Izbori 2006 - Gorazde

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#26

Post by sunrise »

Hocemo li dragi moji Goraždani uraditi nesto po pitanju žanja, ili ćemo opet između sebe govoriti kako nam uništavaju plažu i sve ostaje između nas.Hoćemo li dokaziti prvo sebi pa svima da smo odgovorni, da smo hrabri i da nećemo nkome dozvoliti da nam uništi nešto na što smo ponosni???????? :x :x :x

Jeste li za to da danas napravimo žiiv zid i onemogućimo eksploatatorima da nastave izvlačenje pijeska??????

DA LI SMO TOLIKO HRABRI?????????
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#27

Post by burekodsira »

vise efekta bi imalo ovu temu pokrenuti na gorazde-x.com jer je aktivniji od ovog djela...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#28

Post by Liberalism »

Pa pokrenite je, neznam sta cekate...

Treba naci Hasa (dopisnika FTV) da napravi prilog i da zamoli kolege na FTV da mu daju dijelove emisije koju je FTV prije dvije godine pravila na zanju, da se ljudi konkretno upoznaju sta ova nasa vlast danas unistava!
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#29

Post by sunrise »

Hoćemo li dragi moji Goraždani dopustiti da i ovaj put sve prolazi mimo nas???? :x :x :x Hoćemo li opet ćutati i gledati kako nam nestaje jedina plaža u gradu? Hoćemo li dopustiti da nam prave hidrocentrale na Osanici?????????

JESMO LI DOVOLJNO HRABRI DA IH FIZIČKI SPRIJEČIMO U TOME???????

JESMO LI ODGOVORNI???????

Ovo nam je prilika da pokažemo da jesmo!

Izađimo na žanj danas.Spriječimo ih da za šaku novca unište nešto najvrjedije što imamo.

HAJMO SVI NA ŽANJ!!!!!!!!!!!!!!!
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#30

Post by sunrise »

Liberalism wrote:Pa pokrenite je, neznam sta cekate...

Treba naci Hasa (dopisnika FTV) da napravi prilog i da zamoli kolege na FTV da mu daju dijelove emisije koju je FTV prije dvije godine pravila na zanju, da se ljudi konkretno upoznaju sta ova nasa vlast danas unistava!
Ne treba nam Haso niti bilo koji medij. Trebamo sami izaci i fizički spriječiti ekspoataciju žanja. Kad se nas 500 pojavi tamo svi mediji će sami doći ne trebam ih zvati. :x :x :x :x :x
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#31

Post by rumenko »

sta je sa Ziletom..da nije sta bolestan gluho bilo....ne vidjeh ga na spisku...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#32

Post by Liberalism »

Hoce li sta GROZD organizovati? Sad citam farbali su neke ograde, vrijeme je da naprave nesta konkretno i zaustave idiote!
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#33

Post by sunrise »

Liberalism wrote:Hoce li sta GROZD organizovati? Sad citam farbali su neke ograde, vrijeme je da naprave nesta konkretno i zaustave idiote!
GROZD vec radi na tome. Slusaj radio Gorazde oko 12.15 danas.

SUTRA U 10:00 SMO NA ŽANJU. proslijedi informaciju svima koje znas, mada cemo mi danas uputiti javni poziv svima.

BITNO JE DA NAS SUTRA BUDE STO VISE!!!!!!!!!!!!!!

POKAŽIMO GRAĐANSKU HRABROST!

SVI NA ŽANJ!!!!!!!
Angel of Death
Posts: 34
Joined: 09/08/2006 12:46

#34

Post by Angel of Death »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxx
Last edited by Angel of Death on 28/10/2006 07:37, edited 1 time in total.
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#35

Post by Loading... »

A zar bazen nije u privatnom vlasništvu, kod Numa?

Čuo sam da će Numo tu napraviti tobogan itd. i da će bazen biti sređen pravo.

Tako da se vlast nemože kriviti za bazen.

:D SDA :D
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#36

Post by Odisej »

ŽANJ JE JEDNO OD KULTNIH MJESTA ZA GORAŽDANKE/GORAŽDANE
VEĆ NEKOLIKO GODINA , A ZADNJA DVA LJETA POSEBNO UNIŠTAVAJU GA TAJKUNI POD POKROVITELJSTVOM VLASTI!
A DRINA I NJENO BOGATSTVO PRIPADAJU SVIMA !

ZATO : SUTRA - SVI NA ŽANJ!

I NEKA NIKO NE POKUŠAVA AKCIJE U OVU SVRHU POLITIZIRATI!
UOSTALOM : JUČE SU SE VIJEĆNICI OV GORAŽDE , SLOŽILI !!! OKO ZAŠTITE ŽANJA , PRIRODNOG , OMILJENOG I NAJLJEPŠEG GORAŽDANSOG KUPALIŠTA!

:dance: NE DAMO ŽANJ !!!!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#37

Post by Liberalism »

Loading... wrote:A zar bazen nije u privatnom vlasništvu, kod Numa?

Čuo sam da će Numo tu napraviti tobogan itd. i da će bazen biti sređen pravo.

Tako da se vlast nemože kriviti za bazen.

:D SDA :D
Pricas o buducnosti!

nije bitno sta ce novi vlasnik sutra uraditi, vec da sadasnje vlasti, koji su idioti i kreteni 3 godine su direktno i indirektno sprjecavale rad bazena!

pa ti glasaj za one misle da nije dobro za moral da se ljeti kupas na moru, drini ili bazenu!!!! :-) :D :-)
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#38

Post by Odisej »

:thumbup: :arrow:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#39

Post by Liberalism »

Za sutra su najavljene demonstracije, al kukavice iz vlade odmah bi brze bolje da obustave radove! Kakvi su to idioti!!

Treba traziti da sve vrate kako je i prije bilo a da se to finansira iz plata ministara kantona!
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#40

Post by Odisej »

Potpisujem!
Ekipa iz velike zgrade u Višegradskoj je na sve spremna ! Sutra garant neće biti bagera i kamiona na Žanju.
A mi nećemo saznati ko je kome dao koncesiju na eksploataciju šljunka ( čitaj Drine i nas ) i kako se tal dijeli...
IPAK : SVI NA ŽANJ !
Tražimo objašanjenje od Vlade Kantona i neka ministri i poslanici rade sa lopatama dok ne vrate Žanj kakav je bio prije pljačke!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#41

Post by Liberalism »

I Opština Gorazde stala u odbranu žanja, predsjedavajuči vjeća izjavio da je zanj krvnicki unistane (tako nekako sinoc na TV).

Po gradu se lijepe posteri koji pozivaju idiote da prestanu sa unistavanjem žanja.

Evo jedno pitanje za sve: Sta bi pomislili vi o vlastima Splitske zupanjije kada bi se taa vlast odlucila da Bol na Bracu nakon sto prodje ljetna sezona da privatnoj firmi da je potpuno unisti za par hiljada eura?

Ovakve vlade kao sto je ima Gorazde nema na zemaljskoj kugli!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#42

Post by Liberalism »

Demonstracije građana Gorazda protiv unistavanja gradske plaze zabranila lokalna policija!!!

Ali i pored toga na demonstracijama je ostalo oko 150 građana koji se ne boje iskazati svoje nezadovljstvo idiotiskim ponasanjem kantonalne vlade!!!

prije pola sata postavljene su barikade na putu koji vodi ka gradskoj plazi tako da je za sada unistavanje zanja pivremeno prekinuto.

Sta ce biti dalje niko nezna. Oko 100 građana je jos uvijek na demonstracijama

Za subotu su zakazane nove velike demonstracije sta ce do tad biti niko nezna! Sve u svemu nesta se uspjelo!


odoh sad da provjerim da li na gradsku plazu dolaze premijerova djeca!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#43

Post by sharwoodforest »

Sto se tice izbora, glasacu kao i svaki put. Medjutim, cini mi se da je moj glas uzaludan u poredjenju sa snagom sile tame.

Ali ako nas ima u kvalitetu, mozda nam jednog dana strpljenje urodi plodom, pa umjesto da sutimo, pusimo, drogiramo se i opijamo, krenemo u avanturu koja se zove pravi zivot.
Zasto suti omladina, zasto ne bojkotujemo nacionaliste, zasto ne krenemo od pocetka? Pocetak su neoptereceni ljudi, pocetak su ljudi koje vole ovaj grad.
I kad glasam, nadacu se taj dan da ima nade, sutradan cu biti razocarana i ubijena novom spoznajom da ce mi ONI :x ponovo uzeti godine, bezobrazno i bez pitanja jesam li to htjela ili ne.
:( :sad: :-?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#44

Post by Liberalism »

Pa dodji u subotu na nove demonstracije!

Danas je bilo 100 mladih ljudi na zanju
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#45

Post by sunrise »

Najnovija informacija glasi: Na lice mjesta izasao vodoinspektor ili kako se već zove. Ustanovljeno da se iskopalo više nego što je dozvoljeno ugovorom o koncesiji.Stav vlade je da je svakako eksploatacja pri kraju i da će se radovi obustaviti danas ili sutra :x :x :x :x i da će se žanj vratiti u prvobitno stanje.

U svakom slucaju u subotu treba doći na žanj u 11:00 jer je po mojoj informaciji predat zahtjev za odobrenje održavanja skupa, ne bi trebalo biti problema i izraziti negodovanje.

Čujem da će naveče biti koncert od 20:00

IDEMO NA ŽANJ!!!!!!!!!!!!!!!
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#46

Post by Odisej »

ČUJ FAZONA : IONAKO ZAVRŠAVAMO EKSPLOATACIJU...
A KAKO JE I KOME DATA KONCESIJA ZA UNIŠTAVANJE ŽANJA - OSTAĆE PITANJE BEZ ODGOVORA , JELDE!
E , NEĆE MOĆI , GOSPODO IZ VELIKE ZGRADE U VIŠEGRADSKOJ..
IMA DA NAM DATE ODGOVORE..
A TU PRIČU KAKO SE EKSPLOATACIJA ZAVRŠAVA - OBJESITE KANTONALNOM MAČKU O ... REP.
VAŠA EKSPLOATACIJA TRAJE ... I IMATE NAMJERU DA JE NASTAVITE.
E , HOĆETE LI , TO VEĆ ZAVISI OD NAS...
HOĆEMO LI IM DOPUSTITI !?
A ŽANJA ŠTO SE TIČE : SUBOTNJI IZALAZAK I ORGANIZOVANO NE UNIŠTAVANJU PRIRODNIH DOBARA U GŽ KANTONU NIJE VIŠE SAMO PITANJE ŽANJA: TO JE PITANJE NAŠEG ODNOSA PREMA NAMA SAMIMA!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#47

Post by sharwoodforest »

Doci cu u subotu, moramo se pobuniti , primitivizam i talovi u gorazdu ne obecavaju mirne godine.
Glasajmo,nek nas ne bude strah.
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#48

Post by sunrise »

sharwoodforest wrote:Doci cu u subotu, moramo se pobuniti , primitivizam i talovi u gorazdu ne obecavaju mirne godine.
Glasajmo,nek nas ne bude strah.
:thumbup:

Potuno se slazem s tobom. Treba nas doci sto vise, trebamo lobirati među prijateljima, komšijama poznanicima.....

Ne smijemo odustati od nečega što bi trebalo biti važno za sve nas.Ne smijemo dozvoliti da žanj iko prisvaja. Žanj nije ničije privatno vlasništvo.On pripada svima nama.

I naravno trebamo izaći na izbore, i razmišljat svojom glavom.Ne znam samo hoće li bilo koja politička partija u Goraždu u svom izborom programu ponuditi sanaciju plaže i njeno uređenje? Jer sa žanja se u narednih 5 godina ne smije odvući ni jedan jedini kamenčić

SVI NA ŽANJ U SUBOTU!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#49

Post by Liberalism »

Kad idioti koji su na vlasti i koji samo piju krv narodu veceras na ospu s prijetnjama na TV :-) :-) :-)

Kakvi su to kreteni, boze me sacuvaj :x
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#50

Post by sunrise »

Naravno da mogu reagovati. I mislim da hoce, ali to nas ne smije obeshrabriti.

To nam treba biti podstrek da istrajemo u nasim zahtjevima da se zaustavi PLJAČKA.

Vjerovatno idu logikom tresla se gora rodio se mis. Mi malo protestvovali malo galamili i......nikom nista

Moramo pokazati svima ne samo ovima na vlasti nego i nima koji bi htjeli da budu na vlasti da ih pratimo sta rade i da cemo ih zaustaviti u svemu sto ce biti stetno za javni interes građana Goražda

SVI NA ŽANJ U SUBOTU!!!!!!!!!!!!
Post Reply