IZRAEL TVRDI DA BI IRAN MOGAO ...

beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#101

Post by beharrr »

Laprdanje o atomskoj je suplja prica, isto kao o WMD kod ujka Sadama.

Nafta je u pitanju i njena prodaja u Eurima.
Ostvarili Iran namjeru, da pocetkom iduce godine otvori berzu za prodaju nafte u Eurima, odose Americki zelembaci i njihova ekonomija u MP3.
I pticama na grani je jasno, da je ujka Sadam odletio sa zlatne stolice zbog njegovih izjava, "kada sankcije padnu prodajemo naftu u EURIMA"

http://globalresearch.ca/articles/CLA410A.html

Suska se nesto oko Venecuele i Huge Caveza da pomaze Semsu Bonapartu zvanog bin ladin :-)
King David
Posts: 19
Joined: 17/08/2005 01:14

#102

Post by King David »

Izrael ne strahuje od Iranskog nuklearnog oruzja, vec pokusava da otvori oci cijelom svijetu, da se jedna nestabilna (emocionalno i funkcijski) i necivilizovana zemlja moze dokopati alatke da ugrozi sve.
Sto se Izraela tice, u posjedu su vec od 2000 god. specijalna verzija F15 borbenog aviona sa oznakom A1 sa dometom Izrael-Iran-Izrael bez dopunjavanja goriva. Ako niko nista ne ucini, Izrael ce svoj problem rijesiti na isti nacin kao i junacke 1981 godine u blizini Bagdada.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#103

Post by Celicna_saka »

Otvorili ste vi oci svijetu odavno, samo sa razlicitom dioptrijom od vase.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#104

Post by digger »

beharrr wrote:Laprdanje o atomskoj je suplja prica, isto kao o WMD kod ujka Sadama.
Nafta je u pitanju i njena prodaja u Eurima.
Ostvarili Iran namjeru, da pocetkom iduce godine otvori berzu za prodaju nafte u Eurima, odose Americki zelembaci i njihova ekonomija u MP3.
I pticama na grani je jasno, da je ujka Sadam odletio sa zlatne stolice zbog njegovih izjava, "kada sankcije padnu prodajemo naftu u EURIMA"
Naravno da je nafta vazna. Ostavljajuci na stranu sta znaju ptice sa grana, sve ostalo sto ti rece je laprdanje.

Ako je nafta primarna i Iranci je imaju u izobilju, zasto ce im atomski reaktor? Zasto za te pare ne naprave ogroman medicinski istrazivacki centar? Otvore moderne skole van Teherana? Daju svom narodu Internet i kompjutere da se bolje prosveti?

Dalje, zasto je isti trebao Sadamu? Nema energetskih izvora da proizvodi elektriku? Ili da vrsi eksperimente o postanku svemira?

Nigdje logike, zar ne?

Tek onda kada se gornje poveze sa drustvenim idealima i politickim ambicijama, dobicemo drugaciju sliku. I to realnu.

- Nafta je bogatstvo.
- Bogatstvo donosi prestiz.
- Prestiz donosi moc.
- Moja vrsta Islama je naj... naj...
- Ostatak svijeta su cafiri.
- Zna se kako treba sa cafirima.
- itd...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#105

Post by Sarafcina »

King David wrote:Izrael ne strahuje od Iranskog nuklearnog oruzja, vec pokusava da otvori oci cijelom svijetu, da se jedna nestabilna (emocionalno i funkcijski) i necivilizovana zemlja moze dokopati alatke da ugrozi sve.
Sto se Izraela tice, u posjedu su vec od 2000 god. specijalna verzija F15 borbenog aviona sa oznakom A1 sa dometom Izrael-Iran-Izrael bez dopunjavanja goriva. Ako niko nista ne ucini, Izrael ce svoj problem rijesiti na isti nacin kao i junacke 1981 godine u blizini Bagdada.

Izrazito civilizovano i demokratski :D ;)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#106

Post by Sarafcina »

digger wrote:
beharrr wrote:Laprdanje o atomskoj je suplja prica, isto kao o WMD kod ujka Sadama.
Nafta je u pitanju i njena prodaja u Eurima.
Ostvarili Iran namjeru, da pocetkom iduce godine otvori berzu za prodaju nafte u Eurima, odose Americki zelembaci i njihova ekonomija u MP3.
I pticama na grani je jasno, da je ujka Sadam odletio sa zlatne stolice zbog njegovih izjava, "kada sankcije padnu prodajemo naftu u EURIMA"
Naravno da je nafta vazna. Ostavljajuci na stranu sta znaju ptice sa grana, sve ostalo sto ti rece je laprdanje.

Ako je nafta primarna i Iranci je imaju u izobilju, zasto ce im atomski reaktor? Zasto za te pare ne naprave ogroman medicinski istrazivacki centar? Otvore moderne skole van Teherana? Daju svom narodu Internet i kompjutere da se bolje prosveti?

Dalje, zasto je isti trebao Sadamu? Nema energetskih izvora da proizvodi elektriku? Ili da vrsi eksperimente o postanku svemira?

Nigdje logike, zar ne?

Tek onda kada se gornje poveze sa drustvenim idealima i politickim ambicijama, dobicemo drugaciju sliku. I to realnu.

- Nafta je bogatstvo.
- Bogatstvo donosi prestiz.
- Prestiz donosi moc.
- Moja vrsta Islama je naj... naj...
- Ostatak svijeta su cafiri.
- Zna se kako treba sa cafirima.
- itd...

Mozda im nuklearna elektrana treba zbog jeftine struje ;) a ostalo zbog finih komsija ;)
Sto se Izraela tice, u posjedu su vec od 2000 god. specijalna verzija F15 borbenog aviona sa oznakom A1 sa dometom Izrael-Iran-Izrael bez dopunjavanja goriva....
;)
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#107

Post by Murisno1 »

ma sastavis bosnju,hrvata i srbina i eto i mi imamo atomsku bombu...samo ne mozemo jos pakovanje da joj odredimo!
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#108

Post by digger »

Sarafcina wrote:Mozda im nuklearna elektrana treba zbog jeftine struje ;) a ostalo zbog finih komsija ;)
Tacno. Zato moj zeleni tekst vazi i za "komsije" jer i oni mogu biti cafiri--bez obzira sto dijele istu vjeru.

Da je Sadam zavrsio reaktor i napravio bombu, ne znam sta bi se dogodilo sa Iranom. Da podsjetim mladje: samo u toku konvencionalnog rata Irak-Iran, Iran je izgubio oko milion ljudi.

Onaj ko je spreman da to ucini polubratu (Iranci nisu Arapi ali su muslimani), sto isto ne bi ucinio onome koga iskonski mrzi?

Dakle: Dole sa Izraelom! Dole sa Amerikom!
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#109

Post by Sarafcina »

digger wrote:
Sarafcina wrote:Mozda im nuklearna elektrana treba zbog jeftine struje ;) a ostalo zbog finih komsija ;)
Tacno. Zato moj zeleni tekst vazi i za "komsije" jer i oni mogu biti cafiri--bez obzira sto dijele istu vjeru.

Da je Sadam zavrsio reaktor i napravio bombu, ne znam sta bi se dogodilo sa Iranom. Da podsjetim mladje: samo u toku konvencionalnog rata Irak-Iran, Iran je izgubio oko milion ljudi.

Onaj ko je spreman da to ucini polubratu (Iranci nisu Arapi ali su muslimani), sto isto ne bi ucinio onome koga iskonski mrzi?

Dakle: Dole sa Izraelom! Dole sa Amerikom!
;) zuris prijatelju zuris sa zakljuccima ;)
Ako pricamo o spremnosti da neko nekome nesto ucini ;)
onda valjda gledamo prvo sta im religija i zakoni nalazu ;)

Sadam se mogao zvati svime osim muslimanom ;), stranka mu je bila cista socijalisticka ideologija ;) a znamo sta je to za vjeru ;)

Ako bi samo gledali izjave ;), onda bih ja ovdje poceo odmah graditi bombu ;), jer tvoj rezon kaze da ce nas drzava kojoj je Draskovic ministar u Vladi ... ;)
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#110

Post by BECHO »

Neznam cemu tolika pompa oko toga sto Iran, Sjeverna Koreja i ine druge 'neprijateljske zemlje cafirskog zapada' unapredjuju nuklearni program?! To znaci cafirski zapad more imat Nuklearku, testirat je gdje hoce i tuhnut gdje mu dusa zeli a ruzne, zle i prljave zemlje osovine zla nemogu. Gdje je tu pravda? Sta su bijeli cafiri bolji od obojenih sejtana sa Istoka?! Po meni su isti, bez razlike, samo sto bi jedni da komanduju a drugi se nedaju zajebavat. Dakle, potpuno sam na strani Irana jer ih sutaju sviju k'o kartonske kutije.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#111

Post by digger »

Sarafcina wrote:;) zuris prijatelju zuris sa zakljuccima ;)
Ako pricamo o spremnosti da neko nekome nesto ucini ;)
onda valjda gledamo prvo sta im religija i zakoni nalazu ;)

Sadam se mogao zvati svime osim muslimanom ;), stranka mu je bila cista socijalisticka ideologija ;) a znamo sta je to za vjeru ;)

Ako bi samo gledali izjave ;), onda bih ja ovdje poceo odmah graditi bombu ;), jer tvoj rezon kaze da ce nas drzava kojoj je Draskovic ministar u Vladi ... ;)
Opet tacno u vezi Sadama! Ti si danas u formi!

Prije oba Svijet-protiv-Sadama rata, Iracke novine su bile pune fotografija kako Sadam klanja, za vrijeme namaza, obilaska dzamije... Narod je vidio samo ono sto mu je bilo servirano. Pa i glasali su listom za njega (OK, znamo kako ali su ipak ubacili presavijen papiric bez potpisa u kutiju :roll: ).

Sada, nije mi bas jasno sta gore pises: Ako pricamo o spremnosti da neko nekome nesto ucini onda valjda gledamo prvo sta im religija i zakoni nalazu

Da bi ti sam sebi objasnio sta si s gornjim mislio, dozvoli da ti malo pomognem.

Ako promatramo one kojima Islam kao religija nesto nepobitno nalazze, najbolje da zavirimo u "cistunce", tj. one naj-islamske vjernike. Znaci one koji pazljivo slijede i slusaju sta im religija i zakoni nalazu. Pa cemo nauciti da su se i pored medjusobne ljubavi i razumijevanja oko jedinstvenih Muhamedovih rijeci, odvojili i napravili dva tabora... Jedan bog, ista religija--dvije strane tumacenja. Bas kao hriscanski cafiri... da te dragi Allah sacuva.. :roll:

Ali, kako sada samo ostati na tome: podijeliti se pa sta? Ne ide jarane. Od tada vec vijekovima jedva cekaju da jedni druge zgrabe i povuku za muda dok drugom oci ne iskoce, samo kako bi dokazali cija je forma Islama bolja: Shitska ili Shijatska...i to sve iz neke duboke bratske ljubavi. A kada im povlacenje muda postane dosadno, onda se potuku pa da se vidi kome Allah daje za pravo... ali znamo sigurno da je on na "nasoj" strani. I da to dokazu, obje strane izvade Kur'an i pokazu jedni drugima: Evo, vidite kako to tacno ovdje pise. (Naravno, ovo ne vazi za cafire nego samo za zabludjelu bracu. Sa stvarnim cafirima se ne diskutuje.) :roll:

E vidis, tu ni Sadam nije mogao nista da ucini i ako je bio socijalista tj. cafir. Pa on skont'o: bolje im se pridruziti. A oni srecni sto on sa njima klanja... eto, sada smo svi k'o braca... mozda cak i raja. Dirljivo.

Btw, kada smo kod Draskovica, tu te nisam shvatio. Gdje to moj rezon podrzava nesto vezanog s njim... ili je tu neka paranoja... ne znam--vidim da ti je tesko zavrsiti misli. Daj da i to zajednicki procesljamo da bi ti isto mogao bolje shvatiti... k'o ovo gore.
:-)
Budala
Posts: 160
Joined: 15/04/2004 11:22

#112

Post by Budala »

Image

Image

Image


Image


Nece Iran nista sve dok Izrael ima mogucnost za Second Strike.


Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#113

Post by Sarafcina »

digger wrote:
Sarafcina wrote:;) zuris prijatelju zuris sa zakljuccima ;)
Ako pricamo o spremnosti da neko nekome nesto ucini ;)
onda valjda gledamo prvo sta im religija i zakoni nalazu ;)

Sadam se mogao zvati svime osim muslimanom ;), stranka mu je bila cista socijalisticka ideologija ;) a znamo sta je to za vjeru ;)

Ako bi samo gledali izjave ;), onda bih ja ovdje poceo odmah graditi bombu ;), jer tvoj rezon kaze da ce nas drzava kojoj je Draskovic ministar u Vladi ... ;)
Opet tacno u vezi Sadama! Ti si danas u formi!

Prije oba Svijet-protiv-Sadama rata, Iracke novine su bile pune fotografija kako Sadam klanja, za vrijeme namaza, obilaska dzamije... Narod je vidio samo ono sto mu je bilo servirano. Pa i glasali su listom za njega (OK, znamo kako ali su ipak ubacili presavijen papiric bez potpisa u kutiju :roll: ).

Sada, nije mi bas jasno sta gore pises: Ako pricamo o spremnosti da neko nekome nesto ucini onda valjda gledamo prvo sta im religija i zakoni nalazu

Da bi ti sam sebi objasnio sta si s gornjim mislio, dozvoli da ti malo pomognem.

Ako promatramo one kojima Islam kao religija nesto nepobitno nalazze, najbolje da zavirimo u "cistunce", tj. one naj-islamske vjernike. Znaci one koji pazljivo slijede i slusaju sta im religija i zakoni nalazu. Pa cemo nauciti da su se i pored medjusobne ljubavi i razumijevanja oko jedinstvenih Muhamedovih rijeci, odvojili i napravili dva tabora... Jedan bog, ista religija--dvije strane tumacenja. Bas kao hriscanski cafiri... da te dragi Allah sacuva.. :roll:

Ali, kako sada samo ostati na tome: podijeliti se pa sta? Ne ide jarane. Od tada vec vijekovima jedva cekaju da jedni druge zgrabe i povuku za muda dok drugom oci ne iskoce, samo kako bi dokazali cija je forma Islama bolja: Shitska ili Shijatska...i to sve iz neke duboke bratske ljubavi. A kada im povlacenje muda postane dosadno, onda se potuku pa da se vidi kome Allah daje za pravo... ali znamo sigurno da je on na "nasoj" strani. I da to dokazu, obje strane izvade Kur'an i pokazu jedni drugima: Evo, vidite kako to tacno ovdje pise. (Naravno, ovo ne vazi za cafire nego samo za zabludjelu bracu. Sa stvarnim cafirima se ne diskutuje.) :roll:

E vidis, tu ni Sadam nije mogao nista da ucini i ako je bio socijalista tj. cafir. Pa on skont'o: bolje im se pridruziti. A oni srecni sto on sa njima klanja... eto, sada smo svi k'o braca... mozda cak i raja. Dirljivo.

Btw, kada smo kod Draskovica, tu te nisam shvatio. Gdje to moj rezon podrzava nesto vezanog s njim... ili je tu neka paranoja... ne znam--vidim da ti je tesko zavrsiti misli. Daj da i to zajednicki procesljamo da bi ti isto mogao bolje shvatiti... k'o ovo gore.
:-)

Ti u sve vezes islam i vjeru, a to je malo besmisleno,
i to kao dio prijetnje :oops:
a ako vezes vjeru u prijetnju :roll: onda trebas da vidis da je i Izrael u osnovi teokratska drzava, pa bi onda trebali malo i te svete spise da protabirimo ;)
I jos da uzmes da Iran za komsiju ima nekoga cije granice nisu definisane :shock:


Izbori u Iraku sa Sadamom na celu su relevantni kao i .. :) sasvim je nevazno sta si ubacio u kutiju ;) bitno je sta se napise na prebrojavanju ;)


Draskovic je meni isto ono sto je sada ovaj novi iranski predsjednik. Laprdalo. ;)
I Draskovic je prijetio ;), kao i Ahmedinedzad. Suplja...


Komentar se inace odnosio na tvoj rezon "imas naftu, sta ce ti nuklearka".
Postavka da Irak (sa Sadamom) ne bi mogao ili smio imati svemirska istrazivanja ... je bezobrazna ;)
beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#114

Post by beharrr »

digger wrote:
beharrr wrote:Laprdanje o atomskoj je suplja prica, isto kao o WMD kod ujka Sadama.
Nafta je u pitanju i njena prodaja u Eurima.
Ostvarili Iran namjeru, da pocetkom iduce godine otvori berzu za prodaju nafte u Eurima, odose Americki zelembaci i njihova ekonomija u MP3.
I pticama na grani je jasno, da je ujka Sadam odletio sa zlatne stolice zbog njegovih izjava, "kada sankcije padnu prodajemo naftu u EURIMA"
Naravno da je nafta vazna. Ostavljajuci na stranu sta znaju ptice sa grana, sve ostalo sto ti rece je laprdanje.

Ako je nafta primarna i Iranci je imaju u izobilju, zasto ce im atomski reaktor? Zasto za te pare ne naprave ogroman medicinski istrazivacki centar? Otvore moderne skole van Teherana? Daju svom narodu Internet i kompjutere da se bolje prosveti?

Dalje, zasto je isti trebao Sadamu? Nema energetskih izvora da proizvodi elektriku? Ili da vrsi eksperimente o postanku svemira?

Nigdje logike, zar ne?

Tek onda kada se gornje poveze sa drustvenim idealima i politickim ambicijama, dobicemo drugaciju sliku. I to realnu.

- Nafta je bogatstvo.
- Bogatstvo donosi prestiz.
- Prestiz donosi moc.
- Moja vrsta Islama je naj... naj...
- Ostatak svijeta su cafiri.
- Zna se kako treba sa cafirima.
- itd...
Care.!! Informisi se malo o namjeri Irana da otvori naftnu berzu, pa onda saberi dva i dva.
Doci ces do saznanja, da bi mogla imati katastrofalne posledice za Americku ekonomiju.
Toliko od neutralca...... ;-)
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#115

Post by digger »

beharrr wrote:Care.!! Informisi se malo o namjeri Irana da otvori naftnu berzu, pa onda saberi dva i dva.
Doci ces do saznanja, da bi mogla imati katastrofalne posledice za Americku ekonomiju.
Toliko od neutralca...... ;-)
Ain't gonna happen. :)
bolje_grob_nego_rob
Posts: 114
Joined: 03/11/2005 21:00

#116

Post by bolje_grob_nego_rob »

Nesto mi je cudno u vezi ovog diggera !

prosipa se za nekog srpskog pacifistu, ali ga se redovito moze sresti na svakoj temi koja iole ima veze sa zlocinom zadojenom drzavom Izrael !

Naravno, Izrael je njemu OK, a Iran i ekipa su babaroge !

I bomba u posjedu Irana je BOMBETINA, a bomba u posjedu Izraela je CVIJET !

A Izrael je drzava ddjece cvijeca, jel ?

Sve sami hipijevci koji rat iz dna duse preziru !

Ma nes ti !
MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#117

Post by MedoX »

ne znam sta Izrael tolko vristi...oni imaju 200 bojevih glava i najvise oruzja na svijetu po glavi stanovnika... ??? ko je tu normalan?? opusteno niko...kad ce biti bolje "Kada se zemlja zatrese od nasih napada" sto bi reko Hamas...
bolje_grob_nego_rob
Posts: 114
Joined: 03/11/2005 21:00

#118

Post by bolje_grob_nego_rob »

kad ce biti bolje


"Kada se zemlja zatrese od nasih napada" sto bi reko Hamas
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#119

Post by digger »

bolje_grob_nego_rob wrote:Ma nes ti !
Ma stvarno!
(@danas, sjecas se: "tismikazes?!?)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#120

Post by Fair Life »

bolje_grob_nego_rob wrote:kad ce biti bolje

"Kada se zemlja zatrese od nasih napada" sto bi reko Hamas
Jos jedan "Svedjanin" ! Ili mozda "Danac" ?
Mogli bi i tebi pokucati na vrata...
Ti si zreo za shehida, samo nemas muda...
bolje_grob_nego_rob
Posts: 114
Joined: 03/11/2005 21:00

#121

Post by bolje_grob_nego_rob »

Fair Life wrote:
bolje_grob_nego_rob wrote:kad ce biti bolje

"Kada se zemlja zatrese od nasih napada" sto bi reko Hamas
Jos jedan "Svedjanin" ! Ili mozda "Danac" ?
Mogli bi i tebi pokucati na vrata...
Ti si zreo za shehida, samo nemas muda...
Bujrum !

vrata svakom otvorena !

Moj fairlife efendija...
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#122

Post by stickitout »

Fair Life wrote:
bolje_grob_nego_rob wrote:kad ce biti bolje

"Kada se zemlja zatrese od nasih napada" sto bi reko Hamas
Jos jedan "Svedjanin" ! Ili mozda "Danac" ?
Mogli bi i tebi pokucati na vrata...
Ti si zreo za shehida, samo nemas muda...
Ma jok ba on je pravi kandidat za opasat se explosivom, za to ne trebaju ni muda ni mozak! :lol: :lol:
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#123

Post by Duh bez sjekire »

Iran mozda i napravi atomsku bombu ali tek kada americka vojska oslobodi zemlju od suludog fundamentalistickog rezima.Sto je veoma izvjesno i jako blizu.
Iran je zemlja od primarnog znacaja za USA i Afghanistan i Irak su samo djelovi operacije 'Iranska sloboda'.
Iranski izbjeglicki lobi je najaci izbjeglicki lobi u USA,trenutno tamo zivi 4 miliona Iranaca,Amerikanaca iranskog porijekla i Amerikanaca koji su zivjelu u Iranu prije dolaska fundamentalistickoga rezima na vlast.
U svim americkim bazama u Afghanistanu,koje su usmjerene prema Iranu,veliki dio oficira cine Iranci,americki oficiri koji su prije sluzili u Iranu a skoro svi oficiri govore farsi(iranski).
Iranski fundamentalisticki rezim nije direktni neprijatelj Izraela a ni prijatelj Palestine.U toku iracko-iranskog rata u par navrata specijalne jedinice izraelske vojske su ucestvovale u sukobu na strani Irana,podupiranje Hamasa samo do vodi do gubljenja diginiteta palestinske borbe i smanjenja bilo kakve palestinske mogucnosti otpora.
Iran je ,ako to 'muslimani' ne znaju direktno organizirao i rukovodio masakr 3-4 hiljade talibanskih vojnika poslije neuspjeloga napada talibana na Mazari-serif 97.Sto su im talibani vratili masakrom 14 iranskih diplomata(oficira za obuku sjevernoga saveza) i par hiljada sitskih Hazara kada su u avgustu 98 uspjeli zauzeti Mazari-serif.Iranski fundamentalisticki rezim nije nikome prijatelj osim samo sebi,to jest par desetaka porodica koje drze vlast a vecina naroda zivi u nama nesvatljivoj i nepojmljivoj bijedi.
Ako neko misli da ce Iranska fundamentalisticka falanga moci pruziti bilo kakav otpor americkoj vojsci,taj se zestoko vara.Ameri ce sa pjesmom za 15 dana osloboditi cijeli Iran,kao sto je bio slucaj sa Afghanistanom i Irakom.Jer je narod svjestan da im Ameri nece ugroziti zemlju ni vitalne interese a da im donose bolji zivot.Bolji od ovoga koji sada imaju sasvim sigurno jer vecina naroda zivi ispod svakog ljudskoga minimuma.
MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#124

Post by MedoX »

Mozda neki nisu toliko dobri poznavatelji historije,ali vrlo je vjerovatno da su Amerikanci i nahuškali Islamsku revoluciji????

Wtf, neki ce reci...

Prije Islamske revolucije, Iran je bio promoderna prozapadna drzava... No bio je prilicno neovisan i nije nikome dao monopol nad njihovom naftom... Oko iste su se preglabali Talijani,Amerikanci...poznati su ti sukobi oko iranske nafte....

Mozda su Amerikanci nahuskali na islamsku revoluciju, u nadi da ce takvo nesto donjeti nestabilnost u drzavi, te da ce tu priliku iskoristiti za preuzimanje monopola nad iranskom naftom...

No kao i obicno,neka greska se potkrade... Bin Laden u Afganistanu, Sadam u Iraku, Homeini u Iranu...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#125

Post by nineac »

nineac wrote:Nece ni doci do sukoba!
Niti je Izrael lud da napadne Iran, niti su Iranci ludi da napadnu izrael. Prvo, iran ima vrlo dobru protivvazdusnu odbranu da se suprostavi izraelskim F16 avionima. Drugo, da bi izrael napao vrlo efikasno iran mora imati direktnu vojnu podrsku amerike u obliku bombardera B2 te aviona F117 koji ce metarskom preciznoscu pogadjati ciljeve uz nikakve ili minimalne gubitke, dok avioni F16 i F15 nisu opremljeni niti sposobni za takve napade.
Razlog je u profitu od prodaje naoruzanja kao i profitu od stalno bujajucih cjena nafte. Svaka bomba ili nagovjestaj neke krize ima efekat na Wall Street te ako barel skoci i za 1$ to su extra milionski dnevni profiti naftnim kompanijama jer svijet dnevno trosi oko 84 miliona barela nafte od toga USA 22-24 mil dnevno.
Prekjuce je Exxon-Mobil objavio tromjesjecni profit od 10mMILIJARDI dolara, a pogodite zasto? Zato sto dugo nije bila ovakva napetost na bliskom istoku, kao i to da niko nezna sta ce onaj konj u bjeloj stali da uradi sljedece. Medjutim svi znaju da on nece vise nigdje ici, ali to je izgovor za bujanje cjena nafte. Bush je trenutno u najvecim govnima ikada, admisnitracija mu se prakticno raspada, pola osoblja podpredsjednika ce u zatvor (ako bog da). Takodje koliko god "glup" bio americki narod, nebi dozvolio da gosp. KONJ ide ponovo u nekakvu avanturu.
Medjutim, izraelskim vojnim kompanijama ovakva kriza sa iranom vise nego odgovara. Izrael je nakon amerike i rusije treci najveci prometnik oruzjem, i nakon svake krize u svijetu oni izadju sa debljim novcanicima. Ovdje ce svi profitirati na oruzju osim irana. Oni ce profitirati na vecim cjenama nafte, koju ce najvise osjetiti drzave poput BiH,HR,.SICG i sl.
Doduse mozda i mi koji metak iz konjica ili cjev iz zenice prodamo, ali da ce doci do sukoba, NEMA SANSE!
Eto sta ja mislim!
Kakav bolan rat i te gluposti.
Ovdje je press razvuko administraciju da je Bush prekjuce u Buenos Airesu ispo tolika budala pred novinarima da mu se smiju dva dana uzastopno. Takodje, approval rating je 38%, dok je Clinton kada je bilo najgusce za Monikom imao 70%
Stoga, sve je to suplja u interesu zarade!
Post Reply