Istjeruju Srebrenicane na ulicu u Banovicima!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Jabuka Divljaka
Posts: 56
Joined: 03/01/2007 13:33
Location: dijaspora
Contact:

#26

Post by Jabuka Divljaka »

draga MirCerka, najbolje da osnujemo Vladu u sjeni...

sve bi ishlo drugim smjerom.. :)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#27

Post by mIRCerka »

Jabuka Divljaka wrote:draga MirCerka, najbolje da osnujemo Vladu u sjeni...

sve bi ishlo drugim smjerom.. :)
Pristajem.
8)
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#28

Post by SaraLe »

mIRCerka wrote:
SaraLe wrote:
Maksim wrote:Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
REPUBLIKA SUMSKA je istjerala te ljude i pobila im familiju, zasto im oni ne pomognu sada :?
SaraLe, nije poenta u ko je vise zla nanio nekome...
Poenta je da su govna svuda oko nas, ali je tuzno da nama NASA govna manje smrde od tudjih, a govno je govno, sve u zlato da ga umotas.
Meni su govna, govna :D nema "nasih i vasih"
Ali me nervira, sto se vise napada "Bosnjacka ekipa" u vezi Srebrenice, nego oni koji su stvarno unistili zivot tim ljudima :(
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

najlakse na budalu svaliti :? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30

Post by mIRCerka »

SaraLe wrote:
mIRCerka wrote:
SaraLe wrote: REPUBLIKA SUMSKA je istjerala te ljude i pobila im familiju, zasto im oni ne pomognu sada :?
SaraLe, nije poenta u ko je vise zla nanio nekome...
Poenta je da su govna svuda oko nas, ali je tuzno da nama NASA govna manje smrde od tudjih, a govno je govno, sve u zlato da ga umotas.
Meni su govna, govna :D nema "nasih i vasih"
Ali me nervira, sto se vise napada "Bosnjacka ekipa" u vezi Srebrenice, nego oni koji su stvarno unistili zivot tim ljudima :(
pa eto, prvo kazes govna su govna, a onda opet razvrstavas po smradu...
sta te ima nervirat jadna ne bila, meni je KRIV svako ko blokira ili diskriminira, bio on Mujo pero ili ante...
ali ovdje ocigledno tako razmisljanje nije dobrodoslo...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#31

Post by SaraLe »

mIRCerka wrote:
SaraLe wrote:
mIRCerka wrote: SaraLe, nije poenta u ko je vise zla nanio nekome...
Poenta je da su govna svuda oko nas, ali je tuzno da nama NASA govna manje smrde od tudjih, a govno je govno, sve u zlato da ga umotas.
Meni su govna, govna :D nema "nasih i vasih"
Ali me nervira, sto se vise napada "Bosnjacka ekipa" u vezi Srebrenice, nego oni koji su stvarno unistili zivot tim ljudima :(
pa eto, prvo kazes govna su govna, a onda opet razvrstavas po smradu...
sta te ima nervirat jadna ne bila, meni je KRIV svako ko blokira ili diskriminira, bio on Mujo pero ili ante...
ali ovdje ocigledno tako razmisljanje nije dobrodoslo...
Razvrstavam ih po smradu, zato sto ih nije "Bosnjacka ekipa" ubijala i klala :(
Ili ocigledno ovdje nije pametno reci ono sto svi znamo, pa trebamo gledati da se krvnici ne uvrijede :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#32

Post by mIRCerka »

SaraLe wrote: Razvrstavam ih po smradu, zato sto ih nije "Bosnjacka ekipa" ubijala i klala :(
Ili ocigledno ovdje nije pametno reci ono sto svi znamo, pa trebamo gledati da se krvnici ne uvrijede :?
Trebala si onda citati temu od pocetka.
Bosnjaka ekipa ih istjeruje iz Banovica, ukidaju im struju u kolektivnom centru u Kaknju.
Bosnjacka ekipa je donijela zakone da zdravstvo regulises tamo gdje si prijavljen, a kad je registracija za izbore, Bosnjacka ekipa se potrudila da navuce sto vise njih da se registruju u srebrenici, zvorniku, zepi itd., kako bi se "i oni nesto pitali za vlast"...
Ukratko, ova tema je je KO CE KOME NEGO SVOJ SVOME, prica o zabijanju noza u ledja od SVOJIH.
A nemoj mi se fatati kame i klanja, samo budala ne zna ko je napravio genocid. No, genocid nije tema.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#33

Post by SaraLe »

mIRCerka wrote:
SaraLe wrote: Razvrstavam ih po smradu, zato sto ih nije "Bosnjacka ekipa" ubijala i klala :(
Ili ocigledno ovdje nije pametno reci ono sto svi znamo, pa trebamo gledati da se krvnici ne uvrijede :?
Trebala si onda citati temu od pocetka.
Bosnjaka ekipa ih istjeruje iz Banovica, ukidaju im struju u kolektivnom centru u Kaknju.
Bosnjacka ekipa je donijela zakone da zdravstvo regulises tamo gdje si prijavljen, a kad je registracija za izbore, Bosnjacka ekipa se potrudila da navuce sto vise njih da se registruju u srebrenici, zvorniku, zepi itd., kako bi se "i oni nesto pitali za vlast"...
Ukratko, ova tema je je KO CE KOME NEGO SVOJ SVOME, prica o zabijanju noza u ledja od SVOJIH.
A nemoj mi se fatati kame i klanja, samo budala ne zna ko je napravio genocid. No, genocid nije tema.
Nismo se rijesili jos ni onih koji su pocinili genocid na tim ljudima :( valjda se prvo trebamo rijesiti njih :shock:
Pa onda sa ovima, koji im uzimaju i ono malo sto im je ostalo od zivota :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#34

Post by mIRCerka »

SaraLe wrote:
mIRCerka wrote:
SaraLe wrote: Razvrstavam ih po smradu, zato sto ih nije "Bosnjacka ekipa" ubijala i klala :(
Ili ocigledno ovdje nije pametno reci ono sto svi znamo, pa trebamo gledati da se krvnici ne uvrijede :?
Trebala si onda citati temu od pocetka.
Bosnjaka ekipa ih istjeruje iz Banovica, ukidaju im struju u kolektivnom centru u Kaknju.
Bosnjacka ekipa je donijela zakone da zdravstvo regulises tamo gdje si prijavljen, a kad je registracija za izbore, Bosnjacka ekipa se potrudila da navuce sto vise njih da se registruju u srebrenici, zvorniku, zepi itd., kako bi se "i oni nesto pitali za vlast"...
Ukratko, ova tema je je KO CE KOME NEGO SVOJ SVOME, prica o zabijanju noza u ledja od SVOJIH.
A nemoj mi se fatati kame i klanja, samo budala ne zna ko je napravio genocid. No, genocid nije tema.
Nismo se rijesili jos ni onih koji su pocinili genocid na tim ljudima :( valjda se prvo trebamo rijesiti njih :shock:
Pa onda sa ovima, koji im uzimaju i ono malo sto im je ostalo od zivota :(
Nemoj zivjeti u iluziji da ce sve cvjetati kad uhvate radovana i ratka...nece cvjetati...
i nemamo mi vremena cekati da se oni uhvate da pomognemo ovim ljudima...
jer do tada ce pola njih da umre, sto bi moja majka rekla, ko repa bez korjena...

Bitno je Saro uvijek napominjati koja su sve govna oko nas, a ne smijemo vjecno traziti izgovor i opravdanje u drugima.

PS Uprati ARABIH temu malo, tamo cetnika ni za lijeka bilo nije. Pa dobise noz u ledja.
rainman
Posts: 4
Joined: 27/12/2006 19:54

#35

Post by rainman »

emir101 wrote:Nece niko istjerati te ljude. Ovaj novinar je lak na potezanju bombasticnih naslova, ali takva mu je i maticna kuca (Avaz).

Problem je sto ti ljudi fakat zive u losim uslovima. Nekad smo pokusali nas par da organizujemo pomoc, ali nismo znali ko je nadlezan za njih, kome da se obratimo da pitamo sta konkretno treba. Postojao je jos jedan centar malo dalje od Jezevca (Grabov Do ili tako nesto) u kome su ljudi jos losije uslove imali, ali on je skoro zatvoren.

Ako ima neko zainteresovan da im pomogne neka mi se slobodno javi na mejl, rad sam da finansijski ucestvujem.

a malo njih stvarno zeli da se vrati. vecina bi bila presretna ako bi dobili stalni smjestaj negdje u TK.
Da,u pravu si što se tiče ovog za novinara.Čak mu je i nadimak Neđo Bomba.A te ljude,brat bratu,treba trajno obezbjediti uslovima dostojnim čovjeka,jer i u ovim u kojima sad trenutno borave,teško da bi se mogao naći minimum dovoljan za život.I drugi centar,Grab Potok,nije bio ništa bolji.Elem,kako reče mIRCerka,ko će kome...
Ipak smo ih mi birali,mislim,ove "neobične" politikante koji običan narod iz jednog,tjeraju u još veći belaj.
Šta sad,pitamo se?E,malo je kasno za prepucavanja bilo koje vrste.Ja sam s tim narodom u kontaktu od samog dolaska u Banoviće,nekolicina ih je u početku bila u mom domu,dok se nisu snašli za bolji smještaj,spajao sam pokidane veze putem radio-amaterske stanice.I danas,nakon toliko vremena,vidim da ih je sve manje,nestaju,odlaze,gube se k'o pamćenje.
Pitam se sad,jesam li mogao više učiniti za njih?Naravno da jesam,i ne samo ja,nego i svi mi,obični smrtnici,koji čak i u ovom trenutku još uvijek možemo pomoći tim ljudima.Kako?Postoje spontane stvari,okupljanja ljudi dobre duše,pa i ovaj forum može poslužiti za početak,da se makar malo osjete nezaboravljenim,organizovanjem posjete,lijepom riječju i stiskom ruke.A po materijalnoj strani neka ponese ko koliko može,hrane ili odjeće,pa može i školski pribor i tako nešto.
Dakle,kad neće foteljaši,hoće forumaši!
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#36

Post by Gnjuscic »

Kaze, NEMA SE PARA. Ma jel' bogati !! :x

Jedna skromna seoska dzamija - cca 30 000 KM. Jedan novi IMT 539 go golcat - 13 500 KM. Sa jos 5 000 KM mogao bi da udahne zivot u neko selo. Stvano, a ima li igdje u ovoj zemlji baza podataka o ispraznjenim nenaseljenim selima ? A dzamija k'o gljiva. Kad uoci Bayrama dodje kamijon pomoci od npr. " Merhameta ", dovuce hrane, i higijenskih potrepstina za 10 - 15 000 KM. Poslje mjesec dana k'o da nista bilo nije. Nijedan problem izbjeglica nije rijesen. Al' de ti to objasni kome. Jedni vole dzamije, drugi tudje pare, treci polozaj ..... Cast pojedincima ( 3 - 5 % ), ali mi smo g... od ljudi. :x Odozgo na dolje.
Post Reply