Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Najbolje rezultate na izborima 2016. ostvarit će:

Poll ended at 21/04/2016 21:36

SDA-
39
46%
HDZ-
6
7%
SDS-
0
No votes
DF-
9
11%
SNSD-
5
6%
SDP-
12
14%
BPS-
1
1%
SBB-
2
2%
SBiH-
2
2%
NS-
9
11%
 
Total votes: 85

User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#776 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by biske »

KatarinaKosaca wrote:Ne pamtim ovako prljavu kampanju. Dakle potpuno je netacna Lagumdzijina nekadasnja teza da se na lokalnom nivou ne vrte pare...
zbirni budžet za opšte izbore cca 7,5 milijardi KM godišnje
zbirni budžet za lokalne izbore cca 1,3-1,4 milijarde KM godišnje
http://javnefinansije.cpi.ba/budzetski-korisnici/
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#777 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Bosanski_kralj »

Ridjobrki wrote:Image

Krupljani, pa i ne hvalite se demokratskim iskorakom i konkretnim rješenjima za lokalnu zajednicu! :D :D :D
Df u Bos. Krupi nije klasični DF, nastao cijepanjem od SDP-a. To je bila ekološka stranka E-5, koja je iskoristila momenat uspona DF-a i priklonila im se. Nekon prošlih opštih izbora gdje su ostvarili u Bos. Krupi odličan rezultat, na ovim lokalnim izborima doživjeće krah. Da bi privukli raju na svoj završni centralni skup morali su dijeliti pivo i kobasice besplatno, a i to im opet nije bilo dovoljno da napune trg.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#778 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Bosanski_kralj wrote: Df u Bos. Krupi nije klasični DF, nastao cijepanjem od SDP-a. To je bila ekološka stranka E-5, koja je iskoristila momenat uspona DF-a i priklonila im se. Nekon prošlih opštih izbora gdje su ostvarili u Bos. Krupi odličan rezultat, na ovim lokalnim izborima doživjeće krah. Da bi privukli raju na svoj završni centralni skup morali su dijeliti pivo i kobasice besplatno, a i to im opet nije bilo dovoljno da napune trg.
Ma gubitnici ovih izbora su SBB i DF, sve se to lagano pozicionira. Narod se vraća SDA desno i SDP lijevo a formira se i taj neki centar u vidu NS.

Krajina update:
Sinoć je u TV debati lik iz DF Sanskog Mosta razvalio Kamberovog kandidata, a koliko čujem ovako iz dana u dan mu raste podrška. Navodno su sve druge stranke složno stale uz njega i da nije nemoguće da SDA izgubi Sanski Most. E sad, ne treba potcijeniti Kamberovo poznavanje rada na terenu i ja se ne bih nikad kladio protiv njega ali specifična je situacija maksimalno.

Sanski Most je "two horse race" a kandidat opozicije iako je iz DF predstavlja i SDP i ova općina je uz Lukavac primjer kako se zajedno treba raditi. Sem DF i SDP podržavaju ga i sve druge stranke koje nisu SDA i SBB a navodno ni ovdje članstvo SBB nije zdušno stalo uz SDA kandidata. Svašta je moguće i ova općina je definitivno među zanimljivijim.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#779 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by bingov buraz »

Ridjobrki wrote:
Bosanski_kralj wrote: Df u Bos. Krupi nije klasični DF, nastao cijepanjem od SDP-a. To je bila ekološka stranka E-5, koja je iskoristila momenat uspona DF-a i priklonila im se. Nekon prošlih opštih izbora gdje su ostvarili u Bos. Krupi odličan rezultat, na ovim lokalnim izborima doživjeće krah. Da bi privukli raju na svoj završni centralni skup morali su dijeliti pivo i kobasice besplatno, a i to im opet nije bilo dovoljno da napune trg.
Ma gubitnici ovih izbora su SBB i DF, sve se to lagano pozicionira. Narod se vraća SDA desno i SDP lijevo a formira se i taj neki centar u vidu NS.

Krajina update:
Sinoć je u TV debati lik iz DF Sanskog Mosta razvalio Kamberovog kandidata, a koliko čujem ovako iz dana u dan mu raste podrška. Navodno su sve druge stranke složno stale uz njega i da nije nemoguće da SDA izgubi Sanski Most. E sad, ne treba potcijeniti Kamberovo poznavanje rada na terenu i ja se ne bih nikad kladio protiv njega ali specifična je situacija maksimalno.

Sanski Most je "two horse race" a kandidat opozicije iako je iz DF predstavlja i SDP i ova općina je uz Lukavac primjer kako se zajedno treba raditi. Sem DF i SDP podržavaju ga i sve druge stranke koje nisu SDA i SBB a navodno ni ovdje članstvo SBB nije zdušno stalo uz SDA kandidata. Svašta je moguće i ova općina je definitivno među zanimljivijim.
Bas sam gledao sa proslih u S.Mostu, imao je kandidat SDA Avdagic blago natpolovicnu prednost,svi ostali su imali 49%,moglo bi biti zanimljivo,pogotovo jer je kandidat SDA poluanonimus sto i ne mora biti lose jer nema kriminalnih repova.
Pametno to Kamber radi,na listama uvijek nova imena i tako siri glasacku bazu,sve mjesne zajednice pokrivene listama,SDP je mogao komotno preslikati plakate od prije 4 godine,ista lica isti i redoslijed.
DF i ostatak ponude je katastrofa,ko god je zelio nasao se na listi,nikakvih pravila i preduslova.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#780 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by fosna2014 »

Lijep skup GS-a u Bihacu. Prilicno veliki odziv.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#781 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

fosna2014 wrote:Lijep skup GS-a u Bihacu. Prilicno veliki odziv.
Fina je tu gradska raja, čudilo bi me da nije bilo tako. Malo nerealno očekuju da Šuki osvoji mandat ali de, šta ćeš...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#782 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Banksy »

Općina Centar, Sarajevo, skoro sigurno Reuf Bajrović, lista možda GS, možda SDP, pa šta bude...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#783 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by MOSALJOZE »

Svjestan si da će ih Ajnadzić pomesti?
Sve i da pobijedi eto Bajrović,neće imati podršku u vijeću.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#784 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

MOSALJOZE wrote:Svjestan si da će ih Ajnadzić pomesti?
Sve i da pobijedi eto Bajrović,neće imati podršku u vijeću.
Nažalost
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#785 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Capsicum »

MOSALJOZE wrote:Svjestan si da će ih Ajnadzić pomesti?
Sve i da pobijedi eto Bajrović,neće imati podršku u vijeću.
SDA je do sada imala max. 29% u vijecu (kad je bila najmanja izlaznost). Cisto sumnjam da ce, bez obzira na sve, sa SBB-om osvojiti preko 50% mandata. Ne drzi ti bas prica vodu...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#786 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Neće SDA bit najača pojedinačno ali će najvjerovatnije podjet za načelnika Centra zbog 8 protivkandidata
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#787 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by lacrima »

Analiza za Ze-do kanton:

ZENICA
SDA da u Zenici crnog đavla kandiduje pobijedila bi, tako da tu nema dileme, Naidin Ahmetspahić će biti novi gradonačelnik Zenice. Drugi je izgleda Fuad Kasumović ali mislim da nema šanse bez stranke iza sebe. Što se tiče vijeća prognoziram ulazak Naše stranke po prvi puta u GV Zenica, čujem da imaju finu listu i dosta podrške. SDA ostaje neprokosnovena, i sa vjerovatno SBB formirat će većinu.

TEŠANJ
SDA radi fantastičan posao u Tešnju, napredak je vidljiv iz dana u dan. Samo jedan podatak, u odnosu na prije 4 godine Tešanj ima 2200 zaposlenih više u privatnom sektoru. O putevima, kanalizaciji, novim javnim objektima itd. suvišno i govoriti. Bez obzira što su se sve ostale stranke udružile i dale podršku nezavisnom kandidatu, realno niko tu nema šanse protiv Suada Huskića koji će drugi mandat ostati na čelu Tešnja. Što se tiče Vijeća, moglo bi biti zanimljivo obzirom da SDA ima lošiju listu nego prije 4 godine, ali opet to opozicija nije znala iskoristiti sa novim imenima, pa standardno SDP-ovski kandiduju iste likove kao i prije. Predviđam SDA-SBB koaliciju kao većinu.

KAKANJ
U Kaknju Nermin Mandra i SDA također imaju rezultate iza sebe. Drastično povećan budžet u protekle 4 godine na konto povećanog povrata novca od Termoelektrane morao je dati rezultat, pa predviđam pobjedu ovog kandidata i liste SDA za vijeće. Ponovo SDA-SBB koalicija.

VISOKO
Možda i najneizvjesnija i najzanimljivija borba u kantonu, na jednoj strani SDA sa svojim predsjednikom i "vlasnikom" Visokog Halimom Zukićem a na drugoj strani dosadašnja načelnica Amra Babić sa svojom nezavisnom listom i ipak kakvim takvim rezultatima iza sebe. Visoko danas izgleda bitno drugačije nego prije 4 godine, mada je definitivno moglo bolje. Prve dvije godine su potrošene na isčekivanje kojekakve sadake iz Turske, dok je druge dvije godine zaista došlo do značajnog napretka. Vidjet ćemo kome će građani Visokog dati podršku u nedjelju, mada prednost dajem Amri Babić, dok će vijeće oformiti SDA-SBB koalicija.

MAGLAJ
U Maglaju se u borbu za načeničko mjesto ozbiljno uključio SDP, Mirsad Mahmutagić mogao bi postati novi načelnik Maglaja. Ipak, nikad ne treba isključiti SDA i njihovog kandidata, dugogodišnjeg de facto šerifa u Maglaju Muhameda Osmića. Ne znam kome bih dao prednost u ovom gradu, mada mislim da je blaga prednost za SDA kandidata uzimajući u obzir historiju pobjeđivanja SDA u Maglaju. Vijeće SDA-SBB.

ZAVIDOVIĆI
U Zavidovićima neizvjesna trka, aktuelni SDA načelnik Suad Omerašević je i prije 4 godine, kada je SDA bila na vrhuncu snage a ostsali u banani, pobijedio za samo 400 glasova i 2,5%. Sada prednost dajem kandidatu SBiH Mujanović Hašimu koji će po mom mišljenju postati načelnik Zavidovića, ovog nažalost propalog grada. Što se tiče SDP-a, kandidovali su Rifata Delića, čovjeka upamćenog po tome što je kao nastavnik geografije obavljao funkciju ministra unutrašnjih poslova ZDK, kasnije i VD premijera. Čovjek mutan do bola, nema šanse protiv ostalih kandidata, a i bolje mu je u Skupštini ZDK, pa mislim da se i ne trudi previše.

ŽEPČE
HDZ u Žepču teško da iko može da skine, Mato Zovko ostaje po ko zna koji put načenik ovog grada. Određeni rezultati mu se moraju priznati, u odnosu na susjedne Zavidoviće, ili Vareš i Olovo, Žepče je danas velegrad. U Vijeću također HDZ.

VAREŠ
Vareš- grad slučaj, baš i ne znam šta se tamo dešava, međutim uzevši u obzir historiju koja se ponavlja, i letargiju stanovnika Vareša, mislim da SDA opet tu uzima.

OLOVO
Načelnik po mom mišljenju ostaje Džemal Memagić iz SDA. Vlasnik Alma Rasa je poštovan u Olovu, mada je i 2012. razlika između njega i kandidata SBiH bila oko 2%. Ipak mislim da Memagić ostaje na načelničkoj funkciji.

BREZA
U Brezi je na izborima 2012. pobijedio nezavisni kandidat Halil Tuzlić. Sada se niko Brezom ne bavi, nema ništa na FB, nema ništa na TV-u, teško je i saznati imena kandidata, a kamoli još i prognozirati. Nemam pojma šta se tamo dešava.

DOBOJ-JUG
Katastrofalni rezultati SDP načelnice Jasminke Begić koji su je umalo koštali i podrške sopstvene partije koštat će je sigurno i načeničkog mjesta. Do zadnjeg trenutka kandidat SDP-a je trebao biti aktuelni predsjednik KO SDP ZDK Senaid Begić, međutim vjerovatno kad je vidio da mu je rodica prokockala povjerenje građana i da nema šanse da prođe, odustao je. SDA je kandidovala totalnog anonimusa koji se provaljuje po TV debatama, ali ipak smatram da će on i pored toga postati budući načelnik ovog mjesta.

USORA
Ovu malu općinu je možda i najteže prognozirati, jer od nekih 5000 glasača, glasa 2500 i svako svakoga zna. Glasa se po principu on je moj za njega ću ili komšija je pa hajd za njega ću. Stranke nemaju puno veze s time pa se teško i odlučiti na prognozu u takvoj situaciji.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#788 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by MOSALJOZE »

Kakve su šanse evo npr u Žepču,ukoliko bi Bošnjaci imali jednog kandidata da isti pobijedi.
U Vitezu je to bilo nezamislivo,pa momak pobijedi bez problema.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#789 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by lacrima »

MOSALJOZE wrote:Kakve su šanse evo npr u Žepču,ukoliko bi Bošnjaci imali jednog kandidata da isti pobijedi.
U Vitezu je to bilo nezamislivo,pa momak pobijedi bez problema.
Zavisi sve i koliko su hrvatske stranke ujedinjene. Jedan na jedan nema šanse.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#790 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by KatarinaKosaca »

MOSALJOZE wrote:Svjestan si da će ih Ajnadzić pomesti?
Sve i da pobijedi eto Bajrović,neće imati podršku u vijeću.
Ma nema sanse ni treci da bude, a kamoli pobijedi. Niksic ce imati vise glasova od njega. A ne znam ni cime je zasluzio i sta je pokazao. Sem pisma jednog salonca iz Londona..
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#791 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

lacrima wrote:Analiza za Ze-do kanton:

ZENICA
SDA da u Zenici crnog đavla kandiduje pobijedila bi, tako da tu nema dileme, Naidin Ahmetspahić će biti novi gradonačelnik Zenice. Drugi je izgleda Fuad Kasumović ali mislim da nema šanse bez stranke iza sebe. Što se tiče vijeća prognoziram ulazak Naše stranke po prvi puta u GV Zenica, čujem da imaju finu listu i dosta podrške. SDA ostaje neprokosnovena, i sa vjerovatno SBB formirat će većinu.

TEŠANJ
SDA radi fantastičan posao u Tešnju, napredak je vidljiv iz dana u dan. Samo jedan podatak, u odnosu na prije 4 godine Tešanj ima 2200 zaposlenih više u privatnom sektoru. O putevima, kanalizaciji, novim javnim objektima itd. suvišno i govoriti. Bez obzira što su se sve ostale stranke udružile i dale podršku nezavisnom kandidatu, realno niko tu nema šanse protiv Suada Huskića koji će drugi mandat ostati na čelu Tešnja. Što se tiče Vijeća, moglo bi biti zanimljivo obzirom da SDA ima lošiju listu nego prije 4 godine, ali opet to opozicija nije znala iskoristiti sa novim imenima, pa standardno SDP-ovski kandiduju iste likove kao i prije. Predviđam SDA-SBB koaliciju kao većinu.

KAKANJ
U Kaknju Nermin Mandra i SDA također imaju rezultate iza sebe. Drastično povećan budžet u protekle 4 godine na konto povećanog povrata novca od Termoelektrane morao je dati rezultat, pa predviđam pobjedu ovog kandidata i liste SDA za vijeće. Ponovo SDA-SBB koalicija.

VISOKO
Možda i najneizvjesnija i najzanimljivija borba u kantonu, na jednoj strani SDA sa svojim predsjednikom i "vlasnikom" Visokog Halimom Zukićem a na drugoj strani dosadašnja načelnica Amra Babić sa svojom nezavisnom listom i ipak kakvim takvim rezultatima iza sebe. Visoko danas izgleda bitno drugačije nego prije 4 godine, mada je definitivno moglo bolje. Prve dvije godine su potrošene na isčekivanje kojekakve sadake iz Turske, dok je druge dvije godine zaista došlo do značajnog napretka. Vidjet ćemo kome će građani Visokog dati podršku u nedjelju, mada prednost dajem Amri Babić, dok će vijeće oformiti SDA-SBB koalicija.

MAGLAJ
U Maglaju se u borbu za načeničko mjesto ozbiljno uključio SDP, Mirsad Mahmutagić mogao bi postati novi načelnik Maglaja. Ipak, nikad ne treba isključiti SDA i njihovog kandidata, dugogodišnjeg de facto šerifa u Maglaju Muhameda Osmića. Ne znam kome bih dao prednost u ovom gradu, mada mislim da je blaga prednost za SDA kandidata uzimajući u obzir historiju pobjeđivanja SDA u Maglaju. Vijeće SDA-SBB.

ZAVIDOVIĆI
U Zavidovićima neizvjesna trka, aktuelni SDA načelnik Suad Omerašević je i prije 4 godine, kada je SDA bila na vrhuncu snage a ostsali u banani, pobijedio za samo 400 glasova i 2,5%. Sada prednost dajem kandidatu SBiH Mujanović Hašimu koji će po mom mišljenju postati načelnik Zavidovića, ovog nažalost propalog grada. Što se tiče SDP-a, kandidovali su Rifata Delića, čovjeka upamćenog po tome što je kao nastavnik geografije obavljao funkciju ministra unutrašnjih poslova ZDK, kasnije i VD premijera. Čovjek mutan do bola, nema šanse protiv ostalih kandidata, a i bolje mu je u Skupštini ZDK, pa mislim da se i ne trudi previše.

ŽEPČE
HDZ u Žepču teško da iko može da skine, Mato Zovko ostaje po ko zna koji put načenik ovog grada. Određeni rezultati mu se moraju priznati, u odnosu na susjedne Zavidoviće, ili Vareš i Olovo, Žepče je danas velegrad. U Vijeću također HDZ.

VAREŠ
Vareš- grad slučaj, baš i ne znam šta se tamo dešava, međutim uzevši u obzir historiju koja se ponavlja, i letargiju stanovnika Vareša, mislim da SDA opet tu uzima.

OLOVO
Načelnik po mom mišljenju ostaje Džemal Memagić iz SDA. Vlasnik Alma Rasa je poštovan u Olovu, mada je i 2012. razlika između njega i kandidata SBiH bila oko 2%. Ipak mislim da Memagić ostaje na načelničkoj funkciji.

BREZA
U Brezi je na izborima 2012. pobijedio nezavisni kandidat Halil Tuzlić. Sada se niko Brezom ne bavi, nema ništa na FB, nema ništa na TV-u, teško je i saznati imena kandidata, a kamoli još i prognozirati. Nemam pojma šta se tamo dešava.

DOBOJ-JUG
Katastrofalni rezultati SDP načelnice Jasminke Begić koji su je umalo koštali i podrške sopstvene partije koštat će je sigurno i načeničkog mjesta. Do zadnjeg trenutka kandidat SDP-a je trebao biti aktuelni predsjednik KO SDP ZDK Senaid Begić, međutim vjerovatno kad je vidio da mu je rodica prokockala povjerenje građana i da nema šanse da prođe, odustao je. SDA je kandidovala totalnog anonimusa koji se provaljuje po TV debatama, ali ipak smatram da će on i pored toga postati budući načelnik ovog mjesta.

USORA
Ovu malu općinu je možda i najteže prognozirati, jer od nekih 5000 glasača, glasa 2500 i svako svakoga zna. Glasa se po principu on je moj za njega ću ili komšija je pa hajd za njega ću. Stranke nemaju puno veze s time pa se teško i odlučiti na prognozu u takvoj situaciji.
Čij sbih?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#792 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

putokaz1 wrote:
lacrima wrote:Sada prednost dajem kandidatu SBiH...
Čij sbih?

Hvala za analizu a i ja pođoh da pitam - fakat SBiH??? Nije da ti ne vjerujem nego nisam znao da SBiH igdje ima kandidata da se "ponosa" sa konkurencijom...

I zar taj Senaid Begić prije nije bio u SBiH, mislim da sam ga sretao po nekim seminarima dok sam bio mlada politička metalika. :)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#793 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Za ZDK je lako kažeš HDZ ili SDA i pogodio si
haj TK pogodi?
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#794 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by lacrima »

Ridjobrki wrote:
putokaz1 wrote:
lacrima wrote:Sada prednost dajem kandidatu SBiH...
Čij sbih?

Hvala za analizu a i ja pođoh da pitam - fakat SBiH??? Nije da ti ne vjerujem nego nisam znao da SBiH igdje ima kandidata da se "ponosa" sa konkurencijom...

I zar taj Senaid Begić prije nije bio u SBiH, mislim da sam ga sretao po nekim seminarima dok sam bio mlada politička metalika. :)
Jak je SBiH u Zavidovićima, taj isti kandidat je zamalo prošao prošle izbore, ponavljam, u 2,5% je bila razlika. Iz više izvora sam čuo da je bilo tu svakakvih radnji kad su vidjeli da će biti ublizu. Ako ništa, bit će blizu i sad.

Ne znam za Senaida, klasični partijski moljac, nikad ništa nije u životu radio, s fakulteta u općinu, pa u skupštinu, pa za direktora Zavoda. Neki mu pripisuju neke dobre rezultate u Zavodu zdravstvenog osiguranja, kao smanjenje dugova itd., ali sam čuo i drugačije priče iz drugih izvora pa ne znam sigurno. Sada je predsjednik KO SDP ZDK.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#795 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Jak je SBIh i u mom selu.......
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#796 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by fosna2014 »

Kako stvari stoje USK bi mogao biti najsareniji kanton nakon izbora.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#797 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

fosna2014 wrote:Kako stvari stoje USK bi mogao biti najsareniji kanton nakon izbora.
Tako je uvjek,imaju DNZ(LBH) I ASDA kojih nema izvan USK.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#798 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by fosna2014 »

putokaz1 wrote:
fosna2014 wrote:Kako stvari stoje USK bi mogao biti najsareniji kanton nakon izbora.
Tako je uvjek,imaju DNZ(LBH) I ASDA kojih nema izvan USK.
Postoje van USK ali ne toliko jako. DNZ=Laburisti (Fikret)
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#799 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Crvene_brigade »

REZULTATI ISTRAŽIVANJA

Predizborna utrka u Općini Centar: Ajnadžić u blagom vodstvu u odnosu na Bajrovića, ljevica razjedinjena

Istraživanja jedne relevantne međunarodne organizacije i njeni nezvanični rezultati donose nam uvid u dosadašnji tok predizborne utrke u Općini Centar, u kojoj kandidat koalicije SDA-SBB Nedžad Ajnadžić zauzima blago vodstvo sa 16 posto glasova, u odnosu na "drugoplasiranog" kandidata Građanskog saveza Reufa Bajrovića, koji prema rezultatima ankete ima 14 posto glasova.

Odmah potom dolazi Samer Rešidat sa devet posto glasova, Igor Kamočaji sa šest, Damir Nikšić s tri posto, Vlastimir Mijović s dva, Admir Bukva s jednim i Amer Bekan s nulom.

Rezultati istraživanja, također, na ilustrativan način pružaju uvid u razjedinjenost takozvane "ljevice" pod političkim nebom Bosne i Hercegovine, te na taj način potpomaže kandidatima iz stranaka s "nacionalnim" predznakom.

No, ono što je možda i najporazniji podatak predočene ankete jeste da 35 posto anketiranih ne zna kome će dati svoj glas na predstojećim Lokalnim izborima.

http://m.novi.ba/clanak/94811/predizbor ... zjedinjena
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#800 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by VjecitiStudent »

Crvene_brigade wrote:REZULTATI ISTRAŽIVANJA


Istraživanja jedne relevantne međunarodne organizacije i njeni nezvanični rezultati donose nam uvid u dosadašnji tok predizborne utrke u
Jel ovo Reufov "ugledni think tank" radio istraživanje?
Post Reply