Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Piaty
Posts: 5754
Joined: 01/12/2020 00:58

#451 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Piaty »

dr_Evil wrote: 19/04/2024 15:35 Kakve su ovo vijesti tito dragi :D
Vjernici u Iranu na ulicama uzvikuju: "Smrt Izraelu"

Vjernici u Teheranu okupili su se na demonstracijama samo nekoliko sati nakon izraelskog napada na Iran. Ljudi su uzvikivali "smrt Izraelu", "smrt Americi" i "smrt cionistima", dok su mahali iranskim i palestinskim zastavama, javlja Sky News.

"Mislim da Izraelci nemaju hrabrosti učiniti bilo što nakon uspješnog napada Irana", komentirao je jedan čovjek u Teheranu za Sky News. Izrael nije komentirao jutrošnji napad, ali izvori su rekli NBC Newsu da Izrael stoji iza napada.

Lansiran je kao odmazda za iranski napad raketama i bespilotnim letjelicama na Izrael prošlog vikenda, koji je uslijedio nakon što su dva njegova generala ubijena u napadu na njegovo veleposlanstvo u Siriji 1. travnja.
Cuj vjernici, znaci nevjernici ostali kuci :D
Pa debilan novinar
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#452 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Velkoski wrote: 21/04/2024 08:52

ez olvejs, GV warning :zoka:
:shock:
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#453 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Hakiz wrote: 21/04/2024 09:36
Baš me interesuje kako će ih provesti. Poslati pomoć IDF-u i reći, onima ne dajte ništa?

A ako daju, uskratit će pomoć komplet IDF-u, nešta slično kao kod nas sa bankama u slučaju sankcionisanih? To bi bilo ravno čudu.

Bit će samo predstava za javnost. Eto, naružili smo ih, a vi sada nastavite po starom.
sankcije tipa ne smiju kupovati u KFC iza 22 sata....jedan od komentara na ovaj clanak :lol:
Sefket007
Posts: 200
Joined: 26/04/2021 17:29

#454 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sefket007 »

Amerika je na Izraelu i udovoljavanju bikesnim cionistickim željama potrošila svoj kredibilitet, tj još onaj dio koji joj je ostao od blamaže u Iraku...

Zaista je tužno gledsti kako propada jedna svjetska sila i siguran sam da ce se u buducnosti kada se bude pricalo o padu USA imperije spominjati bas ovi ispadi oko bezrezervne podrske genocidu nad Palestincima.
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#455 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Hakiz »

alijagoro wrote: 21/04/2024 14:09
Hakiz wrote: 21/04/2024 09:36
Baš me interesuje kako će ih provesti. Poslati pomoć IDF-u i reći, onima ne dajte ništa?

A ako daju, uskratit će pomoć komplet IDF-u, nešta slično kao kod nas sa bankama u slučaju sankcionisanih? To bi bilo ravno čudu.

Bit će samo predstava za javnost. Eto, naružili smo ih, a vi sada nastavite po starom.
sankcije tipa ne smiju kupovati u KFC iza 22 sata....jedan od komentara na ovaj clanak :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/izra ... /240421002
..."Ako u Ministarstvu odbrane nema nikoga ko će podržati bataljon, tražit ću da ih se apsorbira u izraelsku policiju i Ministarstvo nacionalne sigurnosti. Sankcije našim vojnicima su crvena linija", rekao je Ben-Gvir.
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#456 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

Hakiz wrote: 21/04/2024 15:19
alijagoro wrote: 21/04/2024 14:09
Hakiz wrote: 21/04/2024 09:36

Baš me interesuje kako će ih provesti. Poslati pomoć IDF-u i reći, onima ne dajte ništa?

A ako daju, uskratit će pomoć komplet IDF-u, nešta slično kao kod nas sa bankama u slučaju sankcionisanih? To bi bilo ravno čudu.

Bit će samo predstava za javnost. Eto, naružili smo ih, a vi sada nastavite po starom.
sankcije tipa ne smiju kupovati u KFC iza 22 sata....jedan od komentara na ovaj clanak :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/izra ... /240421002
..."Ako u Ministarstvu odbrane nema nikoga ko će podržati bataljon, tražit ću da ih se apsorbira u izraelsku policiju i Ministarstvo nacionalne sigurnosti. Sankcije našim vojnicima su crvena linija", rekao je Ben-Gvir.
Kakva propaganda,ubijaju ljude u pojam.
armin071
Posts: 5306
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#457 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by armin071 »

Znači čitav svijet ti pumpa milijarde i milijarde dolara i ti ne možeš da izađeš na kraj sa šakom fanatika koji se kriju po “tunelima”. Doduše uspiješ od žrtve i jednog od najmonstruoznijih zločina zabilježenih na svijetu doći do toga da te haman čitav svijet zamrzi i gleda sa nevjericom… To je sve dokaz koliko je to vještačka tvorevina… Svaki diktator na svijetu se sada može pozvati na Izrael i opravdati svoje zločine, i opet neće biti ni blizu teroru koji se tamo dešava 70 godina..
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#458 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

armin071 wrote: 21/04/2024 15:47 Znači čitav svijet ti pumpa milijarde i milijarde dolara i ti ne možeš da izađeš na kraj sa šakom fanatika koji se kriju po “tunelima”. Doduše uspiješ od žrtve i jednog od najmonstruoznijih zločina zabilježenih na svijetu doći do toga da te haman čitav svijet zamrzi i gleda sa nevjericom… To je sve dokaz koliko je to vještačka tvorevina… Svaki diktator na svijetu se sada može pozvati na Izrael i opravdati svoje zločine, i opet neće biti ni blizu teroru koji se tamo dešava 70 godina..
Ili sto cionisti rekose u Haagu: "niste zaustavili u Bosni, pa necete ni nas". Sljedeci put ce neko samo nastavit niz, "Niste zaustavili u Bosni i Palestini, pa necete ni nas".
Moenx
Posts: 1664
Joined: 26/06/2013 10:36

#459 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Moenx »

dr_Evil wrote: 22/04/2024 07:45
armin071 wrote: 21/04/2024 15:47 Znači čitav svijet ti pumpa milijarde i milijarde dolara i ti ne možeš da izađeš na kraj sa šakom fanatika koji se kriju po “tunelima”. Doduše uspiješ od žrtve i jednog od najmonstruoznijih zločina zabilježenih na svijetu doći do toga da te haman čitav svijet zamrzi i gleda sa nevjericom… To je sve dokaz koliko je to vještačka tvorevina… Svaki diktator na svijetu se sada može pozvati na Izrael i opravdati svoje zločine, i opet neće biti ni blizu teroru koji se tamo dešava 70 godina..
Ili sto cionisti rekose u Haagu: "niste zaustavili u Bosni, pa necete ni nas". Sljedeci put ce neko samo nastavit niz, "Niste zaustavili u Bosni i Palestini, pa necete ni nas".
Cim ima neko silu a neko nemakao u strujnom krugu , ovaj sto ima silu forsirace svoja pravila i bacati i premjestati te kao narod u Gazi.
Svaka cast svakom ko je formirao rezoluciju o Srebrenici, da li iza svega stoji rad Lagumdzije plus nova vlast u BiH ne znam, ali kad vidim ka cemu ide da trazimo hediju od svijeta koji upravo sada dopusta gwnocidno djelovanje u Gazi, ja ipak tu rezoluciju bih prihvatio sa velikom velikom gorcinom.
U fazonu ako niste dosad e ne morate ni odsad.
Naroda se protjeranog vratilo mozda ce se jos vratiti sto rece Suljagic jucer na Hayat sve se moze interpretirati onako kako mi iskoristimo
Ja bih sad tu rezoluciju kao odbio i ne podrzao u smislu nekog ko dobije kakvu nagradu ali je iz protesta odbije
Da li je rezolucija logican slijed svj pritiska na politike iz 90ih koje jos bauljaju ne znam ali ako cemo se posvadjati sa Iranom itd itd onda nam ona i ne treba
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#460 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Moenx wrote: 22/04/2024 09:32
Cim ima neko silu a neko nemakao u strujnom krugu , ovaj sto ima silu forsirace svoja pravila i bacati i premjestati te kao narod u Gazi.
Svaka cast svakom ko je formirao rezoluciju o Srebrenici, da li iza svega stoji rad Lagumdzije plus nova vlast u BiH ne znam, ali kad vidim ka cemu ide da trazimo hediju od svijeta koji upravo sada dopusta gwnocidno djelovanje u Gazi, ja ipak tu rezoluciju bih prihvatio sa velikom velikom gorcinom.
U fazonu ako niste dosad e ne morate ni odsad.
Naroda se protjeranog vratilo mozda ce se jos vratiti sto rece Suljagic jucer na Hayat sve se moze interpretirati onako kako mi iskoristimo
Ja bih sad tu rezoluciju kao odbio i ne podrzao u smislu nekog ko dobije kakvu nagradu ali je iz protesta odbije
Da li je rezolucija logican slijed svj pritiska na politike iz 90ih koje jos bauljaju ne znam ali ako cemo se posvadjati sa Iranom itd itd onda nam ona i ne treba
Iskreno ne vidim zasto bi se posvadjali sa Iranom. A da ovo jeste politika globalnih preslaganja i "preslagivanja", to svakako da jeste. Nasa rezolucija ne moze ni pomoci ni odmoci Palestini, niti bi odbijanje iste moglo uraditi ista za njih.

A Suljagic je sve svoje rekao kada je u trenutku najgorih razaranja i ubijanja podrzao cioniste. Njegov rad kao direktora bez ikakve kritike sa moje strane, kapa dole, ali sto se tice ovog sukoba otvoreno se svrstao na stranu cionista, sta god Cmoljo rekao :O
Moenx
Posts: 1664
Joined: 26/06/2013 10:36

#461 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Moenx »

dr_Evil wrote: 22/04/2024 09:55
Moenx wrote: 22/04/2024 09:32
Cim ima neko silu a neko nemakao u strujnom krugu , ovaj sto ima silu forsirace svoja pravila i bacati i premjestati te kao narod u Gazi.
Svaka cast svakom ko je formirao rezoluciju o Srebrenici, da li iza svega stoji rad Lagumdzije plus nova vlast u BiH ne znam, ali kad vidim ka cemu ide da trazimo hediju od svijeta koji upravo sada dopusta gwnocidno djelovanje u Gazi, ja ipak tu rezoluciju bih prihvatio sa velikom velikom gorcinom.
U fazonu ako niste dosad e ne morate ni odsad.
Naroda se protjeranog vratilo mozda ce se jos vratiti sto rece Suljagic jucer na Hayat sve se moze interpretirati onako kako mi iskoristimo
Ja bih sad tu rezoluciju kao odbio i ne podrzao u smislu nekog ko dobije kakvu nagradu ali je iz protesta odbije
Da li je rezolucija logican slijed svj pritiska na politike iz 90ih koje jos bauljaju ne znam ali ako cemo se posvadjati sa Iranom itd itd onda nam ona i ne treba
Iskreno ne vidim zasto bi se posvadjali sa Iranom. A da ovo jeste politika globalnih preslaganja i "preslagivanja", to svakako da jeste. Nasa rezolucija ne moze ni pomoci ni odmoci Palestini, niti bi odbijanje iste moglo uraditi ista za njih.

A Suljagic je sve svoje rekao kada je u trenutku najgorih razaranja i ubijanja podrzao cioniste. Njegov rad kao direktora bez ikakve kritike sa moje strane, kapa dole, ali sto se tice ovog sukoba otvoreno se svrstao na stranu cionista, sta god Cmoljo rekao :O
Slazem se sa ocijenom Suljagica.
Ali kak sto ti kazes kapa dole tako sam samo izvukao ne sam o dobre stvari od njega nego i pametne
I teresantno da nekad i.losi ljufdi umiju biti i mudri
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#462 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Gledam prilog na N1 o protestima u Tel Avivu, i tako redom nasumično aktere protesta pitaju o trenutnoj situaciji u kojoj su se zadesili. Svako od njih je iznio svoje mišljenje. I negdje na samom kraju priloga u kadar ulazi jedna prelijepa mlada Jevrejka smeđkaste kovrčave kose, i kaže kako bi voljela da izraelska vojska poravna područje Gaze, ali da zna da je trenutno to nemoguće, i potvrđuje opet "kako bi voljela da se to desi". Ono što me je na trenutak ostavilo "praznim" je njeno pomalo, ne baš ciničan osmjeh, koliko takvo unutarnje uvjerenje, da je ono što je zadovoljno izgovorila, neka vrsta prirodnog procesa koji bi trebala da se sprovede.
mishic
Posts: 6328
Joined: 28/04/2011 16:29

#463 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by mishic »

Kada izraelski ministar kaže da bi se neko trebao nečega stidjeti onda je jedino logično pitanje a šta bi to onda on trebao?
Pobiti i ubijati toliki broj nedužne djece a govoriti o etici, moralu, vjeri, i bilo čemu ljudskom, nespojivo je.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50485
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#464 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bloo »

SmokingMan wrote: 22/04/2024 11:18 Gledam prilog na N1 o protestima u Tel Avivu, i tako redom nasumično aktere protesta pitaju o trenutnoj situaciji u kojoj su se zadesili. Svako od njih je iznio svoje mišljenje. I negdje na samom kraju priloga u kadar ulazi jedna prelijepa mlada Jevrejka smeđkaste kovrčave kose, i kaže kako bi voljela da izraelska vojska poravna područje Gaze, ali da zna da je trenutno to nemoguće, i potvrđuje opet "kako bi voljela da se to desi". Ono što me je na trenutak ostavilo "praznim" je njeno pomalo, ne baš ciničan osmjeh, koliko takvo unutarnje uvjerenje, da je ono što je zadovoljno izgovorila, neka vrsta prirodnog procesa koji bi trebala da se sprovede.
Pa ona i ne zna za drugacije.
Vjerovatno rodena i odrasla u Izraelu. Od malih nogu izlozena samo jednog vrsti informacija i ideologije. Ne razumije da je pogresno jer je tesko razviti moralni kompas ako si odrastao okruzen ideologijom da je to tvoja zemlja i da imas pravo na nju.
Kao ona djeca odrasla u kultovima.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#465 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by SmokingMan »

Bloo wrote: 22/04/2024 14:58
SmokingMan wrote: 22/04/2024 11:18 Gledam prilog na N1 o protestima u Tel Avivu, i tako redom nasumično aktere protesta pitaju o trenutnoj situaciji u kojoj su se zadesili. Svako od njih je iznio svoje mišljenje. I negdje na samom kraju priloga u kadar ulazi jedna prelijepa mlada Jevrejka smeđkaste kovrčave kose, i kaže kako bi voljela da izraelska vojska poravna područje Gaze, ali da zna da je trenutno to nemoguće, i potvrđuje opet "kako bi voljela da se to desi". Ono što me je na trenutak ostavilo "praznim" je njeno pomalo, ne baš ciničan osmjeh, koliko takvo unutarnje uvjerenje, da je ono što je zadovoljno izgovorila, neka vrsta prirodnog procesa koji bi trebala da se sprovede.
Pa ona i ne zna za drugacije.
Vjerovatno rodena i odrasla u Izraelu. Od malih nogu izlozena samo jednog vrsti informacija i ideologije. Ne razumije da je pogresno jer je tesko razviti moralni kompas ako si odrastao okruzen ideologijom da je to tvoja zemlja i da imas pravo na nju.
Kao ona djeca odrasla u kultovima.
Djeca im idu na posebne kampove sa različitim sadržajima. Nedavno sa postavio video od onog ex cioniste, inače istoričara Zachary Foster, pričao je o svojim iskustvima u ranoj mladosti. Dok nije počeo da se druži sa palestinskom omladinom znao je jedino ono čemu su ga učili. Danas nema baš najidealniji ondnos sa porodicom, ali je mu je sloboda omogućila da opsežno izučava istoruju Palestine. Jedne prilike je u sklopu nekog mirovnog kampa sa nekoliko vršnjaka obišao Balkansku regiju, a i bio je i u BIH, u sklopu nekog projekta oko razumijevanja sukoba i pomirenja na ovim prostorima. Skroz normalan momak, živa enciklopedija.
Bossona
Posts: 5324
Joined: 21/12/2020 03:28

#466 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Bossona »




Image

Ben-Gvir: Executing Palestinian detainees best way to combat ‘prison overcrowding’


Applying the death penalty to Palestinian detainees who are “terrorists” is the “right” solution to tackle the problem of prison overcrowding, Israel’s National Security Minister Itamar Ben-Gvir said in a tweet yesterday.

His post came after the Israeli government approved his proposal to build about 936 additional prison places to hold Palestinian prisoners.

Ben-Gvir, leader of the far-right Jewish Power party, noted: “I’m glad that the government approved my proposal that will allow the Israel Defence Forces to build 936 (in total 1,600) additional prison places for security prisoners,” referring to Palestinian prisoners.

“The additional construction will allow the prison service to take in more terrorists and will bring a partial solution to the overcrowding crisis,” he added.

He went on: “The death penalty for terrorists is the right solution to the overcrowding problem, until then – glad that the government approved the proposal I brought.”

Earlier yesterday, the Israeli government approved the addition of about 1,000 prison places for Palestinian prisoners, at a cost of about 450 million shekels ($119.21 million). Some 50 per cent of the funding will come from the Ministry of Defence’s budget, with the remaining allocated from other ministries, according to the Walla news website.

The Government Media Office in Gaza said yesterday that the Israeli occupation army has arrested more than 5,000 Palestinians since it began its brutal bombing campaign on the Strip in October 2023.
https://www.middleeastmonitor.com/20240 ... rcrowding/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#467 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Sanjarko »

Ide žrtvovanje crvenih kravica...
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#468 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by swanfilter »

alijagoro wrote: 21/04/2024 14:07
Velkoski wrote: 21/04/2024 08:52

ez olvejs, GV warning :zoka:
:shock:
Kakva navlakusa :lol:. Kada toliko mrzis da ne mozes ni razmisliti ..
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#469 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Lex77 »

Šta mislite, jel preživio?
Al stvarno me zanima.
smijesni_ste
Posts: 5982
Joined: 09/10/2009 16:46

#470 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by smijesni_ste »

Jeste, lakše povrede...
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#471 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by alijagoro »

smijesni_ste wrote: 22/04/2024 21:06 Jeste, lakše povrede...
Nece vise htjeti jeste pastete :D
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#472 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by swanfilter »

Lex77 wrote: 22/04/2024 21:03 Šta mislite, jel preživio?
Al stvarno me zanima.
Bolje mu je da jeste, nego ostatak zivota provesti u kolicima kontajuci o ovom trenutku i do cega ga isti dovede ...
Moenx
Posts: 1664
Joined: 26/06/2013 10:36

#473 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Moenx »

A pazite sad ovo
Procitah kako IDF planira kopnena dejstva na Rafah poslije praznika tj pocetkom maja
Rezolucija o Srebrenici je tada
User avatar
dr_Evil
Posts: 12486
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#474 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by dr_Evil »

Kad ovo pogledam:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/goto ... /240423003

da se zakljuciti samo jedno, a to je da je Vuk Draskovic bio upravu!
Verovatno se malo ko seća da je još 1985. Vuk Drašković proklamovao da su "Srbi trinaesto, izgubljeno i najnesrećnije pleme Izrailjevo". I ta analogija postala je jedna od priča koju Srbi rado pričaju o sebi.
Do'ro, zaje'ncija samo naravno. Mada i nije nesto vrijeme za crni humor.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2838
Joined: 14/01/2019 04:56

#475 Re: Izraelsko Palestinski odnosi Vol 2

Post by Porodice Foht »

Jutros IDF ponovo napao avionima sjeverni dio Gaze (Gaza City)? Znaci li to da njih tu nema s pjesadijom? Pitam se koga napadaju onda ako tvrde da su unistili tunele i ne daju civilima da se vrate, ko ima gdje, u taj sjeverni dio Gaza Strip. Zna li neko?
Post Reply