim sam ja uzeo stvar u svoje ruke i krenuo klasikom: akreditacija firmi po opštinama, internet portali, podaci o firmi i prozovem komaniju koja je ciljana grupa...Za dva mjeseca sam ugovorio sastanaka, kontaktirao i obišao preko 200 firmi u krugu od 50 kilometara, što već otprije poznatih, što nekih novih sa kojima sam uspostavio fin odnos :) Međutim, to su privredna vozila i to se ne kupuje ko čokolada i kafa pa da ređaš po rafama, a i aktuelno stanje u većini firmi je natezanje navrat-nanos jer svi znamo šta se izešavalo zadnje tri godine... :roll:

Prozivao, ugovarao sastanke sa predstavnicima i vlasnicima firmi (ko nije radio ne zna kako je to jeben posao), onda krajem mjeseca proberem sa kim treba sjesti i ko je potencijalno najinteresantniji....klasika. Niti sam se vozao okolo bez potrebe, niti sam se zajebavao, dao sam sve od sebe da se pokažem i da ispoštujem onog što me preporučio....Sve do sad su me hvalili, ono dobar sam, nemam ustručavanja, komunikativan, ubjedljiv, zovu ljudi, pitaju, i odjenom - bam :o Direktor me zovne i ona u fazonu nisi ispunio naša očekivanja, nisi timski igrač kakav nam treba bla, bla, bla :shock: :? Pa gdje sam pogriješio - nisi nigdje...Jesam li loše radio? Nisi stvarno si vrijedan i komunikativan...ali nisi ti taj :-?

Hvala lijepo na pruženoj šansi, čujemo se, ne zamjeram ništa...a ja u sebi ključam ko pregrijan bojler jedva se suzdržavam da ne eksplodiram i poludim :angry:

Prema mom poimanju ja sam rebao da budem vidovita Džemila, sa sposobnošću odokativne analize tržišta na osnovu tačnog zbira beskorisnih Excell podataka :roll: U više navrata kada smo pričali o utiscima sa terena ja naglašavam da se ljudi žale da smo preskupi i da konkurencija ima daleko povoljnije i bolje ponude, kada se dođe do cijene svaka polemika prestaje - neću skupo :oops: I ja ne znam da analiziram tržište jbg...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#8532 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by kokuz_sa »

Glavni zajeb ti je taj dio zadnjeg posta

Preskup artikal

Prvo ne prodajes nesto sto ide svaki dan pa da te drugi skinu radi cijene..

Prodajes auta kako skontah.. pretpostavka kedije

To prodas jednom i rahat si

Sto skuplje prodas prije stizes plan prodaje..

Iz ovog tvog mislim da si malo pogresno targetirao potencijalne kupce..
Moras napraviti za skupu prodaju sve da ne prodajes artikal nego sve drugo mimo tog. Garanciju, sigurnost, servis neki gratis itd itd
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#8533 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Problem je što je sve to oko garancije, popusta, servisa u pet deka sa konkurencijom. Nismo mi Njemačka, Italija ili Francuska pa da je firmi sa flotom na svakom čošku koja mijenja istu operativnim lizingom svako dvije godine, sve je manje-više poklopljeno. Druga stvar, većina konkurenskih dilera je u sprezi sa politikom kao i državne i jače firme, a sam znaš šta onda slijedi - da si duplo jeftiniji i bolji, kupiće vozila po "preporuci" :oops:

Druga stvar, kad nekom prodaš, on je pet godina miran,a ovi postavili neki target ko da sokove i žvake prodaju :-)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8534 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Lajavikrelac wrote: 17/06/2023 19:08 Pitanje na mjestu. Došao sam po preporuci čovjeka iz familije kojeg veoma cijenim, on tu radi već godinama. U početku je išla obuka i učenje prvi mjesec, zatim sam ja uzeo stvar u svoje ruke i krenuo klasikom: akreditacija firmi po opštinama, internet portali, podaci o firmi i prozovem komaniju koja je ciljana grupa...Za dva mjeseca sam ugovorio sastanaka, kontaktirao i obišao preko 200 firmi u krugu od 50 kilometara, što već otprije poznatih, što nekih novih sa kojima sam uspostavio fin odnos :) Međutim, to su privredna vozila i to se ne kupuje ko čokolada i kafa pa da ređaš po rafama, a i aktuelno stanje u većini firmi je natezanje navrat-nanos jer svi znamo šta se izešavalo zadnje tri godine... :roll:

Prozivao, ugovarao sastanke sa predstavnicima i vlasnicima firmi (ko nije radio ne zna kako je to jeben posao), onda krajem mjeseca proberem sa kim treba sjesti i ko je potencijalno najinteresantniji....klasika. Niti sam se vozao okolo bez potrebe, niti sam se zajebavao, dao sam sve od sebe da se pokažem i da ispoštujem onog što me preporučio....Sve do sad su me hvalili, ono dobar sam, nemam ustručavanja, komunikativan, ubjedljiv, zovu ljudi, pitaju, i odjenom - bam :o Direktor me zovne i ona u fazonu nisi ispunio naša očekivanja, nisi timski igrač kakav nam treba bla, bla, bla :shock: :? Pa gdje sam pogriješio - nisi nigdje...Jesam li loše radio? Nisi stvarno si vrijedan i komunikativan...ali nisi ti taj :-?

Hvala lijepo na pruženoj šansi, čujemo se, ne zamjeram ništa...a ja u sebi ključam ko pregrijan bojler jedva se suzdržavam da ne eksplodiram i poludim :angry:

Prema mom poimanju ja sam rebao da budem vidovita Džemila, sa sposobnošću odokativne analize tržišta na osnovu tačnog zbira beskorisnih Excell podataka :roll: U više navrata kada smo pričali o utiscima sa terena ja naglašavam da se ljudi žale da smo preskupi i da konkurencija ima daleko povoljnije i bolje ponude, kada se dođe do cijene svaka polemika prestaje - neću skupo :oops: I ja ne znam da analiziram tržište jbg...
Preko 200 firmi obisao za dva mjeseca, hmmm...ako je istina, prijatelju iskaces iz pastete kao da bas prodajes zvake a ne teretna vozila, a ako je lovacka...
Drugo, ukoliko prodajes neki proizvod za koji sam smatras da je preskup, osudjen si na lose rezultate. U svemu najgori je onaj krindz kada ti se na licu vidi da se slazes sa kupcem da ti je proizvod preskup.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#8535 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Snake Eyes wrote: 17/06/2023 20:07 Preko 200 firmi obisao za dva mjeseca, hmmm
Ne obišao, nego kontaktirao i obišao. Nisu svi za sastanke i saradnju, odmah ti kažu...Druga stvar oko krindža, većina naših bizMismena bi da kupi kakvu izjahanu olupinu i drlja dok ne crkne potpuno...O neispravnosti i pretovaru istih da ne pričam...našim rutanima je sve preskupo kad kupuju, ali ja sam nudio baš premium robu, sa čime se slažem i ja.
Paul Gascoigne
Posts: 210
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#8536 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Paul Gascoigne »

Ljudi, nemojte odmah napadati, mlad sam i fakat neupućen, ali pomalo uviđam situaciju. Je li zaista "nepisano pravilo" da je kod nas bez štele nemoguće naći dobar (normalan, radno vrijeme po zakonu, plata bez koverte) posao? Izuzev ako nisi usko deficitarna, mahom tehnička, struka?
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 870
Joined: 29/11/2022 19:46

#8537 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ShnjaZZZ »

Paul Gascoigne wrote: 19/06/2023 23:02 Ljudi, nemojte odmah napadati, mlad sam i fakat neupućen, ali pomalo uviđam situaciju. Je li zaista "nepisano pravilo" da je kod nas bez štele nemoguće naći dobar (normalan, radno vrijeme po zakonu, plata bez koverte) posao? Izuzev ako nisi usko deficitarna, mahom tehnička, struka?
Poteško je ali ne i nemoguće.
nekome
Posts: 2995
Joined: 17/05/2011 10:41

#8538 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nekome »

Paul Gascoigne wrote: 19/06/2023 23:02 Ljudi, nemojte odmah napadati, mlad sam i fakat neupućen, ali pomalo uviđam situaciju. Je li zaista "nepisano pravilo" da je kod nas bez štele nemoguće naći dobar (normalan, radno vrijeme po zakonu, plata bez koverte) posao? Izuzev ako nisi usko deficitarna, mahom tehnička, struka?
Nikad bolje vrijeme nije bilo po pitanju trazenja posla.
Nezaposlenost je nikad manja. Najavljuju blagu krizu imu vremenu ispred ali to vec najavljuju godinu dana.

Problem je sto bi radnici dobru platu a da rade sto manje a “gazde” obrnato.

Medjutim, naci posao koji ti odgovara i gdje ti je ugodno je vazda tesko bilo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8539 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Ako si tek zavrsio i trazis prvi posao treba i da shvatis da tvoj rad prvih godina i ne vrijedi previse i da ne mozes ocekivati odmah ekstra uslove. Ekstra uslovi se zasluze vremenom.

Opet situacija je kudikamo bolja nego prije 10-15 godina kad su ljudi pristajali i da placaju iz svog dzepa da bi volontirali negdje.
User avatar
nepass1
Posts: 10068
Joined: 06/07/2017 07:35

#8540 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nepass1 »

Paul Gascoigne wrote: 19/06/2023 23:02 Ljudi, nemojte odmah napadati, mlad sam i fakat neupućen, ali pomalo uviđam situaciju. Je li zaista "nepisano pravilo" da je kod nas bez štele nemoguće naći dobar (normalan, radno vrijeme po zakonu, plata bez koverte) posao? Izuzev ako nisi usko deficitarna, mahom tehnička, struka?
Moguce je ali moras imati preporuke. Meni su zenu kontaktirali da predje kod njih raditi ali po preporuci. Kad je presla u drugu firmu iz drugedsvije su je zvali na razgovor, jedni su garantovali posao druga firma nije.
Ehsad moze li se preporuka shvatiti kao stela? Ono nije bilo pet kandidata vec samo nju kontaktirali dodji na razgovor, koliku platu ocekujes i htjeli bi da radis za nas
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#8541 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 20/06/2023 10:00 Ako si tek zavrsio i trazis prvi posao treba i da shvatis da tvoj rad prvih godina i ne vrijedi previse i da ne mozes ocekivati odmah ekstra uslove. Ekstra uslovi se zasluze vremenom.

Opet situacija je kudikamo bolja nego prije 10-15 godina kad su ljudi pristajali i da placaju iz svog dzepa da bi volontirali negdje.
Današnja djeca nikada neće znati šta znači diplomirati u osvit Finansijske krize u državi koja zatvorena sa svih strana ključa poput grotla. :D
nekome
Posts: 2995
Joined: 17/05/2011 10:41

#8542 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nekome »

n+1 wrote: 20/06/2023 10:17
_BataZiv_0809 wrote: 20/06/2023 10:00 Ako si tek zavrsio i trazis prvi posao treba i da shvatis da tvoj rad prvih godina i ne vrijedi previse i da ne mozes ocekivati odmah ekstra uslove. Ekstra uslovi se zasluze vremenom.

Opet situacija je kudikamo bolja nego prije 10-15 godina kad su ljudi pristajali i da placaju iz svog dzepa da bi volontirali negdje.
Današnja djeca nikada neće znati šta znači diplomirati u osvit Finansijske krize u državi koja zatvorena sa svih strana ključa poput grotla. :D
ma vala boli ih kita kako je nekima bilo, hoce sve i hoce odmah, kako moze on hocu i ja, nafuranost do neba, a ne znaju sta je hipotenuza, kome jos to treba, pise "ne opravdano" ili "neshvatam" itd itd itd (ima naravno normalnih ali gleda se opci mentalitet generacije)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#8543 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

nekome wrote: 20/06/2023 10:35
n+1 wrote: 20/06/2023 10:17

Današnja djeca nikada neće znati šta znači diplomirati u osvit Finansijske krize u državi koja zatvorena sa svih strana ključa poput grotla. :D
ma vala boli ih kita kako je nekima bilo, hoce sve i hoce odmah, kako moze on hocu i ja, nafuranost do neba, a ne znaju sta je hipotenuza, kome jos to treba, pise "ne opravdano" ili "neshvatam" itd itd itd (ima naravno normalnih ali gleda se opci mentalitet generacije)
Mi smo znali šta je hipotenuza, pa smo opet najebali. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67415
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8544 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 20/06/2023 10:17
_BataZiv_0809 wrote: 20/06/2023 10:00 Ako si tek zavrsio i trazis prvi posao treba i da shvatis da tvoj rad prvih godina i ne vrijedi previse i da ne mozes ocekivati odmah ekstra uslove. Ekstra uslovi se zasluze vremenom.

Opet situacija je kudikamo bolja nego prije 10-15 godina kad su ljudi pristajali i da placaju iz svog dzepa da bi volontirali negdje.
Današnja djeca nikada neće znati šta znači diplomirati u osvit Finansijske krize u državi koja zatvorena sa svih strana ključa poput grotla. :D
Ono je bio horor stvarno.

Ali mi smo ga nadvladali.

Zato sad s cim god da se suocimo, nema straha.
Hakiz
Posts: 41098
Joined: 30/07/2015 20:01

#8545 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

nekome wrote: 20/06/2023 10:35
n+1 wrote: 20/06/2023 10:17

Današnja djeca nikada neće znati šta znači diplomirati u osvit Finansijske krize u državi koja zatvorena sa svih strana ključa poput grotla. :D
ma vala boli ih kita kako je nekima bilo, hoce sve i hoce odmah, kako moze on hocu i ja, nafuranost do neba, a ne znaju sta je hipotenuza, kome jos to treba, pise "ne opravdano" ili "neshvatam" itd itd itd (ima naravno normalnih ali gleda se opci mentalitet generacije)
Početi rečenicu malim slovom, a prigovoriti kako neko ne zna šta je hipotenuza izgleda nadrealno :wink:
Last edited by Hakiz on 20/06/2023 11:17, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45812
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8546 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Chmoljo »

nije mi jasno kako može postojati štela u privatnom sektoru? :|

to meni odmah naginje na priču kako neko za ime boga zaslužuje da radi negdje, jer mu je mater rekla da je najljepše dijete na svijetu.

privatnik ima pravo da te ne zaposli jer si mu ružan, jer mu smrdiš, jer se ne sviđa kako kriviš usta dok pričaš, jer si se ružno začešljao, jer imaš truhlu četvorku na gornjoj vilici...

i to je sasvim ok. ko nije vidio kako je biti poslodavac, neka se uzdrži pametovanja kako je to lako i kako je sve med i mlijeko. ko nije vidio kako radnik zna jebavati, maltretirati, kako zna biti bezobrazan, samo mi govori da ga ni ja ne bih zaposlio i da takvu energiju ostavi kući kod matere koja će mu i dalje tepati.

jebiga, svako gleda sebe. povoljnije uvjete će diktirati tržište, a ne pojedinačni primjeri poslodavaca. a ima ih pristojnih. kao i radnika. dobrih i pristojnih, vrijednih, ali i bezobraznih, bahatih... u ovakvoj džungli, uvijek moraš imati neku fintu na koju uzimaš poslove i na koji krčiš sebi put. neki poslodavci odaberu da to rade preko leđa radnika, neki odaberu da se bore na drugim poljima. ali svakome ko misli da je lako, nek otvori pa neka drlja. pare nikad jeftinije, hipotekarni kredit i bujrum u biznis.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45812
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8547 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 20/06/2023 11:04
nekome wrote: 20/06/2023 10:35

ma vala boli ih kita kako je nekima bilo, hoce sve i hoce odmah, kako moze on hocu i ja, nafuranost do neba, a ne znaju sta je hipotenuza, kome jos to treba, pise "ne opravdano" ili "neshvatam" itd itd itd (ima naravno normalnih ali gleda se opci mentalitet generacije)
Početi rečenicu malim slovom, a prigovoriti kako ne ko ne zna šta je hipotenuza izgleda nadrealno :wink:
nisu svi besposlene strine poput tebe pa da imaju vremena pritisnuti shift.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#8548 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Chmoljo wrote: 20/06/2023 11:11 nije mi jasno kako može postojati štela u privatnom sektoru? :|

to meni odmah naginje na priču kako neko za ime boga zaslužuje da radi negdje, jer mu je mater rekla da je najljepše dijete na svijetu.

privatnik ima pravo da te ne zaposli jer si mu ružan, jer mu smrdiš, jer se ne sviđa kako kriviš usta dok pričaš, jer si se ružno začešljao, jer imaš truhlu četvorku na gornjoj vilici...
I mada ima pravo sve navedeno, bez da se ikome pravda, on ipak objavi oglas, a onda primi malog od sestre. :D

Eh, isto kao što mu ne treba oglas da zaposli malog od sestre, ali ga on ipak objavi, tako postoji i štela, mada zakon nije prekršen.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45812
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8549 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Chmoljo »

n+1 wrote: 20/06/2023 11:14
Chmoljo wrote: 20/06/2023 11:11 nije mi jasno kako može postojati štela u privatnom sektoru? :|

to meni odmah naginje na priču kako neko za ime boga zaslužuje da radi negdje, jer mu je mater rekla da je najljepše dijete na svijetu.

privatnik ima pravo da te ne zaposli jer si mu ružan, jer mu smrdiš, jer se ne sviđa kako kriviš usta dok pričaš, jer si se ružno začešljao, jer imaš truhlu četvorku na gornjoj vilici...
I mada ima pravo sve navedeno, bez da se ikome pravda, on ipak objavi oglas, a onda primi malog od sestre. :D

Eh, isto kao što mu ne treba oglas da zaposli malog od sestre, ali ga on ipak objavi, tako postoji i štela, mada zakon nije prekršen.
ali meni to nije štela. štela je izraz da nekome nešto namjestiš da izgleda kao da je taj neko svojom zaslugom tu. podrazumijeva opsjenu.

ovdje za tim nema potrebe. legalno&legitimno

a glede oglasa, bar danas nije nikakav trošak prijaviti se na njega, a sada nije trošak čak ni otići. besplatan je prevoz za nezaposlene. jedino kalorije potrošiš.
nekome
Posts: 2995
Joined: 17/05/2011 10:41

#8550 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nekome »

Hakiz wrote: 20/06/2023 11:04
nekome wrote: 20/06/2023 10:35

ma vala boli ih kita kako je nekima bilo, hoce sve i hoce odmah, kako moze on hocu i ja, nafuranost do neba, a ne znaju sta je hipotenuza, kome jos to treba, pise "ne opravdano" ili "neshvatam" itd itd itd (ima naravno normalnih ali gleda se opci mentalitet generacije)
Početi rečenicu malim slovom, a prigovoriti kako neko ne zna šta je hipotenuza izgleda nadrealno :wink:
:D
Post Reply