Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#251 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
I kakve to ima veze sa mojim pitanjem?
Ima zato sto se sluga boziji spominje da je isus, to je isto kao poslanik boziji ili prorok
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#252 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
I kakve to ima veze sa mojim pitanjem?
Ima zato sto se sluga boziji spominje da je isus, to je isto kao poslanik boziji ili prorok
Veoma interesting druze Iron Man :D
Hajde baci koje brojcano cudo pa mi daj adekvatan odgovor na sljedece. Koristim Bibliju i Kuran, pa da vidimo kakav je odgovor.
Usporedbe na arapskom su kopirane sa stranice the Beautiful name of Allah

Ivan 14:6
Odgovori mu Isus: Ja sam Put i Istina i Život...

al haqq - The One who is the truth, the real, and the truly-existing. The One whose essence is the only substance and the only reality.

Ivan 11:25
Reče joj Isus:
Ja sam uskrsnuće i život: tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.

al-Bā'ith - The One who decides who to raise up. The One who resurrects. The One who rouses up mankind.

Otkrivenje 22: 13
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!

al-Awwal - The One who is the first, the beginning, the foremost. The Prior-Existing One who existed before all of creation.

Otkirvenje 17:14
Ratovat će protiv Jaganjca, ali će ih pobijediti Jaganjac – i njegovi pozvanici, izabranici, vjernici – jer on je Gospodar gospodarâ i Kralj kraljeva.

al-Malik - The One who is king of all beings. The One who is the owner and ruler of this world.

Ivan 10:9
Ja sam vrata...

al-Hādī - The One who is the source of all guidance. The One who faithfully continues to guide aright until the goal is finally attained.

Ivan 8:12
Isus im zatim ponovno progovori: »Ja sam svjetlost svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života.

an-Nūr - The One who is the divine light of all the worlds. The One whose light who illuminates the heart.

I na kraju, ja sudim onako kako i Kuran kaze da treba, zar ne?
Kuran 5:47
i sljedbenicima Indžila smo bili naredili da sude prema onome što je Allah objavio u njemu...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#253 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
chockad wrote:
Navedi samo jedan citat iz Biblije u kojem Isus za sebe tvrdi da je sin boziji?
Navedi ti samo jedan citat u kojem Isus kaze da je poslanik?
poslanik ili sluga/servant, isto je to.
Nije ba , odakle sad to. Sluga je sluga, ima da radi kako mu se kaze, da dobije degenek ako sta razbije ili ukrade, I sve za koru hljeba.
Poslanik je druga prica, predstavnik neciji. Dobiva dnevnice, budzet za reprezentaciju, sluzbeno auto I na veceru ide sa eskort damom.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#254 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
I kakve to ima veze sa mojim pitanjem?
Ima zato sto se sluga boziji spominje da je isus, to je isto kao poslanik boziji ili prorok
Veoma interesting druze Iron Man :D
Hajde baci koje brojcano cudo pa mi daj adekvatan odgovor na sljedece. Koristim Bibliju i Kuran, pa da vidimo kakav je odgovor.
Usporedbe na arapskom su kopirane sa stranice the Beautiful name of Allah

Ivan 14:6
Odgovori mu Isus: Ja sam Put i Istina i Život...

al haqq - The One who is the truth, the real, and the truly-existing. The One whose essence is the only substance and the only reality.

Ivan 11:25
Reče joj Isus:
Ja sam uskrsnuće i život: tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.

al-Bā'ith - The One who decides who to raise up. The One who resurrects. The One who rouses up mankind.

Otkrivenje 22: 13
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!

al-Awwal - The One who is the first, the beginning, the foremost. The Prior-Existing One who existed before all of creation.

Otkirvenje 17:14
Ratovat će protiv Jaganjca, ali će ih pobijediti Jaganjac – i njegovi pozvanici, izabranici, vjernici – jer on je Gospodar gospodarâ i Kralj kraljeva.

al-Malik - The One who is king of all beings. The One who is the owner and ruler of this world.

Ivan 10:9
Ja sam vrata...

al-Hādī - The One who is the source of all guidance. The One who faithfully continues to guide aright until the goal is finally attained.

Ivan 8:12
Isus im zatim ponovno progovori: »Ja sam svjetlost svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života.

an-Nūr - The One who is the divine light of all the worlds. The One whose light who illuminates the heart.

I na kraju, ja sudim onako kako i Kuran kaze da treba, zar ne?
Kuran 5:47
i sljedbenicima Indžila smo bili naredili da sude prema onome što je Allah objavio u njemu...
jeli to hoces da kazes da je Isus Bog???
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#255 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:
JVC wrote: Navedi ti samo jedan citat u kojem Isus kaze da je poslanik?
poslanik ili sluga/servant, isto je to.
Nije ba , odakle sad to. Sluga je sluga, ima da radi kako mu se kaze, da dobije degenek ako sta razbije ili ukrade, I sve za koru hljeba.
Poslanik je druga prica, predstavnik neciji. Dobiva dnevnice, budzet za reprezentaciju, sluzbeno auto I na veceru ide sa eskort damom.
onda ako nije sluga onda je prorok, prorok je sinonim za poslanika

a u bibliji se Isus naziva prorokom.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#256 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Ramzess Veliki wrote:Nije ba , odakle sad to. Sluga je sluga, ima da radi kako mu se kaze, da dobije degenek ako sta razbije ili ukrade, I sve za koru hljeba.
Poslanik je druga prica, predstavnik neciji. Dobiva dnevnice, budzet za reprezentaciju, sluzbeno auto I na veceru ide sa eskort damom.
onda ako nije sluga onda je prorok, prorok je sinonim za poslanika

a u bibliji se Isus naziva prorokom.
E 'vako ce jos ispat i da je Bog glavom i bradom. :lol:
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#257 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by handžar88 »

Ramzess Veliki wrote:Religija ne posjeduje dokaze.
Zbog toga se I definise kao "religija". Vjerovanje u nesto sto nije jasno dokazivo.
Da dokazi postoje zvala bi se naukom.
Ali dokazi ne postoje, bar ne u materijalnom obliku.
Upravo materijalni dokazi na koje se religija pozivala i oko kojih su izgradjene mnogobrojne bogomolje, gdje se prodavao "dokaz o istinitosti", gdje su vjernici zapadali u trans, gdje su se velike pare uzele od tih vjernika, osporene su od strane nauke kao podmetacina.

Kako vjerovati u religiju koja podmece lazne dokaze?
Kad neko opstaje na lazima, kako vjerovati da nece nastaviti sa istom praksom?

Ne kazem da ne vjerujem, vjerujem ali ne u institucije koje koriste ljudsku dobrotu kako bi raskosno zivjeli na racun iste.
Vjerujes u Boga?.. odlicno ako je tako vec si na pola puta do istine. Ne vjerujes u institucije, i to je odlicno i to je uslov da prevalis i drugi dio puta.. niko od tebe ni ne trazi da vjerujes institucijama, koje su svakako satanizirane.. islam najmanje jer je najmladji ali nikako nije cist od toga, sami vjerski simboli su dokaz za to.. krst, ona zidovska zvijezda i mjesec i zvijezda sve su to sotonski simboli i inace gdje god vidis zvijezdu odnosno pentagram znaj da je tu djavo umijeso svoje prste.
.
E sad ti je samo potrebnna iskrena namjera i zelja za istinom.. i da iskreno vjerujes u stvoritelja, a za ostalo ce se Bog pobrinut i ako si iskren nikad te nece ostavit u zabludi i pokazat ce ti pravi put. Moj ti je savjet da Kuran izucavas jer je to jedina cista istina.. istina je bio i novi i stari zavjet u svoje vrijeme ali ako mu je samo jedno slovo izmijenjeno da ne govorim o jednoj rijeci prestaje biti vjerodostojan jer bozija rijec mora biti savrsena, a izmijenjeno je puno vise a i da nije logicno je slijediti onaj najnoviji "update"a to je casni Kur'an. Inace Kur'an nije moguce shvatit ako ne vjerujes 100% u ono sto citas, a to je tesko postici ali eto pokusaj nekako da vjerujes u to sto citas pa vidi gdje ce te odvest.. a svakako smo hendikepirani jer u prevodu se dosta izgubi. Svako dobro, zelim i tebi a i svima da osjetite istinu u svom srcu.

A sto se tice prvog dijela posta, akoto religija ne posjeduje dokaze nauka ih posjeduje jos manje.. vjerniku je dokaz on sam sebi pa onda sve ostalo sto vidi i cuje.. i sam sam mislio dok sam bio nevjernik da nema dokaza i glupo mi bilo kad neko kaze ovako nesto ali uistinu dokaza je bezbroj i nalaze se na svakom koraku
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#258 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by Ramzess Veliki »

handžar88 wrote: A sto se tice prvog dijela posta, akoto religija ne posjeduje dokaze nauka ih posjeduje jos manje.. vjerniku je dokaz on sam sebi pa onda sve ostalo sto vidi i cuje.. i sam sam mislio dok sam bio nevjernik da nema dokaza i glupo mi bilo kad neko kaze ovako nesto ali uistinu dokaza je bezbroj i nalaze se na svakom koraku
Sa tobom se slazem u skoro svemu. :thumbup:
Osim u tome da nauka ne posjeduje dokaze. Nauka stvarno posjeduje dokaze, ali se ne bavi religijom, pa dokaze moras sam tumaciti.
Ostali dokazi dolaze iz zivotnog iskustva svakog pojedinca. Ako posmatras oko sebe, naci ces ih, ili ce ti se ukazati ako si cista srca. :thumbup:
mishic
Posts: 6415
Joined: 28/04/2011 16:29

#259 Re: Isus je jedini Spasitelj a ne Muhamed,Buda,Konfucije i slični!

Post by mishic »

Ah sto ga ovaj uvodničar i postadžija roknu sa ovim "ako laže Isus"... i izbrisa sve generacije (i lažove) između sebe i Isusa baš kao da trenutno njih dvojica kahvu piju...
Post Reply