Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#151 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by vjesticanametli »

seln wrote:
vjesticanametli wrote:Ma jok ba necemo rasprave .....zezam se hahhaha hajde punite levele
Ma ja, ba, jebes raspravu...
inace, kad je onomad Halid zamalo zijanio glavu... je li bila tema sa toliko izljeva njeznosti?
ma nemas koristi....ja to ne slusam ali ko voli sta ces hahhaha meni znimljivo ovo drz se ev tema hahahha i sta bice mu bolje .....a fakat sam iznenaDZena izborom pojedinaca :run:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#152 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by Nurudin »

seln wrote:
Nurudin wrote:FGR ne sluša narodnjake od puberteta, kad se oni odvoje od ostalog svijeta i počnu sušati metalike.To je prvo pravilo fgr-a.
Jedino kad se baš baš napiju i izgube sve kriterije , odjednom počnu da tečno pjevaju refrene od Džeja, Sinana..ovi
pred penzijom što su ih nekad zvali "bitlezima" u mahali, jer su slušali Beatlese, okinu neku od Šabana i od Tome .

Ima Sinan dobrih pjesama, onako kako tužna duša ciganska zna zapjevati.
Uvijek mi je bila cudna ta SDA-ovska alergija na FGR (u koju inace ne spadam, jer sam ruralac), kao i mjerenja cijelog svijeta o vlastitom dzubetu.
Sda i Fgr su za mene dvije suprotnosti koje funkcionišu po principu isključivosti : ako nisi naš -njihov si.
Ti debili ne mogu da zamisle da postoji neki treći peti ili šesn'esti svijet osim njihova dva.
Ukratko, šta te boli kurac šta ko sluša. O ukusima se ne raspravlja
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#153 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by seln »

Nurudin wrote:
seln wrote:
Nurudin wrote:FGR ne sluša narodnjake od puberteta, kad se oni odvoje od ostalog svijeta i počnu sušati metalike.To je prvo pravilo fgr-a.
Jedino kad se baš baš napiju i izgube sve kriterije , odjednom počnu da tečno pjevaju refrene od Džeja, Sinana..ovi
pred penzijom što su ih nekad zvali "bitlezima" u mahali, jer su slušali Beatlese, okinu neku od Šabana i od Tome .

Ima Sinan dobrih pjesama, onako kako tužna duša ciganska zna zapjevati.
Uvijek mi je bila cudna ta SDA-ovska alergija na FGR (u koju inace ne spadam, jer sam ruralac), kao i mjerenja cijelog svijeta o vlastitom dzubetu.
Sda i Fgr su za mene dvije suprotnosti koje funkcionišu po principu isključivosti : ako nisi naš -njihov si.
Ti debili ne mogu da zamisle da postoji neki treći peti ili šesn'esti svijet osim njihova dva.
Ukratko, šta te boli kurac šta ko sluša. O ukusima se ne raspravlja
Ukratko, sta bilo koga boli kurac sta ko misli i pise?
Ali, onda fino mozemo zatvoriti forum... :wink:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#154 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by Nurudin »

dale cooper wrote:
seln wrote:
Nurudin wrote:FGR ne sluša narodnjake od puberteta, kad se oni odvoje od ostalog svijeta i počnu sušati metalike.To je prvo pravilo fgr-a.
Jedino kad se baš baš napiju i izgube sve kriterije , odjednom počnu da tečno pjevaju refrene od Džeja, Sinana..ovi
pred penzijom što su ih nekad zvali "bitlezima" u mahali, jer su slušali Beatlese, okinu neku od Šabana i od Tome .

Ima Sinan dobrih pjesama, onako kako tužna duša ciganska zna zapjevati.
Uvijek mi je bila cudna ta SDA-ovska alergija na FGR (u koju inace ne spadam, jer sam ruralac), kao i mjerenja cijelog svijeta o vlastitom dzubetu.
Ja ne kontam zašto je nekome čudno što neko drugi ne sluša Sinana i ostalu narodnjačku klapu. Da ne
kontaju kako ima ljudi koji su drugačijeg senzibiliteta i ukusa i kojima se narodna muzika jednostavno ne sviđa.
Nebitno da li dolaze iz urbanih ili ruralnih sredina. Čuj odvoje se od ostalog svijeta. :roll: Jebo te ostali svijet,
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi i sluša. :-)
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi ili sluša, reče on , stupivši na forum na kojem svijet priča šta sluša i radi :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 26815
Joined: 16/07/2010 13:49

#155 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by medvjed23 »

ne znaš šta je čudnije, oholost onih koji ne slušaju narodnu ili, na drugoj strani, iluzija da tu muziku voli svako, ako nikad onda bar kad popije..
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#156 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by JThomas »

Banksy wrote:
JThomas wrote:
šta god neko mislio o nekoj vrsti muzike, deplasirano je porediti nekoga ko je u njoj zaista ime, velikan, institucija, i nekoga ko možda ni u svojoj kući nije institucija kao rizo ruža...možda mu je i uža familija zaboravila da je pjevao.
Deplasirano? Kakva je to logika? ''Ime, velikan i institucija'' su i Ceca, Thompson, Šemsa i Sinan, dok, recimo, neki šansonjer ili džez izvođač teško puni sale. Šta to govori o kvalitetu prvih, a šta ovih drugih?

A tema je zaista urnebesna. Ono kad fanovi seljakluka ismijavaju one koji to nisu :lol:
a šta ti tu dođe rizo ruža o kojem je bila riječ? :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#157 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by Banksy »

Ih, najlakše je po Ruži... :oops: :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#158 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by edo_79 »

Banksy wrote:Ih, najlakše je po Ruži... :oops:
A Edvin Po :mrgreen:
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#159 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by jazzer »

Zadesio se u jednom malom gradu, ljeto i ljubazni domacini me izvedu na valjda jedino
dogadjanje te veceri. Kafana, muzika, meza..

popilo se i lik koji je bio s nama trazi od pjevaca da mu pjeva ''janicara'' od Sinana.

Kaze pjevac, ''nemoj jarane majke ti..pjevacu ti sta god hoces drugo, ovu ne smijem, ne da gazda..''

Pita ga lik ''pa zasto ne da'' a kaze pjevac ''pjevao dva puta u dvije noci i oba puta letile case, flase,
konobaricu porezalo po licu pa zabranio'' :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#160 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by dale cooper »

Nurudin wrote:
dale cooper wrote:
Ja ne kontam zašto je nekome čudno što neko drugi ne sluša Sinana i ostalu narodnjačku klapu. Da ne
kontaju kako ima ljudi koji su drugačijeg senzibiliteta i ukusa i kojima se narodna muzika jednostavno ne sviđa.
Nebitno da li dolaze iz urbanih ili ruralnih sredina. Čuj odvoje se od ostalog svijeta. :roll: Jebo te ostali svijet,
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi i sluša. :-)
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi ili sluša, reče on , stupivši na forum na kojem svijet priča šta sluša i radi :lol:
Da, stupivši na forum gdje mogu izraziti svoj stav na ove tvoje tvrdnje kako to neko može da se odvaja
mimo ostalog svijeta slušajući nešto drugo osim narodnjaka :roll: A moj stav je vrlo jednostavan.
Boli tebe a i bilo koga drugog kurac za mojim slušalačkim navikama. Isto kao i što boli mene za
vaše. Imam svoj stav o Sinanu i sličnim, ali nisam htio da ga ovdje spominjem jer nije tema,
ali na ovo nametanje onoga što bi neko trebao slušati ili ne jednostavno sam morao reagovati.
Labirint
Posts: 1998
Joined: 24/06/2013 14:37

#161 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by Labirint »

jazzer wrote:Zadesio se u jednom malom gradu, ljeto i ljubazni domacini me izvedu na valjda jedino
dogadjanje te veceri. Kafana, muzika, meza..

popilo se i lik koji je bio s nama trazi od pjevaca da mu pjeva ''janicara'' od Sinana.

Kaze pjevac, ''nemoj jarane majke ti..pjevacu ti sta god hoces drugo, ovu ne smijem, ne da gazda..''

Pita ga lik ''pa zasto ne da'' a kaze pjevac ''pjevao dva puta u dvije noci i oba puta letile case, flase,
konobaricu porezalo po licu pa zabranio'' :)
I onda kažu kako tu nema emocije. :D :D :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#162 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by edo_79 »

Labirint wrote:
jazzer wrote:Zadesio se u jednom malom gradu, ljeto i ljubazni domacini me izvedu na valjda jedino
dogadjanje te veceri. Kafana, muzika, meza..

popilo se i lik koji je bio s nama trazi od pjevaca da mu pjeva ''janicara'' od Sinana.

Kaze pjevac, ''nemoj jarane majke ti..pjevacu ti sta god hoces drugo, ovu ne smijem, ne da gazda..''

Pita ga lik ''pa zasto ne da'' a kaze pjevac ''pjevao dva puta u dvije noci i oba puta letile case, flase,
konobaricu porezalo po licu pa zabranio'' :)
I onda kažu kako tu nema emocije. :D :D :D
Šta misliš tek da zapjeva ''Nasloni glavu na moje rame'' .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#163 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Nurudin wrote:
dale cooper wrote:
Ja ne kontam zašto je nekome čudno što neko drugi ne sluša Sinana i ostalu narodnjačku klapu. Da ne
kontaju kako ima ljudi koji su drugačijeg senzibiliteta i ukusa i kojima se narodna muzika jednostavno ne sviđa.
Nebitno da li dolaze iz urbanih ili ruralnih sredina. Čuj odvoje se od ostalog svijeta. :roll: Jebo te ostali svijet,
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi i sluša. :-)
apsolutno me ne zanima šta ostali svijet radi ili sluša, reče on , stupivši na forum na kojem svijet priča šta sluša i radi :lol:
Da, stupivši na forum gdje mogu izraziti svoj stav na ove tvoje tvrdnje kako to neko može da se odvaja
mimo ostalog svijeta slušajući nešto drugo osim narodnjaka :roll: A moj stav je vrlo jednostavan.
Boli tebe a i bilo koga drugog kurac za mojim slušalačkim navikama. Isto kao i što boli mene za
vaše. Imam svoj stav o Sinanu i sličnim, ali nisam htio da ga ovdje spominjem jer nije tema,
ali na ovo nametanje onoga što bi neko trebao slušati ili ne jednostavno sam morao reagovati.
na ovoj temi svak se "cese gdje ga svrbi" odnosno komentira ono u cemu se nadje/prepozna.
ti si "mimosvijet" sto i ne mora nuzno biti losa stvar, zar ne? :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#164 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
na ovoj temi svak se "cese gdje ga svrbi" odnosno komentira ono u cemu se nadje/prepozna.
ti si "mimosvijet" sto i ne mora nuzno biti losa stvar, zar ne? :)
Naravno da nije loša stvar, zato sam i reagovao. :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#165 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
na ovoj temi svak se "cese gdje ga svrbi" odnosno komentira ono u cemu se nadje/prepozna.
ti si "mimosvijet" sto i ne mora nuzno biti losa stvar, zar ne? :)
Naravno da nije loša stvar, zato sam i reagovao. :)
samo sam htjela reci da si se i ti pronasao u temi o Sinanu :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#166 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by wewa »

sad ce sinanovci reci da je prepoznavanje u njegovom liku u djelu, bilo koje vrste, ustvari univerzalno :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#167 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by hadzinicasa »

pa hej! svi smo mi latentni Sinanovci.
sve sto je potrebno su prave okolnosti.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#168 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by MyTao »

Za mene je Sinan i muzika koju on pjeva i svira kao saobracajna nesreca... Znas da je lose, ali opet pozelis da vidis sta se desilo, ne mozes da ne gledas :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#169 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
na ovoj temi svak se "cese gdje ga svrbi" odnosno komentira ono u cemu se nadje/prepozna.
ti si "mimosvijet" sto i ne mora nuzno biti losa stvar, zar ne? :)
Naravno da nije loša stvar, zato sam i reagovao. :)
samo sam htjela reci da si se i ti pronasao u temi o Sinanu :)
Jesam, u dijelu gdje ovaj gore proziva nas
koji nismo poklonici djela dotičnog. I čudenju što nismo. I samo zbog toga sam i reagovao.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#170 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:pa hej! svi smo mi latentni Sinanovci.
sve sto je potrebno su prave okolnosti.
skruseno molim Boga da te okolnosti ne upoznam :run:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#171 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by seln »

Labirint wrote:
jazzer wrote:Zadesio se u jednom malom gradu, ljeto i ljubazni domacini me izvedu na valjda jedino
dogadjanje te veceri. Kafana, muzika, meza..

popilo se i lik koji je bio s nama trazi od pjevaca da mu pjeva ''janicara'' od Sinana.

Kaze pjevac, ''nemoj jarane majke ti..pjevacu ti sta god hoces drugo, ovu ne smijem, ne da gazda..''

Pita ga lik ''pa zasto ne da'' a kaze pjevac ''pjevao dva puta u dvije noci i oba puta letile case, flase,
konobaricu porezalo po licu pa zabranio'' :)
I onda kažu kako tu nema emocije. :D :D :D
Vidio sam ja ljude koji lome case kad zapjeva Fazlija... ili Fedja... ili Kadir Nukic.
Vidio sam dedu i unuka (dedo 60+, unuk desetak godina) kako obojica mlate glavom dok slusaju "Un, dos, tres" u izvodjenju Luke Bulica.
Vidio sam ljude koji citavu kucu pretvore u sitni dzam kad zapjeva Mara i derventske lole.
Na kraju, nekad davno sam citao humoristicki strip "Strasni O'stoja" Milosa Krnjatina, koji opisuje najpopularniju pevaljku u celu vestern Sumadiju, Daru Prdaru. Elem, Dara je krava i seljani u njeno selo, kad 'oce da prave lom na'rane Daru sus mekinje. Onda Dara prdi li, prdi, a seljani lumpuju.

Toliko o emocijama i sta ih izaziva.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#172 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by wewa »

seln wrote:
Labirint wrote:
jazzer wrote:Zadesio se u jednom malom gradu, ljeto i ljubazni domacini me izvedu na valjda jedino
dogadjanje te veceri. Kafana, muzika, meza..

popilo se i lik koji je bio s nama trazi od pjevaca da mu pjeva ''janicara'' od Sinana.

Kaze pjevac, ''nemoj jarane majke ti..pjevacu ti sta god hoces drugo, ovu ne smijem, ne da gazda..''

Pita ga lik ''pa zasto ne da'' a kaze pjevac ''pjevao dva puta u dvije noci i oba puta letile case, flase,
konobaricu porezalo po licu pa zabranio'' :)
I onda kažu kako tu nema emocije. :D :D :D
Vidio sam ja ljude koji lome case kad zapjeva Fazlija... ili Fedja... ili Kadir Nukic.
Vidio sam dedu i unuka (dedo 60+, unuk desetak godina) kako obojica mlate glavom dok slusaju "Un, dos, tres" u izvodjenju Luke Bulica.
Vidio sam ljude koji citavu kucu pretvore u sitni dzam kad zapjeva Mara i derventske lole.
Na kraju, nekad davno sam citao humoristicki strip "Strasni O'stoja" Milosa Krnjatina, koji opisuje najpopularniju pevaljku u celu vestern Sumadiju, Daru Prdaru. Elem, Dara je krava i seljani u njeno selo, kad 'oce da prave lom na'rane Daru sus mekinje. Onda Dara prdi li, prdi, a seljani lumpuju.

Toliko o emocijama i sta ih izaziva.
naglas se nasmijah! :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#173 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by Rugafet »

Dajte ljudi ne kvarite temu vise sa tim ko sta voli da slusa. Otvorite drugu temu i opletite...Gromada je bolesna. Majstor stimunga, Dr. Sakic kardiolog, nikada nije bio u tezoj zivotnoj situaciji nego sada, o tome se ovdje radi. Sada je najvaznije da se doajen izvuce iz ove zivotne drame koja trenutno potresa cijeli region - pa i sire (sto bi rekao Zivko Radisic) Sve oci su uprte u plavu bolnicu i sobu 14, situacija nije ni malo naivna, svaki njegov pokret se prati cak i onaj malim noznim prstom, tako da uozbiljite temu.

God, long live this King of folk music.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#174 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by HAVANA »

Moze li se dara dje cut,molim link?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#175 Re: Izdrzi Sinane raja je uz tebe

Post by hladan.preminger »

edo_79 wrote:
seln wrote:Apsolutno ne dovodim u pitanje nicije pravo da slusa ovo ili ono, ali moram reci da sam iznenadjen outing-om nekih forumasa za koje nikad nisam mislio da su turbofolkdzije.
Sinan, Šaban, Toma, Šemsa, Dragana, Kemal, Novica, Jašar, Ljuba, nisu turbofolk ...
Oni su SDI folk.
Post Reply