Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2626 Re: Istočno Sarajevo

Post by julisiz es grant »

O'zone wrote:Evo idemo dalje i 2016 godina

Ko što pitah, postoje li još objekti kasarne JNA u Lukavici i ĐE :D su?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2627 Re: Istočno Sarajevo

Post by karanana »

Ako se ne varam dosta je prebaceno u civilne potrebe. Mislim da se opstina nalazi u zgradi ex kasarne. Vjerovatno je dosta starih objekata i sruseno. Ne znam ima li ista da je ostalo gdje je vojska. Nisam bas zalazio u taj dio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2628 Re: Istočno Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Ides cesto tamo karanana?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2629 Re: Istočno Sarajevo

Post by karanana »

Ne bas. Nemam nekog posla. Jesam prije par mjeseci isao ovim novim putem za jahorinu pa mislim da sam prosai pored opstine i tih jos nekih drzavnih zgrada. Napravili su i neki kao apart hotel gdje politicari imaju svoje apartmane da ne odsjedaju u federalnom sarajevu. Dojmio mi se taj put. Solidan put i predivna priroda. Naletio sam na ergelu konja na cesti. I pogled na grad i kotlinu iz nekako drugacije perspektive. Aerodromska pista ko na dlanu.
A kakav jeftin sex spominju? Ima li sta?
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#2630 Re: Istočno Sarajevo

Post by CSKA »

Sta bi na kraju za onu bolnicu.Poceli su sa cifrom oko 100 miliona maraka za nju.Zadnje vijesti koje su bile da ce je graditi za 60 milki...Samo da na kraju ne bude neko farbanje i lakiranje i aj cao.

Steta samo sto se sve sporo gradi,tek za jedno 10-15 godina bice na nivou Dobrinje sa ovim tempom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2631 Re: Istočno Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ne idem ni ja. Nit mi je na ruku, niti imam razloga, osim neke hajmo tako rec znatizelje. Ali jbga cim uhvatim slobodnog vremena biram druge destinacije. Ako nista moram do Jahorine, pa da vidim to o cemu pricas.

A o jeftinom seksu vrlo sture informacije, mislio sam da ce nam tofife karamela stagod vise rec :oops:
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#2632 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Meni je tura bila do Brčko gasa, dok je tamo LPG bio jeftiniji. Također, trgovina Arizona, preko puta hotela Espana, tu se oblačim, američka garderoba.
Doduše, odese ponekad i na svinjarije...Stanković i Pavić su tu neprevaziđeni. 8-)
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#2633 Re: Istočno Sarajevo

Post by CSKA »

Ima i pekara-piceria koja radi 00-24....tako da sada mozes i piti i jesti kada god pozelis :D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2634 Re: Istočno Sarajevo

Post by Toffee karamela »

O'zone wrote: Ja bih stvarno volio da znam šta je tebi kao Černobil? Nije velegrad, neće nikad ni biti, ali je solidno prigradsko naselje koje se konstatno širi.

Evo čak ni na snimku iz 2015 ne izgleda kao Černobil nego kao neka prosječna varošica
Da nisam neko jutro na AJ gledala dokumentarac kako danas izgleda gradić Černobil ne bi mi ta usporedba pala na pamet ali baš se lijepo poklapaju.

Mrtva tišina, malo betona i betonskih konstrukcija, ponegdje izđikljalo malo zelenila unutar tog betonskog pejzaža, ljudi namrgođeni, zemljanih faca, u Tomu sam dva puta bila i da nije bilo muzike i par prodavačica koje su ćaskale ispred svojih radnji skoro da bi i tamo bila mrtva tišina...

I šta dokazuje ovaj tvoj snimak crkve iz zraka?Još jedan objekat na pustopoljini, niđe veze ništa jedno s drugim.

Eto zašto me podsjeća na Černobil nakon evakuacije. I može se ono širiti dokle god hoće u njemu se neće promijeniti atmosfera.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2635 Re: Istočno Sarajevo

Post by O'zone »

Toffee karamela wrote:
O'zone wrote: Ja bih stvarno volio da znam šta je tebi kao Černobil? Nije velegrad, neće nikad ni biti, ali je solidno prigradsko naselje koje se konstatno širi.

Evo čak ni na snimku iz 2015 ne izgleda kao Černobil nego kao neka prosječna varošica
Da nisam neko jutro na AJ gledala dokumentarac kako danas izgleda gradić Černobil ne bi mi ta usporedba pala na pamet ali baš se lijepo poklapaju.

Mrtva tišina, malo betona i betonskih konstrukcija, ponegdje izđikljalo malo zelenila unutar tog betonskog pejzaža, ljudi namrgođeni, zemljanih faca, u Tomu sam dva puta bila i da nije bilo muzike i par prodavačica koje su ćaskale ispred svojih radnji skoro da bi i tamo bila mrtva tišina...

I šta dokazuje ovaj tvoj snimak crkve iz zraka?Još jedan objekat na pustopoljini, niđe veze ništa jedno s drugim.

Eto zašto me podsjeća na Černobil nakon evakuacije. I može se ono širiti dokle god hoće u njemu se neće promijeniti atmosfera.
To je tvoje subjektivno mišljenje i imaš pravo na to ali dati ću sebi za pravo da ti kažem da nisi u pravu....Često prolazim kroz i. Sarajevo što zbog posla, što onako i nije uopšte pusto kao što ti želiš prikazati. Tom jeste davno "propao" ali eto još uvijek radi...Bingo je sad preuzeo primat u bivšem objektu Tuša.

Dio naselja sa novim zgradama izgleda sasvim pristojno sa uređenim ulicama, šetnicama i parkovima. To što ti od čitavog snimaka iz zraka (koji btw nije moj) vidje crkvu u izgradnji opet je do tebe...

O atmosferi kakva god bi trebala da bude nemam pravo da kažem...naselje ko naselje...
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2636 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

vi više pričate o istočnom starom gradu koji je zaista truba... ali će se i to popraviti kada krene gradnja zgrada prema vracama na onoj ledini... polako
te o istočnom novom sarajevu

dok ja više iznosim iskustva s istočne ilidže gdje su većinom ti starosjedioci i srbi sarajlije koji su zamijenili stanove 1991 ili 1992 te u ratu i poslije rata... znam da mi je prvi komšija bio neki albanez proizvodzač peciva ali ti ljudi su na vrijeme skontali što će se događati pa je zamijenio kuću s nekim na aneksu...i tako dalje
budući da su vojkovići grlica krupac kotorac sela stara stotinama i više godina svi su nekako rodbinski povezani i kumski
udari na jednog svi ti dolaze na vrata :D

osnovni problem je što nema masovnog doseljavanja kao u KS

a iseljava se slično kao i ostatak zemlje
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2637 Re: Istočno Sarajevo

Post by agent_zero »

radostan dan wrote:
Arc_Angel wrote:
Ma hej svako ima neko svoje misljenje, ja uvijek svakoga volim saslusati.

Ja sam zato naglasio, iz svojih privatnih razloga, i objektivne procjene mogucnosti , ovo je moj limit, necu da kredit upravlja samnom, i mojim zivotom. Nekretnine su povoljnije malo tamo i to je to, samo matematicki gledano.
tako je...zato i ovim podcrtavanjem branim tvoj stav, i ukazujem na besmislenost tuđih.
sretno u odabiru, i cjenjkaj se maksimalno. :thumbup:
:thumbup:

Jedan poznanik kupio tamo stan u novogradnji, milja maraka kvadrat bio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2638 Re: Istočno Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:
Toffee karamela wrote:
O'zone wrote: Ja bih stvarno volio da znam šta je tebi kao Černobil? Nije velegrad, neće nikad ni biti, ali je solidno prigradsko naselje koje se konstatno širi.

Evo čak ni na snimku iz 2015 ne izgleda kao Černobil nego kao neka prosječna varošica
Da nisam neko jutro na AJ gledala dokumentarac kako danas izgleda gradić Černobil ne bi mi ta usporedba pala na pamet ali baš se lijepo poklapaju.

Mrtva tišina, malo betona i betonskih konstrukcija, ponegdje izđikljalo malo zelenila unutar tog betonskog pejzaža, ljudi namrgođeni, zemljanih faca, u Tomu sam dva puta bila i da nije bilo muzike i par prodavačica koje su ćaskale ispred svojih radnji skoro da bi i tamo bila mrtva tišina...

I šta dokazuje ovaj tvoj snimak crkve iz zraka?Još jedan objekat na pustopoljini, niđe veze ništa jedno s drugim.

Eto zašto me podsjeća na Černobil nakon evakuacije. I može se ono širiti dokle god hoće u njemu se neće promijeniti atmosfera.
To je tvoje subjektivno mišljenje i imaš pravo na to ali dati ću sebi za pravo da ti kažem da nisi u pravu....Često prolazim kroz i. Sarajevo što zbog posla, što onako i nije uopšte pusto kao što ti želiš prikazati. Tom jeste davno "propao" ali eto još uvijek radi...Bingo je sad preuzeo primat u bivšem objektu Tuša.

Dio naselja sa novim zgradama izgleda sasvim pristojno sa uređenim ulicama, šetnicama i parkovima. To što ti od čitavog snimaka iz zraka (koji btw nije moj) vidje crkvu u izgradnji opet je do tebe...

O atmosferi kakva god bi trebala da bude nemam pravo da kažem...naselje ko naselje...
A s obzirom na tvoju zivotnu storiju, potpuno bi bilo razumljivo, da ne kazem ocekivano, da ti pises o East Side na nacin na koji to Karamela radi...
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#2639 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Toffee karamela wrote:
Naslovnica wrote: Nekome upravo više odgovara tip Ravne Bakije nego gradska vreva i špitza.
Kada bih mogao birati nikada ne bih odabrao centar, radije periferiju. Ali to sam samo ja.
:wink:
Niko nije lud za špicom i da živi kraj špice, i ja volim periferiju ili mirnije dijelove grada ali uređene da izgledaju kao grad a ne kao Černobil nakon evakuacije.
Niđe veze drug. Slobodno upali auto i provozaj se malo tim dijelom, ili parkiraj pa prošetaj.
Daleko od toga da je taj dio urbanizovan kao što su ostali dijelovi Sarajeva, ali spominjati Černobil i I.Sarajevo u istom kontekstu je, u najmanju ruku, tendeciozno.
Uostalom, ako ja izmišljam, ima još ljudi koji se slažu.
Predrasude i pretjerivanje su čudo.
p.s. samo da dodam da je taj dio za mene uvijek bio i ostao Lukavica, niti ga zovem Istočno Sarajevo, niti Istočna Ilidža ili kakve već qrtzi-palci. Lukavica. 8-)
Isto kao što je i Otoka od Alipašinog do Č.Vile. :lol:
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#2640 Re: Istočno Sarajevo

Post by Arc_Angel »

agent_zero wrote:
radostan dan wrote:
Arc_Angel wrote:
Ma hej svako ima neko svoje misljenje, ja uvijek svakoga volim saslusati.

Ja sam zato naglasio, iz svojih privatnih razloga, i objektivne procjene mogucnosti , ovo je moj limit, necu da kredit upravlja samnom, i mojim zivotom. Nekretnine su povoljnije malo tamo i to je to, samo matematicki gledano.
tako je...zato i ovim podcrtavanjem branim tvoj stav, i ukazujem na besmislenost tuđih.
sretno u odabiru, i cjenjkaj se maksimalno. :thumbup:
:thumbup:

Jedan poznanik kupio tamo stan u novogradnji, milja maraka kvadrat bio.
Kad je otprilike bio taj period, kad je tvoj poznanik izvrsio kupovinu
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#2641 Re: Istočno Sarajevo

Post by vryzas »

Arc_Angel wrote:
Kad je otprilike bio taj period, kad je tvoj poznanik izvrsio kupovinu

Nekoliko agencija za nekretnine imaju u ponudi stanove u Lukavici. Cifra okvirno 1300 novogradnja, 1000-1100 "stara" gradnja (zgrade stare 6-7-8 god.)
Ovo sto spominje kolega za milju novogradnja nisam nasao u ponudi. Vjerovatno je bila varijanta kupovine stana u sivoj fazi.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#2642 Re: Istočno Sarajevo

Post by LiP again »

Novogradnja ne ide manje od 1250-1300, a one kvalitetnije su 1400. To je taj raspon. Za 1000 nema ni starijih zgrada, a da su u dobrom stanju (pristojna orijentacija, 2.-3.. sprat, lokacija tamo oko Spasovdanske).
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2643 Re: Istočno Sarajevo

Post by agent_zero »

Arc_Angel wrote: Kad je otprilike bio taj period, kad je tvoj poznanik izvrsio kupovinu
Prošle, pretprošle godine mislim, tad negdje sam ga sreo.

Naravno, zgrada nije tad napravljena u momentu kad je kupovao, ali je novogradnja.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2644 Re: Istočno Sarajevo

Post by Toffee karamela »

Ma u redu je drugari, neimaština i stambena nesituiranost kod nas čuda čini, ružičaste naočale od ledina prave Beverly Hills.

Daj bože da neko krene sutra u izgradnju jeftinih a dobrih kompleksa za stanovanje u Kalinoviku i Gacku, bezbeli će i oni evoluirati u "šarmantna" i "privlačna" mjesta :bih:

Sretno s kupovinom :sax:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2645 Re: Istočno Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Jesi li bila u poziciji da moras rjesavati stambeno pitanje?
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#2646 Re: Istočno Sarajevo

Post by Arc_Angel »

Toffee karamela wrote:Ma u redu je drugari, neimaština i stambena nesituiranost kod nas čuda čini, ružičaste naočale od ledina prave Beverly Hills.

Daj bože da neko krene sutra u izgradnju jeftinih a dobrih kompleksa za stanovanje u Kalinoviku i Gacku, bezbeli će i oni evoluirati u "šarmantna" i "privlačna" mjesta :bih:

Sretno s kupovinom :sax:
Pa pazi kad bi ljudi bili realni svima bi bilo bolje, svako ima svoj neki razlog, moj je racunica cista mogu dici i veci kredit ali necu, vise volim svoje dijete odvesti 3 puta godisnje na more i 2 puta na planinu, nego davati ratu za stan od 1000 KM, ovako cu davati 500 KM za ratu a dijete
ce mi biti sretnije dugorocno, a porodica zdravija i sretnija.

Ja sam se bio zaletio kucu da pravim, drzala me euforija vise od pola godine, ali na kraju, covjek shvati da je bitnije kakve uspomene i sjecanja ostavis svom potomstvu jer ih to definise kao ljude, ne definisu ih lokacije, veliki stanovi i kuce na 3 sprata.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2647 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

što će te kupovat stan
kad ga možete naslijediti
ha ja :lol:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2648 Re: Istočno Sarajevo

Post by Toffee karamela »

Arc_Angel wrote:
Pa pazi kad bi ljudi bili realni svima bi bilo bolje, svako ima svoj neki razlog, moj je racunica cista mogu dici i veci kredit ali necu, vise volim svoje dijete odvesti 3 puta godisnje na more i 2 puta na planinu, nego davati ratu za stan od 1000 KM, ovako cu davati 500 KM za ratu a dijete
ce mi biti sretnije dugorocno, a porodica zdravija i sretnija.

Ja sam se bio zaletio kucu da pravim, drzala me euforija vise od pola godine, ali na kraju, covjek shvati da je bitnije kakve uspomene i sjecanja ostavis svom potomstvu jer ih to definise kao ljude, ne definisu ih lokacije, veliki stanovi i kuce na 3 sprata.
Drug ova cijela rasprava nije se uopšte ticala tebe nego dizanja u nebesa zbog mnogo prizemnijih razloga nego što je kupovina stana jedne kvaziurbane strahote za koju ja smatram Lukavicu.

Tebi sve najbolje želim i da sklopiš povoljan ugovor koji će ti ostaviti prostora da dišeš i ne zapadneš u dužničko ropstvo. :thumbup:
hugollino
Posts: 82
Joined: 13/03/2013 22:13

#2649 Re: Istočno Sarajevo

Post by hugollino »

I mene zanima jedan stančić u I. Sarajevu. Prvenstveno mi se lokacija svidjela jer je blizu aerodroma i odmah na entitetskoj granici.
Zgrada se bukvalno nalazi n agranici izmeđ table Prestanak kantona SA i dorodošli u RS.

Lokacija mi je OK. Ima li ko iskustva s kupovinom u toj zgradi stana i da li zna nekog da je kupio. A još važnije ima li ko iskustva s investitorom koji se hvali da je pravio i stanove i Hilandarskoj i Spasovdanskoj?

Radi se o onoj zgradi od cigle sto je u izgradnji. A investitor je Delta d.o.o.

http://www.deltadoo.com/
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2650 Re: Istočno Sarajevo

Post by agent_zero »

hugollino wrote:I mene zanima jedan stančić u I. Sarajevu. Prvenstveno mi se lokacija svidjela jer je blizu aerodroma i odmah na entitetskoj granici.
Zgrada se bukvalno nalazi n agranici izmeđ table Prestanak kantona SA i dorodošli u RS.

Lokacija mi je OK. Ima li ko iskustva s kupovinom u toj zgradi stana i da li zna nekog da je kupio. A još važnije ima li ko iskustva s investitorom koji se hvali da je pravio i stanove i Hilandarskoj i Spasovdanskoj?

Radi se o onoj zgradi od cigle sto je u izgradnji. A investitor je Delta d.o.o.

http://www.deltadoo.com/
Lijepe zgrade... a ne k'o one neboderske džungle što se prave po sarajevu.
Post Reply