Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3776 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote:
Radi on dobre stvari. Ali, neke i ne radi dobro. Jednostavno vidi se da ima limit znanja. Naročito kad se dotakne kompleksnije problematike.
na žalost, ovo je fakt za 99% politički postavljenih osoba... ali opet ovaj je najbolji jer mu je konkurencija nikakva :)
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3777 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Cossack »

VladaFBiH wrote:
Haris.ba wrote:
Radi on dobre stvari. Ali, neke i ne radi dobro. Jednostavno vidi se da ima limit znanja. Naročito kad se dotakne kompleksnije problematike.
na žalost, ovo je fakt za 99% politički postavljenih osoba... ali opet ovaj je najbolji jer mu je konkurencija nikakva :)
Jer je mnogo lakše podijelit po 50 KM penzionerima i biti baja u općini nego nešto sistemski riješiti.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#3778 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Naslovnica »

Šta god i koliko god Efendić da uradi, taman da poploča sve longitudinale i transferzale zlatom, od mene neće dobiti glas. Zbog pripadnosti SDA. :)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3779 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Qler »

Naslovnica wrote:Šta god i koliko god Efendić da uradi, taman da poploča sve longitudinale i transferzale zlatom, od mene neće dobiti glas. Zbog pripadnosti SDA. :)
Ista stvar i kod mene.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#3780 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

U prvom mandatu je krenuo udarnički u neke projekte i tako je bilo dok nije dobio i narednih mandat...U zadnjih godinu dana ništa konkretno nije uradio..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#3781 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Haris.ba »

Pa malo ga i blokiraju njegovi sa viseg nivoa. Discipliniranje zbog javnih kritika.

Ali ima dosta i javasluka u radu. Ono je bilo amaterski sa 9.transferzalom.

I meni nije problem sto ga neko ne stima zbog ideologije.

Ali ima neke rezultate. Isto ko Jasmin sto jase na vodosnadbjevanju i panonici, tak ce i Efendic na A tranferzali i parku SZ.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3782 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Haris.ba wrote:Pa malo ga i blokiraju njegovi sa viseg nivoa. Discipliniranje zbog javnih kritika.

Ali ima dosta i javasluka u radu. Ono je bilo amaterski sa 9.transferzalom.

I meni nije problem sto ga neko ne stima zbog ideologije.

Ali ima neke rezultate. Isto ko Jasmin sto jase na vodosnadbjevanju i panonici, tak ce i Efendic na A tranferzali i parku SZ.
Ambiciozan je momak, ali upravlja najnaseljenijom općinom u državi i jakim budžetom.

Recimo predložio je nekoliko uber idiotskih prijedloga, poput proširenja ulice Safeta Zajke i izmještanja Glavne željezničke stanice sa Marijin Dvora.

Nije mu dugo trebalo da pokaže da je idiot, ali je ambiciozan idiot. I dalje, njega me više strah nego što očekujem neke ozbiljne poteze.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#3783 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by pemanapemani »

Kada bi se trebalo nastaviti proširivanje saobraćajnice od Stupske petlje do aerodroma, odnosno, nove ceste koja spaja Olimpijsko naselje i aerodrom?

Gore je nego što je bilo kada je petlja imala dvije trake. Samo se gužva sa petlje premjestila na spomenutu dionicu.
Iz Kasindolske ulice je praktički nemoguće izaći prema prema Stupu za vrijeme špice, kod Gušića pijace neki dan deset auta napravilo čep, ne mogu mrdnuti, a kolona iz one ulice prema Tibri do Gazpromove benzinske i tako je skoro svaki dan.

Prije je bila gužva samo tokom špice, a sada je gotovo konstantna u zavisniosti od gustoće saobraćaja iz pravca Tibrinih zgrada.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3784 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Truba »

to sam i ja primijetio
ne znam đe zapelo
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#3785 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by pemanapemani »

Black swan wrote:to sam i ja primijetio
ne znam đe zapelo
Zapelo jer nisu odmah produžili do aerodroma kada su širili petlju.

Zapelo jer se popušilo Tibrino obećanje o širenju ulice koja vodi do zgrada.

Zapelo jer cestu presjecaju korisnici trgovačkih centara.

Zapelo jer su nacrtali pješački na izlazu iz Kasindolske nakon 50 godina, ali ga nacrtali tako da presjeca kraj raskrsnice i pješaka često ne vidiš od automobila kada izlaziš iz Kasindolske ili onih građevinskih stovarišta s druge strane.


Pitanje je gdje nije zapelo.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3786 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

pemanapemani wrote:
Black swan wrote:to sam i ja primijetio
ne znam đe zapelo
Zapelo jer nisu odmah produžili do aerodroma kada su širili petlju.

Zapelo jer se popušilo Tibrino obećanje o širenju ulice koja vodi do zgrada.

Zapelo jer cestu presjecaju korisnici trgovačkih centara.

Zapelo jer su nacrtali pješački na izlazu iz Kasindolske nakon 50 godina, ali ga nacrtali tako da presjeca kraj raskrsnice i pješaka često ne vidiš od automobila kada izlaziš iz Kasindolske ili onih građevinskih stovarišta s druge strane.


Pitanje je gdje nije zapelo.
Iako je to gotovo nemoguće izvesti, ali Kasindolska ulica je maltene mahalska ulica i nije predviđena ni za 5 manje saobraćaja koliko prođe kroz nju. Mislim da bi se mnogo dobilo ukidanjem dvosmjernog saobraćaja od kružnog na Ilidži do Kasindolske.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3787 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Truba »

počeli su i u kasindolu sva 4 :D
ja se više ne vraćam tuda od vikendice

idem ko gospodin preko stupa
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#3788 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Haris.ba »

So What! wrote:Mislim da bi se mnogo dobilo ukidanjem dvosmjernog saobraćaja od kružnog na Ilidži do Kasindolske.
Pa tako je bilo i napravljeno pa iz Kasindolske građani blokirali cestu i tražili smjer prema Ilidži. Čak i semafor bio postavljen koji je ugašen. Jer su se stvarale gužve.
pemanapemani wrote:Zapelo jer nisu odmah produžili do aerodroma kada su širili petlju.
Pa nisu jer eksproprijacija nije bila urađena. Rađena je uporedo dok se gradila petlja, ali valjda znamo kako to funkcioniše. Lole predale zahtjev za legalizaciju, nikada završile, a niko neće da ih otpuca radi socijalnog mira.
pemanapemani wrote:Zapelo jer se popušilo Tibrino obećanje o širenju ulice koja vodi do zgrada.
Na toj cesti fali nekih stotinjak metara još da se proširi. I tu je zapelo sa imovinom. A predviđam i tu dešavanje naroda kao u Kasindolskoj i u Hrasnom kad se skonta da se neće moći kopčati na 12 transferzalu u pravcu Stupske petlje, već samo u pravcu aerodroma.

A mislim da će isto i sa te stran građani iz Kasindolske protestvovati. Jer nije predviđeno ni njima isto.
pemanapemani wrote:Kada bi se trebalo nastaviti proširivanje saobraćajnice od Stupske petlje do aerodroma, odnosno, nove ceste koja spaja Olimpijsko naselje i aerodrom?
Za sada se ne zna. Najvjerovatnije da to ulazi u period poslije 2018. Tako, da ako bude do 2022. - biće idealno.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#3789 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by pemanapemani »

So What! wrote:
pemanapemani wrote:
Black swan wrote:to sam i ja primijetio
ne znam đe zapelo
Zapelo jer nisu odmah produžili do aerodroma kada su širili petlju.

Zapelo jer se popušilo Tibrino obećanje o širenju ulice koja vodi do zgrada.

Zapelo jer cestu presjecaju korisnici trgovačkih centara.

Zapelo jer su nacrtali pješački na izlazu iz Kasindolske nakon 50 godina, ali ga nacrtali tako da presjeca kraj raskrsnice i pješaka često ne vidiš od automobila kada izlaziš iz Kasindolske ili onih građevinskih stovarišta s druge strane.


Pitanje je gdje nije zapelo.
Iako je to gotovo nemoguće izvesti, ali Kasindolska ulica je maltene mahalska ulica i nije predviđena ni za 5 manje saobraćaja koliko prođe kroz nju. Mislim da bi se mnogo dobilo ukidanjem dvosmjernog saobraćaja od kružnog na Ilidži do Kasindolske.
To bi smanjilo gužve na izlazu iz Kasindolske prema Ilidži i gužve na kružnom toku, ali ne bi ništa značilo za gužvu od petlje do aerodroma, te izlazak iz Kasindolske ulice prema petlji, a kako sada stvari stoje i prema aerodromu.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3790 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3791 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by kakaljin »

So What! wrote:
Na ovom snimku se fino vidi da su stanovnici imali dva ulaza i izlaza sa Hrasnog brda kada se napravi kruzni tok, ali JOK oni hoce direktno na kruzni da izadju. I onda ide odugovlacenje i prepravljanje projekta u nakaradni i losiji.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3792 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3793 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Sarajevska obilaznica LOT 2C - 26. 08. 2017. @ xal3n (SSC)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3794 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Sarajevska obilaznica [LOT 2C] - 26. 08. 2017. @ Namibija (SSC)

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3795 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by johntra »

Šta radi bager na ovoj cesti u Adema Buće? ovaj dio od jedno 200 metara, kanalizacija ili šire cestu?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3796 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Ned071 »

nije adema buča cesta, nego safeta zajke, ispod vitkovca :-)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3797 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by johntra »

super, baš mi je drago da si me ispravio...a kako ne znaš odgovor, preskoči...hvala
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3798 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Ned071 »

nauči nesto o gradu... pa ti mozda i kazem :wink:
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#3799 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by thekupus »

oj isto djeca mala :-) :run:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3800 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by johntra »

Ned071 wrote:nauči nesto o gradu... pa ti mozda i kazem :wink:
znam više od tebe u svakom slučaju... ;-) i u to se mogu opkladiti...

Boljakov potok, ili u narodu poznatiji kao Buljakov, a i sva okolna naselja mi nikad nisu bila zanimljiva, tako da i ne znam sve ulice dole...to je svakako navrat, nanos naselje, glasačko tijelo SDA koje u 90 posto slučajeva ima bespravno izgrađene kuće i objekte...kakvo naselje, takva i prateća infrastruktura...nažalost...
Post Reply