Izlet u Dubrovnik

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#1 Izlet u Dubrovnik

Post by orange »

Narode, treba mi pomoc...
Naime, za nekih mjesec, mjesec i po, imacu goste strance koji su izrazili zelju da na jedan dan posjetimo Dubrovnik, ne bismo ostajali na konaku jer su gosti tanki s vremenom pa bismo nekad rano ujutro krenuli iz Mostara i navece kasno se vratili.
E sad, posto ja (bruka i sramota ali tako je) nikad nisam bila u Dubrovniku, apsolutno nemam predstave kako da nam na najbolji nacin organizujem taj izlet a voljela bih da to bude lijepo proveden i ispunjen dan, da ne lutamo bezveze, da nadjemo siguran parking preko dana (ici cemo sa dva auta) itd...
Sto se tice obilaska znamenitosti, to nije prevelik problem jer sam puno toga nasla na netu, vezano za istoriju tih mjesta da mogu ljudima malo pricati i tako to...

Dajte mi please nekih finih savjeta tipa: kad tek dodjemo u grad, gdje ici, gdje parkirati, gdje jesti a da nas ne oderu previse (necemo skrtariti al nismo ni sa neogranicenim budzetom) i tako te stvarcice...

Unaprijed hvala :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by Bullet Tooth Tony »

picis prema Dubrovniku , odma na kraju mosta Franje Tudjmana (veliki most sa sajlama) skrenes lijevo i ides kako te cesta vodi nekih 500 metara i onda kao da se polukrozno okreces jer fakticki moras ispod tog mosta proci , prodjes pred luke dodjes na prvu raskrsnicu samo pravo ides (penjes se malom uzbrdicom) , sljedeca raskrsnica i semafor skrenes lijevo (predjes preko mosta jednog) na semaforu onda desno,vozis malo i eto te pred starim gradom , tu imas nekoliko parkiralista , kafa je jako skupa pripremi fin broj kuna , obilazak zidina takodje ... ali je meni naj grad na jadranu .... :D

http://www.cromaps.com/plan-grada-dubrovnik

sretno
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#3 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by orange »

ooo bezhe sta mi to naprica, nema mi druge nego uzeti papir i olovku i crtati put ... :D
salim se, hvala na pomoci, otvorila sam google earth, lagano razgledala i prilicno skontala o cemu si govorio, ulazak u grad i sve to, hvala ti na detaljnosti :-D
I ovaj link mi je super, bice mi od koristi sigurno. Ma najbitnije mi je da se ne patimo sa trazenjem parkinga, a ostalo cemo se snaci... nista, idem dalje da istrazujem i organizujem se...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by PipiDugaDevetka »

@orange,
Potrazi dodatnu pomoc, pored ovoga što je @beg napisao, na ovom forumu:
http://www.tripadvisor.com/ShowForum-g2 ... ovnik.html

Pošalji privatnu poruku nekom od lokalaca na Forumu TA/Dubrovnik.
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#5 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by orange »

PD9, hvala puno, vec ceprkam po forumu :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#6 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by Bullet Tooth Tony »

ako vam finansije dopustaju (dvije kafe ledene ,malo su povece , i sok = 60 Kuna ) ja bih vam preporucio kafic koji se nalazi sa strelicom oznacene strane zidina (prodje se kroz mali otvor na zidinama),linija je stradun radi lakse orijentacije , pogled je vrhunski , bas ono sto kazu ubio za odmor nakon puta , pogotovo ujutru ako se dodje , meni je pravo godio :) :)

Image


pogled

Image
Image
Image

sretno jos jednom :thumbup:
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#7 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by orange »

woooow kako je ovo haos!! sad mi se jos vise ide dole i da znas da cemo obaveeezno otici, slike su predivne, cim sam ovo more vidjela razboljeh se...
hvala jos jednom na sugestijama, fakat ste mi pomogli, vec sam pocela da slazem neki plan puta... :)

p.s. kako se zove ovaj kafic, cisto da mogu nekoga priupitati kad tek dodjemo...
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#8 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by teuta06 »

Planiram ici sa momkom za produzeni vikend u Dubrovnik na jednodnevni izlet. Ako netko ima nekih uputa za obilaske, cijene, parking i sl.

Gledala sam cijene i vidim da nije jefitno, vezano za zidine, muzeje, palače i utvrde, ali ako je netko nedavno bio, da mi napise par korisnih informacija?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#9 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by zlo zlo »

parking, cijena višesatnog parkinga blizu stare jezgre ti je nemalih 1500 kuna, to ti je 400 maraka ili 4 dana najma nekog solidnog apartmana za dvoje na jadranu :lol: :lol:

http://www.sanitat.hr/hr/parking/cijene ... nih-karata#



najbolja opcija da ne bankrotiraš je parkirat izvan grada, barem centra i kupit ovo :

http://www.dubrovnikcard.com/language/hr/
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#10 Re: Izlet u Dubrovnik

Post by teuta06 »

Hvala puno na linkovima. Znam da je parking skup, pa smo mislili negdje dalje.

A ova kartica je pun pogodak. Hvalaaa :-D
Post Reply