Istjeruju Srebrenicane na ulicu u Banovicima!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Istjeruju Srebrenicane na ulicu u Banovicima!

Post by Bosanac sa dna kace »

PANIKA MEĐU SREBRENIČANIMA U JEŽEVCU
Mujo Hrustanović prije srebreničke golgote sa porodicom je živio u selu Mihole koje je imalo 40 domaćinstava. Pokolj u Potočarima preživjelo je pet muškaraca. Četvorica su završila u Americi i Australiji. Mujo je ostao živi u Ježevcu sa suprugom i maloljetnim djetetom, bez ikakvih primanja, u siromaštvu i očaju.
''Mladićevi krvnici pobili su nam dvadeset sedam muškaraca. Oca mi zaklali, sve popalili. Meni ove kućice ništa ne znače, da mi ih sve daju. Sanjao sam da se vratimo. Imam zemlju, voćnjake, stali bi mi na svoje noge. Sve je džaba, gdje god sam aplicirao kažu nemamo interesa da gradimo samo jednu kuću, jer su ostale su samo žene i djeca a nece da se vrate. Ne znam sta ćemo i kud ćemo.'' - priča Mujo, dok zahrđalom testerom žaga suharke.

Njegov strah dijeli Ramo Hasanović (77) i supruga mu Ramiza (81). Sami, bolesni i iznemogli, bez roda i poroda. Uspomene bole a život nemilosrdno šiba.
''Bio sam bogat, imao sve što čovjek poželjeti može, u mojim Mihaljevicima. Evo ljudi, pitaj! Sad sam prosjak, jadnik. Nemamo za hljeb a kamoli za lijekove. Ono zadnje dali smo za „papire“ kantonu i državi. K'o biva da nas vrate. A, gdje god dođes svi odmahuju glavom. Vele da tamo nema, puta, vode, struje. Nemaju, kažu, donatori interesa za gradnju. Odavde, opet, moramo ići. Gdje i kako, jadni. Bolje da nas dotuku i satru, pa pobacaju u ovu rijeku. I ovako nas gledaju k'o živinu. Sram i stid ih bilo.'' - govori starac ljutito.
Za porodicu Kabilović Srebrenica je prošlost a izbjegličko naselje je trebalo biti budućnost. Esada nismo zatekli. Kao svaki dan obilazio je kuće i stanove u gradu, trazio kakva posla, i usput sakupljao plastiku i limove, koje je prodavao da bi preživjeli. Njegovu suprugu Amiru suncan dan je izmamio napolje. Dok sjedi za grubo sklepanim drvenim stolom, okružena sa troje od petoro dijece i šestim u stomaku, isprekidano, drhtavim glasom priča:
''Živjeli smo u rudarskom naselju Sase kod Srebrenice. U stanu mog svekra rudara, kome je, zato sto smo bili siromašni, rudnik plaćao stanarinu. Nismo imali svoje zemlje, kuće, imetka. Samo taj stan, njega više nema. Nas pobrisali k'o gumicom. Kanda ne postojimo. Nadali smo se, radi djece, da ćemo ovdje ostati. Ne kukamo što živimo teško. Naučili smo. U ovoj kućici, neka je mala i tijesna, imamo krov nad glavom. Ako nas istjeraju kud ćemo s djecom, od čeg ćemo živjeti?
A već tjeraju, evo neke kuće su ispraznili, a u drugima se stjesnile po dvije porodice. Noću dok djeca spavaju Esad i ja sjedimo, molimo se Allahu dragom da se na nejač smiluje. Šta ce im bolan ovi kućerci? Šta smo skrivili da nas iz njih istjeruju!?
N. Maksimović
:x :x :x
ishak
Posts: 65
Joined: 25/11/2006 20:43

#2

Post by ishak »

SRAMOTA!!!


GRIHOTA!!!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

Ovaj clanak je mac s dvije ostrice.
Prvi problem je to sto se istjeruju izbjeglice kojima se nije obezbijedio povratak na predratna ognjista.
Drugi problem je sto sami ti ljudi kazu da nece da se vrate u srebrenicu, a nalaze se u IZBJEGLICKOM SMJESTAJU. Zakoni su nam puni rupa tako da vlast ima zakonsko pravo da ih izmjesti, jer ne mogu do kraja zivota biti izbjeglice.
U stvari, po zakonu, oni su RASELJENA LICA jer je izbjeglica onaj ko je izasao izvan granice zemlje previbalista.
Eto za koga ste glasali.
PS Ovog ljeta su izbjeglicama iz visegrada i srebrenice u Kaknju sto su smjesteni u krugu Cementare u barakama gdje su prije zivjeli radnici cementare iskljucili energente, jer su im par mjeseci prije toga dali neki vremenski rok da se isele.
Postupak isti kao ciscenje geta u Americi.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

eto ti licemjerstva...500 citanja, samo 2 odgovora...
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#5

Post by bedrudin »

Kako da se vrate kad nemaju gdje da se vrate i od cega da zive? Koliko je ovakvih ljudi oko nas. Zasto se Dolar - efendija ne zauzme za njih, kao sto se zauzima za vehabije i vec godinama za razne sumljive tipove. I ova sirotinja su muslimani. Voli da ide svakog 11. jula da se slika u Srebrenicu. Zasto IVZ ne napravi veliku donatorsku konferenciju da pomogne povratnike, a ne svoje dzepove? Zasto ne odgovaraju oni koji su pokrali sredstva namjenjena povratnicima? Je li duznost IVZ da se brine za muslimane? Pored pohlepe i gladi za dolarima, mislim da je rijec i o tome da mnogima iz IVZ-a nije cilj da se ljudi vracaju svojim kucama. Srce covjeku da pukne od svega ovoga.
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#6

Post by SherlockHolmes »

bedrudin wrote:Kako da se vrate kad nemaju gdje da se vrate i od cega da zive? Koliko je ovakvih ljudi oko nas. Zasto se Dolar - efendija ne zauzme za njih, kao sto se zauzima za vehabije i vec godinama za razne sumljive tipove. I ova sirotinja su muslimani. Voli da ide svakog 11. jula da se slika u Srebrenicu. Zasto IVZ ne napravi veliku donatorsku konferenciju da pomogne povratnike, a ne svoje dzepove? Zasto ne odgovaraju oni koji su pokrali sredstva namjenjena povratnicima? Je li duznost IVZ da se brine za muslimane? Pored pohlepe i gladi za dolarima, mislim da je rijec i o tome da mnogima iz IVZ-a nije cilj da se ljudi vracaju svojim kucama. Srce covjeku da pukne od svega ovoga.
:thumbup:

To je to. Doduse, ruku na srce, i tada bi se naslo dosta kriticara da kazu kako se eksploatira tragedija Srebrenicana i da bi se IZ trebala drzati vjere, a ostalo prepustiti politicarima.
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#7

Post by bedrudin »

Pa vjera je i pomoci ljudima u nevolji, posebno ljudima koje je pogodila ovakva nesreca. Tragediju Srebrenice ekspolatisu sada, tako sto nista ne cine izuzev sto se slikaju, tako sto nabijaju na nos osobama poput prof. Hafizovica, koji je u Srebrenickom genocidu izgubio gotovo su svoju familiju... Kakav bezdusan covjek za to treba biti?! S kakvim pravom se pozivati na ove ljude?! Ne mogu da zamislim koliko je para pokupljeno na njihov racun, a oni nisu vidjeli nista, zive gore nego psi.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#8

Post by Maksim »

Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9

Post by Bosanac sa dna kace »

Maksim wrote:Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
Po dejtonskom sporazumu vlada R: Mrske je takodje duzna da obezbijedi povratak onih koji hoce da se vrate na svoje u taj manji seritet BiH!
Ali oni su to sasvim drugacije shvatili pa su pomagali ostanak na tudjem! :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

Bosanac sa dna kace wrote:
Maksim wrote:Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
Po dejtonskom sporazumu vlada R: Mrske je takodje duzna da obezbijedi povratak onih koji hoce da se vrate na svoje u taj manji seritet BiH!
Ali oni su to sasvim drugacije shvatili pa su pomagali ostanak na tudjem! :x
Ruku na srce, dodju humanitarci i obnove cijelo selo, i kad je dan primopredaje kljuceva, "povratnici" samo predaju kljuceve novim vlasnicima...

i nemojmo za sve zivo krivi vlast federacije i vlast rs. obje strukture rade onako kako pise u zakonima (koji kurcu ne valjaju) i mi ih odabrasmo.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

Srebrenica bez Bošnjaka

Diskriminatorske zakone zbog kojih povratnici mijenjaju adresu boravka nisu donosile stranke iz RS, nego bošnjački političari u Federaciji

Bošnjaci, povratnici u RS, posebno u Podrinje, bar na papiru, ponovo se iseljavaju iz mjesta u koja su se vratili nakon rata. Prema riječima Abdurahmana Malkića, načelnika Srebrenice, samo iz ove općine su u protekloj godini mjesto prebivališta odjavile 463 osobe, a posljednjih dana to najavljuje njih još nekoliko stotina.
Povratnici, istina, sa administrativnom odjavom mjesta boravka ne napuštaju svoje domove. Oni u njima nastavljaju živjeti, a promjena adrese jedini je način da izbjegnu neviđenu diskriminaciju mirnodopskih zakonskih rješenja koje je nakon rata donijela država, ali i Federacija BiH.
Po tim zakonima, nijedna srebrenička majka, naprimjer, koja je u poznatom egzodusu izgubila djecu, ako joj je na ličnoj karti navedena adresa iz RS, nema pravo na liječenje u Federaciji BiH. Ono što sigurno nije zabilježila pravna praksa neke zemlje jesu i odredbe nedavno donesenog Zakona o pravima demobilisanih boraca u FBiH. Dojučerašnji saborci iz bitaka i ofanziva podijeljeni su po entitetskoj pripadnosti. Borcima koji žive u Federacijiomogućena je mjesečna pomoć po osnovu nezaposlenosti, a njihovim kolegama koji su se vratili u RS ta prava su uskraćena.
Uz sve to, povratnici koji su mijenjanjem adrese odlučili da "izigraju" zakone, za vlasti u RS su "nepostojeći", jer nemaju pravo glasa niti bilo kakvog utjecaja na politička zbivanja u tom entitetu. A zakone zbog kojih se i u miru mijenja etnička slika, te zagovornicima i tvorcima manjeg bh. entiteta otvara put da ostvare san o čistom srpskom prostoru, mora se znati, nije donijela niti Vlada RS, niti "četnički ravnogorski pokret", niti bilo koja organizacija, partija ili pojedinac sa predznakom "srpski".
Donijeli su ih upravo bošnjačke političke partije u Federaciji i njihovi "uvaženi zastupnici" koji su povratničke interese odavno prodali za svoje činovničko uhljebljenje, stanove i plaće po Sarajevu, Tuzli, Ilijašu, Vogošći, Tešnju, itd. To da vrlo skoro neće imati koga predstavljati u RS, ni najmanje ih nije briga. A fiktivno mijenjanje adrese boravka moglo bi biti uvod u stvarno i potpuno iseljavanje Bošnjaka iz Srebrenice, ali i drugih mjesta u Podrinju.

Piše: Almasa HADŽIĆ
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

bedrudin wrote:Kako da se vrate kad nemaju gdje da se vrate i od cega da zive? Koliko je ovakvih ljudi oko nas. Zasto se Dolar - efendija ne zauzme za njih, kao sto se zauzima za vehabije i vec godinama za razne sumljive tipove. I ova sirotinja su muslimani. Voli da ide svakog 11. jula da se slika u Srebrenicu. Zasto IVZ ne napravi veliku donatorsku konferenciju da pomogne povratnike, a ne svoje dzepove? Zasto ne odgovaraju oni koji su pokrali sredstva namjenjena povratnicima? Je li duznost IVZ da se brine za muslimane? Pored pohlepe i gladi za dolarima, mislim da je rijec i o tome da mnogima iz IVZ-a nije cilj da se ljudi vracaju svojim kucama. Srce covjeku da pukne od svega ovoga.
Mislim da, ruku na srce, nije samo do IVZ-a. Politika je kurva, a ovaj clanak i citav slucaj je tipican primjer toga.

Kada su Srebrenicani dovedeni u Vozucu obecali su im da ce tu i ostati jer Srebrenice "vise nema", cak je jedno kratko vrijeme i tabla stajala "Srebrenica". Na konto istih tih Srebrenicana Ferimpex iz Zavidovica je dobio bespovratni milionski kredit od Holandske vlade (da, bas te Holandske vlade) da napravi fabriku cipsa i uposli te iste Srebrenicane.

Koliko je danas Srebrenicana u Vozucoj, koliko ih je ostalo bez smjestaja u medjuvremenu, koliko ih je izbaceno jer su se neki drugi vratili svojim kucama, koliko ih je otislo dalje, a koliko ih je uopste zaposleno u Goldiju (dok ga ne prodase Kelly'su) dovoljno govori o tome koliko ih drugi u usta uzimaju samo i iskljucivo onda kada zele da profitiraju na njihovoj muci :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

KO CE KOME NEGO SVOJ SVOME
i onda niko haman ni A da kaze.
Aferim forumashi.
Bechir
Posts: 97
Joined: 30/12/2006 12:46
Location: Svizzera

#14

Post by Bechir »

Lako je pricat pojedinim forumasima o povratku i konstatno prebacivat lopticu na politicare. Mi smo inace takva prokleta nacija, koja je naucila uvijek krivit' drugog za sve nase neuspjehe a NIKAD se sami nismo znali borit' kako bi nam danas-sutra bilo bolje. Jednostavno smo nesposoban, lijen narod koji se navikao da pljuje, kritikuje i omalozava a da ne uradi nista konkretno po pitanju reformi. Eto mnogi su u Sarajevu, pa ne vidi jos da se neko usudio da izadje na ulicu i da hebe mater onima koje toliko silno napadate. Neki su fino zbrinuti, zive na sigurnom u Federaciji, puse Marlboro, vozaju auta na lizing, cugaju najskuplje pivo i zaboli ih qrac sta se desava s nekim tamo koji se pati u Banovicima ili nekom "seljoberu" iz Foce koji sa 18-oro njih zivi u kuci kod Medjedje. Jel tako? Lako je pricat - treba dobro stisnut muda pa se vratit tamo gdje su ljudi dozivjeli masovna klanja i pogibije mnogih clanova porodice. Poznajem ovdje jednu familiju iz Srebrenice koja je ostala bez ijednog muskog celjadeta. Za neke od njih se zna da su ubijeni a neki se i dalje vode kao nestali. ONi danas zive na zapadu (zli jezici bi rekli: "osladilo im se" :( ) i ne pomisljaju da se vracaju dole iako imaju dobar komad zemlje, koji ce vjerovatno prodati. Bez obzira garantovao im neko ili negerantovao neki siguran povratak, davao im humanitarku ili ne, za njih je Srebrenica proslost koje ce se sjecati samo kad dodju nekada opet kao turisti na godisnjicu masakra ili eventualno pred smrt da pokazu svojoj djeci odakle su i gdje su im pokopani ocevi, djedovi, muzevi. Iako se mozda ne slazem sa njima kada je u pitanju povrat imovine, moram priznati da ih itekako i u potpunosti razumijem jer vjerovatno bi i ja tako reagovao da mi se ned'o Bog desila ista sudbina kao njima.
Last edited by Bechir on 04/01/2007 18:31, edited 1 time in total.
Jabuka Divljaka
Posts: 56
Joined: 03/01/2007 13:33
Location: dijaspora
Contact:

#15

Post by Jabuka Divljaka »

glavni i odgovorni krivac jeste VlaDA Bosnjaka u Sarajevu,..

da smo slozhni.. i pametni.. svi bi trebali po jedan euro donirati,.i sami podichi naselja na drzhavnim parcelama i organizirati koliko toliko normalan zhovot ovoj sirotinji,. koji su mazlumi..

:sad:
ili,.

recept, kao sto ALbanci na Kosovu primjenjuju, tko od vlasti ne slusha i radi protiv svojeg naroda, a na temelju istog je doshao do neke pozicije,.. mora podnijeti i rizik suochavanja s istima koje i zastupa..


Jabuka Divljaka
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#16

Post by medda »

Nisam upoznata sa statusom raseljnih lica u BiH pa mi neke stvari nisu jasne...

Iz kojeg razloga te ljude tjeraju iz tih kucica?

Sta ce se desiti sa tim kucicama kad ti ljudi odu?

Hoce li te kucice zjapiti prazne a ti jadni ljudi biti beskucnici?

I kako konkretno tim ljudima pomoci?

Stvarno nemam rijeci kad procitam ovakvo nesto...
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#17

Post by Vozdra_123 »

rijeci su suvisne... :(

bruka i sramota...

ljudi su izdani i iskoristeni... za sta? :x
Jabuka Divljaka
Posts: 56
Joined: 03/01/2007 13:33
Location: dijaspora
Contact:

#18

Post by Jabuka Divljaka »

Ovaj sam izvod iz intervjua kopirala s front stranice sarajevo x,..

neka stoji kao dokazni,. da vidimo, sto su prioriteti nashe domovine.. kada su u pitanju nezbirnuti stanovnici, djeca bez roditelja, invalidi domovinskog rata.. civili koji su proveli zlostavljanja, muchenja, i ponizhavanja u zatochenistvu,..

MI moramo suochavati svoj zhivot i navike s situacijom vremena u kojem se nalazi nash narod,. a ne halijedati,, kao reiss, po zraku,.. i tudjim drzhavama,... ili oni koji predstavljaju nash narod u diplomaciji,..

Jabuka Divljaka

evo sto nam poruchuje tek izabrano predsjedavajuchi..

Špirić: Veliki su izazovi pred ovom zemljom
Učinit ću sve da svaki dan građanima Bosne i Hercegovine bude bolje, izjavio je Nikola Špirić, nakon što je danas odlukom Predsjedništva BiH imenovan za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH u narednom četverogodišnjem periodu.
Veliki su izazovi pred ovom zemljom i ovo je vrijeme kada ću ja, barem, manje pričati, a više raditi zajedno sa svojim timom kako bismo udovoljili svim obavezama koje stoje pred Bosnom i Hercegovinom u četverogodišnjem periodu, izjavio je novinarima Nikola Špirić.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

Bechir wrote:Lako je pricat pojedinim forumasima o povratku i konstatno prebacivat lopticu na politicare. Mi smo inace takva prokleta nacija, koja je naucila uvijek krivit' drugog za sve nase neuspjehe a NIKAD se sami nismo znali borit' kako bi nam danas-sutra bilo bolje. Jednostavno smo nesposoban, lijen narod koji se navikao da pljuje, kritikuje i omalozava a da ne uradi nista konkretno po pitanju reformi. Eto mnogi su u Sarajevu, pa ne vidi jos da se neko usudio da izadje na ulicu i da hebe mater onima koje toliko silno napadate. Neki su fino zbrinuti, zive na sigurnom u Federaciji, puse Marlboro, vozaju auta na lizing, cugaju najskuplje pivo i zaboli ih qrac sta se desava s nekim tamo koji se pati u Banovicima ili nekom "seljoberu" iz Foce koji sa 18-oro njih zivi u kuci kod Medjedje. Jel tako? Lako je pricat - treba dobro stisnut muda pa se vratit tamo gdje su ljudi dozivjeli masovna klanja i pogibije mnogih clanova porodice. Poznajem ovdje jednu familiju iz Srebrenice koja je ostala bez ijednog muskog celjadeta. Za neke od njih se zna da su ubijeni a neki se i dalje vode kao nestali. ONi danas zive na zapadu (zli jezici bi rekli: "osladilo im se" :( ) i ne pomisljaju da se vracaju dole iako imaju dobar komad zemlje, koji ce vjerovatno prodati. Bez obzira garantovao im neko ili negerantovao neki siguran povratak, davao im humanitarku ili ne, za njih je Srebrenica proslost koje ce se sjecati samo kad dodju nekada opet kao turisti na godisnjicu masakra ili eventualno pred smrt da pokazu svojoj djeci odakle su i gdje su im pokopani ocevi, djedovi, muzevi. Iako se mozda ne slazem sa njima kada je u pitanju povrat imovine, moram priznati da ih itekako i u potpunosti razumijem jer vjerovatno bi i ja tako reagovao da mi se ned'o Bog desila ista sudbina kao njima.
Ja se slazem s tobom u potpunosti, ni ja se ne bih mogla vratiti negdje gdje su mi svi pobijeni, ali ako procitas i clanak koji je danas izasao u avazu, i sjednes i razmislis, shvatices da su politicari zaista krivi sto se ti ljudi nalaze ni na nebu ni na zemlji.
Donijeli su zakone po kojima se xy iz Srebrenice mora vratiti u Srebrenicu, na recimo samo temelje od svoje nekadasnje kuce, bez ikakve stimulacije za povratak (jedna porodica ne moze zivjeti od jedne jedine krave koju neko donira). Traze od ljudi da se registruju na svoje predratno prebivaliste kako bi se i recimo xy iz srebrenice pitao za vlast u srebrenici, i prc xy izgubi pravo na lijecnicku pomoc u Sarajevu...
e sad, cak i kad su majke srebrenice protestirale pred zgradom UNa (a bila sam tamo tog jutra) niko od nesrebrenicana nije bio tamo osim novinara...
Znaci da je i do ljudi.
Ali, dzaba mi trubimo, na danima srebrenice na igralistu skole, koje je bilo jedno od stratista, nacelnik malkic organizuje teferic sa, istina, domacim turbofolkom...
i niko nista...jer on je nas...e to je ono sto mi se gadi...
nek je neko govno i smrad, samo nek je NAS...
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#20

Post by medda »

Jesmo lijen narod kad treba nesto za svoje uraditi.
Kad je Dutchbat primao one medalje u Holandiji samo sakica Bosanaca je bila tu da demonstrira. A u Holandiji ih ima preko 30 000.
Da se iskupilo pola drugacije bi mediji prenosili dogadjaje. Ovako je ostalo na nekoliko desetina Bosanaca iz Njemacke (pisalo na hol. teletextu)
Zao narodu da uzima slobodan dan. Kako ce skupiti one 4 sedmice u julu da spici dole... :x :x :x
Uh, huja me uhvati pa se nekad i stidim odakle sam.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#21

Post by SaraLe »

Maksim wrote:Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
REPUBLIKA SUMSKA je istjerala te ljude i pobila im familiju, zasto im oni ne pomognu sada :?
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#22

Post by Maksim »

Zato sto su ih oni pobili i protjerali :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

SaraLe wrote:
Maksim wrote:Vlada Federacije je duzna za to da se ti ljudi vrate na svoja predratna ognjista. Itekako je moguce da se tim ljudima pruze uslovi da mogu opstati, da se djeci grade skole i da se pokrene makar malo gospodarstva. To je moguce, ali ne moze se sprovesti, jer se mora u Sarajevu i Zenici napraviti jos 20 dzamija.

Ti ljudi (iako mnogi sami ne zele nazad, jer ja poznajem ovdje jednu gospodju iz Srebrenice koja je napravila kucu u jednom selu kod Srebrenika i ne pada joj na pamet da se vrati) nemaju vise sto izgubiti. Pogotovo ovi stariji. Neka im se makar obezbijedi mogucnost da mogu umrijeti na svojoj rodnoj zemlji.
REPUBLIKA SUMSKA je istjerala te ljude i pobila im familiju, zasto im oni ne pomognu sada :?
SaraLe, nije poenta u ko je vise zla nanio nekome...
Poenta je da su govna svuda oko nas, ali je tuzno da nama NASA govna manje smrde od tudjih, a govno je govno, sve u zlato da ga umotas.
Jabuka Divljaka
Posts: 56
Joined: 03/01/2007 13:33
Location: dijaspora
Contact:

#24

Post by Jabuka Divljaka »

a sto je o novcima koje su dobili za izgradnju obiteljskih domova za Srebrenichane,,

slushala sam xxx koji doslovno veli,. da je velika lova uplachena i da su je "mrdnuli" Muslimani Bosnjaci.. koji sjede u SDA drzhavnoj Upravi i Islamskoj zajednici,.


:-)

a tko che znati sta je prava Istina 8-)
Last edited by Jabuka Divljaka on 05/01/2007 14:34, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25

Post by mIRCerka »

Jabuka Divljaka wrote:a sto je o novcima koje su dobili za izgradnju obiteljskih domova za Srebrenichane,,

slushala sam xxx koji doslovno veli,. da je velika lova uplachena i da su je "mrdnuli" Muslimani Bosnjaci.. koji sjede u SDA drzhavnoj Upravi i Islamskoj zajednici,.


:-)
Sramota to reci. A pravo da ti kazem, kad pogledas izborne rezultate, nisu bolje ni mogli dobiti, uvijek glasaju za iste. Nek kradu, NASI SU!!!

:x
Post Reply