Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#676 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:
Smrcak15 wrote: Kur'an
22:17. Allah će na Sudnjem danu odvojiti vjernike od Jevreja, Sabijaca, kršćana, poklonika vatre i mnogobožaca. Allah je, zaista, o svemu obaviješten.
Meni ovo djeluje da će on odvojiti svoje vjernike i njima suditi po svojim zakonima, a ove druge nabrojane ne uzima u obzir.
Ako je tako, ja nemam ništa protiv.
On neka sudi svojima a naš će suditi nama.
nema to nas ili njihov, Allah ce nam svima suditi...ko mu se pokoravao bit ce spasen, ko je furao svoju huju i neki svoj furcaj "ko sam ti ja sam ti"...takvima se dzehennem oblizuje.

Svaki narod ce se poodvajati, i sudjeno ce biti svakom narodu na osnovu zakona iz njihovog vremena koje je Allah spustao.
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#677 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by wmosi »

Smrcak15 wrote: Kur'an

nema to nas ili njihov, Allah ce nam svima suditi...ko mu se pokoravao bit ce spasen, ko je furao svoju huju i neki svoj furcaj "ko sam ti ja sam ti"...takvima se dzehennem oblizuje.
Neka on priča šta hoće, meni vala neće suditi. Niti mi se obraćao, niti sam ga prizivao.., znači nisam njegov i neka me se prođe. Neka ide svojima bre
Svaki narod ce se poodvajati, i sudjeno ce biti svakom narodu na osnovu zakona iz njihovog vremena koje je Allah spustao.
Sad ga pretjera sa tim "svaki". Ne može on suditi nikom, a pogotovu ne narodima koje nije pozvao. Pošteno? Kad je Alah poslao Kinezima poslanika?
Kad je poslao Pigmejima? Kako su se zvali ti poslanici.
Jasno je da nema šanse da sudi svima jer svima se nije ni obraćao, nisu svi sa njim sklopili vjerski "ugovor"..jedino se direktno obratio Arapima. Pa njima i neka sudi.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#678 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:
Smrcak15 wrote: Kur'an

nema to nas ili njihov, Allah ce nam svima suditi...ko mu se pokoravao bit ce spasen, ko je furao svoju huju i neki svoj furcaj "ko sam ti ja sam ti"...takvima se dzehennem oblizuje.
Neka on priča šta hoće, meni vala neće suditi. Niti mi se obraćao, niti sam ga prizivao.., znači nisam njegov i neka me se prođe. Neka ide svojima bre
Svaki narod ce se poodvajati, i sudjeno ce biti svakom narodu na osnovu zakona iz njihovog vremena koje je Allah spustao.
Sad ga pretjera sa tim "svaki". Ne može on suditi nikom, a pogotovu ne narodima koje nije pozvao. Pošteno? Kad je Alah poslao Kinezima poslanika?
Kad je poslao Pigmejima? Kako su se zvali ti poslanici.
Jasno je da nema šanse da sudi svima jer svima se nije ni obraćao, nisu svi sa njim sklopili vjerski "ugovor"..jedino se direktno obratio Arapima. Pa njima i neka sudi.
Neka on priča šta hoće, meni vala neće suditi
pa ti i ja se nepitamo tu hocemo li ili necemo, kad On pozove, nema necu nema nemogu, ti ides njemu silom, jer kad smrt nastupi, tad je On nas pozvao sebi, htjeli ne htjeli..
Niti mi se obraćao,
obracao itekako, samo sto ti ne citas ono sto ti se On obraca.

Ne može on suditi nikom, a pogotovu ne narodima koje nije pozvao. Pošteno? Kad je Alah poslao Kinezima poslanika?
Kad je poslao Pigmejima? Kako su se zvali ti poslanici.
Jasno je da nema šanse da sudi svima jer svima se nije ni obraćao, nisu svi sa njim sklopili vjerski "ugovor"..jedino se direktno obratio Arapima. Pa njima i neka sudi
svima kome se obratio ce da sudi, onome kome se nije obratio na ovaj ili onaj nacin, sudit ce se nakon testiranja na sudnjem danu. pa ako polozi se test Raj slijedi , ako ne Dzehennem slijedi.
wmosi
Posts: 130
Joined: 11/03/2017 14:56

#679 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by wmosi »

To sa testiranjem nije loša ideja. Jos samo da je Alah prihvati. Ti naravno, nemaš pismeni dokaz da to on tako planira, to je tvoja uobrazilja.
Svakako treba da mu uputiš jednu dovu da pošalje poslanike narodima koji nisu čuli objavu..Poslanike po Africi, sa znanjem lokalnog i engleskog obavezno, onda u Indiju..znanje lokalnog jezika +engleski. Pa da vidiš kako se širi objava.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#680 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

"Smrčak"

znam druze znam 1+1+1=1 :thumbup:
1x1x1=1 eto ti logike!Nema kod nas PLUS , jedan je Bog a tri Božanske osobe!Kad vidiš jaje,kažeš li da vidiš TRI jajeta?Ljuska,bjelanjak i žumanjak!
logicno je da se Bog rodi kroz zensku vaginu, sav u krvi umazan , dok onako izlazi krpoz otvor , zamisli se ti babica i poradjas Mariju, kontas, jao vidi naseg Boga, porodio sam onoga koji je mene stvorio :-) sunce ti ljubim cisti silovanje i mozga i logike...
Tebi je rađanje nešto gadljivo,a?Da ti nisi pao s neba! :-D Ili si i ti iz neke vagine došao?Bog nije nastao rođenjem nego je samo uzeo tijelo,utjelovio se.
zivot je ciklicki, kako priroda ciklicki se obnavlja svake godine, zamre u zimu a radja se u proljece, tako isto ce i covjek.

logicno je da covjek ozii da bi mu se sudilo.
Nije to isto!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#681 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
wmosi wrote:
Smrcak15 wrote:
logicno je da covjek ozii da bi mu se sudilo.
Kakvu ti informaciju imas, hoce li vama i nama istog dana biti Sudnji dan? Ako se potrevi u isti dan, to ce biti strasna guzva da se nece znati ko je ciji...Trebalo bi neko da cuva red i mir, da razvadja stare neprijatelje..Brinem se kako ce ti ispasti.
SUdnji dan je cijelom covjecanstvu, nema to mi vi, ma svima druze, svi onako gologuzi pred Bogom kad budemo strepili svako za sebe sta ce da bude sa nama svima.

Da bit ce strasna guzva, a i znat ce se ko je ciji, tako sto ce dijelovi tijela svijetliti pa se ce lahko prepoznati koja skupina je zrela sa Raja a ko je spreman za Pakla.
Trebalo bi neko da cuva red i mir, da razvadja stare neprijatelje.
Kur'an
22:17. Allah će na Sudnjem danu odvojiti vjernike od Jevreja, Sabijaca, kršćana, poklonika vatre i mnogobožaca. Allah je, zaista, o svemu obaviješten.
Neko te krivo obavjestio,ili Allaha! :-D
Jadnog li Boga koji će po pripadnosti nekoj religiji suditi!Ima mnogo Jevreja, Sabijaca, kršćana, koji su bolji ljudi od vas mnogih i tebe osobno!I koji Boga štuju a ljude poštuju i pomažu im!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#682 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote: Kur'an
22:17. Allah će na Sudnjem danu odvojiti vjernike od Jevreja, Sabijaca, kršćana, poklonika vatre i mnogobožaca. Allah je, zaista, o svemu obaviješten.
Neko te krivo obavjestio,ili Allaha! :-D
Jadnog li Boga koji će po pripadnosti nekoj religiji suditi!Ima mnogo Jevreja, Sabijaca, kršćana, koji su bolji ljudi od vas mnogih i tebe osobno!I koji Boga štuju a ljude poštuju i pomažu im![/quote]

sta to znaci biti dobar, ko donosi sud ko je dobar, to jedino Bog moze da donese takav sud.

sta mislis ovo, ti vidis nekoga kako pomaze druge ljude, ti kontas pa ovaj je stvarno dobar zreo je za Raja , a ono tamo covjek konta u sebi radit cu dobra sto vise da me drugi vide, da me sto vise hvale, kako sam dobricina a ni na kraj pameti da zadovolji BOga , da to sto radi radi samo radi njega...takvi mogu naglavacke u pakao, a mi mislimo da su dobri, jer sudimo na osnovu onoga sto vidimo spoljasnje, dok BOg sudi na osnovu spoljasnjeg i onoga sto je u srcu, sa kojim namjerama se to radilo. stvari su relativne.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#683 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

"Smrcak15"
Misliš li da svi koji čine dobro,svi dobri ljudi čine to zbog egoizma?
Jesi li upoznao kojeg muslimana a da je zao čovjek?A kršćanina da je dobar?Zar će Bog spasiti zlog čovjeka muslimana samo zato jer je klanjao?
A osuditi dobrog čovjeka kršćanina jer je Boga štovao na drugčiji način?Tako ispada po onom tvom stihu iz kurana!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#684 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

wmosi wrote:To sa testiranjem nije loša ideja. Jos samo da je Alah prihvati. Ti naravno, nemaš pismeni dokaz da to on tako planira, to je tvoja uobrazilja.
Svakako treba da mu uputiš jednu dovu da pošalje poslanike narodima koji nisu čuli objavu..Poslanike po Africi, sa znanjem lokalnog i engleskog obavezno, onda u Indiju..znanje lokalnog jezika +engleski. Pa da vidiš kako se širi objava.
nije, nego imam pismen dokaz Preko hadisa od poslanika Muhammeda.

Svakako treba da mu uputiš jednu dovu da pošalje poslanike narodima koji nisu čuli objavu..Poslanike po Africi, sa znanjem lokalnog i engleskog obavezno, onda u Indiju..znanje lokalnog jezika +engleski. Pa da vidiš kako se širi objava
kroz historiju Bog je poslao 124 000 poslanika

sigurno je da su slati i kinezima i indijcima, pogotovo imam dokaza da su slati Indijski poslanici to se moze zakljuciti iz hinduistickih svetih Knjiga.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#685 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote:
"Smrcak15"
Misliš li da svi koji čine dobro,svi dobri ljudi čine to zbog egoizma?
Jesi li upoznao kojeg muslimana a da je zao čovjek? A kršćanina da je dobar? Zar će Bog spasiti zlog čovjeka muslimana samo zato jer je klanjao?
A osuditi dobrog čovjeka kršćanina jer je Boga štovao na drugčiji način? Tako ispada po onom tvom stihu iz kurana!
Misliš li da svi koji čine dobro,svi dobri ljudi čine to zbog egoizma?
nisam to tvrdio nego, kazem da nije dovoljno samo raditi dobra djela, mora biti i dobra namjera i da su dobra djela radjena kako treba.
Jesi li upoznao kojeg muslimana a da je zao čovjek?
eno ti ih u gomilama u Isisu.
A kršćanina da je dobar?
itekako da ima
Zar će Bog spasiti zlog čovjeka muslimana samo zato jer je klanjao?
ne
A osuditi dobrog čovjeka kršćanina jer je Boga štovao na drugčiji način?
ne sudi se sto je on dobar, nego mu se sudi sto stuje Boga na Pavlvom nacin a ne na Isusov, u tome lezi problem kod vas krscana kada to shvatite imat ce te sanse za spas na sudnjem danu, ali ako ti mislis doci do Raja Preko Pavlvim ucenja a zapostavljanjem Isusovih ucenja, onda se u debeloj zabludi.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#686 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote:
"Smrcak15"
Misliš li da svi koji čine dobro,svi dobri ljudi čine to zbog egoizma?
Jesi li upoznao kojeg muslimana a da je zao čovjek? A kršćanina da je dobar? Zar će Bog spasiti zlog čovjeka muslimana samo zato jer je klanjao?
A osuditi dobrog čovjeka kršćanina jer je Boga štovao na drugčiji način? Tako ispada po onom tvom stihu iz kurana!
Misliš li da svi koji čine dobro,svi dobri ljudi čine to zbog egoizma?
nisam to tvrdio nego, kazem da nije dovoljno samo raditi dobra djela, mora biti i dobra namjera i da su dobra djela radjena kako treba.
Jesi li upoznao kojeg muslimana a da je zao čovjek?
eno ti ih u gomilama u Isisu.
A kršćanina da je dobar?
itekako da ima
Zar će Bog spasiti zlog čovjeka muslimana samo zato jer je klanjao?
ne
A osuditi dobrog čovjeka kršćanina jer je Boga štovao na drugčiji način?
ne sudi se sto je on dobar, nego mu se sudi sto stuje Boga na Pavlvom nacin a ne na Isusov, u tome lezi problem kod vas krscana kada to shvatite imat ce te sanse za spas na sudnjem danu, ali ako ti mislis doci do Raja Preko Pavlvim ucenja a zapostavljanjem Isusovih ucenja, onda se u debeloj zabludi.
Možeš li ti imalo logički zaključivati , osloboditi se predrasuda i učenja kojim su ti napunili glavu?Teško!Bojim se.Postoje razni načini indoktrinacije,
pa tako indoktrinirani ljudi povjerovavši lažnim učiteljima znaju izvršiti kolektivna samoubojstva kao sekta "Hram naroda"(Jim Jones) ili ubijati masovno one koji nisu poput njih misleći da na taj način Allahu služe kao islamski extremisti(bombaši samoubojice i sl).
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!Petar preporučuje crkvama u poslanici da čitaju Pavla a Ivan Apostol jasno piše da je Isus=Bog!Zna se kad su nastala Evanđelja i ostali spisi Novog Zavjeta,onda se pojavi netko 700 g kasnije i kaže da je tu puno toga iskrivljeno,da je sve bilo drugčije,dakle piše laži ma tko to bio!O Isusu najbolje znaju njegovi sljedbenici koji su s njim bili tri g. a ne neki Muhamed!
Nije li to logično?
Tako da slijedeći to naknadno tumačenje,možda baš vi vjerujete u lažnog Isusa.Jesi li to ikad pomislio?Za razliku od Isusa i pisaca Novog Zavjeta,Muhamedov život pokazuje sve,on je sve drugo samo ne svetac!Razmisli o tome,slijedi koga hoćeš,to je tvoje pravo.Završit ćeš kao ovi iz Hrama Naroda i bombaši samoubojice.U paklu!Plaćaš visoku cjenu zbog toga što nisi mislio svojom glavom nego si slijedio tuđe!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#687 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote: Možeš li ti imalo logički zaključivati , osloboditi se predrasuda i učenja kojim su ti napunili glavu?Teško!Bojim se.Postoje razni načini indoktrinacije,
pa tako indoktrinirani ljudi povjerovavši lažnim učiteljima znaju izvršiti kolektivna samoubojstva kao sekta "Hram naroda"(Jim Jones) ili ubijati masovno one koji nisu poput njih misleći da na taj način Allahu služe kao islamski extremisti(bombaši samoubojice i sl).
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!Petar preporučuje crkvama u poslanici da čitaju Pavla a Ivan Apostol jasno piše da je Isus=Bog!Zna se kad su nastala Evanđelja i ostali spisi Novog Zavjeta,onda se pojavi netko 700 g kasnije i kaže da je tu puno toga iskrivljeno,da je sve bilo drugčije,dakle piše laži ma tko to bio!O Isusu najbolje znaju njegovi sljedbenici koji su s njim bili tri g. a ne neki Muhamed!
Nije li to logično?
Tako da slijedeći to naknadno tumačenje,možda baš vi vjerujete u lažnog Isusa.Jesi li to ikad pomislio?Za razliku od Isusa i pisaca Novog Zavjeta,Muhamedov život pokazuje sve,on je sve drugo samo ne svetac!Razmisli o tome,slijedi koga hoćeš,to je tvoje pravo.Završit ćeš kao ovi iz Hrama Naroda i bombaši samoubojice.U paklu!Plaćaš visoku cjenu zbog toga što nisi mislio svojom glavom nego si slijedio tuđe!
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!
Pavle pise
2 Timotejeva
2:8 Pamti Isusa Hrista koji je vaskrsnut iz mrtvih, koji je od Davidova potomstva, - po mom evanđelju,


kome ti muda podvaljujes pod bubrege???

Druze , meni O Bibliji nemozes petljati da si mi ziv i zdrav, jer isuvise sam imao debata na temu o bibliji sa krscanima pa cak i sa jednim svestenikom jednom koliko me pamcenje sluzi, nekad davno Preko jednog foruma.
a Ivan Apostol jasno piše da je Isus=Bog!
gdje to pise? a evo i da pise Isus sam negira da je Bog kroz mnostvo izgovora i svjih djela...jeli to dajes prednost drugima nad isusovima rijecima.
Završit ćeš kao ovi iz Hrama Naroda i bombaši samoubojice. U paklu!Plaćaš visoku cjenu zbog toga što nisi mislio svojom glavom nego si slijedio tuđe
to ce da Bog presudi, samo ja koji vjerujem u jednog Boga dok ti vjerujes u 3 boga, kao to je blize istini od onoga mog vjerovanja 1 boga, a ti sa svojom mnogobozackom pavlovom vjeri tesko da mozes do Raja doci.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#688 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Možeš li ti imalo logički zaključivati , osloboditi se predrasuda i učenja kojim su ti napunili glavu?Teško!Bojim se.Postoje razni načini indoktrinacije,
pa tako indoktrinirani ljudi povjerovavši lažnim učiteljima znaju izvršiti kolektivna samoubojstva kao sekta "Hram naroda"(Jim Jones) ili ubijati masovno one koji nisu poput njih misleći da na taj način Allahu služe kao islamski extremisti(bombaši samoubojice i sl).
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!Petar preporučuje crkvama u poslanici da čitaju Pavla a Ivan Apostol jasno piše da je Isus=Bog!Zna se kad su nastala Evanđelja i ostali spisi Novog Zavjeta,onda se pojavi netko 700 g kasnije i kaže da je tu puno toga iskrivljeno,da je sve bilo drugčije,dakle piše laži ma tko to bio!O Isusu najbolje znaju njegovi sljedbenici koji su s njim bili tri g. a ne neki Muhamed!
Nije li to logično?
Tako da slijedeći to naknadno tumačenje,možda baš vi vjerujete u lažnog Isusa.Jesi li to ikad pomislio?Za razliku od Isusa i pisaca Novog Zavjeta,Muhamedov život pokazuje sve,on je sve drugo samo ne svetac!Razmisli o tome,slijedi koga hoćeš,to je tvoje pravo.Završit ćeš kao ovi iz Hrama Naroda i bombaši samoubojice.U paklu!Plaćaš visoku cjenu zbog toga što nisi mislio svojom glavom nego si slijedio tuđe!
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!
Pavle pise
2 Timotejeva
2:8 Pamti Isusa Hrista koji je vaskrsnut iz mrtvih, koji je od Davidova potomstva, - po mom evanđelju,


kome ti muda podvaljujes pod bubrege???

Druze , meni O Bibliji nemozes petljati da si mi ziv i zdrav, jer isuvise sam imao debata na temu o bibliji sa krscanima pa cak i sa jednim svestenikom jednom koliko me pamcenje sluzi, nekad davno Preko jednog foruma.
a Ivan Apostol jasno piše da je Isus=Bog!
gdje to pise? a evo i da pise Isus sam negira da je Bog kroz mnostvo izgovora i svjih djela...jeli to dajes prednost drugima nad isusovima rijecima.
Završit ćeš kao ovi iz Hrama Naroda i bombaši samoubojice. U paklu!Plaćaš visoku cjenu zbog toga što nisi mislio svojom glavom nego si slijedio tuđe
to ce da Bog presudi, samo ja koji vjerujem u jednog Boga dok ti vjerujes u 3 boga, kao to je blize istini od onoga mog vjerovanja 1 boga, a ti sa svojom mnogobozackom pavlovom vjeri tesko da mozes do Raja doci.
Možeš ti debatirati s kim hoćeš ali nemaš ni minimalno poznavanje kršćanske doktrine i teologije!
Evanđelje je propovjedanje radosne vijesti o spasenju,dakle kako Luka piše u Djelima "O onome što je Isus činio i učio".Ono može biti pisano a može biti i govorno!Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
Tko god je čitao Ivana zna da naglašava da je Isus bog već u prvom poglavlju!"Riječ biješe Bog" a i kad opisuje susret Tome i uskrslog krista"Gospod moj i Bog moj!"
Mi vjerujemo našim utemeljiteljima vjere,Apostolima i prvim učenicima , vi vašem Muhamedu,,,pa bujrum,"bumo videli " kako rekoše slijepci!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#689 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote: Možeš ti debatirati s kim hoćeš ali nemaš ni minimalno poznavanje kršćanske doktrine i teologije!
Evanđelje je propovjedanje radosne vijesti o spasenju,dakle kako Luka piše u Djelima "O onome što je Isus činio i učio".Ono može biti pisano a može biti i govorno!Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
Tko god je čitao Ivana zna da naglašava da je Isus bog već u prvom poglavlju!"Riječ biješe Bog" a i kad opisuje susret Tome i uskrslog krista"Gospod moj i Bog moj!"
Mi vjerujemo našim utemeljiteljima vjere,Apostolima i prvim učenicima , vi vašem Muhamedu,,,pa bujrum,"bumo videli " kako rekoše slijepci!
Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
ovo je cisto pisanje po zdravoj logici

da ponovim

rekao si Pavle nema evandjelja, a on jasno kaze MOje evandjelje. znaci petljas ili neznas svoji bibliju, to je fakt druze.
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!
Pavle pise
2 Timotejeva
2:8 Pamti Isusa Hrista koji je vaskrsnut iz mrtvih, koji je od Davidova potomstva, - po mom evanđelju,


lazes i petljas nas druuzeeeeeee
Last edited by Smrcak15 on 08/05/2017 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#690 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

patriot_1 wrote: 1x1x1=1 eto ti logike!Nema kod nas PLUS , jedan je Bog a tri Božanske osobe!Kad vidiš jaje,kažeš li da vidiš TRI jajeta?Ljuska,bjelanjak i žumanjak!
-Trebaš obratiti pažnju, da ako se već pozivaš na logiku, onda ne možeš navesti 3 različita pojma koje pokušavaš objediniti u jednu cjelinu, tako što ćeš ih množiti sa samim sobom?! Broj 1 je u matematici neutralan element za operaciju množenja, zato se ne može faktorizirati. Dakle, ako ga već množiš sa samim sobom, onda ga ne možeš ni dijeliti na 3 faktora kao u tvom primjeru jer isto kao što se ne množi, tako isto se i ne dijeli sa samim sobom,broj 1 je nedjeljiv, drugim riječima broj 1 je nerazdjeljiva cjelina, a ti pak imaš u trinitetu 3 faktora. Logički neodrživo, odnosno apsurdno. Ustvari, ti imaš 4 različite cjeline: boga, oca, sina i sv duha i kada je potrebno definiraš ih kao jedno, što nije logika, nego apologetika suprostavljena raciju. Bog je cjelina, ne može se dijeliti na više sastojaka kao što ima jaje u tvom primjeru, u suprotnom ne bi bio više Jedan. Bog se ne može uopće materijalizovati i ne samo što bi to vodilo ka idolotariji, nego što iz ovog matematičkog primjera vidimo kako je to zapravo nemoguće i ne samo to, nego i sa strane fizike čovjek ne može biti stvoritelj, čovjek može pretvarati tvar u energiju i obrnuto, ali se materija nije mogla sama od sebe stvoriti iz ničega odnosno od nikoga, dakle materija mora imati Tvorca, Onoga koji je materiji prethodio, Onoga koji ju je stvorio i On ne može biti dio te materije jer da bi se uopće ispunio uvjet da se materija stvori, Stvoritelj mora biti van materije, to stvaranje mora da bude od Onoga koji je neovisan i nije dio materije, u suprotnom ispalo bi da stvara samog sebe i pošto je vrijeme i prostor dio materije, onda takodjer nije ni dio vremena i prostora, odnosno Neovisan je od vremena i prostora, drugim riječima On je Vječan, Oduvijek, Neograničen, Apsolutan. Ovo su sve bitni elementi u islamskom učenju koji ne dopušta materijalizaciju i po ovome svemu može se zaključiti zašto se kaže da je Islam neprikosnoveni monoteizam, racionalno primjenljiv i kompatibilan sa znanošću. Ovo su neki od bitni dokaza o postojanju Boga koje možeš prezentovati bilo kojem ateisti.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#691 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Možeš ti debatirati s kim hoćeš ali nemaš ni minimalno poznavanje kršćanske doktrine i teologije!
Evanđelje je propovjedanje radosne vijesti o spasenju,dakle kako Luka piše u Djelima "O onome što je Isus činio i učio".Ono može biti pisano a može biti i govorno!Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
Tko god je čitao Ivana zna da naglašava da je Isus bog već u prvom poglavlju!"Riječ biješe Bog" a i kad opisuje susret Tome i uskrslog krista"Gospod moj i Bog moj!"
Mi vjerujemo našim utemeljiteljima vjere,Apostolima i prvim učenicima , vi vašem Muhamedu,,,pa bujrum,"bumo videli " kako rekoše slijepci!
Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
ovo je cisto pisanje po zdravoj logici

da ponovim

rekao si Pavle nema evandjelja, a on jasno kaze MOje evandjelje. znaci petljas ili neznas svoji bibliju, to je fakt druze.
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!
Pavle pise
2 Timotejeva
2:8 Pamti Isusa Hrista koji je vaskrsnut iz mrtvih, koji je od Davidova potomstva, - po mom evanđelju,


lazes i petljas nas druuzeeeeeee
Smrčak,ne smrči koku!
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje uvršteno u Novi Zavjet!
Tu je cjela priča gotova!
Ja sam se osvrnuo na Novi Zavjet kao knjigu!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#692 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

HardcoreMX wrote:
patriot_1 wrote: 1x1x1=1 eto ti logike!Nema kod nas PLUS , jedan je Bog a tri Božanske osobe!Kad vidiš jaje,kažeš li da vidiš TRI jajeta?Ljuska,bjelanjak i žumanjak!
-Trebaš obratiti pažnju, da ako se već pozivaš na logiku, onda ne možeš navesti 3 različita pojma koje pokušavaš objediniti u jednu cjelinu, tako što ćeš ih množiti sa samim sobom?! Broj 1 je u matematici neutralan element za operaciju množenja, zato se ne može faktorizirati. Dakle, ako ga već množiš sa samim sobom, onda ga ne možeš ni dijeliti na 3 faktora kao u tvom primjeru jer isto kao što se ne množi, tako isto se i ne dijeli sa samim sobom,broj 1 je nedjeljiv, drugim riječima broj 1 je nerazdjeljiva cjelina, a ti pak imaš u trinitetu 3 faktora. Logički neodrživo, odnosno apsurdno. Ustvari, ti imaš 4 različite cjeline: boga, oca, sina i sv duha i kada je potrebno definiraš ih kao jedno, što nije logika, nego apologetika suprostavljena raciju. Bog je cjelina, ne može se dijeliti na više sastojaka kao što ima jaje u tvom primjeru, u suprotnom ne bi bio više Jedan. Bog se ne može uopće materijalizovati i ne samo što bi to vodilo ka idolotariji, nego što iz ovog matematičkog primjera vidimo kako je to zapravo nemoguće i ne samo to, nego i sa strane fizike čovjek ne može biti stvoritelj, čovjek može pretvarati tvar u energiju i obrnuto, ali se materija nije mogla sama od sebe stvoriti iz ničega odnosno od nikoga, dakle materija mora imati Tvorca, Onoga koji je materiji prethodio, Onoga koji ju je stvorio i On ne može biti dio te materije jer da bi se uopće ispunio uvjet da se materija stvori, Stvoritelj mora biti van materije, to stvaranje mora da bude od Onoga koji je neovisan i nije dio materije, u suprotnom ispalo bi da stvara samog sebe i pošto je vrijeme i prostor dio materije, onda takodjer nije ni dio vremena i prostora, odnosno Neovisan je od vremena i prostora, drugim riječima On je Vječan, Oduvijek, Neograničen, Apsolutan. Ovo su sve bitni elementi u islamskom učenju koji ne dopušta materijalizaciju i po ovome svemu može se zaključiti zašto se kaže da je Islam neprikosnoveni monoteizam, racionalno primjenljiv i kompatibilan sa znanošću. Ovo su neki od bitni dokaza o postojanju Boga koje možeš prezentovati bilo kojem ateisti.
Aman,,nemoj mi reći da Islam jest alfa i omega istine!
Bog je onakav kakav je,jedan ili trojedan¨!Što mi o tome znamo?Osim onog što nam je Bog sam objavio!Nama se objavio kao trojedan,vi kažete "Nemoguće,jedan ali ne trojedan"!
Vjerujte svojoj objavi,mi vjerujemo svojoj!
Novi Zavjet je nama Kršćanima ALFA i OMEGA!
Vama nek bude Kuran!
Bujrum!Efendija!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#693 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

patriot_1 wrote:
Smrcak15 wrote:
patriot_1 wrote: Možeš ti debatirati s kim hoćeš ali nemaš ni minimalno poznavanje kršćanske doktrine i teologije!
Evanđelje je propovjedanje radosne vijesti o spasenju,dakle kako Luka piše u Djelima "O onome što je Isus činio i učio".Ono može biti pisano a može biti i govorno!Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
Tko god je čitao Ivana zna da naglašava da je Isus bog već u prvom poglavlju!"Riječ biješe Bog" a i kad opisuje susret Tome i uskrslog krista"Gospod moj i Bog moj!"
Mi vjerujemo našim utemeljiteljima vjere,Apostolima i prvim učenicima , vi vašem Muhamedu,,,pa bujrum,"bumo videli " kako rekoše slijepci!
Imaš 4 Evanđelja pisana nijedno nije Pavlovo,to valjda znaš!Evanđelje je propovjedao i Stjepan i Filip i Toma itd .O tome Pavao govori kad kaže"Moje Evanđelje!"
ovo je cisto pisanje po zdravoj logici

da ponovim

rekao si Pavle nema evandjelja, a on jasno kaze MOje evandjelje. znaci petljas ili neznas svoji bibliju, to je fakt druze.
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje a ona su temeljna za vjeru Kršćana!
Pavle pise
2 Timotejeva
2:8 Pamti Isusa Hrista koji je vaskrsnut iz mrtvih, koji je od Davidova potomstva, - po mom evanđelju,


lazes i petljas nas druuzeeeeeee
Smrčak,ne smrči koku!
Pavao nije napisao nijedno Evanđelje uvršteno u Novi Zavjet!
Tu je cjela priča gotova!
Ja sam se osvrnuo na Novi Zavjet kao knjigu!
Novi zavjet po vama
http://www.hbk.hr/biblija/nz/

Evanđelje po Mateju
Evanđelje po Marku
Evanđelje po Luki
Evanđelje po Ivanu
Djela apostolska
Poslanica Rimljanima
Prva poslanica Korinćanima
Druga poslanica Korinćanima
Poslanica Galaćanima
Poslanica Efežanima
Poslanica Filipljanima
Poslanica Kološanima
Prva poslanica Solunjanima
Druga poslanica Solunjanima
Prva poslanica Timoteju
Druga poslanica Timoteju

Poslanica Titu
Poslanica Filemonu
Poslanica Hebrejima
Jakovljeva poslanica
Prva Petrova poslanica
Druga Petrova poslanica
Prva Ivanova poslanica
Druga Ivanova poslanica
Treća Ivanova poslanica
Poslanica Jude apostola
Otkrivenje
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#694 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by aurora313 »

Kako se samo da vama dvojci naduravati oko vama obojici nejasnog oko Biblije? Nađite kakvu zabavnu svjetovnu knjigu jer za istoriju i istinu nikako niste. :-D
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#695 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

"Smrcak
15
Evanđelje po Mateju
Evanđelje po Marku
Evanđelje po Luki
Evanđelje po Ivanu
Djela apostolska
Poslanica Rimljanima
Prva poslanica Korinćanima
Druga poslanica Korinćanima
Poslanica Galaćanima
Poslanica Efežanima
Poslanica Filipljanima
Poslanica Kološanima
Prva poslanica Solunjanima
Druga poslanica Solunjanima
Prva poslanica Timoteju
Druga poslanica Timoteju

Poslanica Titu
Poslanica Filemonu
Poslanica Hebrejima
Jakovljeva poslanica
Prva Petrova poslanica
Druga Petrova poslanica
Prva Ivanova poslanica
Druga Ivanova poslanica
Treća Ivanova poslanica
Poslanica Jude apostola
Otkrivenje
Što si ovim htjeo reći?
Pogotovo boldanim!
I što znači "Novi Zavjet po vama?"
Zar bi nam vi muslimani trebali reć što N.Zavjet je?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#696 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote: Da nije uprogramirao, nebi nikad onda mogao parenjem konja i magarca dobiti mazgu ako u samom pocetku ti to programiranje DNK kodovima nije omogucio takvo nesto.
Mislim da su ajeti jasni kada kažu da Bog stvara, jer se u 8. ajetu sa mazgom u istom kontekstu spominju i konj i magarac koje je takođe Bog stvorio. I još kaže na kraju ''stvoriće i ono što ne znate'' što znači da se ne radi o nikakvom programiranju, jer je programiranje gotovo, već se radi bukvalno o nastanku novih vrsta. U pitanju je radnja u budućnosti, a ti si rekao da je programiranje završeno još u prapočetku.

Da te pitam samo nešto - ko je dao ime mazgi kao vrsti? Bog ili čovek? Pošto u ajetu 2:31 piše da je Bog dao nazive svim stvarima i rekao ih Adamu, a posle je pitao anđele da mu navedu sve te stvari. To znači da ako je Bog u samom početku imenovao sve stvari i objasnio Adamu šta je šta, onda je i mazga morala nastati na samom početku po ovoj logici. A ako je čovek tek kasnije otkrio mazgu onda joj je on sam i dao naziv.

I na sličan način na koji je nastala mazga je nastao i moderan evropski čovek koji sadrži nekoliko procenata neandertalskih gena usled mešanja ljudi i neandetalaca, pa zato danas Evropljani imaju manju plodnost i veći rizik od određenih bolesti nego recimo Afrikanci.

Jel to znači da je i nas tvoj Bog tako programirao kao i mazgu? Mi smo produkt nekakvog mešanja i eksperimentisanja? Pa lepa mu je to igra.
Smrcak15 wrote:neke stvari nemogu se znati.
Dakle i ti priznaješ da ti to baš nije najlogičnije.
Smrcak15 wrote:Bog zna buducnost mi neznamo
To ti kažeš da Bog zna budućnost, a ja kao ateista u to ne verujem. Možeš i ti nakon nastanka recimo televizora da kažeš da si već znao za njega isto kao što i Bog sad tek priča o mazgi kada je ona nastala ili otkrivena. To nije nikakav dokaz. Zašto nije pričao upravo o struji ako je već hteo da priča o budućnosti?
Smrcak15 wrote:kako mozemo biti sigurni da ta ideja nije ubacena od strane Boga
Veoma lako - pogledaj nekoliko vekova unazad i videćeš da su najveći naučnici, istraživači, inovatori i umetnici bili nemuslimani. Zašto Bog dodeljuje te ideje i darove nemuslimanima, a ne muslimanima?

Zašto je Bog dozvolio da prosečan nemusliman ima veći IQ od prosečnog muslimana? -
https://static.iq-research.info/2015080 ... ountry.png
Smrcak15 wrote: The foreskin plays a role during embryogenesis and development of the distal end of the penis...
A ovaj islamski sajt tvrdi upravo suprotno - da je obrezivanje loše i iz zdravstvenih i iz verskih razloga. Šta ćeš sada?
http://www.quranicpath.com/misconceptio ... ision.html
Smrcak15 wrote:ko bude slijedio spada u pokorne ko nebude nije pokoran Bogu
Nije dovoljno to što veruješ, što kolješ životinje, što se moliš pet puta dnevno i ideš na hadž, već moraš da sakatiš i svoje telo da bi pokazao ljubav prema Bogu? Uostalom kako znaš da je to od Boga kada ništa o tome ne piše u Kur'anu? Možda je neko kasnije to izmislio.
Smrcak15 wrote:Allah je najbolji kreator (23:14), ovo se odnosi na covjeka jer je prica o stvaranju covjeka

dok ovaj dio bez mane (67:3), se odnosi na nebesa/univerzum
Dakle Allah je najbolji kreator samo u određenim slučajevima?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#697 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote: pa da citas malo bolje Kur'an vidio bi sta je mudrost, Allah jasno kaze: I Mi smo promijenili Kiblu prema kojoj si se prije okretao samo zato da bismo ukazali na one koji će slijediti Poslanika i na one koji će se stopama svojim vratiti
Izvini ali ja tu ne vidim nikakvu mudrost, već samo nekakav pokušaj izgovora za takvu odluku. Takođe vidim i da Allah zeza i laže Muhameda govoreći mu da se prvo okreće ka Jerusalimu, pa mu onda govori da je to zapravo uradio zbog toga i toga i da u stvari treba da se okreće ka Meki. Kakvu li tu ti mudrost vidiš ja ne znam. Svaki prosečan čovek bi smislio nešto bolje.
Smrcak15 wrote:ovo vazi i kad si manjina i kad si vecina, jer krscani i zidovi su bili po islamskom svijetu sve do dana danasnjeg upravo zbog toga vama vas anama nasa vjera.
E ovde se možda i najbolje vidi kako pokušvaš da spinuješ. Kao prvo ''vama vaša, a meni moja vera'' nije rečeno hrišćanima i Jevrejima, već paganima koje je kasnije Muhamed zbrisao sa lica Arabije kroz istrebljenje, versko čišćenje i nasilnu konverzaciju. Toliko o tome. A kao drugo te reči su izgovorene u Meki, što znači da je tamo mogao da živi ko god je hteo bez obzira na versku pripadnost. Ali sada iz nekog razloga to više ne važi.
Smrcak15 wrote:a to sto nije smjelo biti nemuslimana u Mekki kod najsvetijeg mjesta muslimana to je bozija odredba da to bude cisto muslimansko svetiste
Tu se zapravo vide dvostruki aršini u Islamu, jer ti ne dozvoljavaš drugima da dolaze u tvoj sveti grad, ali zato daješ sebi za pravo da napadaš i osvajaš sveta mesta drugih ljudi, poput Jerusalima koji se smatra najsvetijim gradom hrišćana i Jevreja, a koji u Islamu nema nikakvu važnu versku i istorijsku ulogu. Ti ne poštuješ druge vere, a očekuješ da drugi poštuju tebe.
Smrcak15 wrote:jer sta mislis da dopusti da ima musllimana tu, pa neki kreten se odluci da osteti kabu, da ponizi muslimane bacajuci izmet od zivotinje na nju , ili da se pomokri ili izvrsi nuzdu pored kabe
Ja koliko znam Kaba je okružena zidinama i stalno je pod prismotrom tako da tvoj argument ne stoji. Nemuslimanima nije zabranjeno samo da dođu do Kabe, nego do čitavog grada. A to što ti kažeš da bi nemuslimani činili svetom muslimanskom mestu su u stvari muslimani već radili hrišćanima.
https://www.youtube.com/watch?v=zgL-EpKz5KM
Smrcak15 wrote:gdje stoji u Kuranu da se sijece glava?
Kako ono ide ajet - ''udarajte ih po šijama i prstima''.. Tako nešto zar ne?
Smrcak15 wrote:osoba koja nema sta da jede pa krade, takvoj se ne sijece ruka. nego osoba koja je imucna ali opet se bavi pljackom takvim se po serijatu saka kida, pa bujrum kradi i dalje i narodu zagorcavaj zivot ako smijes.
Ti sada pokušavaš tu kaznu da predstaviš kao da se ona samo odnosi na korumpirane tajkune i političare koji uzimaju od naroda, a i sam znaš da nije tako. U hadisima je jasno propisano koliko najmanje treba neko da ukrade da bi ostao bez šake - https://sunnah.com/bukhari/86/18

I šta ako se neko zaista pokaje, shvati da je pogrešio i kaže sebi da neće više, da je to bio sam trenutak slabosti? On ostaje osakaćen za ceo život, a mora da radi da bi prehranio porodicu. Ili šta ako neko nekome podmetne ili ga pretnjom natera da ukrade nešto, a ovaj jadan ne može da dokaže svoju nevinost? Po meni mnogo bolja kazna za lopove je da moraju da vrate sve što su ukrali i plus iz svog džepa ili imovine da daju još toliko. Evo i zašto:

1. Po islamskom zakonu ako neko ukrade tuđu imovinu tik iznad propisane granice, a druga osoba i 100 puta više kazna im je i dalje ista.
2. Ako se neko bude optužen i kažnjen novčano, a kasnije se ispostavi da je bio nevin, novac lako može da mu se vrati.
3. Imućne ljude, o kojima ti pišeš, najviše boli kada ih udariš upravo po džepu. Ukoliko mu se šaka odseče on veoma lako sebi može obezbediti robotsku protezu koja će vremenom i napretkom nauke postati jača i efikasnija od prave šake. Ukoliko već i nije.

Reci da moj predlog nije bolji i logičniji od ovog primitivnog Allahovog koji je navodno pun svakojake mudrosti, a ne zna ni za jednu drugu kaznu osim fizičke.
Smrcak15 wrote:vrlo jednostavno, zakon od 4 zene je rijesenje za problem, a to je kad je vise zena (zbog ratova, kad musko zivlje izgine )
Otkud sada više žena u Muhamedovo vreme? Zar ne vlada verovanje da su se Arapi pagani stideli ženske dece, pa su ih sahranjivali žive ko zna koliko dugo vekova, a onda odjednom ima toliko žena da za svakoga ima po četiri, a za Muhameda i više od 10?
Smrcak15 wrote:druze ja sam nekoliko koraka ispred Tebe po pitanju tumecanja Kurana jer imama u rukama tefsir, komentar Kuranskih ajeta sta koji znace, komentari poslanika muhamemda, i njegovih drugova i generacija poslije njih.
Ćitam i ja tefsire, ne sekiraj se. Ali smatram da je ajet ''vas sto pobediće njih hiljadu'' sasvim jasan i bez tefsira. Autori tefsira su verovatno uvideli koliko je ova tvrdnja apsurdna, pa su uneli neka svoja nova tumačenja kako bi oprali Kur'an od nebuloza.
Smrcak15 wrote:to sto se kaze read in it, neznaci nuzno citanje slova na papiru, ovo read in it, moze i recite in it, da se recituje u njemu, znaci Kuran je naucen napamet i onda ga recitujes kao da ga citas, a nigdje slova i papira, znaci recitovanje iz glave, jer dosta njih je ucilo Kuran na pamet.
Što onda ne piše ''recite in it''? hadis je preveden na engleski, a Englezi imaju različit reči za čitanje i recitovanje baš kao i mi. Ne znam za Arape. I vidiš da je lik iz hadisa znao jedan izbrisani ajet napamet o kamenovanju. Koliko danas muslimana zna taj ajet? čak je i Omer izjavio da je u Kur'anu objavljen taj ajet, ali da se više ne nalazi u njemu i da se plaši da će ljudi zbog toga prestati da se drže te obaveze.
https://sunnah.com/tirmidhi/17/12
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#698 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote:zato sto je poslanik govorio sta da se zapise sta da se ne zapise, on je nadgledao zapisivanje Kurana , govorio je piosarima da procitaju ponovo kad on zavrsi recitiranje i oni zapisu to.

na kraju zivota muhammeda, Muhammeda je presao cijeli Kur'an dva puta sa melekom dzibrilom da nema kakvih gresaka itd
A jel jedan od tih pisara i onaj što je pobegao i napustio Islam nakon što mu je Muhamed dozvoljavao da ubacuje svoje reči u Kur'an? I kako ti znaš da je sve ovo što si sada napisao istina, odnosno da nije kasnije izmišljeno baš zbog toga što je neko dovodio u sumnju autentičnost Kur'ana?
Smrcak15 wrote:nema sanse da bi mogli to uraditi, prvo moras da poznajes naucne cinjenice koje naucnici tek zadnjih 100 Godina otkrise
Nešto ne vidim da su svetski naučnici impresionirani Kur'anom. A znimljivo mi je kod tebe to što si ranije napisao kako čitaš tefsire pa znaš o čemu ajeti govore, a recimo kada pričaš o nauci onda tumačiš Kur'an na svoju ruku i tefsiri postaju nevažni, jer se njihovo tumačenje ne poklapa sa tvojim.
Smrcak15 wrote:Zamisli se Ovako, zivis u muhamedmvom vremenu, nepismen si, nemas obrazovanje nikakvo, nikad nisi citao knji niti pisao nikakvu knjigu, nemas racunar, nemas digitron, nemas cak ni papira dovoljno sve i kad bi znao sta da pises.jedino mozes da se oslnois na svoj razum a da tvoji pisari to zapisuju to sto im ti recitujes, pazi sad ovo, imas mogucnost samo iz prva da recitujes, jedan put i nemas pravo da prepravljas se, da kazes promijenio sam misljenje moramo Ovako, nema toga, kad izleti iz usta nema vise povratka, nema editovanja teksta. Kreni recitovati pa ce oni zapisivati , a poslije ce biti analiza i vidjeti ima li simterije u tekstu imali brojcanog programiranja itd
Opet to je sve samo tvoje pristrasno verovanje i razmišljanje kao vernika. Ti ne možeš 100% znati da se sve baš tako dogodilo, da neko možda nije sve to namerno izmislio baš zato da bi ljudi kao ti bili impresionirani i još više verovali. Čak je sve više ljudi koji uopšte i ne veruju da je Muhamed bio nepismen.
Smrcak15 wrote:sakupi sve naucnike ovoga svijeta, svu tehnologiju ovoga svijetu, dat cu ti pravila koja nece moci ispostovati
A zašto oni moraju da se drže tvojih pravila? Zašto ne bi izmislili neka svoja, možda još i kompleksnija?
Smrcak15 wrote: a to je da kad recituju tekst, da taj tekst ce sadrzati naucne cinjenice koje ce se tek otkriti nakon 1400 Godina
Načitao sam se i nagledao video klipova o tim tvojim čudima, a onda sam se načitao i nagledao klipova ljudi koji ih opovrgavaju i moram reći da nisam impresioniran.

Ja koliko vidim na ovom forumu jedino ste ti i Hardcore oduševljeni sa tim takozvanim čudima, dok ostali forumaši bez obzira da li bili vernici ili ne uopšte ih ni ne spominju.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#699 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote:Nije se radilo o njegovim kcerkama, nego su bile pripadnice njegovog ummeta/naroda, a svaki je vjerovjesnik otac svoga ummeta.
Jaoo što si mi se namestio sa ovim nemaš pojma koliko :D . Gde samo vadiš ovakve bisere da mi je znati? ovo tebi ne bi smelo da se događa.

Kao prvo, gde su se ikada u Islamu poslanici nazivali očevima svog naroda? Jel ti Muhameda nazivaš svojim ocem? ''Muhammed nije roditelj nijednom od vaših ljudi,* nego je Allahov poslanik i posljednji vjerovjesnik - a Allah sve dobro zna.'' - 33:40

Kao drugo, koji Lotov narod? Kur'an kaže da su jedini vernici u tom gradu bili upravo Lot i njegova porodica (51:36). Bio verovesnik/poslanik, a niko osim njegove dece nije verovao u njega. Ceo grad mislio da je ili lud ili lažov i kako su onda žene iz tog grada njegove ćerke i njegov ummet? I onda se postavlja i pitanje koja je uopšte i bila funkcija Lota kao poslanika kada baš ništa nije postigao osim što je spasio svoje dupe. U Bibliji nije baš tolika katastrofa, jer Lot tamo nije nikakav poslanik, već samo običan i ''pravedan'' čovek koji je verovao i plašio se boga.

A ovo je jedno od najglupljih objašnjenja koje sam pročitao u životu. Još jedan veoma veoma loš pokušaj da se opere Kur'an. Zaista me čudi da čovek kao što si ti koji je toliko upućen i koji se toliko bavi verom je poverovao u ovako nešto. Možda i nisi poverovao, ali si mislio da će ti kod mene takav odgovor proći.
Smrcak15 wrote:a ti iskljucujes mogucnost da se upravo tako desilo kao sto se poklapa u Kuranu i tim nepriznatim evandjeljima, kako mozes biti siguran da nije tako se desilo, na osnovu cega baziras svoje vjerovanje??
Iz više razloga. Kao prvo, autori tih jevanđelja su skroz nepoznati. Kao drugo, nastali su u ogromnom razmaku od 100 pa do preko 500 godina nakon Isusa, na različitim jezicima i geografskim oblastima. Kao treće, problem možda i ne bi bio toliko veliki da se Isus iz Kur'ana poklapa sa samo jednim jevanđeljem, ali problem je što je kuranski Isus razbacan pomalo u više različitih jevanđelja.

Zamisli da ti imeš ispred sebe činiju sa jabukama, činiju sa kruškama, činiju sa narandžama i činiju sa limunima. Zatim iz svake činije uzmeš po jednu voćku koja ti se najviše svidi na prvi pogled i sve ih staviš u svoju novu praznu činiju i posle tvrdiš pred ljudima da se u njoj nalazi jedna peta vrsta voća koja nema nikakve veze sa prethodne četiri, iako svako ko se i malo razume u voće vidi da to nije istina i da i dalje u činiji imaš po jednu jabuku, krušku, narandžu i limun. Ista je situacija i sa kuranskim Isusom.

Izvini, ali ja zaista pokušavam da se stavim u koži muslimana i da nekako pokušam da opovrgnem ovaj argumenat. Ali zaista ovde ne vidim prostor za bilo kakvu raspravu. Muhamed je napravio veliku grešku kada je odlučio da Isusa uvrsti u Islam i da kupi priče o njemu gde god stigne. Razumem da je to činio u želji da lakše prevede hrišćane na Islam, ali njegovo nepoznavanje spisa i istorije dolazi jako do izražaja.
Smrcak15 wrote:kako negira, i sta to Kuran kaze da cujemo??
Da su Jevreji govorili da su ubili Isusa, ali da su u stvari bili u sumnji i da im se učinilo. I još jedna važna stvar je ta što nisu Jevreji ubili Isusa, već Rimljani, a Kur'an ništa ne zna o tome. Svu krivicu je svalio na Jevreje samo.
Smrcak15 wrote:dokaz, ali koje oni nisu prihvatili, jer su mislili da je madjionicar, da to nije stvarno.

cemu to, pa da bude dokaz protiv njih poslije na sudnjem danu, da nemaju opravdanje.
Oživljava mrtve, leči slepe, od blata pravi žive ptice, a Jevreji su verovli da su to samo neki jeftini trikovi?
Smrcak15 wrote:daleko veca cuda je radio Muhammed nego isus, problem je sto ti to nepoznajes, pa zbog tvog nepoznavanja ti donosis lose procjene.
Veća čuda od oživljavanja mrtvih? Nisam znao da je to moguće. Ajde navedi ih i objasni mi zašto onda kroz ceo Kur'an nemuslimani traže od Muhameda da čini čuda kako bi ih ubedio da govori istinu (2:118, 2:145, 6:37, 6:109, 10:20, 13:7...). Neki muslimani, među kojima spadaš i ti, danas govore da je Kur'an lingvističko čudo, ali ovi pagani su iz Muhamedovog plemena i govorili su ne samo istim jezikom, već i istim dijalektom kao Muhamed, pa opet nisu videli nikakvo čudo u njegovim objavama, odnosno Kur'anu. Niti im je on sam odgovorio kada su od njega tražili čuda da je Kur'an sam po sebi čudo, već je davao neke smešne i besmislene odgovore i opravdanja zašto nema čuda.
Smrcak15 wrote:ne 40 , 7 Godina
Dobro eto 7. Ovde piše da će nakon uništenja Antihrista živeti na Zemlji 40 godina, mada ne mora da znači i da će vladati svih 40 godina.
https://sunnah.com/abudawud/39/34
Smrcak15 wrote:i poslije ozivi mrtvog covjeka koje je ustanovljen doktorima da je defintivino mrtav nekoliko dana pa ustane poslije covjek na noge,ko bi mogao sad to odbiti ako bi to popraceno bilo kamerama i doktorima koji bi nadgledali sve to.
E pa to i mene interesuje, uostalom to sam te i pitao. I pored svih tih čuda koje je Isus činio Jevreji su po Kur'anu i dalje bili u negiranju. U Kur'anu piše da je Isus još prvi put kada je došao oživljavao mrtve ljude pred Jevrejima i opet je samo mali broj poverovao u njega, a i ti si sam rekao da će to biti upotrebljeno protiv njih na Sudnjem Danu. Tako da bi to pitanje bolje leglo autoru Kur'ana nego meni. Ja bih lično poverovao ako bi postojali jaki dokazi za to. Koji je razlog da vidim da je nešto 100% istinito, a da ga i dalje negiram i pravim budalu od sebe?

I voleo bih nešto da te pitam ovako samo zato što me zanima, bez namere da debatujem o tome - Koliki vi muslimani imate rok za čekanje Sudnjeg Dana? Da li imate nešto određeno vremenski ili ste spremni bez ikakve najave, znakova, vremenskih ograničenja da čekate 100 000, pa i milion godina ako treba i da uz te ne sumnjate da će taj dan kad tad doći? Ako bi ti sada nekako dobio besmrtnost koliko dugo bi ti lično još bio spreman da čekaš i da budeš dobar i pokoran musliman bez ikakvih prigovora? Da li imaš neki fitilj i granicu?
Smrcak15 wrote:barnabino evandjelje.
Ja sam mislio da vi muslimani verujete samo u Isusovo jevanđelje. Kakav sad crni Barnaba? Uostalom dokazano je da je to ''jevanđelje'' u stvari neka srednjovekovna podvala napisana na španskom i italijanskom. Verovatno kao nekakav loš pokušaj da se hrišćani prevedu na Islam.

Kasniš Smrle jedno 10ak godina, jer su i ozbiljni islamski propovedači odavno prestali da koriste to delo kao nekakav argument za Islam.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#700 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Nocty »

“The ḥarmal does not grow, whether as a tree, a leaf or a fruit, without there being an angelic guardian spirit attached to it.” ~ Muhammed

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Peganum_harmala


enteogenski Sufiski Odred poznat kao Fatimiya zna vise o ovom

Najjače je kad se bošnjo ufati tajnih spisa a vamo ga oguliše a on islam pa islam il Isus pa Isus... Nidje veze.
To Samo tuć treba dobro!! :lol:
Last edited by Nocty on 09/05/2017 05:10, edited 2 times in total.
Post Reply