Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3026 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Južna longitudinala - 05. 04. 2017. @ Posmatrac 2016 (SCC)

Image

Image

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3027 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Logovan »

mayab wrote:To leg'o neki asfalt izgleda :shock: :shock: :shock:
vauuuu
Svakog dana u svakom pogledu ...... :lol:
Cementna stabilizacija, a ne asfalt, kako neko reče na drugom forumu.
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#3031 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by neki »

Logovan wrote:
mayab wrote:To leg'o neki asfalt izgleda :shock: :shock: :shock:
vauuuu
Svakog dana u svakom pogledu ...... :lol:
Cementna stabilizacija, a ne asfalt, kako neko reče na drugom forumu.
Nije ovo cementna vidjelo...to je standardni bitonosivi sloj, ili kako bi u narodu rekli donji sloj asfalta. Na ovo ide jos 5cm završnog SMA sloja..
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#3032 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by zli_hordas »

Kako li će ovo izvesti preko Pennija bas me interesuje.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3033 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Logovan »

neki wrote: Nije ovo cementna vidjelo...to je standardni bitonosivi sloj, ili kako bi u narodu rekli donji sloj asfalta. Na ovo ide jos 5cm završnog SMA sloja..
:thumbup: Ok, ako je tako.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#3034 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Thorgerson »

zli_hordas wrote:Kako li će ovo izvesti preko Pennija bas me interesuje.
Pa to je udaljeno desetinama godina...kakva ba prva transverzala...to je suplja da ne moze bit veca... Pred svake izbore je najavljuju i nista.

Mozda, kazem mozda zakopaju kakvu lopatu iduce godine pred izbore...
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3035 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Stala je gradnja i na IX Transverzali. Tvornica dalekovoda pravi probleme ...

Image

User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3036 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Image
Last edited by So What! on 13/04/2017 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3037 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

Image

Image
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3038 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by kakaljin »

So What! wrote:Btw, ima li neki photoshop majstor da nam sredi ovu vizualizaciju. Eto mu materijal slika iznad i ovaj klip.



Image
Ja na ovom videu kruznog toka ne vidim pristupni put za zeljeznicku stanicu Alipasin most
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3039 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

kakaljin wrote:
So What! wrote:Btw, ima li neki photoshop majstor da nam sredi ovu vizualizaciju. Eto mu materijal slika iznad i ovaj klip.
Ja na ovom videu kruznog toka ne vidim pristupni put za zeljeznicku stanicu Alipasin most
Kao što vidiš na vizuelziciji nije predviđeno ni uključenje za naselje Boljakov Potok, a biće naravno.

S obzirom da će kružni biti izdignut, pristupni put za željezničku stanicu će vjerovatno ići ispod podzide kružnog toka.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3040 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by kakaljin »

So What! wrote:
kakaljin wrote:
So What! wrote:Btw, ima li neki photoshop majstor da nam sredi ovu vizualizaciju. Eto mu materijal slika iznad i ovaj klip.
Ja na ovom videu kruznog toka ne vidim pristupni put za zeljeznicku stanicu Alipasin most
Kao što vidiš na vizuelziciji nije predviđeno ni uključenje za naselje Boljakov Potok, a biće naravno.

S obzirom da će kružni biti izdignut, pristupni put za željezničku stanicu će vjerovatno ići ispod podzide kružnog toka.
Pa predpostavio sam da ce jedino moci kao podvoznjak biti put za stanicu. Samo da se uradi to i da se uradi sve kako treba da sta ne zaborave.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#3041 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by karanana »

Evo stali su i usporili tempo da malo razmisle
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3042 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

kakaljin wrote:
So What! wrote:
kakaljin wrote: Ja na ovom videu kruznog toka ne vidim pristupni put za zeljeznicku stanicu Alipasin most
Kao što vidiš na vizuelziciji nije predviđeno ni uključenje za naselje Boljakov Potok, a biće naravno.

S obzirom da će kružni biti izdignut, pristupni put za željezničku stanicu će vjerovatno ići ispod podzide kružnog toka.
Pa predpostavio sam da ce jedino moci kao podvoznjak biti put za stanicu. Samo da se uradi to i da se uradi sve kako treba da sta ne zaborave.
Ne bi trebalo, vidio si drame u Hrasnom, zbog ulice kod pekare AS, a vizualizacija godinama bila dostupna na YouTubeu.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3043 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by orinoco »

So What! wrote:
kakaljin wrote:
So What! wrote:Btw, ima li neki photoshop majstor da nam sredi ovu vizualizaciju. Eto mu materijal slika iznad i ovaj klip.
Ja na ovom videu kruznog toka ne vidim pristupni put za zeljeznicku stanicu Alipasin most
Kao što vidiš na vizuelziciji nije predviđeno ni uključenje za naselje Boljakov Potok, a biće naravno.

S obzirom da će kružni biti izdignut, pristupni put za željezničku stanicu će vjerovatno ići ispod podzide kružnog toka.
Čini mi se da cesta kod Dalekovoda neće biti spojena ravnom linijom, da će se smaknuti u lijevo, kad se posmatra od Miljacke, izuzev ako ne bude srušen dio hale u kojoj se varila dalekovodna konstrukcija.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3044 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

orinoco wrote: Čini mi se da cesta kod Dalekovoda neće biti spojena ravnom linijom, da će se smaknuti u lijevo, kad se posmatra od Miljacke, izuzev ako ne bude srušen dio hale u kojoj se varila dalekovodna konstrukcija.
Malo precizniji budi. Bio sam na temeljima, izliveni su tik uz samu zgradu TDS, eh sad možda ti misliš na nešto drugo, u šta nisam upućen.

Image
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3045 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by orinoco »

So What! wrote:
orinoco wrote: Čini mi se da cesta kod Dalekovoda neće biti spojena ravnom linijom, da će se smaknuti u lijevo, kad se posmatra od Miljacke, izuzev ako ne bude srušen dio hale u kojoj se varila dalekovodna konstrukcija.
Malo precizniji budi. Bio sam na temeljima, izliveni su tik uz samu zgradu TDS, eh sad možda ti misliš na nešto drugo, u šta nisam upućen.
Image

Na ovoj karti nije precizno prikazan odnos TDS zgrade sa pravcem ceste, zgrada još više ulazi na trasu nove ceste prema B. Potoku
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3046 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

orinoco wrote:
So What! wrote:
orinoco wrote: Čini mi se da cesta kod Dalekovoda neće biti spojena ravnom linijom, da će se smaknuti u lijevo, kad se posmatra od Miljacke, izuzev ako ne bude srušen dio hale u kojoj se varila dalekovodna konstrukcija.
Malo precizniji budi. Bio sam na temeljima, izliveni su tik uz samu zgradu TDS, eh sad možda ti misliš na nešto drugo, u šta nisam upućen.
Na ovoj karti nije precizno prikazan odnos TDS zgrade sa pravcem ceste, zgrada još više ulazi na trasu nove ceste prema B. Potoku
A da, to. Pa jeste, dobro si primjetio, put će zaista morati se pomjeriti i ja lično smatram da će na tom mjestu biti potreban kružni tok.

Ovdje na vizualizaciji se jasno može vidjeti i za koliko će biti pomjeren.

Image
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3047 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by orinoco »

orinoco wrote:Čini mi se da cesta kod Dalekovoda neće biti spojena ravnom linijom, da će se smaknuti u lijevo, kad se posmatra od Miljacke, izuzev ako ne bude srušen dio hale u kojoj se varila dalekovodna konstrukcija.
So What! wrote:Malo precizniji budi. Bio sam na temeljima, izliveni su tik uz samu zgradu TDS, eh sad možda ti misliš na nešto drugo, u šta nisam upućen.
orinoco wrote:Na ovoj karti nije precizno prikazan odnos TDS zgrade sa pravcem ceste, zgrada još više ulazi na trasu nove ceste prema B. Potoku
So What! wrote:A da, to. Pa jeste, dobro si primjetio, put će zaista morati se pomjeriti i ja lično smatram da će na tom mjestu biti potreban kružni tok.
Ovdje na vizualizaciji se jasno može vidjeti i za koliko će biti pomjeren.
Bez kružnog toka ovdje će biti ogromne gužve. Ovdje će biti ulaz u grad za sve koji dolaze iz oba zapadna prilaza gradu, i istovremeno izlaz, plus Dž. Bijedića.... A kružni mora biti što šireg radijusa da prihvati sva vozila, a njegova širina može se postići i rušenjem dijela TDS hale.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3048 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by So What! »

orinoco wrote:Bez kružnog toka ovdje će biti ogromne gužve. Ovdje će biti ulaz u grad za sve koji dolaze iz oba zapadna prilaza gradu, i istovremeno izlaz, plus Dž. Bijedića.... A kružni mora biti što šireg radijusa da prihvati sva vozila, a njegova širina može se postići i rušenjem dijela TDS hale.
To će ići teže, TDS jeste pod stečajem, ali i dalje se drže. Na kraju krajeva oni su i blokirali izgradnju, nije poznato šta konkretno žele.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#3049 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by Naslovnica »

Ako ne naprave kružni ovdje kod Žice na ovoj velikoj raskrsnici - bolje da i ne rade ništa.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#3050 Re: Izradnja saobraćajnica u KS ili Jusuf Bubica ponovo jaše

Post by archi_a »

Koliko sam razumio, blokada od strane radnika je napravljena jer je u pregovorima obećano da će se prvo raditi podhodnik (put ispod nove ceste koja će biti pružena) a koji treba da poveže lijevi dio proizvodnje i desni upravni, proizvodni i magacinski dio ove firme, koje nova cesta dijeli da dvije odvojene cjeline. Kada su vidjeli da se na tome ne radi, iako je bilo obećano da će se to prvo uraditi, napravili su blokadu.
Post Reply