Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2651 Re: Istočno Sarajevo

Post by JThomas »

lako je poštivati urbanističke norme kad je prostora više nego potražnje :mrgreen:
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#2652 Re: Istočno Sarajevo

Post by LiP again »

Najkvalitetnije zgrade u I. Sarajevu bi trebale biti od Eurostana (http://www.eurostan.ba/), tako je to moja preporuka ako nekoga zanima kupovina. Istina, skuplji su od konkurencije, ali mislim da vrijedi.
Sa njima stvarno imam odlicno iskustvo, pa mogu dati i vise informacija ukoliko bude potrebe. :)

P.S. Nije reklama, nego preporuka, da ne bude zabune. :D
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#2653 Re: Istočno Sarajevo

Post by bumboo »

Ima li potražnje za iznajmljivanjem stanova u novogradnji u I. Sarajevu? Koliko košta najam praznog ili djelimično namještenog stana od, recimo, 40-45 m2?
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2654 Re: Istočno Sarajevo

Post by Dupli_skalp »

http://forum.sarajevo-rs.com/index.php? ... koji-put/&

nadam se da ovi i ovakvi ne predstavljaju većinsku matricu razmišljanja i ideologije u IS.

jer ovo što sam pročitao ovdje je za povraćanje.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2655 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

aktivan forum pravo
tema iz 2006

osvježenje 2008.

kritika stiže s klixa

:D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#2656 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

eyesburn wrote:http://forum.sarajevo-rs.com/index.php? ... koji-put/&

nadam se da ovi i ovakvi ne predstavljaju većinsku matricu razmišljanja i ideologije u IS.

jer ovo što sam pročitao ovdje je za povraćanje.
Možda je genaralizacija, ali što ja imam kontakata sa Srbima iz Istočnog Sarajeva, imaju dvije priče.

Jednu pričaju kad su trijezni, drugu kad su pijani. :D

Ono što je meni bitno, ne bih tamo živio. Da je 500 KM kvadrat. Tolika bolibriga - nisam. Ko hoće tamo da živi, a Bošnjak je - nek nam javlja. Čitaću sa sigurne udaljenosti.
Black swan wrote:aktivan forum pravo
tema iz 2006

osvježenje 2008.

kritika stiže s klixa

:D
Ima ih po ovome forumu. Šta će pisati na "njihovom". Kad se svi slažu. Nema tu puno rasprave. Mnogo je zanimljivije na kliksu.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2657 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

ma sve je to bilo zanimljivo 1999.

ali sada je 2017. ako sam dobro provjerio
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#2658 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

Black swan wrote:ma sve je to bilo zanimljivo 1999.

ali sada je 2017. ako sam dobro provjerio
Ništa se značajno nije promjenilo. :sad:

Sada je opterećenost "najezdom Arapa", zelenom transferzalom (autoput Sarajevo - Beograd), popisom i rasporedom stanovništva. I naravno - dan RS.

Žicnu i oni mene. Imaju materijala, nije da nemaju. Ali, generalno su opterećeni Sarajevom.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2659 Re: Istočno Sarajevo

Post by Dupli_skalp »

Black swan wrote:aktivan forum pravo
tema iz 2006

osvježenje 2008.

kritika stiže s klixa

:D
ako ćemo iskreno, tema je bila aktivna i u 2014toj.

ali to nije bitno, bitna je poruka koju šalje forum stanovnika IS.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2660 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

jesu baš svi s IP adresom iz IS :D ?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2661 Re: Istočno Sarajevo

Post by supercali »

Procitah onaj tekst sa tog foruma i ima dosta istine u pisanju da se ne lazemo
Da se izostavi prozivanje da raja ne gotivi jer je srbin nema srba u sarajevu ugrozeni smo i sl ostalo je manje vise kao opisano
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2662 Re: Istočno Sarajevo

Post by julisiz es grant »

Zar je ona crkva velika na Dobrinji postojala i prije rata?
Čitam transkripte sa suđenja generalu Galiću i spominje se nekoliko slučajeva gdje je djelovao snajper iz pravca crkve, sa posljedicama ranjavanja ili smrtnog stradanja stanovništva.
Ili je to neka druga crkva?
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2663 Re: Istočno Sarajevo

Post by muha_sa »

julisiz es grant wrote:Zar je ona crkva velika na Dobrinji postojala i prije rata?
Čitam transkripte sa suđenja generalu Galiću i spominje se nekoliko slučajeva gdje je djelovao snajper iz pravca crkve, sa posljedicama ranjavanja ili smrtnog stradanja stanovništva.
Ili je to neka druga crkva?
to je ta crkva---sjecam se kad smo davali dobrovoljne priloge za njenu izgradnju
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2664 Re: Istočno Sarajevo

Post by julisiz es grant »

muha_sa wrote:
julisiz es grant wrote:Zar je ona crkva velika na Dobrinji postojala i prije rata?
Čitam transkripte sa suđenja generalu Galiću i spominje se nekoliko slučajeva gdje je djelovao snajper iz pravca crkve, sa posljedicama ranjavanja ili smrtnog stradanja stanovništva.
Ili je to neka druga crkva?
to je ta crkva---sjecam se kad smo davali dobrovoljne priloge za njenu izgradnju
Jesenas sam bio ispred nje i čitao sa table kratak istorijat, ali sam sve pozaboravljao. Sve sam nešto mislio da su je gradili poslije rata.
Al imali su odličan pregled sa nje...još u ratu nije bilo toliko zgrada kao danas .
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2665 Re: Istočno Sarajevo

Post by corsa »

E ne mogu da vjerujem sta pisu. Onaj slusa kako covjek ide kroz grad i psuje srpsku djecu, ona cula kako dvoje pricaju kako srbi moraju govoriti selam alejkum i to im je veoma drago. :-) :-) :-) :-) Pa kako to da se bas njima sve potrefi i to kad samo jednom dodju u grad!? Kakva sranja ne mogu da vjerujem!
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#2666 Re: Istočno Sarajevo

Post by Ljakan »

11 godina poslje ima dosta istine u textu,nista se promjenilo nije.Doduse primjeti se dosta i mrznje prema muslimanima od pantelije ali to me ne iznenađuje od ovih iz rs-a.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2667 Re: Istočno Sarajevo

Post by muha_sa »

corsa wrote:E ne mogu da vjerujem sta pisu. Onaj slusa kako covjek ide kroz grad i psuje srpsku djecu, ona cula kako dvoje pricaju kako srbi moraju govoriti selam alejkum i to im je veoma drago. :-) :-) :-) :-) Pa kako to da se bas njima sve potrefi i to kad samo jednom dodju u grad!? Kakva sranja ne mogu da vjerujem!
život je lijep :-D ne kvari ga citajuci ta sranja :-)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2668 Re: Istočno Sarajevo

Post by corsa »

muha_sa wrote:
corsa wrote:E ne mogu da vjerujem sta pisu. Onaj slusa kako covjek ide kroz grad i psuje srpsku djecu, ona cula kako dvoje pricaju kako srbi moraju govoriti selam alejkum i to im je veoma drago. :-) :-) :-) :-) Pa kako to da se bas njima sve potrefi i to kad samo jednom dodju u grad!? Kakva sranja ne mogu da vjerujem!
život je lijep :-D ne kvari ga citajuci ta sranja :-)
Upravu si! :thumbup:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#2669 Re: Istočno Sarajevo

Post by Ljakan »

Samo me cudi sto doticni nije prokomentariso papanluk iz istocnog sarajeva jer tamo vidjet gradsku facu je premija.Jos kad progovore nebi nikad reko da su imali kontakt sa gradom.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2670 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

jes a kanton vrvi od gospode :D iz grada :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2671 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

muha je u pravu 100% :thumbup:
manite se te malogradjanske price, ima toliko toga lijepog sto se moze raditi....sad se treba baviti nekim svrljotinama i sta ko misli....pa kad bi se oko toga sikirao, ne bih bio medju zivima vise :-)
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2672 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

julisiz es grant wrote:Zar je ona crkva velika na Dobrinji postojala i prije rata?
Čitam transkripte sa suđenja generalu Galiću i spominje se nekoliko slučajeva gdje je djelovao snajper iz pravca crkve, sa posljedicama ranjavanja ili smrtnog stradanja stanovništva.
Ili je to neka druga crkva?
jes pucali su s nje, rekli mi ljudi koji su tu živjeli u ratu


treba biti objetkivan i zapitat se ko će naoružane debile zaustaviti da koriste jedan vjerski objekt za takve akcije
čak i da je to popo zaželio da spriječi... ako je i živio tu pored
Last edited by Truba on 25/05/2017 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2673 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

Tomahawk11 wrote:muha je u pravu 100% :thumbup:
manite se te malogradjanske price, ima toliko toga lijepog sto se moze raditi....sad se treba baviti nekim svrljotinama i sta ko misli....pa kad bi se oko toga sikirao, ne bih bio medju zivima vise :-)
jeste

još iz 2006.

slično trolovanje onaj neki tekst prije 10 godina beograđanin u sa ili tome slično

ne znam kako vam se da to čitati :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2674 Re: Istočno Sarajevo

Post by corsa »

Ma to bi isto bilo kao da bih ja, koji tamo odem jedno u pola godine rekao da svaki put cujem da oni psuju muslimansku djecu. Prije 4-5 godina sam radio takav posao da sam cesto isao u IS, ali, iskreno, nisam nikad cuo nista ni slicno. Jedino mi je malo smijesno bilo kad se zestoko raspravljaju navijaci C.Zvezde i Partizana. A BiH klubovi kao da i ne postoje. Kad ih slusas rekao bi da svi pored Marakane zive! :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2675 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

joj...

pa prije rata... jedan razred...
samo 2 za sarajvo jedno za želju 1 za dinamo
ja za velež i radnički iz niša

ostalo zvezda partizan

o čemu mi ovdje pričamo?
Post Reply