Italijani hoce Dalmaciju

No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#26 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by No_Comment »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.

Gdje si to procitao u ...Politici Expres...ili nadasve slobodarskom NIN-u... :-) :lol:
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#27

Post by -=DoMaGoJ=- »

Ma to su gluposti, provjereno. Malo moraju novinari povećati tiražu.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#28

Post by dalmatinka »

[Novi_Nick
Draga @ Dalmatinka :-)
ja nesto kontam vako. Ako bi nedaj boze Hrvatska propala kao drzava i otisla pod stecaj onda bi se vjerovatno pojavili neki jastrebovi kao tzv duznici da naplate svako svoje. Eh sad, kako ti rece, morali bi stati u red te drzave koji vole da otimaju tudje teritorije pa kako ih ti nabroja: Italija, Slovenija, SiCG, Austrija, Madjarska itd.

Sad posto smo mi Bosanci i Hercegovci prirodni prijatelji Hrvata i Hrvatskoj mi to nebi mogli gledati a da se ne umjesamo i stanemo u taj red na poziciju 1 i izbacimo iz tog nekog reda sve ostale drzave koje bi htjele uzeti Hrvatskoj Dalmaciju. Nadam se da smo se shvatili. :)

Sad mozes zamisliti kako je nama Bosancima i Hercegovcima u BiH, svi bi da je djele i prisvajaju njene djelove teritorija i Srbija i Hrvatska i Austrija i Madjarska, sve nekako sl. kao kod vas u Hrvatskoj. :-D
[/quote]

Ti ne možeš vjerovati koliko te shvaćam, i mislim da nema ogorčenije osobe u ovoj državi od mene zbog bliske prošlosti, da sam mogla utjecati na to ne bi se desilo, a ovako ću se čitav život sramiti zbog nečega što nikada nisam htjela da se dogodi. Oprosti.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#29

Post by zlata »

Ma di je Hananah da vam pokaze svoje 'Rvatske zube!
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2946
Joined: 24/08/2003 00:00

#30

Post by Novi_Nick »

dalmatinka wrote:
[Novi_Nick
Draga @ Dalmatinka :-)
ja nesto kontam vako. Ako bi nedaj boze Hrvatska propala kao drzava i otisla pod stecaj onda bi se vjerovatno pojavili neki jastrebovi kao tzv duznici da naplate svako svoje. Eh sad, kako ti rece, morali bi stati u red te drzave koji vole da otimaju tudje teritorije pa kako ih ti nabroja: Italija, Slovenija, SiCG, Austrija, Madjarska itd.

Sad posto smo mi Bosanci i Hercegovci prirodni prijatelji Hrvata i Hrvatskoj mi to nebi mogli gledati a da se ne umjesamo i stanemo u taj red na poziciju 1 i izbacimo iz tog nekog reda sve ostale drzave koje bi htjele uzeti Hrvatskoj Dalmaciju. Nadam se da smo se shvatili. :)

Sad mozes zamisliti kako je nama Bosancima i Hercegovcima u BiH, svi bi da je djele i prisvajaju njene djelove teritorija i Srbija i Hrvatska i Austrija i Madjarska, sve nekako sl. kao kod vas u Hrvatskoj. :-D
Ti ne možeš vjerovati koliko te shvaćam, i mislim da nema ogorčenije osobe u ovoj državi od mene zbog bliske prošlosti, da sam mogla utjecati na to ne bi se desilo, a ovako ću se čitav život sramiti zbog nečega što nikada nisam htjela da se dogodi. Oprosti.
Draga Dalmatinko :-)
hvala ti na odlicnom postu. Nemas se ti licno nizasta izvinjavati jer ti nisi kriva za Tudzmanovu i HDZ politiku u toku rata u Hrvatskoj i BiH. :(

Hvala bogu sada imate jednog divnog predsjednika i ljudinu od covjeka Stipu Mesica koji ce uraditi sve da ispravi "krivu drinu" i sredi odnose izmedju Hrvatske i BiH na najbolji moguci nacin. :)

A tebi Dalmatinko sada jeden veliki pozdrav i zagrljaj od Novog_Nicka :-D :bih:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2946
Joined: 24/08/2003 00:00

#31

Post by Novi_Nick »

zlata wrote:Ma di je Hananah da vam pokaze svoje 'Rvatske zube!
Ti Zlato ne zakuhaji, ziva bila :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#32

Post by zlata »

stella_k wrote:Ma neka u Bosnu ne diraju...
Ma tako je isto i rahmetli genije, nas dedo, otac nacije, gospon Alija...mislio i zborio!
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#33

Post by gavrilo »

Novi_Nick wrote:
zlata wrote:Ma di je Hananah da vam pokaze svoje 'Rvatske zube!
Ti Zlato ne zakuhaji, ziva bila :D
pusti ih ... hocu da vidim zenski kec :D
dow
Posts: 46
Joined: 29/09/2005 15:59

#34

Post by dow »

Da se nebi zajebavali. Evo crno na bijelo kako je izgledala nasa Bosna i Hrcegovina za vrijeme nase posljednja kraljice Katarine Kosace. Hrvati i Srbi miiiirno. A Boga mi i mi.

[img][img]http://img451.imageshack.us/img451/4963/zem198if.th.jpg[/img][/img]
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#35

Post by gavrilo »

u tim granicama bi bili balkanska sila... :D
schnappica
Posts: 46
Joined: 05/07/2005 19:16

#36 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by schnappica »

No_Comment wrote:
Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.

Gdje si to procitao u ...Politici Expres...ili nadasve slobodarskom NIN-u... :-) :lol:
Morala sam da procackam odakle dolazi ova information. I evo:

Vecernji List, Zagreb, 18.10.05 :

"POLITIČKI SKANDAL

Šokantna izjava talijanskog ministra za odnose s parlamentom na skupu talijanskih izbjeglica



Giovanardi: Spremni smo za invaziju na Dalmaciju



U Italiji su održana dva skupa talijanskih izbjeglica: u Chioggi 52. nacionalni skup dalmatinskih Talijana, na kojemu je bio i saborski zastupnik talijanske manjine Furio Radin, te u Pisi 43. skup riječkih Talijana. Radin je objasnio kako su na skupu bili demokršćani, socijaldemokrati i predstavnici drugih talijanskih političkih stranaka, pa je i on prihvatio poziv.

Naši krajevi
Radin je za "La voce del popolo" izjavio: "Kad se govori o talijanstvu u našim krajevima, nama koji smo ostali često se prigovara da nismo imali hrabrosti otići. Onima koji nam to spočitavaju uzvraćam da nisu imali snage i hrabrosti da ostanu."

Za okruglim stolom na kojem se raspravljalo o temi "Italija i Dalmacija danas i sutra" Radin je sjedio s (neo)iredentistima i neofašističkom kremom (senator Lucio Toth i predsjednik Tršćanskog odbora Slobodne Općine Zadar u egzilu i direktor lista "Il Dalmata" Renzo de Vidovich, zastupnik Nacionalne alijanse u parlamentu Roberto Menia i drugi) koja je dosad u više navrata glasno spominjala kako je Dalmacija ukradena Italiji.

Traže teritorij
Štoviše, Menia je ove godine u Firenci kazao da će, kad Hrvatska uđe u EU, Italija vratiti Istru, Rijeku i Dalmaciju. Radin na skupu nije kritizirao organizatora niti je napustio skup kad je na zidu dvorane ugledao veliki na kojemu je pisalo "Dalmatinci u svijetu.

Slobodna Općina Zadar u egzilu. 52. nacionalni skup Dalmatinaca. Italija i Dalmacija danas i sutra". Carlo Giovanardi, demokršćanin i ministar za odnose s parlamentom, izjavio je da će Italija izvršiti kulturnu, gospodarsku i turističku invaziju kako bi obnovila "talijanstvo Dalmacije".
schnappica
Posts: 46
Joined: 05/07/2005 19:16

#37

Post by schnappica »

E, sad se ja pitam : "dva skupa talijanskih izbjeglica" ????
What the... :?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#38 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by No_Comment »

schnappica wrote:
No_Comment wrote:
Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.

Gdje si to procitao u ...Politici Expres...ili nadasve slobodarskom NIN-u... :-) :lol:
Morala sam da procackam odakle dolazi ova information. I evo:

Vecernji List, Zagreb, 18.10.05 :

"POLITIČKI SKANDAL

Šokantna izjava talijanskog ministra za odnose s parlamentom na skupu talijanskih izbjeglica



Giovanardi: Spremni smo za invaziju na Dalmaciju



U Italiji su održana dva skupa talijanskih izbjeglica: u Chioggi 52. nacionalni skup dalmatinskih Talijana, na kojemu je bio i saborski zastupnik talijanske manjine Furio Radin, te u Pisi 43. skup riječkih Talijana. Radin je objasnio kako su na skupu bili demokršćani, socijaldemokrati i predstavnici drugih talijanskih političkih stranaka, pa je i on prihvatio poziv.

Naši krajevi
Radin je za "La voce del popolo" izjavio: "Kad se govori o talijanstvu u našim krajevima, nama koji smo ostali često se prigovara da nismo imali hrabrosti otići. Onima koji nam to spočitavaju uzvraćam da nisu imali snage i hrabrosti da ostanu."

Za okruglim stolom na kojem se raspravljalo o temi "Italija i Dalmacija danas i sutra" Radin je sjedio s (neo)iredentistima i neofašističkom kremom (senator Lucio Toth i predsjednik Tršćanskog odbora Slobodne Općine Zadar u egzilu i direktor lista "Il Dalmata" Renzo de Vidovich, zastupnik Nacionalne alijanse u parlamentu Roberto Menia i drugi) koja je dosad u više navrata glasno spominjala kako je Dalmacija ukradena Italiji.

Traže teritorij
Štoviše, Menia je ove godine u Firenci kazao da će, kad Hrvatska uđe u EU, Italija vratiti Istru, Rijeku i Dalmaciju. Radin na skupu nije kritizirao organizatora niti je napustio skup kad je na zidu dvorane ugledao veliki na kojemu je pisalo "Dalmatinci u svijetu.

Slobodna Općina Zadar u egzilu. 52. nacionalni skup Dalmatinaca. Italija i Dalmacija danas i sutra". Carlo Giovanardi, demokršćanin i ministar za odnose s parlamentom, izjavio je da će Italija izvršiti kulturnu, gospodarsku i turističku invaziju kako bi obnovila "talijanstvo Dalmacije".
Hrvatska ce najvjerovatnije morati isplatiti odshtetu Italijanskim drzavljanima...koji su morali napustiti Dalmaciju i Istru...posle drugog svjetskog rata...ali shto se tice promjene granica...to su samo tlapnje minorne skupe Italijanskih desnicara i nishta vishe... :-) :-)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#39

Post by zlata »

Mashalla...."Talijani": Radin i Vidovich.
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#40

Post by -=DoMaGoJ=- »

Pravi Talijani, kao i Mestrovich ili Betizza. :D
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#41

Post by -=DoMaGoJ=- »

Nema šta, mi Hrvati možemo samo učiti od Istrijana!

Lako je njima danas biti multikulturalni kad su '45 Talijane sveli na 1% u Istri. :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#42

Post by Fair Life »

Novi_Nick wrote:
zlata wrote:Ma di je Hananah da vam pokaze svoje 'Rvatske zube!
Ti Zlato ne zakuhaji, ziva bila
?

:D
bošnjo A
Posts: 42
Joined: 20/10/2005 01:09

#43

Post by bošnjo A »

Hrvatska ima 1.000 km najljepše morske obale na svijetu-istna je.
Raskrečila se ko žaba,a Bosna joj se uvukla među krake!
Teško će u budučnosti Hrvići moći odbraniti Primorje od "žabara"- bez pomoći Bosne i Bošnjaka.To u Hrvackoj jedini zna Stipe Mesić-čvrsti prijatelj Bosne.
Zato neka paze kakvu politiku prema prijateljskoj Bosni vode!
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#44

Post by dalmatinka »

bošnjo A wrote:Hrvatska ima 1.000 km najljepše morske obale na svijetu-istna je.
Raskrečila se ko žaba,a Bosna joj se uvukla među krake!
Teško će u budučnosti Hrvići moći odbraniti Primorje od "žabara"- bez pomoći Bosne i Bošnjaka.To u Hrvackoj jedini zna Stipe Mesić-čvrsti prijatelj Bosne.
Zato neka paze kakvu politiku prema prijateljskoj Bosni vode!
Jedini ti je problem što on neće vječno biti predsjednik a pojedince koji bi htjeli zasjesti na njegovo mjesto ja i danas šlušam i gledam kako pružaju šape prema drugoj državi (odnosno njihovoj prvoj).
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#45

Post by Vodenjak »

bošnjo A wrote:Hrvatska ima 1.000 km najljepše morske obale na svijetu-istna je.
Raskrečila se ko žaba,a Bosna joj se uvukla među krake!
Teško će u budučnosti Hrvići moći odbraniti Primorje od "žabara"- bez pomoći Bosne i Bošnjaka.To u Hrvackoj jedini zna Stipe Mesić-čvrsti prijatelj Bosne.
Zato neka paze kakvu politiku prema prijateljskoj Bosni vode!
Daj ba Bosnjo, primiri se...
Nismo u stanju sa sobom da se nosimo, a drugima bi ko uskakali i pomagali!

Mi i nasa pomoc... :-) :lol: :lol:

:D
bošnjo A
Posts: 42
Joined: 20/10/2005 01:09

#46

Post by bošnjo A »

Vodenjak
Danas se borimo s našim lopovima i uzdajicama i nekim bjelosvjetskim hoštaplerima-Bosna će pobijediti.
Za 10-20 godina situacija će biti druga:Bosna i Hrvatska ravnopravne-
prijateljsske države,a hasumi stari.
Vodenjak-budi perspektivan! :D
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#47

Post by _galaksija »

Vodenjak wrote:
bošnjo A wrote:Hrvatska ima 1.000 km najljepše morske obale na svijetu-istna je.
Raskrečila se ko žaba,a Bosna joj se uvukla među krake!
Teško će u budučnosti Hrvići moći odbraniti Primorje od "žabara"- bez pomoći Bosne i Bošnjaka.To u Hrvackoj jedini zna Stipe Mesić-čvrsti prijatelj Bosne.
Zato neka paze kakvu politiku prema prijateljskoj Bosni vode!
Daj ba Bosnjo, primiri se...
Nismo u stanju sa sobom da se nosimo, a drugima bi ko uskakali i pomagali!

Mi i nasa pomoc... :-) :lol: :lol:

:D
Vodenjak...kad kazes MI,na koga mislis???Na ove ili one? :D
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#48

Post by RPM »

Djedu je 18 godisnji unuk koji stalno sjedi pred kompjuterom poceo posteno ici na zivce pa mu pridje i rece:

"Kad sam bio tvojih godina, isao sam s prijateljima u Trst, upali smo u prvi bordel, sve im pojeli, sve popili, istorbali sve kurve, konobaru popisali sank i otisli bez placanja!"

Malomu se ideja jako dopala. Vrati se za dva tjedna sav modar, pretucen, zavijene glave, pa ga deda upita: "Kog si vraga radio?"

"Tja, isto ko i ti, isel sam s prijateljima u Trst, upali smo u prvi bordel, sve im pojeli, sve popili, istorbali sve kurve, konobaru popisali sank i kad smo htjeli otici bez placanja, dosli su iz straznje sobe tri gorile i ubili boga u nama!"

"Pa dobro, s kim si to isao u Trst?", upita deda...

"S ¨Generalturistom¨," odgovori unuk, "a ti?"
"S partizanima!!!" ... :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#49

Post by Vodenjak »

_galaksija wrote:
Vodenjak wrote:
bošnjo A wrote:Hrvatska ima 1.000 km najljepše morske obale na svijetu-istna je.
Raskrečila se ko žaba,a Bosna joj se uvukla među krake!
Teško će u budučnosti Hrvići moći odbraniti Primorje od "žabara"- bez pomoći Bosne i Bošnjaka.To u Hrvackoj jedini zna Stipe Mesić-čvrsti prijatelj Bosne.
Zato neka paze kakvu politiku prema prijateljskoj Bosni vode!
Daj ba Bosnjo, primiri se...
Nismo u stanju sa sobom da se nosimo, a drugima bi ko uskakali i pomagali!

Mi i nasa pomoc... :-) :lol: :lol:

:D
Vodenjak...kad kazes MI,na koga mislis???Na ove ili one? :D
I to sto velis vala... :-) :-)

:(
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#50

Post by Mr_M »

Zaboli me i za Hrvatsku i Italiju. Ako hoce Dalmaciju i Istru neka im to uzmu. Ako nece ne moraju.
Post Reply