Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#126 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

Kao sto sam obecao par slika iz aviona :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Definitivno nezaboravno iskustvo osjecaj u zraku je sjajan definitvno ko je u prilici trebao bi probati. Fahrudin sjajan i pouzdan pilot samo morate pripazit koga stavljate za kopilota :D
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#127 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by law2 »

savsvoj wrote:Kao sto sam obecao par slika iz aviona :D

Definitivno nezaboravno iskustvo osjecaj u zraku je sjajan definitvno ko je u prilici trebao bi probati. Fahrudin sjajan i pouzdan pilot samo morate pripazit koga stavljate za kopilota :D

super slike, i ja planiram ovih dana u visine. Ova me tema pravo zagrijala za pticiju perspektivu
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#128 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

...Savsvoj...hvala na lijepim rijecima .. cast i zadavoljstvo pripada meni ...kao ekipa bili ste odlicni .a pogotovo "kopilot" ..koji je bio sjajan:)).....prosle sedmice puno se letjelo i radilo pa nisam imao vremena da se javim.....veliki pozzz za sve vas :bih:

P.S.: .....torta je bila odlicna... :thumbup:
E7-AAM
Posts: 14
Joined: 28/06/2009 08:47

#129 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by E7-AAM »

..pozz svima...evo malo reklame za rafting kanjonom Neretve ;-) ...
http://www.youtube.com/watch?v=4rvwrW5Kc4c
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#130 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Toto »

E7-AAM wrote:..pozz svima...evo malo reklame za rafting kanjonom Neretve ;-) ...
http://www.youtube.com/watch?v=4rvwrW5Kc4c
:thumbup: :thumbup:

Odlicno :bih: :bih:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#131 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

E7-AAM wrote:...hej narode...pozdrav svima.......posebno prolazniku i ljubav-aha......prolaznik javi se ......dakle jeste imam PPL i CPL dozvolu....poceo letjeti u Ak sarajevo ...proslog stoljeca ,klasa "86.......zadnje dvije godine bio na BH avio reli-ju....a i ove godine cu akoBogda.....koji ce krenuti iz Sarajeva preko tuzle do prijedora...negdje krajem 8 mjeseca.......neko je jednom dao super definiciju ....kaze.. "..da bi letjeo, moras vjerovati u ono sto ne vidis..."....i u tome jeste car letenja.odnosno ,jedna od stvari.........sa G1000 u avionu....zivot je puno jednostavniji kad si gore......zbog vizualizacije one "carolije".......ali opet to je sama prica za sebe...sta nosi letenje sa novom tehnologijom (tzv. glass cockpit) i koja pravila ...a sta sa starinskim ,odnosno analognim instrument panelom.......za avione nije bitno koje je godiste....bitno je stanje resursa komponenti........cessna je uspjesan model (mislim na C172) , koncept koji se ni do danas nije znacajno promjenio ....osim poboljsanja linkovanja elektronike sa motorima, instrumentima i navigacije......bas kao sto je to slucaj sa danasnjom autoindustrijom.............G1000 je super,super stvar......mada sam ja vise za... da neko ko zeli postati pilot..... prvo dobro savlada one osnovne vjestine letenja, poznavanje meteorologije i vodjenje navigacije po karti i satu......a za sva ostala "sokoćala" lako se naviknuti.......eto toliko za sad..... :-D
srdacna pozdrav iz USofA :-D ,za mjesec dana cu letjeti u caravan-u ,jer king air mi je van pameti,nikako mi ne odgovara,no to je moj licni feeling :-D inace,avion je vlasnistvo padobrnaskog drustva,u kojem je clan i nas BiH,Zenicanin,a raja smo vec 14 godina,inace ,moj kolega je trener :-D inace,ne planirma skakati,vice samo pregeldati kabinu u foktati padobrnace,tik pored otovernih vrata aviona :-D
kod nas treninizi na cessna 172 su atuomatski na G1000,inace neki dan sam bila i kod raje u sporty'snajveci shoping centar za privante pilote u SAD,jedan i jedini u mojoj blizini,inace je par godina bio aktivna u Njmackoj
za PPL cijena je od $ 6000-$10,000

javi mi se na PP,hvala :razz:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#132 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

E7-AAM wrote:..pozz svima...evo malo reklame za rafting kanjonom Neretve ;-) ...
http://www.youtube.com/watch?v=4rvwrW5Kc4c
priceless :thumbup:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#133 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

Image

:thumbup:

model aviona,statuse PLZ :-D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#134 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by dadoka84 »

E7-AAM svaka čast. Čovjek je prva liga. Danas smo napravili krug i ja sam oduševljen, kao i bolja polovica :D
Prvi nam je put bilo da se vozimo u manjem avionu tako da je prije polijetanja bilo malo nervoze, ali nakon par minuta u zraku sve je doslo na svoje. Avion je bez packe, cist ko suza. Sve preporuke. Evo i par slikica.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#135 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

dadoka84 wrote:E7-AAM svaka čast. Čovjek je prva liga. Danas smo napravili krug i ja sam oduševljen, kao i bolja polovica :D
Prvi nam je put bilo da se vozimo u manjem avionu tako da je prije polijetanja bilo malo nervoze, ali nakon par minuta u zraku sve je doslo na svoje. Avion je bez packe, cist ko suza. Sve preporuke. Evo i par slikica.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
E7-AAM je raja :-D :thumbup:

dadoka84,drago mi je da si uzivao :-D

nekih dan sma uzivala u jedrilici,naredni plan je blimp/zeppelin :-D

a kad u SA E7-AAM je u planu :-D
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#136 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by braca »

Ajd da rezimiramo:

1. Gdje se, difinitivno, odnosno, kome se moze prijaviti za turisticki let? (mobitel, web link...)
2. Odakle se polijece?
3. Koliko traje "predlozeno" vrijeme trajanja leta?
4. Koja je cijena? (po kojoj "jedinici": po letu, po satu, odnosno minutama?)
5. Da li se cijena definise po osobi ili po najmu aviona? Primjera radi, rentanje helikoptera (u jednoj drugoj drzavi) je 160 euro, bez obzira da li je u helikopteru jedna osoba ili 4 osobe (plus pilot). Ako su 4 osobe, let od petnaestak minuta te dodje 40 euro, ako si sam, 160 euro.
6. Koliko osoba/turista staje u taj turisticki avion?

Thanks.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#137 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by dadoka84 »

Evo ti broj telefona 062 452 388 i email: [email protected]
Polijece se sa sportskog aerodroma visoko.
Traje oko pola sata.
Cijena nazoves pa pitaj u zavisnosti od želja (180KM za panoramski let)
-II-
U avion staju pilot i tri osobe
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#138 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by braca »

Thanks. ;-)
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#139 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by lampard »

Pozdrav,

Prikupio sam dovoljno informacija vezano za iznajmljivanje aviona.
Medjutim, za nekih mjesec dana mi dolazi prijatelj iz Norveske da snima dokumentarni film i njemu bi vise odgovarao helikopter s kojim bi snimao kadrove iznad Sarajeva, Visokog i jos nekih gradova.
Potrebni su mi hitno brojevi telefona,mail adrese i da su u stanju da komuniciraju na Engleskom jeziku.
Projekat je finansiran od strane jedne Norveske organizacije,tako da pare nisu problem,ali u svakom slucaju udaranje klempi ne dolazi u obzir.

Hvala svima unaprijed.

Sve info mozete mi poslati na mail: [email protected] ili na PP i naglasiti u naslovu o cemu je rijec.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#140 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

lampard wrote:Pozdrav,

Prikupio sam dovoljno informacija vezano za iznajmljivanje aviona.
Medjutim, za nekih mjesec dana mi dolazi prijatelj iz Norveske da snima dokumentarni film i njemu bi vise odgovarao helikopter s kojim bi snimao kadrove iznad Sarajeva, Visokog i jos nekih gradova.
Potrebni su mi hitno brojevi telefona,mail adrese i da su u stanju da komuniciraju na Engleskom jeziku.
Projekat je finansiran od strane jedne Norveske organizacije,tako da pare nisu problem,ali u svakom slucaju udaranje klempi ne dolazi u obzir.

Hvala svima unaprijed.

Sve info mozete mi poslati na mail: [email protected] ili na PP i naglasiti u naslovu o cemu je rijec.
dadoka84 wrote:Evo ti broj telefona 062 452 388 i email: [email protected]
Polijece se sa sportskog aerodroma visoko.
Traje oko pola sata.
Cijena nazoves pa pitaj u zavisnosti od želja (180KM za panoramski let)
-II-
U avion staju pilot i tri osobe
lampard,kontatiraj krestu,tip je super,a moze ti pomoci u potrazi za helikopterskom voznjom ,ali probaj i avion,dobra kamera odlicno podnosi avio voznje
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#141 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by drndalo »

@lampard

Bilo je vec pitanja ovdje za helikopter... Dabogda... :cry:

Zasto ? Zato sto je inace helikopter dosta skuplji za operisati od aviona, radni je stroj za specificne namjene... Helikoptera svakako skoro da i nema, osim u vojsci, policiji, EUFOR-u... I to su sa turbinskim motorima, koji su pouzdaniji sto se kvara motora tice, ali su jos skuplji za operisati od obicnih-klipnih... Ne znam ima li iko u BiH "privatni" klipni helikopter, tipa R44, ali on i nije bas najsretnije rjesenje inace... Privatne (firmine) helikoptere imaju/imali su Jata iz Srebrenika, Sirbegovic iz Gracanice, i to su bili par godina stari Eurocopteri, sa turbinskim motorima... Ali koristenje njih nije nimalo jeftino, i ne moze se porediti sa cijenom panorame iznad nekog grada od npr. 200 KM... Ovdje bi se sigurno radilo o vise hiljada KM, za par sati rada/letenja... Umalo da zaboravim, avio-servis RS iz BL ima 1-2 Gazele u pogonu, od kojih je jedna sigurno "napucana" za vozanje glavesina, a druga je mislim "obicna"...

Ja isto mislim da se slican efekat osim nekih stacionarnih kadrova moze postici i sa malim avionom tipa C172, sa skinutim vratima zbog cistoce kadra, jer ona moze letjeti dovoljno sporo da se neki grad/objekat ima u kadru duze od par sekundi...

I policija i vojska, mozda i EUFOR (posto su Norvezani, mozda bi se preko NATO-a moglo pokusati pitati za uslugu) nekada mogu neki takav "posao" odraditi bilo komercijalno, bilo pro-bono, ako neko tako odluci, zamoli, pita... Mozda bi to mogli preko Norveske ambasade zatalasati sa BiH institucijama...

Postoji i mogucnost "uvoza" helikoptera za neke namjene ako ga ovdje nema, ali je za to potrebno opet malo duze planiranje, a i cijene rastu s potrebom duzeg preleta iz baze do mjesta letenja...
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#142 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

drndalo wrote:@lampard

Bilo je vec pitanja ovdje za helikopter... Dabogda... :cry:

Zasto ? Zato sto je inace helikopter dosta skuplji za operisati od aviona, radni je stroj za specificne namjene... Helikoptera svakako skoro da i nema, osim u vojsci, policiji, EUFOR-u... I to su sa turbinskim motorima, koji su pouzdaniji sto se kvara motora tice, ali su jos skuplji za operisati od obicnih-klipnih... Ne znam ima li iko u BiH "privatni" klipni helikopter, tipa R44, ali on i nije bas najsretnije rjesenje inace... Privatne (firmine) helikoptere imaju/imali su Jata iz Srebrenika, Sirbegovic iz Gracanice, i to su bili par godina stari Eurocopteri, sa turbinskim motorima... Ali koristenje njih nije nimalo jeftino, i ne moze se porediti sa cijenom panorame iznad nekog grada od npr. 200 KM... Ovdje bi se sigurno radilo o vise hiljada KM, za par sati rada/letenja... Umalo da zaboravim, avio-servis RS iz BL ima 1-2 Gazele u pogonu, od kojih je jedna sigurno "napucana" za vozanje glavesina, a druga je mislim "obicna"...

Ja isto mislim da se slican efekat osim nekih stacionarnih kadrova moze postici i sa malim avionom tipa C172, sa skinutim vratima zbog cistoce kadra, jer ona moze letjeti dovoljno sporo da se neki grad/objekat ima u kadru duze od par sekundi...

I policija i vojska, mozda i EUFOR (posto su Norvezani, mozda bi se preko NATO-a moglo pokusati pitati za uslugu) nekada mogu neki takav "posao" odraditi bilo komercijalno, bilo pro-bono, ako neko tako odluci, zamoli, pita... Mozda bi to mogli preko Norveske ambasade zatalasati sa BiH institucijama...

Postoji i mogucnost "uvoza" helikoptera za neke namjene ako ga ovdje nema, ali je za to potrebno opet malo duze planiranje, a i cijene rastu s potrebom duzeg preleta iz baze do mjesta letenja...
C172 je dovoljna,kao imas top od kamere,znaci profi foto aparat/kamera

fotkala sma grad ,jednom prilikom iz C 172 i super je ,iz helikoptera,meni se licno nije dopalo fotkanje,mozda jer je bio prejak vjetar,a vrata su bila skinuta,no avion cessan 172 sa laganim panoramkim letom,i savrsena dan ,i odlicna kamera su dovoljni,a mozes praviti fotke i iz jedrilice,ali je problem kabina,refleksija,ama avion je savrsena opcija,u principu najbolji je hot air balloon :-D
Serenity
Posts: 201
Joined: 25/02/2006 21:33

#143 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by Serenity »

Ljudi, čuo sam da neko u Sarajevu iznajmljuje helikopter za business letove po BiH i balkanu. Je li to istina? Ako jeste, radovao bih se kontakt informacijama. Hvala!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#144 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by ljubav_aha »

Serenity wrote:Ljudi, čuo sam da neko u Sarajevu iznajmljuje helikopter za business letove po BiH i balkanu. Je li to istina? Ako jeste, radovao bih se kontakt informacijama. Hvala!
BOSMAL HELIpad lokacija

http://www.youtube.com/watch?v=NEE4HnY6XJY

http://www.bosmal.com/en/vijesti.php

tema na sa-x o letu helikopterom

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=81882
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#145 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by idealnolosa »

Da li je cijena 180 za jednu osobu ili za 3 skupa?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#146 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by dadoka84 »

sve u svemu...
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#147 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by savsvoj »

idealnolosa wrote:Da li je cijena 180 za jednu osobu ili za 3 skupa?
cijena je 180 za avion kolko god osoba bilo.
brutale
Posts: 14
Joined: 22/11/2006 01:12

#148 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by brutale »

@prolaznik,
Druze ne koristim forum inace, ali slucajno naletih na ovu temu trazeci avion za iznajmiti u Bosni...

Prvo da te pitam, ako sklonimo naucnu fantastiku na stranu... sta ce se to desiti ako pustis palicu ? Ja evo imam vec hiljade sati na 5 tipova, i jos ne shvatam sta ce se to veliko desiti ako je avion u trimu.

Drugo pitanje, koliko imas sati kad nisi sposoban jednom rukom slikati a drugom letiti. Pa pobogdu dijete ne letis F-22...

Prestanite dizati famu oko letenja jednog od najsporijih i najjednostavnijih lakih aviona, nemojte trovati mladost pogresnim informacijama. Ukoliko ne znate nista u letenju i ukoliko i dalje zivite u flotama iz 60tih onda nemojte davati svoje komentare na npr. G1000 koji je svakodnevnica u zivotu svakog pilota. Nikad nam drzava nece napredovati mentalno ako budete dizali u zvjezde karta, vrijeme tehniku a blatili uredjaje koji se ugradjuju u svaki komercijalni avion modernog doba...

Shvatite ovo kao dobronamjerne smjernice nekoga ko je ima srecu da leti daleko na savremenim avionima.. i ako vec ima interesa za generalnu avijaciju u BiH, hajde bar da bude zadovoljen tacnim informacijama...

Lijep pozdrav
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#149 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by dadoka84 »

Brutale, ako je avion fino trimovan ode on gdje ti god hoces da ide. :D

E sad sto se tice fotografisanja jednom rukom. veoma nezgodno ako imas iole bolji aparat. Npr dslr kod kojih je live view ocajan, pa moras gledati kroz okular, a tek ako mijenjas zarisnu duzinu... patnja ziva. Klikanje idiotima kod kojih se kadrira ekranom je moguće ali će ti i slike biti slabe.
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#150 Re: Iznajmljivanje aviona u Sarajevu ili okolini.

Post by kala »

Htjela sam dragoga iznenaditi za rodjendan panoramskim letom, da li jos uvijek vazi ovaj broj od g. pilota? Jedan momak iz Visokog mi je rekao da to vise niko ne radi?! :roll:
Post Reply