Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Najbolje rezultate na izborima 2016. ostvarit će:

Poll ended at 21/04/2016 21:36

SDA-
39
46%
HDZ-
6
7%
SDS-
0
No votes
DF-
9
11%
SNSD-
5
6%
SDP-
12
14%
BPS-
1
1%
SBB-
2
2%
SBiH-
2
2%
NS-
9
11%
 
Total votes: 85

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#751 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Dobra analiza
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#752 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

Ridjobrki wrote:
Budjav_lebac wrote:SDA ce glatko uzeti Sanski Most i Bihac u USK. U Sanskom Mostu se jedina prava konkurencija u vidu SDP-a raspala, na posljednjim opcim izborima su cini mi se osvojili oko 700 glasova, sad nece ni 500. SBB podrzava SDA kandidata kao i u ostalim opcinama u BiH. DF de facto i ne postoji, grupa ulicnih zabavljaca.

U Bihacu otkako je Hamdo otisao SDP vise nije ni treca stranka. DF ce bolje proci u odnosu na DF u Sanskom Mostu, ali nista specijalno.

U Kljucu ce SDP sigurno ostati na vlasti. Ovdje je narod sit lose poslijeratne politike SDA. Jasmin Music, kandidat SDA je jako inteligentan momak, ali kao sto kolega ridjobrki rece losa politika Amira Avdica ce kumovati njegovom porazu. ASDA ima solidnu listu, dosta visokoobrazovane omladine tako da ce i oni odvuci jedan broj glasova SDA.

SDA ce napokon izgubiti Buzim jer je tamo zivo rasulo. Agan Bunic je definitivno jedan od najlosijih nacelnika u BiH.

U Cazinu ASDA vise nije jaka. Ogreseviceva floskula o fontani se izlizala. Narod je napokon shvatio da se od fontane ne zivi i mnogi su kivni na ASDA jer osim sto su napravili fontanu i gradski trg nista vise korisno nisu uradili, a kriminala i nepotizma iz dana u dan sve vise. Ogresevic je kao i mnogi drugi nacelnici uhljebio citave porodice i clanove svoje stranke.

Velika Kladusa je enigma. DNZ koji se sada bori protiv Babe vidim dobija sve vecu podrsku. Vidjet cemo koliko je u Kladusi ostalo zatucanih na osnovu izbornog rezultata kladuskog zlocinca.

U Bosanskom Petrovcu Hujic i nije toliko jak koliko ridjobrki kaze. Prodavao se Srbima, lizao im guzice, cisto sumnjam da ce odnijeti glatku pobjedu. Narod takve stvari pamti.
Krupa je isto zanimljiva, ne znam dobro detalje tamo ali Halitović (SDP) je imao dosta samouvjeren i dobar nastup večeras na TVUSK. Imao je i solidnih rezultata i promašaja u mandatu, ima i solidne protukandidate koliko vidim... pitanje je kako će to na terenu ispasti na kraju, koliko će mu glasova odbiti DF... Uglavnom, čini mi se da bi SDP mogao zadržati Krupu ali ne bih se smio kladiti.

Danas sam imao neka posla u Ključu i s kim god sam pričao naginje ka SDP-ovom kandidatu i sadašnjem načelniku. Jednostavno, maltene svi (čak i neki SDA-ovci) su dojma da je Musić previše neiskusan i da bi bio prelak zalogaj za "hajduke", dok je Zukanović prema njima "znao balansirati" neke stvari.

Bužim je apsolviran, za Cazin fakat čujem da Ogreševiću opada potpora ali da je još uvijek dovoljno jaka. Biće gusto u Cazinu, gušće nego sam ja mislio ali opet je nekako opći dojam da će Ogrešević pokupiti četvrti mandat.

Oko Bihaća i Sanskog Mosta se slažemo a što se Bos. Petrovca tiče evo ja se smijem kladiti da će Hujić imati najuvjerljiviju pobjedu od svih kandidata u USK. Ima on predobre rezultate kojim su obje etničke zajednice zadovoljne a dva protukandidata su mu tolike trube da ako zajedno skupe glasova koliko on sam to će im biti uspjeh.

A Kladuša je upitnik ogroman, čak i SDA/SBB može ničim izazvana iskoristiti ovu mrtvu trku Laburista i DNZ-a, što bi bilo iznenađenje izbora.
Krupu sam zaboravio. Slazem se da ce Halitovic na osnovu dobro odradjenog posla ostati nacelnik.

U konacnici to bi bilo:
SDA 2-3 nacelnika
SDP 2
ASDA 0-1
DNZ 0-1
LABURISTI 0-1
NEZAVISNI 1-2

Ono u sta sam siguran je:
Bihac SDA
Sanski Most SDA
Kljuc SDP
Bosanska Krupa SDP
Buzim Nezavisni

U sta nisam siguran:
Velika Kladusa Laburisti/DNZ
Bosanski Petrovac Nezavisni/SBB
Cazin ASDA/SDA
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#753 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Budjav_lebac wrote:Bosanski Petrovac Nezavisni/SBB
Čekaj malo, tebi je ovdje dilema Hujić/SBB? Ja mislio da ti hoćeš reći da bi zajednički kandidat RS stranaka mogao ugroziti sadašnjeg načelnika a ti misliš na ovog iz SBB. No way. Ovako: bude li SBB-ovac imao 10% glasova ja brišem ovaj svoj account.

Cijela igranka je tu bila da SDA (odnosno njen pilanski lobi, da budem fer) pokuša sa kandidatom SBB odbiti Hujiću dovoljno glasova da za načelnika dođe Srbin - marioneta koji ne bi smetao u krčmljenju šume. Bos. Petrovac je općina sa svega 6-7,000 ljudi a ogromnim šumskim bogatstvom a stanovništvo je negdje 50:50 (Srbi i Bošnjaci). SBB-ovac da bi bio načelnik morao bi osvojiti SVE Bošnjačke glasove i nešto srpskih što je iluzija, tim prije što je radikalnom i prljavom kampanjom otjerao od sebe i Bošnjake i ne podržava ga ni članstvo SDA.

Tu radi svako protiv svakog: SDA bi tako htjela Srbina načelnika općine da oni dobiju predsjedavajućeg vijeća a SNSD kao najjača srpska stranka se ne satire za "svog" kandidata jer je on iz Socijalističke partije RS a nosilac liste SNSD takođe puca na mjesto predsjedavajućeg vijeća nakon izbora i tu bi radije Hujića kao načelnika. :lol: :lol: :lol: SDA zbog ovog svega ne radi za SBB-ovca i poslužio im je samo kao - kako to politička literatura definira - "naguz" jer niko od njih nije smio protiv Hujića a pilanskom lobiju je trebao samo neko da ga istaknu kao trojanca.

U svemu tome, narod stoji uz sadašnjeg načelnika jer koliko god Bošnjaci rondali kad pomaže Srbima a Srbi kad pomaže Bošnjacima, i jedni i drugi su svjesni da su bez njega donji i da bi ga pravili od blata kad bi bilo koji od njhovih protukandidata nekim čudom bio izabran. Zato evo smjela opklada u šta god hoćeš: Hujić kao najuvjerljiviji pobjednik od svih načelnika u USK (računajući ili marginu u odnosu na drugog ili postotak osvojenih glasova među svih osam prvoplasiranih, svejedno).
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#754 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

A meni je to u Petrovcu isto, ha Hujic, ha cetnik isti klinac. I Hujic je obitavao sa cetnicima, ljubio krstove, jeo krmetinu. Sad ta prica kako SDA pomaze jednim Srbima, a odmaze drugom Srbinu ( Hujicu ) bas ne pije puno vode. I za njega su inace vezane mnoge afere i lopovluci pocevsi od izgradnje vodovoda u Bosanskom Petrovcu tako da ni on realno nije idealno rjesenje za Petrovcane

Moguce da ce pobijediti mada ovakve poltrone poput njega ne mogu smisliti..
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#755 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Budjav_lebac wrote:A meni je to u Petrovcu isto, ha Hujic, ha cetnik isti klinac. I Hujic je obitavao sa cetnicima, ljubio krstove, jeo krmetinu. Sad ta prica kako SDA pomaze jednim Srbima, a odmaze drugom Srbinu ( Hujicu ) bas ne pije puno vode. I za njega su inace vezane mnoge afere i lopovluci pocevsi od izgradnje vodovoda u Bosanskom Petrovcu tako da ni on realno nije idealno rjesenje za Petrovcane

Moguce da ce pobijediti mada ovakve poltrone poput njega ne mogu smisliti..
Ta podmetanja koja su plasirana putem usn.ba i dramatični prilozi FTV-a su bila dio harange pilanskog lobija i do danas nisu rezultirala ničim konkretnim, koliko ja znam. A promijenilo se dvije vlade i dva-tri ministra iz različitih struja, da su imali išta do sad bi ga safatali. A ko će šta jesti je privatna stvar, u B.Petrovcu predsjednik medžlisa Islamske zajednice peče rakiju i voda se s ljubavnicom gdje god ide, nije to neki diskvalificirajući faktor. Ni ja ne mogu smisliti takve munafike ili one koji bi sad podršku onih koje su prije godinu dvije zvali najvećim zlom itd.

U svakom slučaju biće zabavno, sutra će biti interesantno gledati na TV USK obračun kandidata za načelnika Bužima a do kraja su još ostali baš Petrovac i Kladuša. Do sad Krupa nekako najkulturnije i najfinije izgledala, koliko mi se čini.
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#756 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

Ridjobrki wrote:
Budjav_lebac wrote:A meni je to u Petrovcu isto, ha Hujic, ha cetnik isti klinac. I Hujic je obitavao sa cetnicima, ljubio krstove, jeo krmetinu. Sad ta prica kako SDA pomaze jednim Srbima, a odmaze drugom Srbinu ( Hujicu ) bas ne pije puno vode. I za njega su inace vezane mnoge afere i lopovluci pocevsi od izgradnje vodovoda u Bosanskom Petrovcu tako da ni on realno nije idealno rjesenje za Petrovcane

Moguce da ce pobijediti mada ovakve poltrone poput njega ne mogu smisliti..
Ta podmetanja koja su plasirana putem usn.ba i dramatični prilozi FTV-a su bila dio harange pilanskog lobija i do danas nisu rezultirala ničim konkretnim, koliko ja znam. A promijenilo se dvije vlade i dva-tri ministra iz različitih struja, da su imali išta do sad bi ga safatali. A ko će šta jesti je privatna stvar, u B.Petrovcu predsjednik medžlisa Islamske zajednice peče rakiju i voda se s ljubavnicom gdje god ide, nije to neki diskvalificirajući faktor. Ni ja ne mogu smisliti takve munafike ili one koji bi sad podršku onih koje su prije godinu dvije zvali najvećim zlom itd.

U svakom slučaju biće zabavno, sutra će biti interesantno gledati na TV USK obračun kandidata za načelnika Bužima a do kraja su još ostali baš Petrovac i Kladuša. Do sad Krupa nekako najkulturnije i najfinije izgledala, koliko mi se čini.
A gdje mu je onaj savjetnik nacelnika, elektricar sto ne zna dvije rijeci sastaviti ?

Onaj lik mi je tjerao suze na oci. :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#757 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Budjav_lebac wrote: A gdje mu je onaj savjetnik nacelnika, elektricar sto ne zna dvije rijeci sastaviti ?

Onaj lik mi je tjerao suze na oci. :lol:
Ako mislimo na istog čovjeka, taj nije savjetnik nego mislim da je koordinator projektnog tima ili tako nešto, bavi se infrastrukturom i nije njegovo da priča nego da prati kako se postavljaju cijevi. Ali moguće da ja griješim, iako ne znam ko bi drugi mogao biti. A i taj ti je stari SDA-ovac, postavila ga SDA bila za direktora komunalnog poslije rata i pošteno govoreći zna o tim stvarima puno i ima dobre kontakte. Postavljeno je 18 km kanalizacije u zadnjih par godina, šta god ko mislio. Uglavnom, koliko ja znam Hujić nema nijednog onog savjetnika uhljeba kao što ih Bihać npr. ima po 12, ovaj lik i ako možda ima titulu savjetnika krv piša na projektima.
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#758 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

Ridjobrki wrote:
Budjav_lebac wrote: A gdje mu je onaj savjetnik nacelnika, elektricar sto ne zna dvije rijeci sastaviti ?

Onaj lik mi je tjerao suze na oci. :lol:
Ako mislimo na istog čovjeka, taj nije savjetnik nego mislim da je koordinator projektnog tima ili tako nešto, bavi se infrastrukturom i nije njegovo da priča nego da prati kako se postavljaju cijevi. Ali moguće da ja griješim, iako ne znam ko bi drugi mogao biti. A i taj ti je stari SDA-ovac, postavila ga SDA bila za direktora komunalnog poslije rata i pošteno govoreći zna o tim stvarima puno i ima dobre kontakte. Postavljeno je 18 km kanalizacije u zadnjih par godina, šta god ko mislio. Uglavnom, koliko ja znam Hujić nema nijednog onog savjetnika uhljeba kao što ih Bihać npr. ima po 12, ovaj lik i ako možda ima titulu savjetnika krv piša na projektima.
Ma ne mozes vala biti onoliko nepismen, nema sanse. :-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#759 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Budjav_lebac wrote: Ma ne mozes vala biti onoliko nepismen, nema sanse. :-)
Ne znam onda na koga misliš, nije to taj lik. :) A i odmakli smo od teme, jebatga. :D

Vidjećemo sve za sedam dana već, meni je sad jako zanimljiv Cazin za posmatrati i nadam se da Kladuša neće biti toliko glupa da si puca u koljeno po ko zna koji put...
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#760 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

Ridjobrki wrote:
Budjav_lebac wrote: Ma ne mozes vala biti onoliko nepismen, nema sanse. :-)
Ne znam onda na koga misliš, nije to taj lik. :) A i odmakli smo od teme, jebatga. :D

Vidjećemo sve za sedam dana već, meni je sad jako zanimljiv Cazin za posmatrati i nadam se da Kladuša neće biti toliko glupa da si puca u koljeno po ko zna koji put...
Ja se nadam padu ASDA u Cazinu i SDA u Buzimu, da narod napokon malo prodise.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#761 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Budjav_lebac wrote: Ja se nadam padu ASDA u Cazinu i SDA u Buzimu, da narod napokon malo prodise.
Za Bužim ok, Duraković mi je poznat dok je bio inspektor u poreznoj i znam iz prve ruke da je pošten čovjek. Ako prođe i ako tim nezavisnim listama uspiju preuzeti vijeće to je onda jako dobro odrađen projekt i narod bi mogao malo prodisati. Cazin je opet nešto drugo, nisam ni ja baš ljubitelj Hozanove i Ogreševićeve priče ali vala ni cazinska SDA nije neka alternativa, suštinski se neće ništa promijeniti ali bi bilo dobro zbog kantona možda da ovamo Kaso padne i oslabi Kamberovu struju a da malo ojača cazinska struja u SDA USK. Budemo vidjeli... ja čekam stream Trumpa i Hillary ali teško da ću ostati budan. :-)
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#762 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by El_comadante »

ovde je bila analiza TK, KS i USK. sta je sa ostalim kantonima kao recimo ZDK, SBK i BPK? u BPK bi jel SDA trebala ima 2 načelnika ove općine pale i foča što su u fbih a u goraždu bi trebalo biti interesantno
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#763 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by VjecitiStudent »

Sinoć na TV Sa debata kandidata za načelnika Ilidže, gdje je najrazumnije djelovao Memić.
:roll:

Izvanredna ilustracija ambicija "opozicije" u Sarajevu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#764 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by JThomas »

pa cijela je SDA kampanja tako vođena. "opozicija" je kupljena da gdje ima imalo dileme, stavi takvog kandidata da ti onaj iz SDA izgleda dobro. što nije lako ali uglavnom su uspjeli.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#765 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Crvene_brigade »

Večerašnji skromni završni skup SBB-a na sarajevskim Kovačima govori o sve izvjesnijem teškom debaklu na lokalnim izborima stranke Fahrudina Radončića.

Na skupu je bilo više kandidata nego građana. :lol:
Last edited by Crvene_brigade on 28/09/2016 19:55, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#766 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Crvene_brigade wrote:Večerašnji skromni završni skup SBB-a na sarajevskim Kovačima nagovještava sasvim izvjestan težak debakl na lokalnim izborima stranke Fahrudina Radončića.

Na skupu je bilo više kandidata nego građana. :lol:
vratili se glasovi ''ljevici''
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#767 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by DonieBrasco »

Bez obzira na sve SDA ce uzeti ove izbore ubjedivo a tu je pobjednik i SBB zbog koalcije. HDZ u hercegovini vjeciti pobjednik, u RS ce biti zanimljivo hoce li narod doci pameti i glasati za opoziciju ili je Dodik kupio sve ovim referendumom.

Mene licno zivo interesuje gdje je generalno pamet narodu, evo uzmite za primjer samo ovu nasu "forumsku zajednicu" (jeste mala ali...) znaci ovdje je 80% ako ne i vise komentara vezano za SDA negativno, osuđujuce ... sad pogledajte na nivou FBiH znamo svi imenom i prezimenom ljude koji su nam drzavu unakazili, vecina njih je SDA, isti ti su opet kandidati i opet ce iste da biraju.

:-) :?
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#768 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Budjav_lebac »

DonieBrasco wrote:Bez obzira na sve SDA ce uzeti ove izbore ubjedivo a tu je pobjednik i SBB zbog koalcije. HDZ u hercegovini vjeciti pobjednik, u RS ce biti zanimljivo hoce li narod doci pameti i glasati za opoziciju ili je Dodik kupio sve ovim referendumom.

Mene licno zivo interesuje gdje je generalno pamet narodu, evo uzmite za primjer samo ovu nasu "forumsku zajednicu" (jeste mala ali...) znaci ovdje je 80% ako ne i vise komentara vezano za SDA negativno, osuđujuce ... sad pogledajte na nivou FBiH znamo svi imenom i prezimenom ljude koji su nam drzavu unakazili, vecina njih je SDA, isti ti su opet kandidati i opet ce iste da biraju.

:-) :?
Valjas gluposti. Nema naziv stranke veze sa ljudima koji je vode. Ne mozes ocekivati od onog u Tesnju da glasa za neku drugu stranku kad SDA u njegovoj opcini radi dobar posao, ili od onog u Gracanici gdje SDP radi dobar posao, ili opet onog u Gorazdu gdje Ramovic radi dobar posao. Imas opcina u kojima vlada SDA, a koje mogu biti primjer ostalim opcinama u BiH. Ovo su ipak izbori na lokalnom nivou, u tvojoj opcini pa manje-vise znas sve ljude koji se nalaze na stranackim listama. Nije ti tesko prosuditi koja stranka ima najkvalitetnije kandidate.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#769 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by cyprus »

Ja koliko sam upratio, u FBiH ozbiljna dilema postoji u svega nekoliko opština... S druge strane, u RS-u će biti strašno zanimljivo...
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#770 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by bhnapoleon1 »

Mislim da lokalni izbori i nisu kvalitetan pokazatelj. Ipak se na lokalnim izborima vise gledaju razne rodbinsko-prijateljske veze , pogotovo u manjim opcinama, nego kada su opći izbori.
Hocu reci SDA mozda i ostvari odlicne rezultate na ovim izborima a totalno podbaci na opcim ili obrnuto.
Stava sam da se i prenaglasava da ce ovo oko referenduma donijeti glasove SDAu da se radi o opcima izborima to bi imalo smisla ali na lokalnom nivou tesko da ce se odraziti.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#771 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by bingov buraz »

FahrOvi ce da dozive kataklizmu a glasovi koje ce izgubiti nece nigdje,to su oni glasovi koje je SDP prethodno izgubio nakon najveceg uspjeha,glasaci traze alternativu SDA ali se brzo razocaraju,stoga mislim da ce izlaznost biti vrlo losa.
Nije potpuno ista situacija kao kod opstih izbora ali princip je isti,ko ne voli SDA nece glasati za njih bez obzira ko je na listi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#772 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Ma sve je jasno
SDA+HDZ
jer ne može se desit čudo da''opozicija'' pobjedi sda
Stanje na tereni pokazuje da SDA može uzeti i Centar i Tuzlu preko SBB i Gračanicu ali i neke druge Crvene općine
Najjača opozicija sda u su nezavisni kandidati
jer su sdp df ns,ne samo podijeljeni,već imaju drugih grešaka,npr sdp je svojim neradom i izborom koalicijskim partnera sam sebe ''ubio'',df je ulaskom sa sda te odlaskom kadrova se poslao na ''aparate'',ns napreduje daje narodu nadu ima ideja,ima priču koja se tiče lokalnog nivoa,ima i nove kvalitetne kadrove baš u tom ranije spomenutoj Gračanici,ali nema infrastrukturu na selu,ruralne općine tanko,općine koje su podijeljnje takođe tanko...
Da li u opoziciju spadaju LBH,DNZ,ASDA i sl?
Što se tiče rezultata bit nekoliko općina u kojima neće vladati sda,ali uglavnom iste od ranije,i možda 1/2 nove.
Ama baš niko ne očekuje poraz sda u Sarajevu osim eventualno Stari Grad i Centar,takođe u HNK ko dole može parirat sda+hdz,male šanse ''opozicije'' su i u sbk,Eventualno ih može dobit ESSO u Ustikolini,te USK gdje će mnogo stranaka imat načelnike,a i ''Crvena Tuzla'' se muči,TK moguć par opozicionih načelnika..
sve u svemu tanka ''opozicija''
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#773 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Ridjobrki »

Image

Krupljani, pa i ne hvalite se demokratskim iskorakom i konkretnim rješenjima za lokalnu zajednicu! :D :D :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#774 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by KatarinaKosaca »

Ne pamtim ovako prljavu kampanju. Dakle potpuno je netacna Lagumdzijina nekadasnja teza da se na lokalnom nivou ne vrte pare..Svaka stranka bombardira na fb prijedlozima, koji su uglavnom ocajno glupi. Osim ideja Tarika Jazica i vrlo konkretnih prijedloga. Onda izbrisu svaki komentar sa pitanjem, a samo ostane «bravo»«do pobjede», a oni kao na bini «hvala»«hvala vam puno». Tu su narandzasti sampioni. Imaju osobine Ilije Cvorovica. Bekan jedino tolerantan...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#775 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

Ima dobrih prijedloga u Lukavcu ali bez para nema glasa
Post Reply