Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#926 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

e moraš prvo vidjeti za prevod što kaže dežurni lingvista @dedino33 :lol:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#927 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Nocty »

Ovaj bajke čita
Jedni te isti ljudi napisali
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#928 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by asurbanipal »

patriot_1 wrote:Biblija je puna proročanstava o Isusu Kristu. Evo najznačajnijih proročanstava:
"Zato će vam Gospodin dati znak: Evo, začet će djevica i roditi sina, i nadjenuće mu ime Emanuel" Izaija 7,14
A to ona što nije djevica ne može začeti?


patriot_1 wrote:"Jer dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. Nadaleko vlast će mu se sterat, i miru neće biti kraja nad prijestoljem Davidovim, nad kraljevstvom njegovim: učvrstit će ga i utvrditi u pravu i pravednosti." Izaija 9,5.6

:lol:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#929 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by zagortenej »

Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#930 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

zagortenej wrote:Image
Ha ha,,,dobra fora!
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#931 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

Nocty wrote:Ovaj bajke čita
Jedni te isti ljudi napisali
Tko još ima potrebu da diskutuje o crvenkapici, sneguljici, čajniku u orbiti...?!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#932 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Nocty »

Medicina
Skrivena medicina
I ljudi što su je skrivali i praktikovali
Liječili tad metodama za koje bi bili proglašeni vještacima i djavolima i tim sranjima.

I to je sve
I onda se otelo kontroli (radi stranih utjecaja ponajviše)
Evropskih naravno...
I sad imamo šta imamo
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#933 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by asurbanipal »

Vratio se Isus :lol: :lol:


patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#934 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote: Zanimljivo,nisi se osvrnuo na vrlo opširan i argumentiran teks JVC-a o odnosu muslimana prema kršćanima u nekim zemljama!To ti paše,,nemaš niš protiv te nepravde?
Naravno da mi paše, što više nepravde nad hrišćanima, to bolje...
Previše si ti normalan čovjek da bi ti ja povjerovao da ovo misliš ozbiljno!
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#935 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by JVC »

Impresioniran malograđanskim odgovorima u nedostatku argumentovane rasprave.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#936 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:Nagovjestaj Muhammeda u starom i novom zavjetu, spominjanje muslimana, njegovog nadimka "Ahmed", koji ce se pojaviti u Mekki i Medini+Islamska molitva identicna sa molitvom iz Starog zavjeta kad Uzejr/Ezra predvodi namaz/molitvu, Mojsije i Aron idu na Hadzdz u Mekku po Hebrejskoj Bibliji i mnogo toga jos prezentovano u ovim dolje slikama
netocno :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#937 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:Nagovjestaj Muhammeda u starom i novom zavjetu, spominjanje muslimana, njegovog nadimka "Ahmed", koji ce se pojaviti u Mekki i Medini+Islamska molitva identicna sa molitvom iz Starog zavjeta kad Uzejr/Ezra predvodi namaz/molitvu, Mojsije i Aron idu na Hadzdz u Mekku po Hebrejskoj Bibliji i mnogo toga jos prezentovano u ovim dolje slikama
netocno :)
smijesna ispadas, narod koji prati ovu tematiku vidi ko zaista iznosi dokaze a ko daje sakate odgovore.

kada sam argumentovao ovo, iznosio sam dio po dio, detaljno obradjivao svaku rijec u sklopu dokazivanja onoga sto tvrdim, da bi ti pala sa nebesa i rekla netocno :lol: bez ikakvog argumenta, bez ikakvog dokaza...ma nista , mrka kapa...kako te neko moze za ozbiljno uzeti pobogu si????
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#938 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:Nagovjestaj Muhammeda u starom i novom zavjetu, spominjanje muslimana, njegovog nadimka "Ahmed", koji ce se pojaviti u Mekki i Medini+Islamska molitva identicna sa molitvom iz Starog zavjeta kad Uzejr/Ezra predvodi namaz/molitvu, Mojsije i Aron idu na Hadzdz u Mekku po Hebrejskoj Bibliji i mnogo toga jos prezentovano u ovim dolje slikama
netocno :)
smijesna ispadas, narod koji prati ovu tematiku vidi ko zaista iznosi dokaze a ko daje sakate odgovore.

kada sam argumentovao ovo, iznosio sam dio po dio, detaljno obradjivao svaku rijec u sklopu dokazivanja onoga sto tvrdim, da bi ti pala sa nebesa i rekla netocno :lol: bez ikakvog argumenta, bez ikakvog dokaza...ma nista , mrka kapa...kako te neko moze za ozbiljno uzeti pobogu si????
kakve dokaze :D Biblija nije dokaz :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#939 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote: kakve dokaze :D Biblija nije dokaz :)
dobro, nemoj onda dalje svega ti ;-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#940 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: kakve dokaze :D Biblija nije dokaz :)
dobro, nemoj onda dalje svega ti ;-)
to niasm izmislila :)

decenijama arheolozi izucavaju Bibiliju i putuju na teritorije opisane u Bibliji

puno je neoktrivenih faktora u religijama , tj. nase znanje o religijama je minimlano :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#941 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

pa recimo arheolozi su potvrdili Sodomu i Godomu...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#942 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:pa recimo arheolozi su potvrdili Sodomu i Godomu...
lakse je izucavati lokacije, no tesko je otkriti zivot Isusa ili Marije , to je bila poanta moje prethodne izjave :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#943 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

pa povezi..rekonstrukcije se to naziva, ako se ne varam...kakav je tvoj stav glede Isusa?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#944 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:pa povezi..rekonstrukcije se to naziva, ako se ne varam...kakav je tvoj stav glede Isusa?
Sto konkterno zelis da ti odgovrim u vezi Isusa?

arheloski dokazi mogu jako malo povezati konkretono zivot Isusa, a price o zacecu marije , Isusivom rodjenju i uskrsnucu su abstraktnog ili simbolicnog znacenja, a narod je oduvijek imao potrebu da vjeruje u cuda, da su se doslovno desila, sto je prosto nepotrebno, jer i bez vjerovanja u cuda se moze vjerovati u Boga :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#945 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

pa vjerujes li ti, ne ti kao zastupnik naroda, nego osobno, personalno... :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#946 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:pa vjerujes li ti, ne ti kao zastupnik naroda, nego osobno, personalno... :)
u bezgresno zacece i usrksnuce, neobicna cuda !? ne :)

naravno, postoji ( psiholoska) uloga podsvijesti, no realno recno, podsvijest,kao i rad mozga jos nisu dovoljno otkriveni :)

ljudima se desavaju neobicni dozivjaji koje ne mogu objasniti,ali to nema veze sa religijama :)

naravno, to i dalje nisu razlozi da se ne moze vjerovati u Boga ili Nesto , jer i to vjerovanje je dio ljudske prirode :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#947 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

naravno da postoji i psiholoska pozadina podsvijesti, npr. na ovom pdf religije najreligiozniji ljudi su ateisti :D tako da se bas ne bi moglo reci da nema veze sa religijom...ako sam te dobro razumio ti si takodjer ateista?!
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#948 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

SamoVasGledam wrote:Kur'anski Isus je najveća prevara i Allahov neuspeh.

Spektakularno najavljivan, opisivan. Imao je neverovatne moći, koje čak prevazilaze i one opisane u Bibliji (govorio je kao tek rođena beba, pravljenje živih ptica od blata...). I na kraju sve to zbog ničega. Sopstveni narod hteo da ga linčuje, pa je Bog morao da mu spašava živu glavu tako što je poslao drugi žrtvujući mamac ili šta već.

I nije mi jasno zašto su Jevreji odbili Isusa uopšte. Neke druge proroke i vladare su prihvatali i sa mnogo, mnogo manje dokaza da su poslani od strane Boga. Kur'an ne daje tačan odgovor. U Bibliji piše da je zato što se izjednačavao sa Bogom i tvrdio da je Njegov sin, ali Isa nikada tako nešto ne bi uradio.
Jevreji nisu odbili Isusa , jos nisma pronsala izvor o tome kako judaizam odbija isusa, tocnije receno, Judaizam rijekto spominje Isusa , jer Isus nije ni vazan u judaizmu :)

a prvi hriscani su upravo bili palestisnki jevreji :D hriscani su formirali pricu o jevrejsko mrznji isusa :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#949 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:naravno da postoji i psiholoska pozadina podsvijesti, npr. na ovom pdf religije najreligiozniji ljudi su ateisti :D tako da se bas ne bi moglo reci da nema veze sa religijom...ako sam te dobro razumio ti si takodjer ateista?!
ja sam agnostik :)

hm, ja ne dijelim jednako misljenje sa vecinom forumskih ateista :) njima je smisao pisati i pricati protiv abrhamskog Boga , a meni je to smijesno :D

ne znam, sto podrazumijevas pod "najreligiozniji" ,jer mene doticna rijec asocira negativno, na fanatizam :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#950 Re: Isus i Muhamed,sličnosti i razlike!

Post by HardcoreMX »

Agnostik je samo fancy ime za ateistu, zapravo logicka greska kao sto je i ateist..a eto ispasce jos da te asociraju na fanatike... :mrgreen:
Post Reply