Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3602 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by animals »

Jebena politika zapadni zemalja..
Austrija ,npr vraca one koji nemaju prava na azil u Hrvatsku, jer
je to prva zemlja u EU, gdje su registrirani..
znaci najezda iz EU, a ne iz Srbije..
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3603 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

:thumbup: :thumbup: za ovaj azil-slucaj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3604 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by _BataZiv_0809 »

Merkel zove u svoju kucu, pa onda kaze komsije, red je da i vi u svoju primite :D
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#3605 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by ST11 »

A nasi pisu, kako su ih poceli vracati natrag u njihove zemlje. Ocigledno nakom wilkommen i selfija, sada su na redu deportacije ... vjerovatno zaista bilo kuda, samo da ne ostanu kod onih, koji su jih zvali u EU.
http://www.rtvslo.si/svet/v-kabul-iz-ne ... zil/410126
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3606 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

http://www.spiegel.de/politik/ausland/t ... 26186.html

taliban-minister-beantragte-in-deutschland-asyl-

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: konačno stižu i intelektualci :D
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#3607 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Šunj »

Sve naseliti u Bosnu I Hercegovinu, narocito u istocnu Bosnu i Hercegovinu.
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#3608 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by eltroxin »

SEYOboy wrote:Post
Black swan wrote:a vidio sam to

:roll: nema se sto reci

primarni zadatak svake drzave je zastiti svoje nemocnw gradjane

just do it wrong :mrgreen:
Evo uhvatise vam ovog "arapa"...
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svije ... nio-mnoge/
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#3609 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by ST11 »

SEYOboy wrote:https://www.youtube.com/watch?v=Jpfe8bwNMJY
ovakav sljam se ni u bosni ne moze zaposliti
Black swan wrote:a vidio sam to

:roll: nema se sto reci

primarni zadatak svake drzave je zastiti svoje nemocnw gradjane

just do it wrong :mrgreen:
Bilo bi zaista fino ali nije, jer ti niko "arapa" nije spomijao ...
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3610 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

ne kontam

odmah je receno da je bugarin
i da liberalna da se tko ne uvrijedi policija dala snimak u javnost bas kad nije bilo drugih mogucnosti za identifikaciju
da se ko ne uvrijedi sto su tukli zenu

kad je neko u njemackoj rodjen i bije zenu...nije se moglo spriječiti
kad je neko rodjen u bugarskoj i tuce zenu u njemackoj moglo se spriječiti ali je kasno za tu zenu
kad je neko rodjen u africi i zapali suprugu u europi...eee to je trebalo ranije ispitati pa ne primiti u europu...

veoma jednostavno...postoje stvari na koje se moze a na koje be moze utjecati

nekontrolirano primanje ekonomskih migranata u naponu snage i punih testisa sperme od nerada ba bausteli...eee to nije dobro...djavolji je um besposlen um
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3611 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by prog321 »

Znamo se.
Ciljano si naveo da se radi o muslimanskim izbjeglicama koji su neduznu Nijemicu napali ali kofol ne mozes nista o tome uraditi.
Sad se ispostavilo da su Romi pravoslavci iz Bugarske, pa se izvlacis :-D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3612 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

mozda i jesam
ali sumnjam nije to moj stil
ja uvijek opcenito i uopceno pisem
a i ogradim se

moze citat

i naravno da sam protiv ilegalnih ekonomskih migranata
uvijek cu biti protiv
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3613 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by sunceKOtepsija »

Image
PODJELA NOVCA podijeljeno je 2.900 eura.
Podjela novca je bila izuzetno delikatna.
Novac najviše žele znaju da je kod mene, tad idu samo za mnom.
Prvo sam podijelila novca momcima koji su bili na podne namazu. Trojici koji su bili u kombiju. Zatim nekima izbjeglicama u jednom trenutku dok je kombi kretao kroz mali otvor prozora. Kasnije sam vidjela da imam čvorugu od udarca na prstu. Kako je bio mali otvor od prozora i kroz njega davala kovrete, oni bi povukli kovertu i tako bih se ja udarila a da nisam ni osjetila.
U jednom trenutku dok smo kružili i tražili jedni druge ( volonter) , pošto smo se razdvojili u tom haosu. Vidjeli smo Mirka, Ljiljanu, Lidiju na ulazu u željezničku stanicu i formiran red izbjeglica.
Ja istrčim a Salih, Sabaha i Merisa u kombiju.Shvatili smo da čekaju da im se dijeli novac.
Ja odmah počinjem podjelu. Svi su dobli po kovertu, dvije ili tri. Ali odjednom nastade haos. Dvojica izbjeglica koji su držali red: jedan Pakistanac, jedan iz Gane, govore mi da bježim. Mirko i svi oni za mnom. Trčim preko ulice. Ali oni svi za nama. Jedan sa ranom na nozi, bos, drugi spominje mobitel mi crko. Dok trčimo oni ih vraćaju ali džaba. Pita me Pakistanac gdje ti je muž. Tražimo ali njega nigdje. U tom trčanju zove Lliljana a kasnije i Lidija, pitaju gdje sam, kažem da kružim tu oko i bježim od izbjeglica.Rekle su da su unutar željezničke da dođem. Kasnije smo saznali da je kombi otišao dijeliti zadnju rutu odjeće.
U jednom trenutku pojavila se policija. Naša draga Ljiljana mudro im je prišla . Objasnila da smo iz Bosne i da nam ide teško podijeliti pomoć. Imali su razumijevanja i nisu nam stvarali probleme iako su vidjeli što se sve dešava. Svatila sam da su prestali trčati za nama , kad sam u jednom trenutku iz očaja zaplakala. Voljela bi im pomoći. Znam da tih 20 eura nije ništa ali želim da ih dobije što više osoba.
Napokon smo utrčali u željezničku staniicu ali za nama i njih nekoliko.
U međuvremenu i kombi je stao pored željezničke. Sastajemo se i sjedamo u kombi. Mirko kaže da mora da ide. Ljiljana želi da sjednemo i sredimo utiske. Sedam je sati. Mi bi išlli ali odlučimo da zajedno popijemo čaj.
Ostalo mi još 30 koverata sa novcem. Kažem da se moramo vratit.
Kad smo krenuli kući na jednom parkingu njih preko trideset umotani u deke, zbijeni jedni uz drzge, leže. Brzo podijelimo svima volonterima koverte i počinjemo dijeliti. Kad su drugi vidjeli , počeše iskakati iz deka. Salih odjednom okružen sa svih strana. Hvala Allahu uspjeli smo sve podijeliti.

Po povratku kući ispunjeni srećom, svjesni kroz kakav smo haos prošli uz Allahovu pomoć sve podijelili, stižemo u 2 sata ujutro. Iscrpljeni maksimalno ali zadovolnji što smo ih pomogli i kako kaže naša prijatejica Ljiljna. : Oni će ovom pričati danima“. Znaju da ih je neko iz Bosne pomogao. Govorili su nam: „ Bosanski ljudi dobri“.
Želimo poruku mira, dobrote, brige za drugog i dalje širiti uz pomoć dobrih ljudi .
https://www.facebook.com/19280806073038 ... =3&theater
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3614 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

čitam ispovijedi kakvih su problema imali naši balkanci 1992-1998 ili dokle već kad su ih skoro protjerali
bio krst ili islam nijemcu je tada bilo svjedno

sjećam se u našoj školi da je 1998. masa učenika došlo... ljudi jedva naš znali koliko su dugo gore bili kao djeca
mališani po tramavju pričali njemačkim

i sve je to nijemac vratio

i ljude s fakultetom koji su bili spremni raditi u zabitima kao doktori ili veterinari ali jok... papir je papir...nema suza kod nijemaca ajd nazad u bosnu ili srbiju

a sada... a sada imamo ovo da primaju ljude u milijunima ne znajući ko su i šta su... dok su recimo sistemi kao što je kineski japanski indijski ruski arapski... koji se broje u milijardama ljudi ZATVORENI a krenuli bjelosvetski smutljivci da razaraju srce europe možda jednu od najboljih zemalja svijeta
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3615 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Smanji patetiku labudane, i njih vracaju. :oops:

http://www.augsburger-allgemeine.de/aug ... 16682.html

Sest godina proveo u Njemackoj, jezik perfektno savladao, stekao zanimanje, firma mu nudi posao ali jok, "papir je papir". Valja mu nazad u Kabul osim ako ova peticija nekako ne uspije. :oops:

Citajte malo i druge izvore, pracenjih iskljucivo senzacionalistickih jako utice na percepciju stvarnosti.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3616 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

ne zanima me to

necu
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3617 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by BHCluster »

Black swan wrote:čitam ispovijedi kakvih su problema imali naši balkanci 1992-1998 ili dokle već kad su ih skoro protjerali
bio krst ili islam nijemcu je tada bilo svjedno

sjećam se u našoj školi da je 1998. masa učenika došlo... ljudi jedva naš znali koliko su dugo gore bili kao djeca
mališani po tramavju pričali njemačkim

i sve je to nijemac vratio

i ljude s fakultetom koji su bili spremni raditi u zabitima kao doktori ili veterinari ali jok... papir je papir...nema suza kod nijemaca ajd nazad u bosnu ili srbiju

a sada... a sada imamo ovo da primaju ljude u milijunima ne znajući ko su i šta su... dok su recimo sistemi kao što je kineski japanski indijski ruski arapski... koji se broje u milijardama ljudi ZATVORENI a krenuli bjelosvetski smutljivci da razaraju srce europe možda jednu od najboljih zemalja svijeta
Sta mislis kad se zavrsi rat tamo u Siriji itd... da se ti ljudi nece vratiti?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3618 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Ne zanima ga, vidis da mu je do trolanja. :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3619 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

prime 1000000 vrate 12000

big dil
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3620 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by BHCluster »

Black swan wrote:prime 1000000 vrate 12000

big dil
Na cemu baziras ovu tvrdnju?
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3621 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by prog321 »

I ovi Bosanci što su protjerani opet su nekako našli način da se vrate u Njemačku.
Kao studenti ili preko braka.
Mada je primarni problem za Crnu Patku što ovi sjevernoafrički imigranti nisu katolici :-D
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3623 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by GeeTnT »

Black swan wrote:prime 1000000 vrate 12000

big dil
Nekad su prekookeanskim brodovima dovlacili radnu snagu....danas im sami dolaze.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3624 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

prog321 wrote:I ovi Bosanci što su protjerani opet su nekako našli način da se vrate u Njemačku.
Kao studenti ili preko braka.
Mada je primarni problem za Crnu Patku što ovi sjevernoafrički imigranti nisu katolici :-D
Nidje veze...i protiv meksikanaca kubanaca kolumbijaca i ostalih latina u sad-u sam

Svi nezakoniti bez papira trebaju nazad

Ima lutrija imaju stipendije ima redovita procedura

Za ulazak u neku zemlju
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3625 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by sadie_forever »

Black swan wrote:čitam ispovijedi kakvih su problema imali naši balkanci 1992-1998 ili dokle već kad su ih skoro protjerali
bio krst ili islam nijemcu je tada bilo svjedno

sjećam se u našoj školi da je 1998. masa učenika došlo... ljudi jedva naš znali koliko su dugo gore bili kao djeca
mališani po tramavju pričali njemačkim

i sve je to nijemac vratio

i ljude s fakultetom koji su bili spremni raditi u zabitima kao doktori ili veterinari ali jok... papir je papir...nema suza kod nijemaca ajd nazad u bosnu ili srbiju

a sada... a sada imamo ovo da primaju ljude u milijunima ne znajući ko su i šta su... dok su recimo sistemi kao što je kineski japanski indijski ruski arapski... koji se broje u milijardama ljudi ZATVORENI a krenuli bjelosvetski smutljivci da razaraju srce europe možda jednu od najboljih zemalja svijeta
Rat je i nase su primali dok je bio rat i kad je zavrsio s pravom protjerali,kao sto ce i ove sirijce
Post Reply