Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18865
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#626 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Sve dok se temeljno ne promjeni politika AIPCA, a to je donji minimum, ovakvo stanje će se sigurno održati do njegove kulminacije. Am političari su samo dobra odjela koja se vremenom mijenjaju.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5695
Joined: 12/10/2014 01:12

#627 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by skupljac_zeljeza »

apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:11 Samo su zapravo muslimanski ekstremisti protiv izraela na nacin da bi rado vidjeli novi holokaust.
Ti si ovo napisao u momentu dok Palestinci ili ono što je ostalo od tog naroda 4. puta se sele od oktobra iz izbjegličkog kampa u novi kamp bez vode, struje, hrane, medicinske njege.... Protiv takvog Izraela ću biti dok sam živ i po cijenu tvojih etiketa. I nisam dio naprednog demokratskog svijeta koji na to okreće glavu takođe. Da se na vakat ogradim.

AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#628 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by AdzijaFace »

Idemo, opet ofanziva na temu. Nesto je bila utihnula :)

Dakako da je vidljiva patnja teroristicke zemlje izrael prema Palestincima, no koliko licemjera ima to je nevjerovatno. Jeste li poceli biti colu? :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5695
Joined: 12/10/2014 01:12

#629 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by skupljac_zeljeza »

Image
07 May 2024

Fond Ujedinjenih naroda za djecu (UNICEF) upozorio je da 600.000 djece u Rafahu nema gdje bezbjedno otići u slučaju izraelskog napada i prisilnog raseljavanja u tom gradu na jugu blokiranog Pojasa Gaze, javlja Anadolija.

Izraelska vojska izdala je hitnu naredbu za evakuaciju Palestinaca u istočnim četvrtima Rafaha i pozvala ih da se presele u grad Al-Mawasi na jugu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8354
Joined: 25/05/2013 23:49

#630 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by apsidejzi »

skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:23
apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:11 Samo su zapravo muslimanski ekstremisti protiv izraela na nacin da bi rado vidjeli novi holokaust.
Ti si ovo napisao u momentu dok Palestinci ili ono što je ostalo od tog naroda 4. puta se sele od oktobra iz izbjegličkog kampa u novi kamp bez vode, struje, hrane, medicinske njege.... Protiv takvog Izraela ću biti dok sam živ i po cijenu tvojih etiketa. I nisam dio naprednog demokratskog svijeta koji na to okreće glavu takođe. Da se na vakat ogradim.
Ti si znaci za novi holokaust. Da na isti nac ovako ubijamo bebe. Samo jevrejske ovaj put?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#631 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

AdzijaFace wrote: 07/05/2024 10:25 Idemo, opet ofanziva na temu. Nesto je bila utihnula :)

Dakako da je vidljiva patnja teroristicke zemlje izrael prema Palestincima, no koliko licemjera ima to je nevjerovatno. Jeste li poceli biti colu? :D
Opa, to nekog optuzujes za pomodarstvo ili si samo ironican?

Zivimo u medijskom mraku gdje informacije iz Palestine ne dolaze vise ni na kapaljku, posljednja TV kuca koja je imala kujone da udje u Gazu je izbacena i ugasena, ne znamo sta se desava i mozemo samo rezati.

Druga stvar je sto normalna osoba ne zeli i ne moze da gleda ono par snimaka koje imamo i koje nekim cudom prodju. Pricam o tome gdje god stignem, ali ovdje je citav forum 30 istih ljudi, svi smo sve rekli. Znamo ko bi ubijao djecu kod nas da opet rat krene, znamo ko ima dusu, i znamo ko gleda svoja posla. Ako ima nekih dobrih informacija ili linkova podijelimo, kao sto cesto bossona radi, i to je to. Tema gdje smo mogli slobodnije pisati o cionistima i njihovim zlocinima je ugasena, cenzura nije mogla zaobici ni ovaj forum, iako se moderator @velkoski zaista potrudio(ako se ne varam da je on bio), i kapa mu do poda.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5695
Joined: 12/10/2014 01:12

#632 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by skupljac_zeljeza »

apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:46
skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:23
apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:11 Samo su zapravo muslimanski ekstremisti protiv izraela na nacin da bi rado vidjeli novi holokaust.
Ti si ovo napisao u momentu dok Palestinci ili ono što je ostalo od tog naroda 4. puta se sele od oktobra iz izbjegličkog kampa u novi kamp bez vode, struje, hrane, medicinske njege.... Protiv takvog Izraela ću biti dok sam živ i po cijenu tvojih etiketa. I nisam dio naprednog demokratskog svijeta koji na to okreće glavu takođe. Da se na vakat ogradim.
Ti si znaci za novi holokaust. Da na isti nac ovako ubijamo bebe. Samo jevrejske ovaj put?
Gdje sam to rekao? Ti holokaustom pravdaš novi holokaust. Rafah je koncentracioni logor jer su dobili letke da se iz nje isele, ali gdje? Izrael započeo sa napadima na istočni dio Rafaha, ratni kabinet donio odluku o nastavku napada. Izraelski vojnici tenkovima ušli u Rafah, došli na 200 metara od egipatske granice. Egipat podigao nivo pripravnosti vojske u blizini granice sa Gazom uoči izraelske invazije na Rafah. ???

User avatar
Point.
Posts: 27984
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#633 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Point. »

Ovo sa Rafahom je sada čisto iživljavanje Netanjahua i njegovih kerova rata.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#634 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:55
apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:46
skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:23

Ti si ovo napisao u momentu dok Palestinci ili ono što je ostalo od tog naroda 4. puta se sele od oktobra iz izbjegličkog kampa u novi kamp bez vode, struje, hrane, medicinske njege.... Protiv takvog Izraela ću biti dok sam živ i po cijenu tvojih etiketa. I nisam dio naprednog demokratskog svijeta koji na to okreće glavu takođe. Da se na vakat ogradim.
Ti si znaci za novi holokaust. Da na isti nac ovako ubijamo bebe. Samo jevrejske ovaj put?
Gdje sam to rekao? Ti holokaustom pravdaš novi holokaust. Rafah je koncentracioni logor jer su dobili letke da se iz nje isele, ali gdje? Izrael započeo sa napadima na istočni dio Rafaha, ratni kabinet donio odluku o nastavku napada. Izraelski vojnici tenkovima ušli u Rafah, došli na 200 metara od egipatske granice. Egipat podigao nivo pripravnosti vojske u blizini granice sa Gazom uoči izraelske invazije na Rafah. ???

Mislim da nema razloga da nastavis ovu raspravu sa njim. Vidis da je krenuo stopama svojih istomisljenika. Svaka rijec protiv cionista ispadas antisemita, i svaka rijec protiv cionistickog rezima ce biti okrenuta na to da si za novi holokaust(koga zeli u kuci mu bio).

Svaka rijec da si za palestinsku drzavu ce biti okrenuta da si za nestanak Izraela. Just ignore it. Ne hrvi se sa svinjama.

Kao sto rece jel ono Gutters, zelim da kritikujem Izrael(a ja samo cionisticki rezim), bez da me optuze da sam cionista.
swanfilter
Posts: 7982
Joined: 06/06/2008 18:52

#635 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by swanfilter »

Nego, jel IDF savjetovao Palestince da napuste i zadnju enklavu i gdje bi trebali ici kako bi se izbjegle zrtve?

Masakrirace i Rafu u hiljadama. Nista bitno nece postici.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8354
Joined: 25/05/2013 23:49

#636 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by apsidejzi »

skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:55
apsidejzi wrote: 07/05/2024 10:46
skupljac_zeljeza wrote: 07/05/2024 10:23

Ti si ovo napisao u momentu dok Palestinci ili ono što je ostalo od tog naroda 4. puta se sele od oktobra iz izbjegličkog kampa u novi kamp bez vode, struje, hrane, medicinske njege.... Protiv takvog Izraela ću biti dok sam živ i po cijenu tvojih etiketa. I nisam dio naprednog demokratskog svijeta koji na to okreće glavu takođe. Da se na vakat ogradim.
Ti si znaci za novi holokaust. Da na isti nac ovako ubijamo bebe. Samo jevrejske ovaj put?
Gdje sam to rekao? Ti holokaustom pravdaš novi holokaust. Rafah je koncentracioni logor jer su dobili letke da se iz nje isele, ali gdje? Izrael započeo sa napadima na istočni dio Rafaha, ratni kabinet donio odluku o nastavku napada. Izraelski vojnici tenkovima ušli u Rafah, došli na 200 metara od egipatske granice. Egipat podigao nivo pripravnosti vojske u blizini granice sa Gazom uoči izraelske invazije na Rafah. ???
Ti si ocito pod emocijama i citas djelomicno ono sto napisem. Vrati se post unazad i vidi sta si citirao iz citavog mog posta pa ces vidjeti.
Bossona
Posts: 5382
Joined: 21/12/2020 03:28

#637 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bossona »

Republican senators warn ICC prosecutor: Target Israel, and we will target you
Despite warning from world court’s top lawyer against meddling, lawmakers led by Tom Cotton threaten sanctions, US visa bans if arrest warrants are issued against Israeli officials
By JACOB MAGID FOLLOW
and TOI STAFF
6 May 2024, 10:31 pm

Sen. Tom Cotton speaks with reporters at the Senate Subway on Capitol Hill, March 20, 2024, in Washington. (AP Photo/ Mariam Zuhaib)
Sen. Tom Cotton speaks with reporters at the Senate Subway on Capitol Hill, March 20, 2024, in Washington. (AP Photo/ Mariam Zuhaib)
A dozen Republican senators on Monday sent a letter warning International Criminal Court chief prosecutor Karim Khan not to issue arrest warrants for senior Israeli officials, days after the British lawyer cautioned against efforts to try to sway the court.

“Target Israel, and we will target you,” the senators, led by Sen. Tom Cotton, warned in the letter. “Such actions are illegitimate and lack legal basis, and, if carried out, will result in severe sanctions against you and your institution.”

Sens. Mitch McConnell (minority leader), Rick Scott, Tim Scott, Ted Cruz, and Marco Rubio also signed the letter, amid increasing concern in Israel that the UN court could issue arrest warrants for senior political and military officials over the nearly-seven-month-old war in Gaza, including against Prime Minister Benjamin Netanyahu, Defense Minister Yoav Gallant, and IDF Chief of Staff Lt. Gen. Herzi Halevi.
https://www.timesofisrael.com/republica ... arget-you/



Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18865
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#638 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Nisam znao da USA za poslušnost novcem i raznim vidovima suradnje nagrađuje Jordan i Egipat, u cilju dobrosusjedskih odnosa sa Izraelom, Egipat 2 sa milijarde dolara i nekih 566 miliona Jordan, i to od 1994. USA kongres je 1997 oflučio da Jordanskom kralju Huseinu oprosti dug od 700 m $. Izrael, Egipat i su zemlje ili saveznici na koje USA najviše troše novca iz državnog proračuna po glavi stanovnika. Izrael od izravne pomoći dobija 500 dolara po glavi stanovnika, dok Egipat samo 20 (podaci iz 2007) Sjećate se da je nedavno Jordan presreo iranske dronove. Zanimljive činjenice...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23582
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#639 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sanjarko »

SmokingMan wrote: 07/05/2024 17:29 Nisam znao da USA za poslušnost novcem i raznim vidovima suradnje nagrađuje Jordan i Egipat, u cilju dobrosusjedskih odnosa sa Izraelom, Egipat 2 sa milijarde dolara i nekih 566 miliona Jordan, i to od 1994. USA kongres je 1997 oflučio da Jordanskom kralju Huseinu oprosti dug od 700 m $. Izrael, Egipat i su zemlje ili saveznici na koje USA najviše troše novca iz državnog proračuna po glavi stanovnika. Izrael od izravne pomoći dobija 500 dolara po glavi stanovnika, dok Egipat samo 20. Sjećate se da je nedavno Jordan presreo iranske dronove. Zanimljive činjenice...
Citav vojni budzet im dali za ovu tekucu godinu, 16 milijardi dolara ako sam dobro razumio ili ce ta lova biti isplacena na vise rata?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45512
Joined: 29/12/2005 01:20

#640 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by jeza u ledja »

SmokingMan wrote: 07/05/2024 17:29 Nisam znao da USA za poslušnost novcem i raznim vidovima suradnje nagrađuje Jordan i Egipat, u cilju dobrosusjedskih odnosa sa Izraelom, Egipat 2 sa milijarde dolara i nekih 566 miliona Jordan, i to od 1994. USA kongres je 1997 oflučio da Jordanskom kralju Huseinu oprosti dug od 700 m $. Izrael, Egipat i su zemlje ili saveznici na koje USA najviše troše novca iz državnog proračuna po glavi stanovnika. Izrael od izravne pomoći dobija 500 dolara po glavi stanovnika, dok Egipat samo 20 (podaci iz 2007) Sjećate se da je nedavno Jordan presreo iranske dronove. Zanimljive činjenice...
Ako se ne varam jedno vrijeme je Egipat bio u samom vrhu sto se tice vojne pomoci dobijene od Amerike.

Usput, Izraelci danas izjavise kao ovaj upad u Rafu je bio limitiran, tj. to nije bilo to sto se tice ocekivane invazije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18865
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#641 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Sanjarko wrote: 07/05/2024 17:33
SmokingMan wrote: 07/05/2024 17:29 Nisam znao da USA za poslušnost novcem i raznim vidovima suradnje nagrađuje Jordan i Egipat, u cilju dobrosusjedskih odnosa sa Izraelom, Egipat 2 sa milijarde dolara i nekih 566 miliona Jordan, i to od 1994. USA kongres je 1997 oflučio da Jordanskom kralju Huseinu oprosti dug od 700 m $. Izrael, Egipat i su zemlje ili saveznici na koje USA najviše troše novca iz državnog proračuna po glavi stanovnika. Izrael od izravne pomoći dobija 500 dolara po glavi stanovnika, dok Egipat samo 20. Sjećate se da je nedavno Jordan presreo iranske dronove. Zanimljive činjenice...
Citav vojni budzet im dali za ovu tekucu godinu, 16 milijardi dolara ako sam dobro razumio ili ce ta lova biti isplacena na vise rata?
Po onome što sam skontao o US sporazumu za inostranu pomoć iz 1982, Izrael ubuhvata posebna uredba koja mu omogućava da u prvih 30 dana fiskalne godine prime cjelokupni iznos pomoći.
To ti je kao na na 01.01.2025 unaprijed primiš platu za čitavu godinu, tako da im ležarina novca u njihovim bankama omogućava da uberu dodatne kamate. Ostali dobivaju kvartalno od čitavog iznosa.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18865
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#642 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

jeza u ledja wrote: 07/05/2024 17:39
SmokingMan wrote: 07/05/2024 17:29 Nisam znao da USA za poslušnost novcem i raznim vidovima suradnje nagrađuje Jordan i Egipat, u cilju dobrosusjedskih odnosa sa Izraelom, Egipat 2 sa milijarde dolara i nekih 566 miliona Jordan, i to od 1994. USA kongres je 1997 oflučio da Jordanskom kralju Huseinu oprosti dug od 700 m $. Izrael, Egipat i su zemlje ili saveznici na koje USA najviše troše novca iz državnog proračuna po glavi stanovnika. Izrael od izravne pomoći dobija 500 dolara po glavi stanovnika, dok Egipat samo 20 (podaci iz 2007) Sjećate se da je nedavno Jordan presreo iranske dronove. Zanimljive činjenice...
Ako se ne varam jedno vrijeme je Egipat bio u samom vrhu sto se tice vojne pomoci dobijene od Amerike.

Usput, Izraelci danas izjavise kao ovaj upad u Rafu je bio limitiran, tj. to nije bilo to sto se tice ocekivane invazije.
Koliko znam 1978 su primili 5.9 milijardi sveg do potpisivanja mirovnog sporazuma sa Izraelom. Onda su im odredili "stalnu " kvotu.

Svakako su na svoju ruku krenuli. Inače USA je historijski umirovao Izrael svaki put kada postanu neposlušni. Ovi samo postave uslov, amerikanci pristanu i Izrael se umiri na jedan period.
Last edited by SmokingMan on 07/05/2024 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18865
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#643 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

...
Bossona
Posts: 5382
Joined: 21/12/2020 03:28

#644 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bossona »


User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#645 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by piupiu »

Ne znam za vas, ali ja ne mogu spavati od ove strahote.

Ne bi mi bilo žao da svi odemo u PM.

Ovaj svijet, ovako ogoljen, nema nikakvog smisla.

Samo revolucija ili atomska. Trećeg puta nema.

Ogavno je gledati šta se prodaje pod imenicom 'čovjek'.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23582
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#646 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sanjarko »

piupiu wrote: 07/05/2024 19:04 Ne znam za vas, ali ja ne mogu spavati od ove strahote.

Ne bi mi bilo žao da svi odemo u PM.

Ovaj svijet, ovako ogoljen, nema nikakvog smisla.

Samo revolucija ili atomska. Trećeg puta nema.

Ogavno je gledati šta se prodaje pod imenicom 'čovjek'.
Ljudskost isčezla kod mnogih, i sad im je glavna valuta bilo koje vrste, ali ja i dalje imam vjere, da se možemo promijeniti, ali sve manje, nažalost.
User avatar
alijagoro
Posts: 3416
Joined: 06/03/2008 18:02

#647 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

piupiu wrote: 07/05/2024 19:04 Ne znam za vas, ali ja ne mogu spavati od ove strahote.

Ne bi mi bilo žao da svi odemo u PM.

Ovaj svijet, ovako ogoljen, nema nikakvog smisla.

Samo revolucija ili atomska. Trećeg puta nema.

Ogavno je gledati šta se prodaje pod imenicom 'čovjek'.
Sto bi rekla raja,bacaj je Putko,pa makar i takticka bila :D
User avatar
alijagoro
Posts: 3416
Joined: 06/03/2008 18:02

#648 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

swanfilter wrote: 07/05/2024 12:02 Nego, jel IDF savjetovao Palestince da napuste i zadnju enklavu i gdje bi trebali ici kako bi se izbjegle zrtve?

Masakrirace i Rafu u hiljadama. Nista bitno nece postici.
Cekamo nekog forumasa,koji ce reci da te izbjeglice treba da prime arapske zemlje iz okoline.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8354
Joined: 25/05/2013 23:49

#649 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by apsidejzi »

piupiu wrote: 07/05/2024 19:04 Ne znam za vas, ali ja ne mogu spavati od ove strahote.

Ne bi mi bilo žao da svi odemo u PM.

Ovaj svijet, ovako ogoljen, nema nikakvog smisla.

Samo revolucija ili atomska. Trećeg puta nema.

Ogavno je gledati šta se prodaje pod imenicom 'čovjek'.
A sto gledas? Svakako nista promijeniti ne mozes. Samo sebe sikiras nepotrebno.
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#650 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ragib »

piupiu wrote: 07/05/2024 19:04 Ne znam za vas, ali ja ne mogu spavati od ove strahote.

Ne bi mi bilo žao da svi odemo u PM.

Ovaj svijet, ovako ogoljen, nema nikakvog smisla.

Samo revolucija ili atomska. Trećeg puta nema.

Ogavno je gledati šta se prodaje pod imenicom 'čovjek'.
Dobro je sto ne mozes spavati, to dokazuje da ti srce
Reaguje ispravno I sutra kad se pojavi imama Mehdi koji ce ispravno donositi odluke njega ce prepoznati samo osobe koje vole pravdu. Bice tu pored muslimana I nemuslimani koji ce njega prihvatiti I promjeniti neka svoja vjerska uvjerenja jer ce prepoznati njegovu pravdu.
Post Reply