Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#76 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

... a jel me netko tražio?... :-D......dobar dan, rekoh............
F.K.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#77 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

The 51st State wrote:i jeli iko letio od vas sa ovom cesnom, ako jeste bili bio ljubazan da podijeli iskustva?
u ponedjeljka sam letjela sa jaranom pilotom,free lessons,iaako imam osnove znanja,praksa dobro dosla :lol: cessn C-172 skyhawk 2007 godiste,urejdaji,naravno 1000 garmin,znaci avion ima jedna back-up,od A/C hladjenje je bilo nevjeorvatno,fotke su vec u albumu,let nije skup,a drugi put imam free :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#78 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

E7-AAM wrote:... a jel me netko tražio?... :-D......dobar dan, rekoh............
F.K.
jesi li ti sudjeovao na aero reli-ju BiH :?:

ti i sportski pilot :?:

dovoljno pitanja za danas :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#79 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

Image

molim vas,
godiste,i podaci o uredjajima u pilotskoj kabini

hvala u-napred :)
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#80 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#81 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 22:01, edited 1 time in total.
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#82 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

...hej narode...pozdrav svima.......posebno prolazniku i ljubav-aha......prolaznik javi se ......dakle jeste imam PPL i CPL dozvolu....poceo letjeti u Ak sarajevo ...proslog stoljeca ,klasa "86.......zadnje dvije godine bio na BH avio reli-ju....a i ove godine cu akoBogda.....koji ce krenuti iz Sarajeva preko tuzle do prijedora...negdje krajem 8 mjeseca.......neko je jednom dao super definiciju ....kaze.. "..da bi letjeo, moras vjerovati u ono sto ne vidis..."....i u tome jeste car letenja.odnosno ,jedna od stvari.........sa G1000 u avionu....zivot je puno jednostavniji kad si gore......zbog vizualizacije one "carolije".......ali opet to je sama prica za sebe...sta nosi letenje sa novom tehnologijom (tzv. glass cockpit) i koja pravila ...a sta sa starinskim ,odnosno analognim instrument panelom.......za avione nije bitno koje je godiste....bitno je stanje resursa komponenti........cessna je uspjesan model (mislim na C172) , koncept koji se ni do danas nije znacajno promjenio ....osim poboljsanja linkovanja elektronike sa motorima, instrumentima i navigacije......bas kao sto je to slucaj sa danasnjom autoindustrijom.............G1000 je super,super stvar......mada sam ja vise za... da neko ko zeli postati pilot..... prvo dobro savlada one osnovne vjestine letenja, poznavanje meteorologije i vodjenje navigacije po karti i satu......a za sva ostala "sokoćala" lako se naviknuti.......eto toliko za sad..... :-D
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#83 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Toto »

zato je meni jedrilica najdraza letacka sprava... :-D :-D ima najbolje resurse ...dina mi: moze letit 100 godina.. pod uslovom da je kakva sirovina ne trehne o ledinu. :lol: :lol:
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#84 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

cika pilot a jel i ti vozas ljude za panoramsko razgledanje i kakve su ti cjene :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#85 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

Prolaznik wrote:
ljubav_aha wrote:
The 51st State wrote:i jeli iko letio od vas sa ovom cesnom, ako jeste bili bio ljubazan da podijeli iskustva?
u ponedjeljka sam letjela sa jaranom pilotom,free lessons,iaako imam osnove znanja,praksa dobro dosla :lol: cessn C-172 skyhawk 2007 godiste,urejdaji,naravno 1000 garmin,znaci avion ima jedna back-up,od A/C hladjenje je bilo nevjeorvatno,fotke su vec u albumu,let nije skup,a drugi put imam free :-D

U kojoj si to državi ti? Kod nas nema Cessne 2007 godište. Gramin 1000 gledamo samo na internetu i u snovima.
trenutno zivim u USofA

prije leta smo naravno uradili testiranje motora / emergency landning procedure/ :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#86 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

E7-AAM wrote:...hej narode...pozdrav svima.......posebno prolazniku i ljubav-aha......prolaznik javi se ......dakle jeste imam PPL i CPL dozvolu....poceo letjeti u Ak sarajevo ...proslog stoljeca ,klasa "86.......zadnje dvije godine bio na BH avio reli-ju....a i ove godine cu akoBogda.....koji ce krenuti iz Sarajeva preko tuzle do prijedora...negdje krajem 8 mjeseca.......neko je jednom dao super definiciju ....kaze.. "..da bi letjeo, moras vjerovati u ono sto ne vidis..."....i u tome jeste car letenja.odnosno ,jedna od stvari.........sa G1000 u avionu....zivot je puno jednostavniji kad si gore......zbog vizualizacije one "carolije".......ali opet to je sama prica za sebe...sta nosi letenje sa novom tehnologijom (tzv. glass cockpit) i koja pravila ...a sta sa starinskim ,odnosno analognim instrument panelom.......za avione nije bitno koje je godiste....bitno je stanje resursa komponenti........cessna je uspjesan model (mislim na C172) , koncept koji se ni do danas nije znacajno promjenio ....osim poboljsanja linkovanja elektronike sa motorima, instrumentima i navigacije......bas kao sto je to slucaj sa danasnjom autoindustrijom.............G1000 je super,super stvar......mada sam ja vise za... da neko ko zeli postati pilot..... prvo dobro savlada one osnovne vjestine letenja, poznavanje meteorologije i vodjenje navigacije po karti i satu......a za sva ostala "sokoćala" lako se naviknuti.......eto toliko za sad..... :-D
E7-AAM , hvala , smajlic samo za tebe

Image

slazem se sa kompletnom izjavom,a zeleni dio je upravo naj-vazniji info :thumbup:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#87 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by popajic »

Na koji broj telefona mogu kontaktirati pilota?
Hvala
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#88 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 22:00, edited 1 time in total.
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#89 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

....za " sav svoj" i ostale.......jeste, samnom mozes na panoramski let ......ako si zainteresovan....nazovi na 062 452 388.........polijetanje je sa letilista u Visokom.....obicno ruta kad se leti za Sarajevo ide preko Rajlovca- dobrinje-lijevo prema trebevicu-vijecnice i nazad za visoko......vrijeme 25 min...ili kako vec ti zelis da ruta izgleda......i jedna mala ispravka....ova Cessna ima 180 KS i promjenljiv korak (elise)....ko zna ...zna o cemu pricam....... :-D .......

....ljubav-aha......smjesak je odlican!........tenkiju..... ;-)
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#90 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by burekodsira »

sta rekoste koliko stane raje i koja je cijena? :D
da li je dozvoljeno letjeti u svim podrucijima u bih ili ima zona koje se moraju zaobici? i kojom brzinom se leti? :run:
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#91 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

.....pilot plus tri ...sa tim da ko sjedi pored mene takodje pilotira :-D ....krstari se oko 200 Km/h ....leti se po cijeloj BiH osim kroz zone koje su oznacene od strane kontrole letenja zbog kojekakvih aktivnosti itd.itd.......za letove u susjedne drzave mora se preci granica na nekom od medjunarodnih aerodroma u BiH....cijena panoramskog leta 150 KM.... 25min....ili 50KM po osobi.............pozdrav :-D
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#92 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

hvala za info samo jos nesto da li organizujes neki kurs letenja ako ne da li znas gdje postoji takvo nesto u bih
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#93 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

...ja ne, za sada....AK Viskoko bi trebao ubrzo da dobije licencu skolskog centra, pa ce i to moci ko zeli......sto se ostalih mjesta tice, to mozes uraditi u AK Tuzla,AK Feniks iz Tuzle, AK Bihac, AK Livno, AK Prijedor i uskoro u privatnoj skoli letenja u Mostaru " VIP Aviation" (mislim da se tako zove)...na zalaost AK Sarajevo i ako smo aktivni, nismo u mogucnosti da skolujemo iz osnovnog razloga jer nemamo "livade".....sredstava , mislim na avione i jedrilice , imamo ...kao i ljude....ali sve dok se ne vratimo na svoje....to ce ici malo teze..........zaboravih reci.....jedino ova skola u Mostaru ce moci skolovati za sve dozvole...ovi ostali samo do PPL ....... 8-) ...ako grijesim ...neka me neko ispravi........pozdrav :-D
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#94 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by exliberal »

E7-AAM wrote:.....pilot plus tri ...sa tim da ko sjedi pored mene takodje pilotira :-D ....krstari se oko 200 Km/h ....leti se po cijeloj BiH osim kroz zone koje su oznacene od strane kontrole letenja zbog kojekakvih aktivnosti itd.itd.......za letove u susjedne drzave mora se preci granica na nekom od medjunarodnih aerodroma u BiH....cijena panoramskog leta 150 KM.... 25min....ili 50KM po osobi.............pozdrav :-D

eh to sam radio i ja....doduse samo ja i pilot....svaka cast....jedno pitanje .
koliki je trosak da se dobije dozvola za rekrativno letenje?
ovdje gdje sam ja ( kanada) cijene se krecu od $6-7000 pa navise ..to je samo da dobijes rekreativnu licencu, pored toga moras minimalno da letis ja mislim 50h godisnje da ti licence ostave vazeca.
za vece licence ( da postanes profesionalac,dvomotorce ili da dobijes dozvolu za nocno letenje....necu ni da spominjem).
nedavno sam cuo da mi se sprema "iznadjenje"...trebao bi da letim sa Pilatus pc-12 :D ...ako budem letio postavit cu fotografije sigurno...
sto bi rekao grunf....nema leba bez neba :D :D :D
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#95 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 21:58, edited 1 time in total.
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#96 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

..eto jesi i to savim dovoljno ..."da znas"... :wink:
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#97 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

doslo opet vrijeme da se raspitujem za ovo :D
prosle godine izleti nesto tako da ne odoh pa da vidim jel od vas ko isao i utiske ako jeste.
I ako neko zna da li gospodin Fahrudin jos uvjek radi ovo?
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#98 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by susc_ovjek »

I mene interesuje, nadam se da je jos tu! :)

Pozz.
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#99 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

Ma stvar je super ali za prvi izlazak nisam bas siguran :D kad bi za svaki prvi izljetali 150km gdje bi smo bili
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#100 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Toto »

Lud i ponosan wrote:Pa jako dobra ideja za recimo prvi izlazak, interesantno i dopada mi se... Hajmo malo vise info, imam nesto trenutno u planu :D

P.S. Izuzetno sam ozbiljan :-D
ponesi fiseka za povracanje
Post Reply