Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post Reply
User avatar
Ironmen
Posts: 6047
Joined: 29/07/2015 17:36

#326 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Ironmen »

Bloo wrote: 10/04/2024 21:50
Ironmen wrote: 10/04/2024 21:48 Vecina te njegove ekipe mi je na FOE koji je sa novim updatom za svaku pohvalu ali njega ne zelim da stavim jer mora neko biti penicilin na ovoj temi za njega kada velica Izraelsku agresiju i genocid na Palestinom i siri Izraelsku propagandu.
A ti si penicilin?
Zavisi kako ko gleda iz koje perspektive i kojim ocima, ako je nekom simpa Izraelska agresija nad Plastinom 70+ godina onda sam za te neke trol ili SDoO bot kako me doticni gospodin Sumir prozvao na ovoj temi, ustvari imam vise nadimaka od Sumira ali na razlicitim temama na temi Ukrajine sam recimo salonski chetnik.

Ali kada mu postavim snimak izrealskog bobmardovanja civila dok cekaju u redu za komad hljeba kao recimo neki dan kada su ubili dvojicu palestinaca i onda ih bagerom zagrnuli i kada mu to podmetnes pod nos onda se osjecam kao samo prozvani "penicilin" nadam se da ste zadovoljni sa odgovorom.
sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#327 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Last edited by sumirprimus on 10/04/2024 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10361
Joined: 30/09/2011 07:49

#328 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by TAFKAP »

Odlična analiza političke situacije u Gazi i regiji Palestine uopšte:
Israeli far right’s plans for expulsion and expansion

Članak iz decembra 2023, na stranici postoji prevod na više jezika.
User avatar
Ironmen
Posts: 6047
Joined: 29/07/2015 17:36

#329 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Ironmen »

Svaki odgovor Irana sa njegovog teritorija rezultirat ce raketiranjem Teherana a posle toga moze biti svasta.
Moenx
Posts: 1673
Joined: 26/06/2013 10:36

#330 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Moenx »

Ironmen wrote: 10/04/2024 22:29 Svaki odgovor Irana sa njegovog teritorija rezultirat ce raketiranjem Teherana a posle toga moze biti svasta.
Nesto kontam Izrahell se moze biti presao sa ovim carkama da Iranom.
Suverena zemlja napada suverenu i obratno (mada suverenost Izraela je krvlju nevinih stvarana) i to je igra i pritisak koji je za Izrael sada tezak teret
Moze biti da je nesto sto ke nazvano provokacijom zapravo odgovor na provokaciju- napada neposredno pred napad na ambasadu je valjda bilo
Mislim da je rat ako ne izgubljen po idf ili ti igf izgubljen i prije samog starta istog
Palestinci su opstali jedino bi ih brutalni genocid bez pauze u Gazi stavio u egzodus na toj obali.Svijet ipak nema talav stomak da to provari
Jevrejska politika tihog genocida citaj 70 godina otimanja zemlje nijenuspjela i mozda bi se 7 oktobar uz svu moju zadrsku kako je zlocin ipak samo zlocin mogao kroz neki buduci prosli period okarakterisati kao prosti odgovor Paledtinaca da to tako ne ide
A ovako svasta ce da bude
Da li je carka sa Iranom prikrivena namjera Ozraela da podvije rep iz Gaze u smislu da okrene javno mnjenje unutar Izraela da se okrene ka novom kursu balansiranja u moru muslimanskih naroda
Mislio sam fa kada zavrsi rat u Gazi da cu zaplakati od tog nekog pomjesanog osjecaja tuge i srece
Nadam se fa sve ide ka tome i da Raffah nije nova epizoda horora naizgled nesavladivo besprizornih cionista
User avatar
dr_Evil
Posts: 12589
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#331 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Moenx wrote: 11/04/2024 09:19
Ironmen wrote: 10/04/2024 22:29 Svaki odgovor Irana sa njegovog teritorija rezultirat ce raketiranjem Teherana a posle toga moze biti svasta.
Nesto kontam Izrahell se moze biti presao sa ovim carkama da Iranom.
Suverena zemlja napada suverenu i obratno (mada suverenost Izraela je krvlju nevinih stvarana) i to je igra i pritisak koji je za Izrael sada tezak teret
Moze biti da je nesto sto ke nazvano provokacijom zapravo odgovor na provokaciju- napada neposredno pred napad na ambasadu je valjda bilo
Mislim da je rat ako ne izgubljen po idf ili ti igf izgubljen i prije samog starta istog
Palestinci su opstali jedino bi ih brutalni genocid bez pauze u Gazi stavio u egzodus na toj obali.Svijet ipak nema talav stomak da to provari
Jevrejska politika tihog genocida citaj 70 godina otimanja zemlje nijenuspjela i mozda bi se 7 oktobar uz svu moju zadrsku kako je zlocin ipak samo zlocin mogao kroz neki buduci prosli period okarakterisati kao prosti odgovor Paledtinaca da to tako ne ide
A ovako svasta ce da bude
Da li je carka sa Iranom prikrivena namjera Ozraela da podvije rep iz Gaze u smislu da okrene javno mnjenje unutar Izraela da se okrene ka novom kursu balansiranja u moru muslimanskih naroda
Mislio sam fa kada zavrsi rat u Gazi da cu zaplakati od tog nekog pomjesanog osjecaja tuge i srece
Nadam se fa sve ide ka tome i da Raffah nije nova epizoda horora naizgled nesavladivo besprizornih cionista
Vezi se druge, ovo nije ni blizu kraja. A Iran moze odgovoriti samo pi**arski kao i prosli raketerinjam neceg u Siriji ili slicno!

Iran nema snage za odgovor jer zna da USA stoji iza cionistickog rezima. A istovremeno svaki put kad im cionisticki rezim opali samar gubi se moral i mogucnost samoodbrane.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12589
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#332 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 10/04/2024 21:47
Ironmen wrote: 10/04/2024 21:18 Kakvu god vrstu tema da se napravi na forumu Sumir i njegova ekipa ce je razvaliti kao i sve do teme do sada od Srije Ukrajine a teme o agresiji Izraela nad Palestinom pogotovo.
Kmek?
Sumir nema ekipe..
Stavis sve na foe i bude ti ljepse?

Zapravo tema je zamrla jer nema sumira da "kontrira".

Zapravo je sumir bio "omiljen u raji" na temi Ukrajina ako se dobro sjecamo.
Ja bih rekao da je tema zamrla otkako smo ugasili "Izrael je opet pocinio zlocin" te prevrnuli na odnose.

Drugo je medijski mrak, ali to nema veze sa ovim forumom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50539
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#333 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bloo »

dr_Evil wrote: 11/04/2024 16:02
Bloo wrote: 10/04/2024 21:47
Ironmen wrote: 10/04/2024 21:18 Kakvu god vrstu tema da se napravi na forumu Sumir i njegova ekipa ce je razvaliti kao i sve do teme do sada od Srije Ukrajine a teme o agresiji Izraela nad Palestinom pogotovo.
Kmek?
Sumir nema ekipe..
Stavis sve na foe i bude ti ljepse?

Zapravo tema je zamrla jer nema sumira da "kontrira".

Zapravo je sumir bio "omiljen u raji" na temi Ukrajina ako se dobro sjecamo.
Ja bih rekao da je tema zamrla otkako smo ugasili "Izrael je opet pocinio zlocin" te prevrnuli na odnose.

Drugo je medijski mrak, ali to nema veze sa ovim forumom.
Znaci u pravednoj forumskoj borbi i.sirenju informacija prepreka je samo.naslov teme...
Interesting.
Forma a ne sustina.
Nije iznenadujuce.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55833
Joined: 15/12/2008 16:53

#334 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote: 10/04/2024 22:08 Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Jesil pisno u gace?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12589
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#335 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Bloo wrote: 11/04/2024 17:04
dr_Evil wrote: 11/04/2024 16:02
Bloo wrote: 10/04/2024 21:47

Kmek?
Sumir nema ekipe..
Stavis sve na foe i bude ti ljepse?

Zapravo tema je zamrla jer nema sumira da "kontrira".

Zapravo je sumir bio "omiljen u raji" na temi Ukrajina ako se dobro sjecamo.
Ja bih rekao da je tema zamrla otkako smo ugasili "Izrael je opet pocinio zlocin" te prevrnuli na odnose.

Drugo je medijski mrak, ali to nema veze sa ovim forumom.
Znaci u pravednoj forumskoj borbi i.sirenju informacija prepreka je samo.naslov teme...
Interesting.
Forma a ne sustina.
Nije iznenadujuce.
You would know. Ali ne, iskreno prica o genocidu i ratnim zlocinima je ovdje offtopic. Ti kao stara forumska lavica to znas.

Sustina je da je to namjerno uradjeno zbog straha pojedinih admina, pojedinih. Forma je nova tema da se oci zamazu!

Vesela licnost neka
User avatar
alijagoro
Posts: 3400
Joined: 06/03/2008 18:02

#336 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Plus dosta forumasa je bilo ograniceno sa pisanjem,uglavnom mi Palestinci :D,znam jer mi se javilo nekoliko forumasa sa istim problemom.
sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#337 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

ultima_palabra wrote: 11/04/2024 17:50
sumirprimus wrote: 10/04/2024 22:08 Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Jesil pisno u gace?
Ne, no mozes uvijek isto pitanje postsviti svojim novim sunarodnicima, i pitati usput kakav je nihov vecinski stav po pitamju izraela i palestine :thumbup:
Sto ne mogu licemjerja
User avatar
Point.
Posts: 27946
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#338 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Point. »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 21:13
ultima_palabra wrote: 11/04/2024 17:50
sumirprimus wrote: 10/04/2024 22:08 Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Jesil pisno u gace?
Ne, no mozes uvijek isto pitanje postsviti svojim novim sunarodnicima, i pitati usput kakav je nihov vecinski stav po pitamju izraela i palestine :thumbup:
Sto ne mogu licemjerja
Kakav je većinski stav tvojim sadašnjim sunarodnicima?
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#339 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ragib »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 21:13
ultima_palabra wrote: 11/04/2024 17:50
sumirprimus wrote: 10/04/2024 22:08 Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Jesil pisno u gace?
Ne, no mozes uvijek isto pitanje postsviti svojim novim sunarodnicima, i pitati usput kakav je nihov vecinski stav po pitamju izraela i palestine :thumbup:
Sto ne mogu licemjerja
https://www.etsy.com/listing/1190966707 ... tine-again
sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#341 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#342 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ragib »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 23:42
Prijatelji I u teskim vremenima pokazuju cojstvo
BiBi911
Posts: 2991
Joined: 09/12/2018 17:47

#343 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by BiBi911 »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 23:42
Klasika od terorista
sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#344 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

I tu se vec razilazimo. Jel njih rusi podrzavaju u trenutnoj podjeli snaga u svijetu... :-)
Sto ne znaci da je u redu ovo sto vlada B.N radi u gazi .
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55833
Joined: 15/12/2008 16:53

#345 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 21:13
ultima_palabra wrote: 11/04/2024 17:50
sumirprimus wrote: 10/04/2024 22:08 Shalom ekipica,
Dakle situacija je sljedeca, prema onome sto je B.N najavio a i prema onome što ameri objavljuju, ocekuju se dvije stvari
1. Odgovor irana na likvidacije iranskih generala i oficira u damasku a koje smatraju odgovornim za 07.10 i organizaciju teror celija oko izraela iz sirije.
2. Upad IDF.a u Rafah.
Obje stavke prema svemu sudeci odigrace se nakon eid al fitr. Dakle u narednim danima.

P.s ad eminem ne zelim ici, nema potrebe :)
Jesil pisno u gace?
Ne, no mozes uvijek isto pitanje postsviti svojim novim sunarodnicima, i pitati usput kakav je nihov vecinski stav po pitamju izraela i palestine :thumbup:
Sto ne mogu licemjerja
To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Bossona
Posts: 5370
Joined: 21/12/2020 03:28

#346 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bossona »



sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#347 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

ultima_palabra wrote: 12/04/2024 03:04

To je relevantno kako? Ne zivim u Sjevernoj Koreji da moram misliti isto kao vecina (ako je uopste vecina nakon 6 mjeseci zlocina). Evo senator iz moje drzave nedavno izjavi da Izrael cini genocid.

Kad smo vec kod toga, izrazavas li svoj stav po tuzlanskim kafanama, parkovima i stadionima i zasto ne?
Pa jebga otisao si da zivis u drustvu koje je izrazito i otvoreno proizraleski naklonjeno, i sve ratova sto imaju na BI imali su protiv arapskih rezima. Aktivno ih podrzavaju i od poreza koji sada i ti placas placaju im svake godine naoruzanje i opremu, dakle i ti sda finansiras izraelsku pomoc i potporu . I nije problem, sto bi bio?
E sad zasto je problem moje misljenje na jednom nebitnom forumu, koje je jos i pa ne mogu reci neutralno, ali realno u odnosu na ostatak komentara neutralno?
Po kafanama ne hodam :)
A isto mislim i djelujem bez obzira na sve, prvi put kad se osjetim ugrozeno radi svog misljenja i stava, znaci da smo ko drustvo propali skroz, red bi tada bio da se ispali iz takvog sistema.
Vidis tuzla je oduviek bila otvorenija sredina, dosad. :)
sumirprimus
Posts: 81894
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#348 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by sumirprimus »

I meni je generalno porazno da vi sve odnose svodite na stav i odnos prema palestini. Ne samo na medjunarodnom planu, nego i na licnom, unutarpolitickom, ekonomskom. A upravo to radite. jer ne mozete da prihvatite cinjenicu da nije svakome palestina sve.
I kao hocemo u EU. Ili kao u USA :-)
User avatar
Ironmen
Posts: 6047
Joined: 29/07/2015 17:36

#349 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 12/04/2024 10:02 I meni je generalno porazno da vi sve odnose svodite na stav i odnos prema palestini. Ne samo na medjunarodnom planu, nego i na licnom, unutarpolitickom, ekonomskom. A upravo to radite. jer ne mozete da prihvatite cinjenicu da nije svakome palestina sve.
I kao hocemo u EU. Ili kao u USA :-)
Palestina se pise velikim slovom, gradivo 2 razreda osnovne.

Svijet polako stavlja Izrael tamo gdje mu je mjesto zajedno sa Rusijom I Sjevernom Korejom, polako vise niko ne moze okretati glavu od njihovih zlocina i mrznje prema muslimanima i Palestini.
PRITISAK URODIO PLODOM
Propalestinski bojkot uspio: Samsung se povlači iz izraelske tehnološke industrije
Svaka cast za Samsung nadam se uskoro da ce i ostale velike kompanije polako se povlaciti iz Izraela i uvoditi sankcije modernim nacistima 21 vijeka.

Historia magistra vitae...
User avatar
Ironmen
Posts: 6047
Joined: 29/07/2015 17:36

#350 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 11/04/2024 23:54 I tu se vec razilazimo. Jel njih rusi podrzavaju u trenutnoj podjeli snaga u svijetu... :-)
Sto ne znaci da je u redu ovo sto vlada B.N radi u gazi .
Rusija i Izrael su zlocinacke drzave sa politickog gledista, stanovnici Rusije i Izraela nisu svi nacistsi i fasisti ali su politike ove dvije zemlje iste a to je nacisticka i fasisticka, agresija koju Izrael provodi 70+ godina a Rusija na Ukrajinom u etapama nesto u SSSR nesto od 2012 godine pa do sada.

Pravdati agresiju, genocid i zlocine protiv covjecnosti nad 33 000 civila radi stava Rusije u agresiji Izraela na Palestinom je blago receno bolesno.
Post Reply