Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post Reply

Najbolje rezultate na izborima 2016. ostvarit će:

Poll ended at 21/04/2016 21:36

SDA-
39
46%
HDZ-
6
7%
SDS-
0
No votes
DF-
9
11%
SNSD-
5
6%
SDP-
12
14%
BPS-
1
1%
SBB-
2
2%
SBiH-
2
2%
NS-
9
11%
 
Total votes: 85

User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#1 Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Crvene_brigade »

Približavaju se izbori za gradonačelnike i načelnike, gradska, općinska/opštinska vijeća, i skupštine gradova i opština/općina u Bosni i Hercegovine.

Želim čuti vaša mišljena, stavove, komentare, osvrte, očekivanja, rezultate...

Dakle, sve ono što je vezano za predstojeće izbore u Bosni i Hercegovini.
Last edited by Crvene_brigade on 22/03/2016 20:41, edited 3 times in total.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#2 Re: Izbori za gradove i općine/opštine 2016.

Post by Patriotska_Liga »

Poruči šefu da mu stranka ima pravo dobre šanse da pomete na ovoj anketi.

A na izborima zna se.
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#3 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by bole1st »

Ne mogu bit izbori dok je rat u Siriji, ko ce da prati kampanju kad je Alepo u okruzenju? :D

Salu na stranu, kad ih ovako vidim na hrpi rekao bih da ce svi podbacit, sto je nemoguce. Mozda jedino "slaba izlaznost" moze pozitivno da iznenadi .
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#4 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by It_is_a_Leclerc »

Najbolje će proći HDZ jer nema opoziciju.
Od bošnjačkih stranaka - SDP će pobijediti u Tuzli, eventualno socijaldemokratsko Trnovo, Doboj Jug, Ključ i tako te općine. SDA će pobijediti gdje god se ljudi još uvijek potpisuju prstom na papir. SBB neće pobijediti nigdje, jer imaju očajne ljude na lokalnim nivoima. DF :lol: Možda da probaju kandidovati nekog u Bosanskom Petrovcu gdje izađe 200-tinjak ljudi da glasa, pa im se možda omakne, k'o Našoj stranci nekad ? :D
Kod Srba - SDS će malo uzdrmati SNSD. Ne ništa ozbiljno.

Uglavnom,stanje redovno, što bi se reklo.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#5 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by fosna2014 »

Ne vidim neke promjene. SDA ce zahvaljujuci maloj izlaznosti pomesti sve. Vjerovatno ce biti nekih koalicija za nacelnike. Ovaj put cemo imati dva bloka (sto me raduje) tj. SDP/DF/NS i SDA/SBB.

Meni je anketno pitanje previse siroko postavljeno.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#6 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Sociolog »

Pozzdravljam



volio bih iskreno, da Sda dozivi ogroman pad, i Sbb

p.s. dugo sam na forumu, prije 2010, znaci, jedan sam od rijetkih, koji nije htio prodati za 100 svoj nick na forumu, ili po defaultu se registrirati i kometarisati

Moderatori-Oprostite

Bice strasna kampanja, kao uvijek..volio bih u Krajini, i Tuzlanskom kantonu, da bude malo promjena vlasti...al djaba , ovaj narod..da jede svaki dan ''zelje'', mekinje, ''ikar''.. da nema 1 km, da djeci kupi uzinu skoli, on ce glasati za nacionaliste, nazalost hranimo se mrznjom, to je NAS najveći problem :( :( :(.. U ogromnoj mjeri, od ovih 55 % ljudi koji izlaze na izbore, barem 70% su ljudi preko 50 godina, koji generacijski postaju konzervativni i glasaju za nacionalisticke partije uglavnom... moja generacija 27-25, tek sad pomalo vidim obrize početka izlaska na izbore..mladji su još više pasivizirani.. i nemaju neke afinitet..da glasaju, od besploslicarnja , ispijanja kafa, kladionica i sl.

P.s.kad sam vidio rezultate sluzbe na web stranici, izbori 2012..za svoju jedinicu, kad smo glasali u školi, za naše 3 male ulice, gdje poznajem svakog covjeka 100% , a puna im usta protiv nacionalista Sda, sbb, Sdp i ostalih... a kad dodju izbori, glasali za ove...TO MI NAJTEZE PADA, hocu da se pojedem iznutra..

Hvala lijepa, oprostite jos jednom na eventualnom offu :)
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#7 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Crvene_brigade »

fosna2014 wrote:Ne vidim neke promjene. SDA ce zahvaljujuci maloj izlaznosti pomesti sve. Vjerovatno ce biti nekih koalicija za nacelnike. Ovaj put cemo imati dva bloka (sto me raduje) tj. SDP/DF/NS i SDA/SBB.

Meni je anketno pitanje previse siroko postavljeno.
Kakvo je mišljene za sarajevske općine, Bihać, Zenicu, Tuzlu... Anketa je mogla biti i drugačija, slažem se, ali smatrao sam da sve ove stranke bi trebalo postaviti u anketno pitanje.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#8 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Crvene_brigade »

It_is_a_Leclerc wrote:Najbolje će proći HDZ jer nema opoziciju.
Od bošnjačkih stranaka - SDP će pobijediti u Tuzli, eventualno socijaldemokratsko Trnovo, Doboj Jug, Ključ i tako te općine. SDA će pobijediti gdje god se ljudi još uvijek potpisuju prstom na papir. SBB neće pobijediti nigdje, jer imaju očajne ljude na lokalnim nivoima. DF :lol: Možda da probaju kandidovati nekog u Bosanskom Petrovcu gdje izađe 200-tinjak ljudi da glasa, pa im se možda omakne, k'o Našoj stranci nekad ? :D
Kod Srba - SDS će malo uzdrmati SNSD. Ne ništa ozbiljno.

Uglavnom,stanje redovno, što bi se reklo.
Realno razmišljanje, ali i duhovito ovo za Trnovo i Bosanski Petrovac. :-D :thumbup:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#9 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by fosna2014 »

Crvene_brigade wrote:
fosna2014 wrote:Ne vidim neke promjene. SDA ce zahvaljujuci maloj izlaznosti pomesti sve. Vjerovatno ce biti nekih koalicija za nacelnike. Ovaj put cemo imati dva bloka (sto me raduje) tj. SDP/DF/NS i SDA/SBB.

Meni je anketno pitanje previse siroko postavljeno.
Kakvo je mišljene za sarajevske općine, Bihać, Zenicu, Tuzlu... Anketa je mogla biti i drugačija, slažem se, ali smatrao sam da sve ove stranke bi trebalo postaviti u anketno pitanje.
Ako SDP predlozi iole postenog covjeka u Bihacu mislim da ce pupana skinuti sa mjesta gradonacelnika.
User avatar
Objektivitet
Posts: 175
Joined: 17/07/2014 15:48

#10 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Objektivitet »

Najnepredvidiviji izbori ikad :!:

Najvjerovatnije mizerna izlaznost i kako neko vec gore napisa to naravno najbolje ide na ruku SDA-u. No, vidjet ćemo, ocekujem od NS fin rast u KS.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#11 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by MOSALJOZE »

It_is_a_Leclerc wrote:Najbolje će proći HDZ jer nema opoziciju.
Od bošnjačkih stranaka - SDP će pobijediti u Tuzli, eventualno socijaldemokratsko Trnovo, Doboj Jug, Ključ i tako te općine. SDA će pobijediti gdje god se ljudi još uvijek potpisuju prstom na papir. SBB neće pobijediti nigdje, jer imaju očajne ljude na lokalnim nivoima. DF :lol: Možda da probaju kandidovati nekog u Bosanskom Petrovcu gdje izađe 200-tinjak ljudi da glasa, pa im se možda omakne, k'o Našoj stranci nekad ? :D
Kod Srba - SDS će malo uzdrmati SNSD. Ne ništa ozbiljno.

Uglavnom,stanje redovno, što bi se reklo.
Po mojim informacijama,Trnovo cijelo zeleno i bijelo.Nije ni on lud da ostane u crvenom toru,kad nema podrške u kantonu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by cyprus »

SDA i HDZ uzimaju lopatom... Za RS nisam siguran, ali vjerovatno SNSD ispred opozicije...
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#13 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by pametolog »

Ako se Efendic prijavi za nacelnika Novog Grada, bez razmisljanja cu da glasam za njega.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#14 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by vivaldi »

It_is_a_Leclerc wrote:Najbolje će proći HDZ jer nema opoziciju.
Od bošnjačkih stranaka - SDP će pobijediti u Tuzli, eventualno socijaldemokratsko Trnovo, Doboj Jug, Ključ i tako te općine. SDA će pobijediti gdje god se ljudi još uvijek potpisuju prstom na papir. SBB neće pobijediti nigdje, jer imaju očajne ljude na lokalnim nivoima. DF :lol: Možda da probaju kandidovati nekog u Bosanskom Petrovcu gdje izađe 200-tinjak ljudi da glasa, pa im se možda omakne, k'o Našoj stranci nekad ? :D
Kod Srba - SDS će malo uzdrmati SNSD. Ne ništa ozbiljno.

Uglavnom,stanje redovno, što bi se reklo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
palermo
Posts: 22358
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by palermo »

Zašto nema Gatačkog klana, među ponuđenim opcijama :? :D
Idriz
Posts: 737
Joined: 16/01/2016 15:18

#16 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Idriz »

Vaznije pitanje je: hoce li se ista promjeniti sa promjenom vlasti, tamo gdje do promjene vlasti dođe?

Odgovor je - nece.

Nazalost, izgleda da ljudima 20+ godina empirijskog dokaza da je nebitno ko je na vlasti nista ne znaci.


Ljudi i dalje vjeruju da glasanje nesto moze promjeniti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by Kikibombona »

SDA ce razvaliti na izborima!

SBB - sef im u tvorza, skrivio sto je gradio
SDP - raspao se, ljiga bez ikave karizme na celu stranke
DF - populisticka stranka, svi su ih skontali

I to je to. Ocekujem jednu od vecih pobjeda SDA od rata naovamo. Previse je onih sto se prstom potpisuju.

HDZ - suvereno

RS?

E tamo bi moglo biti napeto. SNSD u blagoj prednosti.

Zakljucak:

Ko god ima priliku neka bjezi ovda...
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#18 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by calculator »

Crvene_brigade wrote:Približavaju se izbori za gradonačelnike i načelnike, gradska, općinska/opštinska vijeća, i skupštine gradova i opština/općina u Bosni i Hercegovine.

Želim čuti vaša mišljena, stavove, komentare, osvrte, očekivanja, rezultate...

Dakle, sve ono što je vezano za predstojeće izbore u Bosni i Hercegovini.
Mislim da će Čmoljo otvoriti poseban izborni pdf. rano je sada...
El_comadante
Posts: 7941
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#19 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by El_comadante »

rano je za ovu temu. da virimo kakav če izborni zakon biti koji mora biti usvojen za 10ak dana. pa onda da vidimo ko če sa kim u koaliciju npr imal sta od SDA-SBB koaliciji ili je ovo bia dimna, da li če SDP-DF koalirati ili je i to dimna. ko hrvata zna se HDZ, kod srba ili SNSD ili SDS samo kod Bosnjaka neizvjesno. mada mislim da bi SDA mogla izubiti koje načelničko mjesto.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#20 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by KB9 »

sbb ce grohnut a ostalo sve standard
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#21 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by ze kalanga »

El_comadante wrote:rano je za ovu temu. da virimo kakav če izborni zakon biti koji mora biti usvojen za 10ak dana. pa onda da vidimo ko če sa kim u koaliciju npr imal sta od SDA-SBB koaliciji ili je ovo bia dimna, da li če SDP-DF koalirati ili je i to dimna. ko hrvata zna se HDZ, kod srba ili SNSD ili SDS samo kod Bosnjaka neizvjesno. mada mislim da bi SDA mogla izubiti koje načelničko mjesto.
Skoro nikakve. Promjene koje se predlažu su tehničke prirode, ništa spektakularno i konkretno. Otprilike njima se želi postići riješavanje pitanja izbora u Mostaru... ostalo po starom.
El_comadante
Posts: 7941
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#22 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by El_comadante »

ze kalanga wrote:
El_comadante wrote:rano je za ovu temu. da virimo kakav če izborni zakon biti koji mora biti usvojen za 10ak dana. pa onda da vidimo ko če sa kim u koaliciju npr imal sta od SDA-SBB koaliciji ili je ovo bia dimna, da li če SDP-DF koalirati ili je i to dimna. ko hrvata zna se HDZ, kod srba ili SNSD ili SDS samo kod Bosnjaka neizvjesno. mada mislim da bi SDA mogla izubiti koje načelničko mjesto.
Skoro nikakve. Promjene koje se predlažu su tehničke prirode, ništa spektakularno i konkretno. Otprilike njima se želi postići riješavanje pitanja izbora u Mostaru... ostalo po starom.
dobro, to oko Mostara znam a bio je i prijedlog da budu zatvorene liste sad neznam jeli to opet aktuelno. mada suštinski teško čovjek može nači kakve se promjene predlažu...
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#23 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by baxul »

najzanimljivije će biti pratit tuzlu... odnosno vidit je li se SDP konsolidovao tamo... na opštim je sbb (???) u tuzli imao značajan rezultat. ne očekujem da ponove. tamo je i ona nova stranka građanska snaga(??). očekujem SDP+taj GS koaliciju sa jasminom kao načelnikom. al bit će interesantno vidit koliko će i hoće li sdp tamo grohnut.

resto države SDA holds, sporadični SDPovi načelnici uglavnom hold osim gradačca (SDA rides back na novalićevoj slavi). u KS SDA načelnici ali neće dobiti vijeća. USK SDA+ASDA. "građanske opcije" će se rasut. ZDK SDA vraća od SBB-a oteto :) SBK i HNK sve isto. ZH i livno HDZ ravni sa zemljom. goražde nemam pojma. posavnima SDA+HDZ. brčko SDA SNSD HDZ.

RS... SNSD će bit malo ogreban al ništa bitno. BL će bit zanimljivo pratit ako Čavić bude jedini kandidat SZP-a a Igor SNSD-ov.
Doboj SDS hold, Trebinje ide li kusturica tamo? Bijeljina SDS hold.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#24 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

It_is_a_Leclerc wrote:Najbolje će proći HDZ jer nema opoziciju.
Od bošnjačkih stranaka - SDP će pobijediti u Tuzli, eventualno socijaldemokratsko Trnovo, Doboj Jug, Ključ i tako te općine. SDA će pobijediti gdje god se ljudi još uvijek potpisuju prstom na papir. SBB neće pobijediti nigdje, jer imaju očajne ljude na lokalnim nivoima. DF :lol: Možda da probaju kandidovati nekog u Bosanskom Petrovcu gdje izađe 200-tinjak ljudi da glasa, pa im se možda omakne, k'o Našoj stranci nekad ? :D
Kod Srba - SDS će malo uzdrmati SNSD. Ne ništa ozbiljno.

Uglavnom,stanje redovno, što bi se reklo.
Slično mislim.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#25 Re: Izbori za gradove, općine/opštine 2016. godine u BIH

Post by putokaz1 »

TK
hmm
prošle izbore 2012
sda 6,banovići,čelić,teočak,sapna,doboj istok
sdp 6 tuzla gracanica srebrenik gradacac kalesija zivinice
sdu kladanj
mozda malo grijesim,bio je neki nezavistan blizak sda
u medjuvremenu sdp izgubio srebrenik,kalesiju i zivinice od sda
2014 sda pobjedila osim tuzle i lukavca gdje je sbb
sada
Tuzla očekujem sdp
Sve ostalo sda
Banovići sda bez dileme,Kladanj -hmmm-nepoznanica jer zavisi u koj je stranci aktuelni načelnik-ipak blagi favorit sda,Živinice vjerujem da če aktuelni -novi ostat sda,Teočak bez dileme Sda,Sapna i Klaesija 51% Sda te Gračanica takođe jer je aktulnog načelnika Sdp opala popularnost,Lukavac -nepoznanica jer se aktuelni načelnik,sda,povlači,ipak 51% SDA,Gradačac,ČELIĆ,Doboj istok Sda uz veći otpor Sdpa...
Većine:slično s tim da će bit mnogo stranaka npr:pragove prolaze sda,sdp,sbb,df,sbih,bps -u pravilo- a ponegdje sund,nsrzb(zivinice),hdz i boss(tuzla),negjde a sda,ns(gračanica),i lds(doboj istok),negdje čak i povratničke srpske stranke npr snsd(lukavac 2008).
Apsolutna večina smao Sda-banovići ostalo nezna se
Post Reply