Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3401 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Tomahawk11 »

Nepass wrote:Kakva je prohodnost sad stadion grbavica do hrasnog? Nisam tamo prosao od kad su protesti za kruzni bili.
Prohodnost je odlicna, ali je put katastrofa.
Ko da se vozis preko Scepan Polja....skoro :roll:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#3402 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Innovation »

Thorgerson wrote: Zasto oni prvo ne naprave tu novu zgradu? Jesi li o tome razmisljao? Sta ih sprjecava u tome? Jel im treba potpis ljudi da naprave tu novu zgradu?

Ne kazem da ce zeznuti ljude, ali moze se to veoma lako zakomplikovati. Sta evo ti potpises da ruse zgradu, a nove zgrade nigdje. Nema se para. Vjerovatno bi ti stopirali prodaju stana, znaci ni tamo, ni vamo.
2014.godine
"Mislim da će procedure uskoro biti završene, a građevinska dozvola bi trebala biti završena za najkasnije dva mjeseca", kazao je Bubica. Očekuje da ovaj projekat neće dočekati proljeće bez građevinske dozvole i da bi izgradnja nove zgrade mogla početi i krajem ove godine. Završetkom radova na izgradnji nove zgrade, stara će biti srušena, a stanari će se preseliti u nove stanove.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zgrada- ... /141127095

Stanari koce.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3403 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by O'zone »

Ipak će biti zeleno ostrvo između traka....raj za preletače...ovuda će trebati voziti sa posebnom pažnjom.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3404 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by supercali »

Haris.ba wrote:
supercali wrote:Ma nisam rekao da su svi stanari takvi al neka jedan koci dzaba sto svi ostali pristaju kad on nece
Iz price poznanika znam jer zivi ili u bas toj zgradi ili sljedecoj pored da ovi opisani stanari koce naravno pricu treba uzeti s rezervom
Evo nek od 30 stanova pristane 28 a dvojica hoce stan i 200000 maraka
Kako ces rijesiti to
Ne mozes praviti zgradu jer tog ne mozes istjerati makar bila iza ove
A onda imas vjerovatno uz to i ovu situaciju koju opisujes ajde potpisi a ne znas kad ce biti zgrada zbog ovoga sto odbija i sl
Naravno da ne bih ja prvi potpisao da je takva situacija al ako znam da smo svi potpisali da se ista zgrada pravi iza ledja i bukvalno svi isto dobiti onda bih potpisao uz sudske te ovjere pecate klonce palce kako to vec ide da te ne bi zeznuli

Znaci moj postupak u slucaju da su svi jedinstveni napravite zgradu iza kad se zavrsi mi preselimo i onda rusi i pravi transferzalu
Ne funkcioniše to tako.

Stvar je samo para, raznih interesa i naše aljkavosti i nezainteresiranosti za rad.

Kad se donese odluka o ekproprijaciji, ponudi se stanaru naknada - tržišna cijena stana i otkupi se njegov stan. Stanar se može tužiti sa državom, ali samo vezano za ponuđenu naknadu - njenu visinu. Ali ideja sa izgradnjom zgrade je izgledala logična.

Stanari dobijaju nove stanove, napravi se veća zgrada pa bude i malo profita. Izvođač uzme pare za izgradnju...svi dobri.

Ali, problem je što je to ipak velika investicija. Razni interesi su u pitanju. Pa dok se dogovore ko će graditi. Hoće li kantonalne ustanove za izgradnju stanova, ili javni konkurs, ili ovo, ono...kako naštimati svog izvođača.

Pa onda stanari traže veće stanove, neki i neku naknadu. I stavi se na papir računica - pa onda se i ne isplati baš ulaziti u tu čitavu proceduru jer se ne isplati. Ni za privatne interese, a ni za društvene.

Na kraju će najvjerovatnije biti samo ekproprijacija stanova za pare, tj. stanari će dobiti pare.

Parcela za izgradnju zgrade će otići u aranžmanu koji nije vezan za južnu transferzalu (jer tako se najviše para zaradi), pa će onda stanari ako budu htjeli moći kupiti tamo stan. Ali, mislim da će tamo kvadrat onda ići 3000 KM, te neće moći samo preseliti. Bitno je da je zgrada ušla u regulacioni plan.

Kako je krenulo, završiće se i kružni tok kod pekare As, možda čak i nastaviti daljnja gradnja prema Bosmalu. A zgrada će ostati.
Kad tad će se stanovi otkupiti, stanari će dobiti pare, ali će morati da traže drugo naselje - jer sumnjam da ima toliko slobodnih stanova na Grbavici.
A neko će na javnom pozivu općine čvaknuti parcelu za izgradnju zgrade na susjednoj parceli i fantastično zaraditi.
Funkcionise upravo ovako kako sam napisao bar bi trebalo u normalnoj drzavi al ovdje je druga prica i od strane stanara i od druge strane zbog kojekakvih interesa
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3405 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by kakaljin »

O'zone wrote:Ipak će biti zeleno ostrvo između traka....raj za preletače...ovuda će trebati voziti sa posebnom pažnjom.
Cisto paziti radi stresa koji ces kao vozac dozivjeti jer su preletaci krivi za sve mimo pjesackog.

Ali ce i tu biti ona mreza kao na skenderiji radi zastite zelenila.

Fino izadje objava u novinama da su pjesaci krivi ako se sta desi pa ces vidjeti kako ce paziti, jer svi pjesaci imaju misljenje da oni nikako nisu krivi za prelazak preko ceste pa zato prelaze, dok im se ne usadi krivica tako ce nam stalno biti.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3406 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Južna longitudinala - 27. 06. 2017. @ Mamkić (SSC)

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3407 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Južna longitudinala - 27. 06. 2017. @ motika (SSC)

Image

Image
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3408 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by mayab »

So What! wrote:
Image
I ja sam danas popodne primjetio da su ovo nesto nasuli, podigli, podno brda-klizišta, i nista mi nije jasno čemu to, šta se planira, kako se misli riješiti taj problem klizišta ??? :shock: :shock: :shock: :shock:
:?: :?: :?:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3409 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

So What! wrote:
No-Name wrote:Koju to zgradu treba rušiti
Image
naravno nakaradno rješenje, parkiraće zgradu drito ljudima iz zgrada desno pod balkone.
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#3410 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

DaysleepeR wrote:
So What! wrote:
No-Name wrote:Koju to zgradu treba rušiti
Image
naravno nakaradno rješenje, parkiraće zgradu drito ljudima iz zgrada desno pod balkone.
Kako bi ti to, nenakaradno, riješio?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3411 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

neki wrote:
Kako bi ti to, nenakaradno, riješio?
vidim da je bilo kakvo konstruktivno razmišljanje napor pa ću biti što prostiji u odgovoru - bilo kako samo ne tako. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3412 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by bitanga_sa_otesa »

neki wrote:
Kako bi ti to, nenakaradno, riješio?
vako nekako :D

Image
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#3413 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

DaysleepeR wrote:
neki wrote:
Kako bi ti to, nenakaradno, riješio?
vidim da je bilo kakvo konstruktivno razmišljanje napor pa ću biti što prostiji u odgovoru - bilo kako samo ne tako. :D
Konstruktivno razmišljanje o tom problemu su vodili ljudi iz struke još 80tih i unijeli u prostorni plan 1985 aktuelno rješenje..
Opet se vodilo konstruktivno razmišljanje prije deset godina i zaključilo se da je navedeno rješenje najkvalitetnije..
al jok..zemlja smo koja ima 4 miliona saobraćajnih i urbanističkih eksperta, sve bolji od boljeg..
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3414 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

neki wrote:
DaysleepeR wrote:
neki wrote:
Kako bi ti to, nenakaradno, riješio?
vidim da je bilo kakvo konstruktivno razmišljanje napor pa ću biti što prostiji u odgovoru - bilo kako samo ne tako. :D
Konstruktivno razmišljanje o tom problemu su vodili ljudi iz struke još 80tih i unijeli u prostorni plan 1985 aktuelno rješenje..
Opet se vodilo konstruktivno razmišljanje prije deset godina i zaključilo se da je navedeno rješenje najkvalitetnije..
al jok..zemlja smo koja ima 4 miliona saobraćajnih i urbanističkih eksperta, sve bolji od boljeg..
toliko su dobro riješili da se u rješenju pominje livada koja uopšte nije livada već uzbrdica
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3415 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by holowey »

DaysleepeR wrote:
neki wrote:
DaysleepeR wrote:
vidim da je bilo kakvo konstruktivno razmišljanje napor pa ću biti što prostiji u odgovoru - bilo kako samo ne tako. :D
Konstruktivno razmišljanje o tom problemu su vodili ljudi iz struke još 80tih i unijeli u prostorni plan 1985 aktuelno rješenje..
Opet se vodilo konstruktivno razmišljanje prije deset godina i zaključilo se da je navedeno rješenje najkvalitetnije..
al jok..zemlja smo koja ima 4 miliona saobraćajnih i urbanističkih eksperta, sve bolji od boljeg..
toliko su dobro riješili da se u rješenju pominje livada koja uopšte nije livada već uzbrdica
a livada MORA biti 0° cijelom povrsinom? gdje to pise da livada ne smije imati nagiba?
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#3416 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

DaysleepeR wrote:
neki wrote:
DaysleepeR wrote:
vidim da je bilo kakvo konstruktivno razmišljanje napor pa ću biti što prostiji u odgovoru - bilo kako samo ne tako. :D
Konstruktivno razmišljanje o tom problemu su vodili ljudi iz struke još 80tih i unijeli u prostorni plan 1985 aktuelno rješenje..
Opet se vodilo konstruktivno razmišljanje prije deset godina i zaključilo se da je navedeno rješenje najkvalitetnije..
al jok..zemlja smo koja ima 4 miliona saobraćajnih i urbanističkih eksperta, sve bolji od boljeg..
toliko su dobro riješili da se u rješenju pominje livada koja uopšte nije livada već uzbrdica
Livada je ravna i u planovima je na njenom mjestu još prije 30 godina ucrtana zgrada..
Pošto si pametniji od eksperata otiđi u zavod za planiranje i ponudi svoje intelektualne usluge, ako su mogli muzikologa primiti u centar za deminiranje mogu i motoristu u zavod za planiranje..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3417 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Haris.ba »

mayab wrote: I ja sam danas popodne primjetio da su ovo nesto nasuli, podigli, podno brda-klizišta, i nista mi nije jasno čemu to, šta se planira, kako se misli riješiti taj problem klizišta ??? :shock: :shock: :shock: :shock:
:?: :?: :?:
Nasip je vjerovatno za pristup mašinama za šipovanje. Ili nekim drugim mašinama. Vjerovatno će raditi stabilizaciju iza postojećeg zida (a to je najlakše sa visine), a nasip je tu još i da čuva zid da ne krene prema cesti.

Skloniće nasip kad završe.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3418 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

holowey wrote: a livada MORA biti 0° cijelom povrsinom? gdje to pise da livada ne smije imati nagiba?
pa ako ćeš zgradu na nju mora se kopati dosta. i ljudima pod balkone. super rješenje
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3419 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

neki wrote: Livada je ravna i u planovima je na njenom mjestu još prije 30 godina ucrtana zgrada..
Pošto si pametniji od eksperata otiđi u zavod za planiranje i ponudi svoje intelektualne usluge, ako su mogli muzikologa primiti u centar za deminiranje mogu i motoristu u zavod za planiranje..
vidiš kako si ti pametan, jer je motorista zvanje kao i muzikolog, ili recimo tebi najbliskije - defektolog
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3420 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by holowey »

DaysleepeR wrote:
holowey wrote: a livada MORA biti 0° cijelom povrsinom? gdje to pise da livada ne smije imati nagiba?
pa ako ćeš zgradu na nju mora se kopati dosta. i ljudima pod balkone. super rješenje
pa kucu kad gradis uradices propisne temelje, a ne zgradu... logicno da ce se kopati dosta nije sator pa da samo zabijes klinove
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3421 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

nije ni čudo što je SDA na vlasti...

NIKO NE SMIJE DA DOVODI U PITANJE PAMET NAŠE VLASTI i LJUDI KOJI NAS VODE!

da je nahero stave, to tako treba, eksperti rekli
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#3422 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Thorgerson »

Innovation wrote:
Thorgerson wrote: Zasto oni prvo ne naprave tu novu zgradu? Jesi li o tome razmisljao? Sta ih sprjecava u tome? Jel im treba potpis ljudi da naprave tu novu zgradu?

Ne kazem da ce zeznuti ljude, ali moze se to veoma lako zakomplikovati. Sta evo ti potpises da ruse zgradu, a nove zgrade nigdje. Nema se para. Vjerovatno bi ti stopirali prodaju stana, znaci ni tamo, ni vamo.
2014.godine
"Mislim da će procedure uskoro biti završene, a građevinska dozvola bi trebala biti završena za najkasnije dva mjeseca", kazao je Bubica. Očekuje da ovaj projekat neće dočekati proljeće bez građevinske dozvole i da bi izgradnja nove zgrade mogla početi i krajem ove godine. Završetkom radova na izgradnji nove zgrade, stara će biti srušena, a stanari će se preseliti u nove stanove.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zgrada- ... /141127095

Stanari koce.
Opet ne kontam, na osnovu cega si ti skontao da stanari koce? Ja ovdje upravo procitah ono isto sto sam i napisao. Oni pricaju o nekoj novoj zgradi. Pricaju.

Da stanari koce rusenje, mozes napisati TEK onda kada se napravi nova zgrda i opremi. I onda dodje neki stanar i kaze necu ja da iselim. E onda mozes doci ovdje i reci - stanari koce.

Pitam te opet. Zasto oni ne naprave tu novu zgradu? Kako ih mogu stanari kociti da naprave novu zgradu? Objasni mi to, pa cemo dalje. To u ovom clanku nije objasnjeno.

A vidimo koja je suplja u pitanju. Clanak je iz 28.11.2014. Znaci sad ce jos malo tri godine. Za tri godine mozes napraviti citavo naselje. A ne jednu popisanu zgradu od 6-7 spratova i dva ulaza. :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3423 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Haris.ba »

DaysleepeR wrote:nije ni čudo što je SDA na vlasti...

NIKO NE SMIJE DA DOVODI U PITANJE PAMET NAŠE VLASTI i LJUDI KOJI NAS VODE!

da je nahero stave, to tako treba, eksperti rekli
NIKO NE SMIJE DOVODITI U PITANJE ONE KOJI KRITIKUJU VLAST. :D

Nije problem kritikovati vlast. Ali uopće ondje nije problem da se stavi zgrada ako se hoće. Iako bi urbanistički mnogo bolje bilo da ne ide zgrada. Već npr. igralište za djecu i park. Možda i djelimično i parking. Možda jednim dijelom i servisna saobraćajnica. Svašta pomalo. :D

Ali, ako se treba tamo zgrada praviti - nije nikakav problem. Čak mislim da tačno pada u urbanističke standarde visine. Kako sam skontao položaj planirane zgrade, biće udaljenost ko međusobna udaljenost postojećih zgrada.

Urbanistički one zgrade su položajno promašaj. Ali, to je samo moje mišljenje.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3424 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by DaysleepeR »

Haris.ba wrote:
DaysleepeR wrote:nije ni čudo što je SDA na vlasti...

NIKO NE SMIJE DA DOVODI U PITANJE PAMET NAŠE VLASTI i LJUDI KOJI NAS VODE!

da je nahero stave, to tako treba, eksperti rekli
NIKO NE SMIJE DOVODITI U PITANJE ONE KOJI KRITIKUJU VLAST. :D

Nije problem kritikovati vlast. Ali uopće ondje nije problem da se stavi zgrada ako se hoće. Iako bi urbanistički mnogo bolje bilo da ne ide zgrada. Već npr. igralište za djecu i park. Možda i djelimično i parking. Možda jednim dijelom i servisna saobraćajnica. Svašta pomalo. :D

Ali, ako se treba tamo zgrada praviti - nije nikakav problem. Čak mislim da tačno pada u urbanističke standarde visine. Kako sam skontao položaj planirane zgrade, biće udaljenost ko međusobna udaljenost postojećih zgrada.

Urbanistički one zgrade su položajno promašaj. Ali, to je samo moje mišljenje.
smije što ne smije, fazon je što treba prvo napraviti kopiju zgrade pa tek onda preseliti ljude a nije se ni krenulo.
a treba razmišljati o tim ljudima, da bilo kome od nas dođe neko i kaže, e, sad ćemo ti napravit zgradu pored i preselićeš u nju jer cesta treba da prođe, svako od nas bi se bunio

isto tako mogu reći što naša zgrada, što ne ova manja slijedeća, lakše je, pogodnije, itd.

Image
Last edited by DaysleepeR on 28/06/2017 14:37, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#3425 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Thorgerson »

DaysleepeR wrote:
So What! wrote:
No-Name wrote:Koju to zgradu treba rušiti
Image
naravno nakaradno rješenje, parkiraće zgradu drito ljudima iz zgrada desno pod balkone.
Ne kontam zasto je nakaradno rjesenje?

Pa pogledaj malo ove zgrade desno koliko su udaljene jedna od druge? Ta nova zgrada koja se bude pravila ce biti sasvim dovoljno udaljena od ovih. Jos ako uzmemo da im dolazi sa sjeverne strane, jednim djelom zapadne, imaju ovo drvece koje ce ih dijeliti i nece vjerovatno biti posjeceno - nece biti pretjerano zakinuti za nesto.

Mislim malo je glupo traziti problem tamo gdje ga nema. Jer ovo je ispalo jos idealno. Da je ova parcela cista i da ce se stanari pomjeriti bukvalno za 15 metara.

I to ce biti zadatak. A zamisli sad da kazes ljudima, ej ljudi evo mi vam nasli parcelu na Sipu. Eto gore ima mjesta. Dat cemo vam i koji kvadrat vise. Mislis da bi iko pristao?

Jedino sto bih ja uradio, jeste da bih tu novu zgradu podijelio na dvije zgradice, malo ih udaljiti jednu od druge, jer ima prostora za to. To bi malo umanjilo efekat zaklanjanja nego da im ovako pruzis citavu zgradu ispod prozora.

Dakle, ovdje dobrog rjesenja nema. Ovo je najbezbolnije.
Post Reply