Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3676 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

U smislu bilo kakve izgradnje, ove cifre su i dalje smiješne za upotrebu u bilo kakvom ozbiljnijem projektu. Nek 10 godina recimo ne uzimaju ovu naknadu i eto ostane ovih 800 000 hiljada godišnje, to nije ni 10 miliona, s tim ne možeš započeti nikakav ozbiljan projekat.

Na stranu što je ovo velika sramota i svaka čast CIN- na hrabrosti da snimi ovo. Trebalo je puno vremena i energije da se prikupe informacije, ali ubjedljivo kandidat za novinarsku priču godine.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3677 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3678 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by amar1994 »

So What! wrote:
i opet mora da zaobilazi kuce :-) :lol: :lol:

a svi traze masnu odstetu :run:
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#3679 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Naslovnica »

rocco_siffredi wrote:
So What! wrote:
amar1994 wrote:Sve se ja slazem sa tobom :thumbup: , divlja gradnja je haos :-)

Pa glupani su digli kredite , jer su krali porez i sad ide naplata normalno preko nas jelde :)

Sta se onda ovaj mjesa i prica , ostavi se nasih cesta kakve su da su : https://www.klix.ba/vijesti/bih/wigemar ... /170421107

U prevodu , ovo je jos jedna prilika da se pokrade narod/ovce :)

Uglavnom , akciza nije rjesenje nikakvo :thumbup:

Sto se tice znanja , mi smo proceuntalno nepismena nacija , sta da se radi kad debili ne ulazu ni KM u obrazovanje , jer im je ovako lakse kontrolisat mase :bih:
To je drugi problem, što ljudi u BiH misle da mi uplaćujemo toliko poreza i doprinosa i da nema političara što kradu sve bi bilo bajno.

U BiH, ja mislim niko živ ne prijavljuje promet, državu zakida svako živ, a čak i da je ne varamo, a da političari ne kradu, malo je to opet.

Jer pogađaj šta? Mi smo siromašna država, nemamo mi toliki promet, kupovna moć slaba, valuta iznimno slaba. Još sreća je, u vlasništvu države su neke još uvijek iznimno profitabilne kompanije.

Lars Wigemark nije sam došao, već na poziv. Da mi Europljanima kažemo, ostavite nas na miru, oni bi nas vjerovatno i ostavili.

Koga boli briga za BiH, mi nismo nikakav faktor, niti držimo neki ključni tranzit, niti kontrolišemo neki vrijedan resurs, niti smo nešto snažna turistička zemlja.

Dakle kome je u interesu da BiH bude razvijena i stabilna zemlja, isključivo nama, ali i Europi donekle, kako ne bi morala trpiti zemlju trećeg svijeta u pola kontinenta. Svako ko pokaže neki pozitivan interes za nama, treba mu biti zahvalan.

Krediti se ne mogu vraćati niti od cestarina, niti od PDV-a, to je jedva dovoljno da popuni budžet. Dakle za ono infrastrukture koliko je nama potrebno da napravimo, kao što sam rekao, mi sada svi kada bi redovno plaćali sve, a političari nas ne bi krali, opet ne bi bili u stanju, jer naša kupovna moć je slaba, a ceste, željeznice, aerodromi, fabrike, elektrane itd.. su skupe stvari.
Neki dan jaran na FB psuje na odluku da rtv taksa ide preko struje. Je.be uhljebsku majku,cigani,nikad necu platiti. A ja ga znam,10god uvozi gluposti iz Kine,nikad marke carine i poreza nije platio,nema firmu,prodaje preko pika,oglasa. Zavrnuo drzavu brat bratu 100k KM na porezima samo,mozda i vise :-)
To je taj pijacarsko-seljacki-sitnicarski fazon. Daj samo meni,meni,meni.
Kome ba da plaća carine, poreze, PDV?!
Da je država iole uređena na način na koji bi trebalo da jeste, da imamo povjerenja u institucije vlasti, da se vjeruje da će većina PDV-a otići tamo gdje je bi trebalo da ide a ne na namirivanje prekobrojne populacije uhljeba, da čovjek dobije nešto od države kojoj plaća poreze - rekao bih da nije uredu.
Ovako, ličnog sam mišljenja, nema drugog načina da se nešto promijeni bez presušivanja pipe i građanskog nepoluha. Ova spirala uhljebljivanja, nenamjenskog trošenja budžetskih sredstava, inspekcija koje u većini slučajeva obilaze one koji pokušavaju pošteno da rade...u ljudima samo stvara otpor i mržnju. Zašto bih ja pošteno radio ako znam šta će biti sa mojim porezima i da će otići u, većinom, na uhljebe&co?! Ne želim.
Lično poznajem veoma uspješnog privatnika, koi zapošljava stotine ljudi, sve postigao sa svojih 10 prstiju i bez ikakve stranke. Strašna je to borba da se pliva u ovoj žabokrečini i u ovom šupku od države. Non stop su mu inspekcije po radnjama, traže dlaku u jajetu, a čovjek svaki račun kuca, PDV se uplati prije 10 tog u mjesecu, plata zadnji dan u mjesecu za taj mjesec, divim mu se. Što si pošteniji to te više handre. Čik se usudi pa zatraži povrat PDV-a?! Hahaha
U ovoj državi je sevap krasti od države dok je na vlasti vladajuća mafijaška uhljebska oligarhija.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3680 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by P308 »

So What! wrote:
Koliko vidim, ovdje samo jedna kuca smeta zavrsetku, varam li se? Moglo bi ovo biti brzo gotovo ako je rijesen problem sa vlasnikom te kuce.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14340
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3681 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

Akcize ostaju mokri snovi, bez obzira na svu propagandu.
I to je tako merak gledati.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3682 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

P308 wrote:
Koliko vidim, ovdje samo jedna kuca smeta zavrsetku, varam li se? Moglo bi ovo biti brzo gotovo ako je rijesen problem sa vlasnikom te kuce.
Sve su veće šanse da će oni to vozit do Hrasnice, i napravit privremene spojeve. Ovaj projekat gura općina i od nje ovisi dosta.

Mislim da će oni ispregovarati sa vlasnikom kuće, s tim da vjerujem da on traži milion za ono.

Ostatak trase od ovih kuća do kružnog toka u Hrasnici je u potpunosti čist.
neki
Posts: 6636
Joined: 17/02/2005 07:57

#3683 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

So What! wrote:
P308 wrote:
Koliko vidim, ovdje samo jedna kuca smeta zavrsetku, varam li se? Moglo bi ovo biti brzo gotovo ako je rijesen problem sa vlasnikom te kuce.
Sve su veće šanse da će oni to vozit do Hrasnice, i napravit privremene spojeve. Ovaj projekat gura općina i od nje ovisi dosta.

Mislim da će oni ispregovarati sa vlasnikom kuće, s tim da vjerujem da on traži milion za ono.

Ostatak trase od ovih kuća do kružnog toka u Hrasnici je u potpunosti čist.
Inace, vec izgradjeni dio hrasnicke ceste, kao i butmirska cesta, su definitivno najnekvalitetnije izgradjene ulice u Sarajevu (a vjerovatno i šire) nakon rata...ivicnjaci postavljeni ko kriva Drina, lomljeni radijusi krivina, pogrešni poprečni nagibi Itd...
User avatar
Filter
Posts: 7966
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3684 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Filter »

bgmi, takmice se sa bolnickom i kralja tomislava opasno. onakvu govnariju od ceste ne mozes cesto vidjeti ni po pizdicima bosne.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3685 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by O'zone »

Filter wrote:bgmi, takmice se sa bolnickom i kralja tomislava opasno. onakvu govnariju od ceste ne mozes cesto vidjeti ni po pizdicima bosne.
Bolničku ništa ne može skinuti sa trona...Meni muka kad moram proći njom...
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3686 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

neki wrote:
So What! wrote:
P308 wrote:
Koliko vidim, ovdje samo jedna kuca smeta zavrsetku, varam li se? Moglo bi ovo biti brzo gotovo ako je rijesen problem sa vlasnikom te kuce.
Sve su veće šanse da će oni to vozit do Hrasnice, i napravit privremene spojeve. Ovaj projekat gura općina i od nje ovisi dosta.

Mislim da će oni ispregovarati sa vlasnikom kuće, s tim da vjerujem da on traži milion za ono.

Ostatak trase od ovih kuća do kružnog toka u Hrasnici je u potpunosti čist.
Inace, vec izgradjeni dio hrasnicke ceste, kao i butmirska cesta, su definitivno najnekvalitetnije izgradjene ulice u Sarajevu (a vjerovatno i šire) nakon rata...ivicnjaci postavljeni ko kriva Drina, lomljeni radijusi krivina, pogrešni poprečni nagibi Itd...
Ono što je ključna stvar kod navedenih saobraćajnica je da su one trasirale 2x2 saobraćajnicu i tramvajski pojas, a sve ostalo se da rekonstruisat.

Izgradnjom Južne longitudinale i A transverzale, vidjeli smo kako je teško trasirati bilo šta kroz naseljeno područje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3687 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by amar1994 »

O'zone wrote:
Filter wrote:bgmi, takmice se sa bolnickom i kralja tomislava opasno. onakvu govnariju od ceste ne mozes cesto vidjeti ni po pizdicima bosne.
Bolničku ništa ne može skinuti sa trona...Meni muka kad moram proći njom...
Halida Kajtaza :shock: :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94168
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3688 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Logovan »

amar1994 wrote: Halida Kajtaza :shock: :run:
Ova ulica, pa onda sve ostale. :oops:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3689 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by O'zone »

amar1994 wrote:
O'zone wrote:
Filter wrote:bgmi, takmice se sa bolnickom i kralja tomislava opasno. onakvu govnariju od ceste ne mozes cesto vidjeti ni po pizdicima bosne.
Bolničku ništa ne može skinuti sa trona...Meni muka kad moram proći njom...
Halida Kajtaza :shock: :run:
Ja koliko se sjećam Halida Kajtaza nije rekonstruisana od rata na ovamo samo je krpljena dok je Bolnička rađena u kompletu i sad je katastrofa, tako da ih se ne može porediti
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3690 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by amar1994 »

Govno od ulice je u svakom slucaju :thumbup: , a najveca bruka je Bolnicka , ne mogu ni zamisliti pacijenta kako skakuce u hitnoj po nasim divnim cestama :run:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3691 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by P308 »

amar1994 wrote:
O'zone wrote:
Filter wrote:bgmi, takmice se sa bolnickom i kralja tomislava opasno. onakvu govnariju od ceste ne mozes cesto vidjeti ni po pizdicima bosne.
Bolničku ništa ne može skinuti sa trona...Meni muka kad moram proći njom...
Halida Kajtaza :shock: :run:

Bgm je i Kranjčevićeva u konkurenciji. Sve vise i vise propada.
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3692 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by kakaljin »

P308 wrote:
amar1994 wrote:
O'zone wrote:
Bolničku ništa ne može skinuti sa trona...Meni muka kad moram proći njom...
Halida Kajtaza :shock: :run:

Bgm je i Kranjčevićeva u konkurenciji. Sve vise i vise propada.
Jesu i kranjceviceva, i Halida Kajtaza lose, ali su Bolnicka i Kralja Tomislava (Kosevo), rekonstruisane i propale veoma brzo.

Koje li su firme radile Bolnicku i Kralja Tomislava, da znamo da te firme lose rade?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3693 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by P308 »

Zar nije Vodovod raskopao Bolnicku nedugo poslije rekonstrukcije, popravljao neke cijevi? Zbog toga je u onako losem stanju? Mozda i grijesim...
neki
Posts: 6636
Joined: 17/02/2005 07:57

#3694 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

kakaljin wrote:
P308 wrote:
amar1994 wrote:

Bgm je i Kranjčevićeva u konkurenciji. Sve vise i vise propada.
Jesu i kranjceviceva, i Halida Kajtaza lose, ali su Bolnicka i Kralja Tomislava (Kosevo), rekonstruisane i propale veoma brzo.

Koje li su firme radile Bolnicku i Kralja Tomislava, da znamo da te firme lose rade?
Sve te sto ste nabrojali su u gorem stanju, ali su to ceste koje su izgradjene prije vise od sto godina i nikad na njima nije uradjena totalna rekonstrukcija...
S druge strane butmirska cesta pravljena na livadi, van naselja, bez ikakvih zapreka...i opet nisu znali ni ivicnjake poredati u liniji ni kolovozne trake izvesti u pravcu prije i poslije raskrsnice...
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3695 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by mayab »

P308 wrote:Zar nije Vodovod raskopao Bolnicku nedugo poslije rekonstrukcije, popravljao neke cijevi? Zbog toga je u onako losem stanju? Mozda i grijesim...
Da, tako je bilo, ali to opet ne oslobadja krivnje nikoga, dapače, sjebati potpuno rekonstruisanu cestu, praktično dovesti je u stanje da je gora
sada nego prije rekonstrukcije, to može samo u državi za ROĐAKA, znate na sta se misli... i nikome ništa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3696 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by bitanga_sa_otesa »

mayab wrote: Da, tako je bilo, ali to opet ne oslobadja krivnje nikoga, dapače, sjebati potpuno rekonstruisanu cestu, praktično dovesti je u stanje da je gora
sada nego prije rekonstrukcije, to može samo u državi za ROĐAKA, znate na sta se misli... i nikome ništa
identicno uradjeno kod mene ,samo nije vodovod vec kanalizacija... :run:
User avatar
Filter
Posts: 7966
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3697 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Filter »

ko je rovio lijevu traku na obali od doma sindikata do poste, vodovod ili telecom?
i ono je isto grdno uradjeno :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3698 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by bitanga_sa_otesa »

vodovod...rovljenjem protiv redukcija :lol:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3699 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by orinoco »

Filter wrote:ko je rovio lijevu traku na obali od doma sindikata do poste, vodovod ili telecom?
i ono je isto grdno uradjeno :-)
Nije bitno ko je rovio, bitno je ko je zatvarao
User avatar
Filter
Posts: 7966
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3700 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Filter »

orinoco wrote:
Filter wrote:ko je rovio lijevu traku na obali od doma sindikata do poste, vodovod ili telecom?
i ono je isto grdno uradjeno :-)
Nije bitno ko je rovio, bitno je ko je zatvarao
nesto kontam, neko je (da prostis) primio te radove na kraju, udario muhur, sarno cage, jamio novce i rekao. to je prava stvar.
valjda neko od investitora, a to bi trebao biti vodovod.

a mozebit ja i grijesim, pa ima neka firma koja zatrpava rupe nako, sama od sebe
Post Reply