Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

izvrsni direktor
Posts: 9423
Joined: 20/12/2018 16:11

#5926 Re: Istočno Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

last mohicans wrote: 30/03/2024 22:34 Ja znam gdje su desetine puta sestre spasile doktore od njihovog neznanja ili površnog znanja, a ne znam da je i jedan doktor spasio neku sestru iz istih i sličnih razloga.
vjeshalica wrote: 30/03/2024 15:58 Sestre koje rade svoj posao su uvijek vise znale od doktora. I plus sto je zahtjevniji rad sestre nego doktora.
citroen xm wrote: 31/03/2024 08:16 To što su doktori najgladnija sorta, što im je uvijek malo
Jedna rijec: Bosnjo!
Uvijek je bio sposoban popljuvati najobrazovanije u stile one iz nadrealista "zmijuga loma profesore"
:run:
User avatar
nepass1
Posts: 9726
Joined: 06/07/2017 07:35

#5927 Re: Istočno Sarajevo

Post by nepass1 »

mirota wrote: 31/03/2024 08:19
citroen xm wrote: 31/03/2024 08:16 Plata medicinske sestre u ASI jeste 2600. Biće njima dobro, odlično jer u menadžmentu nisu levati i vrlo dobro znaju koliko je teško doći do kvalitetnog medicinskog kadra. Puno teže nego do radnika sa SSS spremom u nekoj drugoj oblasti i u manjem mjestu. Zato se i neće ponašati isto kao prema radniku u Preventu u Lukavcu(lupam).

Doktor bilo gdje u BiH sa svojom platom nema nikakve potrebe da radi dodatno. To što su doktori najgladnija sorta, što im je uvijek malo i što su umislili da su sa svojom strukom Bogovi, to je druga priča. I nije svaki doktor isti, i nije isto biti hirurg i dermatolog.
ja sam rekao iznad a kolega ne vjeruje da je 2600 km, jer znam zenu, a ona mi pokazala ugovor ... drugi dio ti nije tacan, ja nemam ni 3000 kao ljekar, u Asi bi imao start 6000, tako da itekako moram raditi dodatno, valja vracati kredit, koji nije mali za stan...samo ljekari u KS imaju bas ok plate, livanjski kanton katastrofa...RS jos grdja
I dalje ne vjerujem.
User avatar
mirota
Posts: 2364
Joined: 11/01/2018 11:42

#5928 Re: Istočno Sarajevo

Post by mirota »

izvrsni direktor wrote: 31/03/2024 08:32
last mohicans wrote: 30/03/2024 22:34 Ja znam gdje su desetine puta sestre spasile doktore od njihovog neznanja ili površnog znanja, a ne znam da je i jedan doktor spasio neku sestru iz istih i sličnih razloga.
vjeshalica wrote: 30/03/2024 15:58 Sestre koje rade svoj posao su uvijek vise znale od doktora. I plus sto je zahtjevniji rad sestre nego doktora.
citroen xm wrote: 31/03/2024 08:16 To što su doktori najgladnija sorta, što im je uvijek malo
Jedna rijec: Bosnjo!
Uvijek je bio sposoban popljuvati najobrazovanije u stile one iz nadrealista "zmijuga loma profesore"
:run:
pa ovaj narod i zasluzuje da ga lijece travari i nadriljekari, slazem se aps sa tvojim postom...a najostrije osudjujem privatan rad na ustrb rada u drzavnoj ustanovi, ali nijedan direktor nema mu.a da to kaznjava, pa se prave liste cekanja...nisam od tih, niti mi spec to dozvoljava, a ne bi ni bio ni da mogu, gade mi se kolege kojima je vazda malo...fuj
citroen xm
Posts: 18168
Joined: 17/04/2012 22:57

#5929 Re: Istočno Sarajevo

Post by citroen xm »

Nisam rekao da si ti, niti da su svi, ali ako se osvrneš oko sebe i kažeš pošteno, reći ćeš da je istina baš ovo o čemu pričam. Susreo sam se sa puno takvih koji rade dodatne poslove u privatnim klinikama i tamo šalju pacijente koji dođu na pregled. Izuzetno neljubazni u matičnoj firmi dok je druga smjena u poliklinici sušta suprotnost. Penzionerima propisuju neke lijekove privatnih proizvođača koji nisu ni lijekovi već vitamini i slične stvari. Mijenjaju terapije svojih kolega koji su prije liječili iste pacijente. Svi oni kod sebe imaju rokovnike, notese, olovke.... farmaceutskih kuća.

Ovaj što mlati izlizanu frazu "klasični ljubomorni Bošnjo" nije vrijedan pažnje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17296
Joined: 31/03/2019 14:56

#5930 Re: Istočno Sarajevo

Post by vjeshalica »

Lik je davno na drugoj temi priznao da radi privatno i da odsuustvuje sa posla zarad privatnog rada
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5931 Re: Istočno Sarajevo

Post by sizifinho »

Ah evo ga izlizana priča “sestre znaju više od ljekara” koja puca samo iz usta nekog ko je tehničar koji ima kompleks, jer ni jednan normalan medicinski tehničar neće izjaviti tako nešto.

Postoje dvije različite vrste znanja. Jedno je iskustveno, a jedno akademsko.

Medicinski tehničari, ako rade duže vremena, nauče najčešće terapije koje se daju i tehnike koje se primjenjuju od doktora sa kojima su radili godinama. To je iskustveno znanje. Ali to je samo površni dio, onaj koji mi ljekari primjenjujemo na većini pacijenata jer većina njih nije životno ugrožena.
Ali… šta kad stvari nisu tako “generalne” i kad malo zavuku u krivinu?

Evo jednog primjera iz prakse gdje se vidi razlika akademskog i iskustvenog znanja
Pacijent, 38 godina, dolazi sa boli u stomaku i povraćanjem. Siv je i orošen znojen, ubrzano diše. Igrao termin i osjetio probadanje u stomaku i odmah je povratio. Pušač, dva puta sedmično igra lopte, otac preminuo prije 2 godine iz punog zdravlja.

Uvedemo ga u ambulantu i nakon uzimanja historije i fizikalnog pregleda (na kojem čujem srčani šum, a ne primjetim ništa specifično sa stomakom) zamolim tehničara da uradi EKG. Nadrkan, nafuran tehničar koji je završio zdravstvene studije mene pita “Boli čovjeka stomak, što me lomiš da mu snimam EKG, nisam ja noge na putu našao.”
Pošto ja ne volim dugo polemisati, odem i zamolim drugog tehničara da uradi EKG. Snimio bih ga sam, ali imam još jednog pacijenta. Pregledat ću neg dok ovom urade EKG.

Iskusan medicinski tehničar zna da njegovo znanje nije dovoljno duboko, on će uraditi svoje i pustit ljekara da radi svoje.

Medicinski tehničar sa kompleksom nije svjestan razlike u znanju, pun mu je kurko nadobudnih doktora, zna on koliko oni ne znaju. je.

Ulazim nakon 10 minuta u paravan tog prvog pacijenta, gledam EKG i nema sigurnih znakova infarkta. Ali ima nekih promjena koje ne bi trebale biti kod čovjeka njegovih godina. Čovjek je pušač, otac preminuo iznenada, ima tu više stvari koje mogu uticati na ukupnu sliku, osim tog EKG-a. Čovjek definitivno MORA uraditi detaljniju dijagnostiku da bi se isključile životno ugrožavajuća stanja.

Pitam tehničara gdje je pacijent. Kaže tehničar: “Pacijent je žurio na posao, samo ga je zanimalo je li sve uredu.”
“Pa gdje je sad?”
“Izašao.”
“Kako je izašao kad nije razgovarao sa mnom?”
“Ne znam. Samo je uzeo stvari i izašao.” i sliježe ramenima. “Hajd šta se brineš, čovjek sa gastritisom, joj i tebe.”

Dva sata kasnije taj čovjek se vraća, dovozi ga prijatelj, ne može na noge stati koliko je loše. Nakon zbrinjavanja, ispostavi se da se javila aritmija koja je prolazna ali kad se javi može biti životno ugrožavajuća ukoliko se pacijent ne zbrine adekvatno. Na kraju svega meni pacijent govori “Ali reče mi kolega doktor da je sve uredu.”
Jedini u ambulanti doktor sam bio ja. Koji doktor? Pokazuje na tehničara…

Mislim, to je samo jedan od primjera.

Moj komentar nije da potcijenim medicinske tehničare. Daleko od tog, moj posao bi bio nemoguć bez njih. Neki od najdražih prijatelja su tehničari. Ali realno stanje je da se znanje tehničara ne može mjeriti sa znanjem ljekara i ako čovjek to ne shvati na vrijeme, onda je opasan i za sebe i za kolege i za pacijenta.

Ja znam snimit ekg, otvoriti iv put, postavit kateter, pripremiti i dati lijek - sto je otprilike ono šta tehničari rade. Ali ja isto tako znam i intubirati pacijenta, otvoriti disajni put, staviti pacijenta na mehaničku ventilaciju, prilagoditi uređaj prema individualnim potrebama pacijenta, razmotriti višestruke modalitete terapije, udubiti se patofiziologiju procesa, razmotriti diferencijalne dijagnoze, tumačiti RTG, UZ… itd itd.

Tako da mi zaista nije jasno šta to tehničar može a da ja ljekar ne mogu. Opet bez uvrede, samo legitimno pitanje.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5932 Re: Istočno Sarajevo

Post by Officer Crabtree »

Da si ti nama živ i zdrav. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40712
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5933 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Samo u Bosni sestre znaju vise od doktora... :lol:
Ovo je fakat novi level i dokaz koliko smo ko drustvi zglajzali..
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5934 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Ležao sam nedavno u bolnici i svega sam se nagledao.
Posvećenost pacijenatu zavisi od osobe do osobe, kako od ljekara, tako i od medicinskog osoblja.
Neki tehničari su ZLATNI, a nekima tu zaista nije mjesto.
Ljekari uglavnom tokom vizite, šta, kako, aha, da, na jedno uho uđe, na drugo izađe...
Na otpusnom pismu "porodična anamneza - uredna, stolica - redovna...". A kod mene ne može biti drugačije od toga.
Shvatam da su preopterećeni, a uslovi na Abdominalnoj su sve samo ne dobri, ali brate...
:-)
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5935 Re: Istočno Sarajevo

Post by sizifinho »

Naslovnica wrote: 31/03/2024 12:34 Ležao sam nedavno u bolnici i svega sam se nagledao.
Posvećenost pacijenatu zavisi od osobe do osobe, kako od ljekara, tako i od medicinskog osoblja.
Neki tehničari su ZLATNI, a nekima tu zaista nije mjesto.
Ljekari uglavnom tokom vizite, šta, kako, aha, da, na jedno uho uđe, na drugo izađe...
Na otpusnom pismu "porodična anamneza - uredna, stolica - redovna...". A kod mene ne može biti drugačije od toga.
Shvatam da su preopterećeni, a uslovi na Abdominalnoj su sve samo ne dobri, ali brate...
:-)
Vidi, te vizite po pacijentima se zovu sekundarni brifing. Prije početka radnog dana svi ljekari dolaze na sastanak. Tu je primopredaja, tu se ponaosob spomene svaki pacijent, raspravi o njemu, ljekari iz dežure prenose situaciju, i onda se ide u taj drugi obilazak koji je tu da se nešto ne preskoči i da se podsjete ili upoznaju sa pacijentom.
Zato tebi izgleda kao da je na “jedno ušlo, na drugo izašlo”, jer ih je dosta iz dežure, žele to što prije predati a već su jednom jutros pričali.
I opet se u popodnevnim satima sastane za ponovni spomen svih pacijenata te eventualne rasprave i konsultacija.

Tako da iako to spolja izgleda kao da je nezainteresovanost, u suštini nije tako.

Eh a drugi dio slagalice je problem manjka komunikacije sa pacijentom. Slažem se da je to velik problem, ali taj problem je individualan. Ja volim pričati sa ljudima, i u 2/3 slučajeva, razgovor je 50% dijagnoze i 75% tretmana. A opet ima ljudi koji je vole razgovarati, nisu naučeni da je komunikacija bitna ili im prosto fali kućnog odgoja… ali i to se mijenja. Mlađi ljekari imaju više naklonosti ka razgovoru.
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#5936 Re: Istočno Sarajevo

Post by last mohicans »

izvrsni direktor wrote: 31/03/2024 08:32
last mohicans wrote: 30/03/2024 22:34 Ja znam gdje su desetine puta sestre spasile doktore od njihovog neznanja ili površnog znanja, a ne znam da je i jedan doktor spasio neku sestru iz istih i sličnih razloga.
vjeshalica wrote: 30/03/2024 15:58 Sestre koje rade svoj posao su uvijek vise znale od doktora. I plus sto je zahtjevniji rad sestre nego doktora.
citroen xm wrote: 31/03/2024 08:16 To što su doktori najgladnija sorta, što im je uvijek malo
Jedna rijec: Bosnjo!
Uvijek je bio sposoban popljuvati najobrazovanije u stile one iz nadrealista "zmijuga loma profesore"
:run:
Kakve veze ima bošnjastvo i kakvo pljuvanje ti vidiš u mom postu, o čemu ti bulazniš? Itekako ima aljkavih doktora i neposvećenih svome poslu, kao u svim strukama, ima i sestara, samo što doktor nije mehaničar da radi sa automobilom, nego radi sa ljudskim bićem i greške su fatalne. Slučaj Gadzun mi prvi naumpada. Isto tako ima dosta odgovornih, ali su manjina. Većina je gladnih i samo gledaju da uzmu lopatom, sto legalno, sto ilegalno. To su činjenice. Ne inputirajte ljudima stvari koje nisu rekli, ja nisam kazao da sestre više znaju, tako da mene ne kvotajte u takve postove. A što se ti i drugi ne slažete sa mojim stavom libo me tuki.
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5937 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Ode tema u tri mačke piterine...
:lol:
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#5938 Re: Istočno Sarajevo

Post by last mohicans »

Naslovnica wrote: 31/03/2024 12:34 Ležao sam nedavno u bolnici i svega sam se nagledao.
Posvećenost pacijenatu zavisi od osobe do osobe, kako od ljekara, tako i od medicinskog osoblja.
Neki tehničari su ZLATNI, a nekima tu zaista nije mjesto.
Ljekari uglavnom tokom vizite, šta, kako, aha, da, na jedno uho uđe, na drugo izađe...
Na otpusnom pismu "porodična anamneza - uredna, stolica - redovna...". A kod mene ne može biti drugačije od toga.
Shvatam da su preopterećeni, a uslovi na Abdominalnoj su sve samo ne dobri, ali brate...
:-)
Ima li sad intezivne na toj abdominalnoj? Na toj abdominalnoj su mog starog nakon super teške operacije frknuli na obično odjeljenje gde jedna sestra desetine pacijenata obilazi.
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#5939 Re: Istočno Sarajevo

Post by last mohicans »

citroen xm wrote: 31/03/2024 10:20 Nisam rekao da si ti, niti da su svi, ali ako se osvrneš oko sebe i kažeš pošteno, reći ćeš da je istina baš ovo o čemu pričam. Susreo sam se sa puno takvih koji rade dodatne poslove u privatnim klinikama i tamo šalju pacijente koji dođu na pregled. Izuzetno neljubazni u matičnoj firmi dok je druga smjena u poliklinici sušta suprotnost. Penzionerima propisuju neke lijekove privatnih proizvođača koji nisu ni lijekovi već vitamini i slične stvari. Mijenjaju terapije svojih kolega koji su prije liječili iste pacijente. Svi oni kod sebe imaju rokovnike, notese, olovke.... farmaceutskih kuća.

Ovaj što mlati izlizanu frazu "klasični ljubomorni Bošnjo" nije vrijedan pažnje.
Eto mi živimo maču piču, pa ne znamo s čime se susrećemo. Pa ja sam jedno vrijeme radio na svim klinikama (nisam zravstveni radnik) i nagledao se plača i jada pacijenata i roditelja pacijenata. Isti taj Ismet koji važi sa nekog sveca na stotine pacijenata usmjerio na svoju kliniku, radi to i danas u OB. Da mi je ćaća rođeni, to ću reći. Mora da je ljubomora :-)
Oftopičarimo, ko je ovdje moderator, neka ovo prebavi negdje ili pobriše.
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5940 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

last mohicans wrote: 31/03/2024 12:53
Naslovnica wrote: 31/03/2024 12:34 Ležao sam nedavno u bolnici i svega sam se nagledao.
Posvećenost pacijenatu zavisi od osobe do osobe, kako od ljekara, tako i od medicinskog osoblja.
Neki tehničari su ZLATNI, a nekima tu zaista nije mjesto.
Ljekari uglavnom tokom vizite, šta, kako, aha, da, na jedno uho uđe, na drugo izađe...
Na otpusnom pismu "porodična anamneza - uredna, stolica - redovna...". A kod mene ne može biti drugačije od toga.
Shvatam da su preopterećeni, a uslovi na Abdominalnoj su sve samo ne dobri, ali brate...
:-)
Ima li sad intezivne na toj abdominalnoj? Na toj abdominalnoj su mog starog nakon super teške operacije frknuli na obično odjeljenje gde jedna sestra desetine pacijenata obilazi.
Nema intenzivne na Abdominalnoj, barem ne u onoj staroj zgradi gdje sam ja ležao.
Oni ono odjeljenje hdje svi leže nazivaju "poluintenzivna".
Pretpostavljam da pacijenta, u slučaju da je potrebna intenzivna, zadržavaju gore na DIP-, mada ja nisam vidio da je bilo ko ostao gore. Ljudima izvade želudac i jednjak i hajde odmah nazad na poluintenzivnu. :shock:
Najgora stvar u svemu je što se zahvati obavljaju na DIP-u je - transport.
Dođe vozač po pacijenata, izvezu te na transportnom krevetu, utovare u kombi, prevezi do DIP-a, tu te preuzmu ovi sa DIP-a (opet promjeniš krevet) i voze te na šesti sprat gdje konačno legneš na operacioni stol. Iz ležećeg položaja, gledajući kako izgleda operacioni blok, te sale i sve unutra, znao sam da sam siguran i da ne nema straha, jer taj blok je drama kako dobro izgleda, Sci-fi. :thumbup: :shock:
U povratku sa operacije probudili su me opet negdje u sobi, ispred mog kreveta, da se prebacim i legnem. Kako sam se probudio odmah sam povratio one cjevčice iz nosa. :(
Ne sjećam se ko me obukao. :lol:
Dva su tehničara u smjeni za oba odjeljenja na Abdominalnoj (muško i žensko odjeljenje).
radostan dan
Posts: 27098
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5941 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

Vratite se temi.
Ljekari I Sarajevo, pripadnici otačastvenog pokreta, ko, šta, kako...
moee
Posts: 1396
Joined: 07/06/2011 10:44

#5942 Re: Istočno Sarajevo

Post by moee »

Jeste da je totalni OT, ali moram spomenuti kad se već o tome raspravlja.
1. Medicinski tehničar/sestra NIKAD ne može znati bolje od bilo kojeg dr.
2. Svaka čast nekim dr. ali mi se čini da je obrazovni sistem toliko srozan da danas skoro pa svako može završiti taj fakultet.
Primjeri:
- odveli bebu na vakcinisanje. Sestra vaga i mjeri bebu, a dr. gleda u karton i ne zna izračunati koliko je beba porasla između dvije vakcine (u pitanju su 4 cm). Također, ne zna koliko je beba stara iako ima u kartonu datum rođenja :-)
- odem kod ORL specijaliste zbog problema sa sinusima. Prije toga uradio RTG da isti može pogledati. Dođem na odjel, nema nigdje nikoga od pacijenata. Pokucam i uđem u terminu u kojem sam naručen, tehničar me vrati i kaže čekaj da te prozovemo. Nakon par min me prozovu i uđem kod dr. Ista pogleda uputnicu, ispričam joj historiju bolesti i da sam radio RTG. Žena to pogleda u sistemu, napisa mi 5 lijekova (2 vrste tableta i 3 vrste kapi za nos), uputnicu za CT, bez da mi je prišla na manje od 2m. Kaže dođi opet kad uradiš CT. Izađem, pogledam potpis na uputnici i zaguglam - dr. osvojila 'milion' nagrada na glupim FB nagradnim igrama :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5943 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Nije samo neznanje, nego nezainteresiranost.
Internista iz Srca Sarajeva mi napisao pre OP mišljenje (jetra ne palpira i sl),a nije me dotakao. Ali pare zna uzeti.
Fuj.
citroen xm
Posts: 18168
Joined: 17/04/2012 22:57

#5944 Re: Istočno Sarajevo

Post by citroen xm »

last mohicans wrote: 31/03/2024 12:58
Eto mi živimo maču piču, pa ne znamo s čime se susrećemo. Pa ja sam jedno vrijeme radio na svim klinikama (nisam zravstveni radnik) i nagledao se plača i jada pacijenata i roditelja pacijenata. Isti taj Ismet koji važi sa nekog sveca na stotine pacijenata usmjerio na svoju kliniku, radi to i danas u OB. Da mi je ćaća rođeni, to ću reći. Mora da je ljubomora :-)
100%!

I onda kada to kažeš ispadaš Bošnjo, šta god to značilo. Valjda neka pogrdna riječ ovih koji ne znaju napisati ni jedan kontra argument.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16403
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#5945 Re: Istočno Sarajevo

Post by sime_cipol »

Ismet ti zakaze operaciju, legnes u bolnicu, urade ti sve pretrage, kazu sutra je operacija. Krenes u salu i onda te vrate na pola i kazu nece biti danas, doktor je u Turskoj ima dole operaciju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40921
Joined: 29/06/2011 23:39

#5946 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Najjace je kad sa smjeskom iznudi mito, sve kao on ne bi, nece on. Znam jednog iz nazalost licnog primjera, cuveni hirurg, nije uzimao pare nego skupocjene slike, skupocjene poklone. Ne trazi on samo zna da si vec upoznat ako si se raspitao, ali ako ne cusces sliku ili neku vazu, ne tretira te isto kao pacijenta koji cusne.

Na dusu im bilo, koji tako rade.
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5947 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

Ja sam na Abdominalnu otišao sa namjerom da dobijem papir da se operacija me radi na KCUS, pa da preko zavoda idem u Tz.
Dođem gore, ljudi kažu da zaista ne rade barijatrijsku hirurgiju (jednostavno imaju previše posla, još da se bave debelindžama... 😂), ali da će meni uraditi.
Niko mi nije marke tražio niti dao do znanja da moram nekoga pripaziti, dapače.
Od glavne medicinske sestre koja mi je odgovorila ma e-mail i dogovoril sastanak sa hirurgom, do samog hirurga i osoblja.
Čekam da prođe Ramazan pa da odnesem tortu/kolač i sokova na odjeljenje, da se počaste.
Zaista su svi bili profesionalni bez trunke naznake za sve one ružne stvari koje se ponekad spominju u kontekstu doktora.
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40712
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5948 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

@Naslovnica

Kako je operacija prosla,..sve ok?? Kako si sad?
Naslovnica
Posts: 27978
Joined: 20/03/2013 15:38

#5949 Re: Istočno Sarajevo

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 31/03/2024 19:34 @Naslovnica

Kako je operacija prosla,..sve ok?? Kako si sad?
Sve OK, dobar elham.
Izasao iz sale oko 13h, sutradan hodao.
Imam rupa po trbuhu neko bi pomislio da sam izresetan. :lol:
Radili su mi gastric sleeve.
User avatar
konektovan
Posts: 40712
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5950 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 31/03/2024 20:16
konektovan wrote: 31/03/2024 19:34 @Naslovnica

Kako je operacija prosla,..sve ok?? Kako si sad?
Sve OK, dobar elham.
Izasao iz sale oko 13h, sutradan hodao.
Imam rupa po trbuhu neko bi pomislio da sam izresetan. :lol:
Radili su mi gastric sleeve.
Super,..brz oporavak zelim.. :thumbup:
Post Reply