Izgled gavrana

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
34sf4drgu67d25
Posts: 676
Joined: 10/09/2012 10:48
Location: https://parrotquaker.com/

#1 Re: Izgled gavrana

Post by 34sf4drgu67d25 »

To je vrana, ovo je gavran...

Image
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2 Re: Izgled gavrana

Post by Havatar »

dupli
Last edited by Havatar on 11/07/2013 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#3 Re: Izgled gavrana

Post by Havatar »

I ja mislim da je vrana.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4 Re: Izgled gavrana

Post by zlo zlo »

svak je gavran vrana..ali nije svaka vrana gavran :lol:


a ono gore nije gavran, gavran je najveca vrana( do 65centi) i crne je boje, a krila mu imaju ko metalan sjaj.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5 Re: Izgled gavrana

Post by P308 »

Ja se jezim od tih ptica :-?
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#6 Re: Izgled gavrana

Post by zengi »

Ovo sto si vidio je neka velika vrana. Gavrani su iskljucivo crni i jos veci kad dostignu zrelost. Inace pripadaju istoj grupi Korvide, kao i svrake, čavke, itd. Vrlo pametne price, proguglaj malo o njima.
I ovaj sto se ježi nek posebno progugla.

Inace kad se bojis, grozis, gadis ili mrzis, OBAVEZNO PROGUGLAJ!!!

Ovo su moji ljubimci Bago, vrana (samo crna varijanta) i Čaki čavka.

http://youtu.be/NbbYe2RTVhE

http://youtu.be/Jtnr_zL_EuU
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#7 Re: Izgled gavrana

Post by bizet »

@zengi, tvoja videa djeluju terapeutski...hvala ti :)
Bago se sit naprica s tobom, srce malo
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#8 Re: Izgled gavrana

Post by zengi »

bizet wrote:@zengi, tvoja videa djeluju terapeutski...hvala ti :)
Bago se sit naprica s tobom, srce malo
Hvala tebi drug.
Bago je bio legenda.
Sad imam kokosi, nisam ni znao da su tako dobri ljubimci.
Otvorit cu novu temu samo da malo nakupim slika.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#9 Re: Izgled gavrana

Post by bizet »

@zengi, trebas ti sajt napraviti, za nas ljubitelje zivotinja
ja svoje dzukce mjesecima nisam vidjela...ali zbog bebe trenutno ni nemam zelju da se druzim s njima...znam da zvucim grozno, ali neki strah od dlake i ko zna kakvih mogucih parazita...vani su, a mudonja nece da se kupa, bjezi od vode ko vjernik od djavla...imas li savjet kako da pomognem sebi, pa onda i njima...takodje se pitam kako cu ih upoznati sa djetetom...mozda imam jos vremena za upoznavanje, ali ne bih da eksperimentisem

hajd malo on topic
mi imamo malo drustvance vrana u avliji...tu se i gnijezde...svidja im se pseca hrana :)...a kad se kd komsje rasplesu po basci to je cirkus...prosle godine ja izasla zaliti svoju bastu a one zijan prave u komsijinoj...kad su stale na mene grakati...razmisljam dal' da ih polijem vodom pa nastavim svoj posao...ma reko necu, komsija je uvijek u kuci, zna sta se desava...i ja svoj posao...kad su skontale da nisam tu zbog njih ja kad se stadose sepuriti po basci, pa se nesto kao svadjaju...stara i najveca medju njima je bila glavna...ismijala sam im se...kao neke tetke kad se nadju na kafi pa stanu drobit :)...ziva terapija na danasnjem vaktu
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#10 Re: Izgled gavrana

Post by zengi »

bizet wrote:@zengi, trebas ti sajt napraviti, za nas ljubitelje zivotinja
ja svoje dzukce mjesecima nisam vidjela...ali zbog bebe trenutno ni nemam zelju da se druzim s njima...znam da zvucim grozno, ali neki strah od dlake i ko zna kakvih mogucih parazita...vani su, a mudonja nece da se kupa, bjezi od vode ko vjernik od djavla...imas li savjet kako da pomognem sebi, pa onda i njima...takodje se pitam kako cu ih upoznati sa djetetom...mozda imam jos vremena za upoznavanje, ali ne bih da eksperimentisem

hajd malo on topic
mi imamo malo drustvance vrana u avliji...tu se i gnijezde...svidja im se pseca hrana :)...a kad se kd komsje rasplesu po basci to je cirkus...prosle godine ja izasla zaliti svoju bastu a one zijan prave u komsijinoj...kad su stale na mene grakati...razmisljam dal' da ih polijem vodom pa nastavim svoj posao...ma reko necu, komsija je uvijek u kuci, zna sta se desava...i ja svoj posao...kad su skontale da nisam tu zbog njih ja kad se stadose sepuriti po basci, pa se nesto kao svadjaju...stara i najveca medju njima je bila glavna...ismijala sam im se...kao neke tetke kad se nadju na kafi pa stanu drobit :)...ziva terapija na danasnjem vaktu
Veoma inteligentne i interesantne ptice. Ma sva su ziva bica interesantna, osim ljudi. :D

I hocu vala napraviti site jednog dana.

Jes to dobila bebu??!!! Allah mubarek olsun!!! Bas mi je drago, nek je ziva i zdrava.
Kazu da treba prvo donijeti nesto bebino da psi osjete miris, pa onda bebu i onda dati psima nesto fino da pojedu da bi to bila pozitivna asocijacija.
Inace, psi su dovoljno inteligenti i osjecajni i oni vrlo dobro znaju da je to beba i samo bi totalno lud pas ujeo bebu, tako da o tome ne treba da brines. Pusti ih slobodno da pridju i onjuse bebu
Sto se tice bolesti, tu sigurno nema sta da brines, naprotiv. Kazu da su djeca koja se druze sa zivotinjama puno zdravija i daleko manje podlozna alergijama i infekcijama jer mi u stvari razmenjujemo dobre baje sa nasim ljubimcima i jacamo imunitet.

Nemoj dozvoliti da psi skontaju da je beba razlog zasto su oni zapostavljeni.
Sretno i sa bebom i sa psima.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#11 Re: Izgled gavrana

Post by bizet »

hvala @zengi :)...nas copor je veci za jednu malu slatku djevojcicu
ovo su odlicnii savjeti :thumbup: ...ja to ne bih znala
dobro si me podsjetio na bolji imunitet u drustvu zivotinja...sa svojom kujicom sam dijelila zalogaje i x puta me svu po licu izlizala a da se nisam trznula umiti, obrisem, po bosanski, lice rukavom...ali muzjak je prljav, taj ni kao beba nije volio vodu...pa jeo je govancad iz bebinih pelena, tako da sa njim mi se nije dalo podijeliti slinu
ali na sebi sam osjetila poboljsanje imuniteta kako imam pse...kako onda ne bi djelovalo i na djetetu
iznosili smo bebu u korpi...kujica je nije registrovala, ona je zeljna paznje , pa je bilo samo vidi mene a muzjak je legao i digao jednu obrvu i snimao situaciju, ni mene nije mjesecima vidio pa je htio izviditi na cemu je....bebu nismo pokazivali, vjerujem da su je mogli nanjusiti....definitivno treba upoznavanje, mada je meni licno prerano

sve najbolje zengi
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#12 Re: Izgled gavrana

Post by zengi »

Super!!!
Nek je ziva i zdrava, zajedno sa roditeljima i ostatkom copora....

Pa dobro pusti da se malo motaju oko nje. Ako su ti psi redovno vakcinisani i ocisceni od parazita onda ne bi trebalo biti problema. Ljudska usta sadrze vise bakterija nego pseca, kompjuterska tastatura vise nego wc šolja... A dodju razne babe i tetke pa ljube rucice, pa kaslju u bebu, pa ne operu ruke poslije javnog saobracaja... ih kad bi covjek tako gledao onda su psi mala maca sto se tice zaraze.
Ne kaze se đabe "gdje puno baba, kilava su djeca", a ne "gdje puno pasa kilava su djeca". Kontas? :lol:

Ja se hvala Bogu ne sjecam kad sam zadnji put bio bolestan a nikad ne prodjem niti pored najprljavijeg napustenog psa a da ga malo ne izgnjavim. Prehlade mi traju tri-cetiri sata, maksimum.

Razlog zasto su španci onako razvalili one sihirbaze Asteke i Maje je upravo taj, spanci su se druzili i spavali sa zivotinjama, a sihirbazi nisu i kad su ih ovi udarili bioloskim oruzjem, sihirbazi nisu imali odbrane. Pored nevjerovatne hrabrosti i zelje da se opljacka tudje koja ih je vodila u ove pohode, istoricari kazu da je glavni udar bio taj bioloski.
:kiss: za bebu.
Post Reply