Istok...

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#1 Istok...

Post by sojka »

"Da li mi trebamo jednu milju ili hiljadu proci, prvi korak ostaje uvijek prvi, jer drugi korak ne mozhe biti uchinjen prije nego shto uchinimo onaj prvi."

"Ne mora svako od nas da naslijedi materijalno znanje,
ali svako od nas mozhe da naslijedi duhovno znanje,
to je chak i obaveza svakog od nas."

"Ako pogledamo u bijeli komad hartije, ne mozhemo reci koja strana je lice, a koja nalichje. Tako je isto stoji sa pacifizmom, mirom i istinom. Ne postoji jedna bez druge"

"Ne postoji put do mir, jer je mir put."

"Istorija uchi chovjeka, da ga istorija zapravo ni chemu ne uchi (nije nauchila)."


Mahatma Gandi- Ko ide putem istine ne zapinje
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#2

Post by St.Germain »

Ako pogledamo u bijeli komad hartije, ne mozhemo reci koja strana je lice, a koja nalichje. Tako je isto stoji sa pacifizmom, mirom i istinom. Ne postoji jedna bez druge

odmjeravanje snaga dobra i zla je zakon prirode koji je evolucijom logicno postao dio i ljudske prirode jer smo svi kao segment PRIRODE nedjeljiva cjelina - kompleksan superorganizam planete ...
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#3

Post by sojka »

Nismo li sa tim duboko u lazhima ?

Kad smo nemirni ? Kad smo mirni ? Kad se osjecamo chisto, a kad prljavo ?
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#4

Post by St.Germain »

nismo s tim u lazima, jer smo takvi prirodom, uceni smo generacijama da je svijet ovakav kakav je i da se nista ne moze promijeniti od danas do sutra, sto opet korespondira s jednim od zakona prirode U nama a to je evolucija. covjecanstvo se ne moze promijeniti preko noci.

mirni smo i chisto se osjecamo kad nam to nasa savjest dopusti. savjest se ne moze individualno mijenjati jer je ona dio kolektivnog sjecanja i od tog se ne moze pobjeci jer smo dio prirode pa samim time i dio mega-superorganizma sto opet znaci da podlijezemo zakonima evolucije tj. stvari se mijenjaju ali ne zeljenim tokom, jer smo prekratko na ovoj planeti da bi mogli izvesti racionalne zalkljucke
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#5

Post by CiCiban »

nistsa vas ne razumijeMM :):D
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#6

Post by dinash »

...
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#7

Post by sojka »

St.Germain wrote:nismo s tim u lazima, jer smo takvi prirodom, uceni smo generacijama da je svijet ovakav kakav je i da se nista ne moze promijeniti od danas do sutra, sto opet korespondira s jednim od zakona prirode U nama a to je evolucija. covjecanstvo se ne moze promijeniti preko noci.

mirni smo i chisto se osjecamo kad nam to nasa savjest dopusti. savjest se ne moze individualno mijenjati jer je ona dio kolektivnog sjecanja i od tog se ne moze pobjeci jer smo dio prirode pa samim time i dio mega-superorganizma sto opet znaci da podlijezemo zakonima evolucije tj. stvari se mijenjaju ali ne zeljenim tokom, jer smo prekratko na ovoj planeti da bi mogli izvesti racionalne zalkljucke

Ko kazhe da je nemir prirodno stanje?Nije..u prirodi je nash pradrevni grijeh Adama i Eve, nashe lijenosti..da razmishljamo, pa pitamo..

Ja ne mijenjam svijet, vec sebe...i takve ljude spremne na promjene i cijenim, nadasve. Ne kazhe li se spasiti jednog chovjeka je isto kao i spasiti cijelo chovjechanstvo. :)
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#8

Post by CiCiban »

:? kako se moze spasti nekoga, koga pustis da se sam mijenja:D?
znaci li to da ga spasavas od sebe onda???:? pustajuci ga na miru?
ak je tako vadim maRaMMicuuuu:):)
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#9

Post by sojka »

:lol: :lol:

Ljudstvo je zashtiti chovjeka od sebe, recimo.
Mozhesh ti posati bolja i samim pomoci i sebi, drugima oko sebe, za dobrobit chovjechanstva.;)
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#10

Post by CiCiban »

ha!!!!1 poznajem ljude koji su toliko radili na SEBI, i poboljsali se do Te MJere<------.. :D ..da su se prosto NAprosto __________poceli potpisivati u prvom licu mnozine, ocu rec goVORiti:)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#11

Post by St.Germain »

CiCiban wrote:ha!!!!1 poznajem ljude koji su toliko radili na SEBI, i poboljsali se do Te MJere<------.. :D ..da su se prosto NAprosto __________poceli potpisivati u prvom licu mnozine, ocu rec goVORiti:)
ovo gore napisano je puka zabiljeska momenta, medjurezultat posmatranja svijeta u kojem zivim(o) (zivot jeste mikrokosmos, al zivot u globalnom smislu je ipak zbir mikrokosmosa a zbir je vazda multifaktoralna cjelina odatle govor u pluralu, cisto informacije radi :) ) i svakako da autenticnost ovakvog iskaza UVIJEK pati od subjektivnosti autora, ali ako cemo stvari relativizirati do te mjere, da ne postoji apsolutna istina ergo ne postoji ni objektivnost, na nju ne zelim mada polazem pravo golom egzistencijom.
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#12

Post by CiCiban »

wait A mintttTE !!! sletimo malo na zemlju...tacnije u jedan kabinet na petom spratu... tamo gdje sjedi covjek ledenih ociju, sam..
krijuci se izaa tog MI, kad god je pokusao da zdrobi moju vrstu.. jer osjeca on..da ne pashemo ni u jednu od njegovih ladica za caRRape plave..:P caraPe sive.:P , carape karirane:P .. dakle. treba nas unistiti
tako ce lakse otploviti u svoj peace oF mind
Last edited by CiCiban on 06/05/2004 22:14, edited 1 time in total.
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#13

Post by St.Germain »

da li je nedostatak razumijevanja u komunikaciji jednostrane prirode?
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#14

Post by CiCiban »

u got ur dance space, iv got mine.. ??
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#15

Post by St.Germain »

ya right. al sam naivan vjerovao da je smisao komunikacije uspostavljanje dijaloga s barem jednom presjecnom tackom negdje u svemiru moze i andromeda
User avatar
CiCiban
Posts: 2078
Joined: 17/02/2002 00:00

#16

Post by CiCiban »

slikica jedan :? trougao 60.60.60 & kruznica mogu da komuniciraju na taman onoliko mjesta koliko im treba da budu nepobjediv par
slikica 2 !!? ali isti taj trougao i jedna goSSpoda :P elipsa ( koja drzi do svojih principa) nekako zapinju makar u toj jedinoj tacki koju trazis. a i sta ce im..
brh ! ne znam kud sam ono krenula . sad!!!!!!!!!1
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#17

Post by sojka »

pa sjeti se :-) :)
:P
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#18

Post by manijak1 »

:D :D Sjetiću se ja kad se javiš , more i sa Zapada :D jer topic je Istok pa Mahatma pa Indira pa Sonja :D sve do krave na cesti :D
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#19

Post by sojka »

De, de ti ...manijache. Zakljuchila sam da si manijak, drugi izraz ja nemam zasad. Ne skreci sa teme, jer kad krenesh idesh pravo tako Gandi kazhe, ako skrenesh tu je moderator da me uputi na ban-sokake.

Hosh loma sokica od banane? :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#20

Post by manijak1 »

Banana sok ? Ako je sok prilikom cijeđenja bio okrenut ka Istoku onda moram izjaviti da mi je čast ići tim sokacima :D još ako vode ka Istoku biću sretan da zrno mudrosti pozobam pa ako se primi :D dobro i jest.
Ja sam takav vazda bio :D veseo i čio , dakle ja se predajem :D i spreman sam za gaženje .
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#21

Post by Engram »

tema k`o poslije grupne terapije laksativima :D
smib
Posts: 446
Joined: 17/10/2002 00:00

#22

Post by smib »

Ne kontam što je cijenjeni Engram želio reći, ali me od svega srca raduje da nam se Šojkica vratila.
WELCOME BACK DRAGA ŠOJKA

A neponovljivi Ghandi je uvijek bio i ostao nepresušno vrelo ljudske mudrosti i životna inspiracija. Kamo sreće da je više takvih pripadnika iznjedrila ova nesretna vrsta što se čovječanstvom zove.
Post Reply