Istina o invalidima

Locked
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1876 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

by Ljuta Kraina » 12/02/2016 00:10

Pozdrav svima Ja sam novi na forumu pratim odavno informacije i vase komentare isto sam Invalid CZR iz USK imam primanje banka mi je KIB sve je ok znaci dolazi redovno Al vise nemogu to da trpim Pa hocu da se savjetujem sa vama Kakva je razlika izmedju Civilni invalida i CZR jer stvarno to je previse Posle RVI na dan do dva budu uplate za civilne invalide i to odma nalegne na banku KIB al CZR tek nakon 6 dana Znaci meni licno nema nista do 16,2,2016


Prijatelju, ne znam sta da ti kazem, i meni je isto, evo sam pred da se objesim....................... civilni invalidi su ljudi koji su rodjeni sa invaliditetom ili su od bolesti ili nesreca ostali invalidi, a mi CRZ smo oni koji smo stradali u ratu..............i po kojoj logici smo mi zadnja rupa na svirali stvarno ne znam.................eto javili su svi mediji da su pare za sve nas (neratne i CZR) uplacene u srijedu, a meni jos nema nista...................prije sam bila na drugoj banci, pa sam krivila banku da oni zadrzavaju pare, i promjenim banku i opet isto................sta cemo, ne znam.................predlazem da ih kolektivno tuzimo za diskriminaciju, ali ko ce to pokrenut i ko ce nas ujedinit??............................
invalid1
Posts: 4
Joined: 13/02/2014 14:53

#1877 Re: Istina o invalidima

Post by invalid1 »

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1878 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

invalid1 wrote:http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.
Hvala vam na odgovoru Ma tome nemoze biti pametan niko Ratni ne ratni civilni czr vojni a bgt Ok priznajem sve Al kad RTV slon obavjesti da je uplatito Odma bude za sve sem CZR ako je za nekog tuzivati ja sam za Et tak pozzz za sve.
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1879 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Unread postby invalid1 » 12/02/2016 14:07

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.


Hvala ti invalid1 za informaciju...................znaci da mediji objavljuju netacne informacije, kad su objavili u srijedu da su uplacene pare i za nas.................ma ko ce stati u kraj svemu................i koga da tuzimo??...........nema svrhe.................prije par godina smo tuzili Federaciju kad su nam bili smanjili invalidnine za 10%............i dobili smo tuzbu ima 4 godine i nikad nam niko nije isplatio to sto smo trebali dobit................takva nam je drzava..................konopac je jedino rjesenje....................................
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1880 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

mollymarmelade01 wrote:Unread postby invalid1 » 12/02/2016 14:07

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.


Hvala ti invalid1 za informaciju...................znaci da mediji objavljuju netacne informacije, kad su objavili u srijedu da su uplacene pare i za nas.................ma ko ce stati u kraj svemu................i koga da tuzimo??...........nema svrhe.................prije par godina smo tuzili Federaciju kad su nam bili smanjili invalidnine za 10%............i dobili smo tuzbu ima 4 godine i nikad nam niko nije isplatio to sto smo trebali dobit................takva nam je drzava..................konopac je jedino rjesenje....................................
:bih:
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1881 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

Ljuta Kraina wrote:
mollymarmelade01 wrote:Unread postby invalid1 » 12/02/2016 14:07

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.


Hvala ti invalid1 za informaciju...................znaci da mediji objavljuju netacne informacije, kad su objavili u srijedu da su uplacene pare i za nas.................ma ko ce stati u kraj svemu................i koga da tuzimo??...........nema svrhe.................prije par godina smo tuzili Federaciju kad su nam bili smanjili invalidnine za 10%............i dobili smo tuzbu ima 4 godine i nikad nam niko nije isplatio to sto smo trebali dobit................takva nam je drzava..................konopac je jedino rjesenje....................................
:bih:
Ej mollymarmelade01 Molim za Odgovor jel bilo za CZR Invalidnine USK jos nista 15,2,2016 moguce da nece biti ni 16 kao sto sam gore naveo u postu A za RVI bilo je 9 Neratne 10 Pa molim te za odgovor il neko drugi da se izjasni Da vidim imal kakva razlika u Kantonima A i ove medije daju Dezinformacije Ako je uplaceno za jedne invalide nemora znaciti da je za sve Lijep Pozdrav Hvala.
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1882 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

Ljuta Kraina wrote:
Ljuta Kraina wrote:
mollymarmelade01 wrote:Unread postby invalid1 » 12/02/2016 14:07

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... m-civilnih

Trebalo bi biti danas poslijepodne za cžr.


Hvala ti invalid1 za informaciju...................znaci da mediji objavljuju netacne informacije, kad su objavili u srijedu da su uplacene pare i za nas.................ma ko ce stati u kraj svemu................i koga da tuzimo??...........nema svrhe.................prije par godina smo tuzili Federaciju kad su nam bili smanjili invalidnine za 10%............i dobili smo tuzbu ima 4 godine i nikad nam niko nije isplatio to sto smo trebali dobit................takva nam je drzava..................konopac je jedino rjesenje....................................
:bih:
Ej mollymarmelade01 Molim za Odgovor jel bilo za CZR Invalidnine USK jos nista 15,2,2016 moguce da nece biti ni 16 kao sto sam gore naveo u postu A za RVI bilo je 9 Neratne 10 Pa molim te za odgovor il neko drugi da se izjasni Da vidim imal kakva razlika u Kantonima A i ove medije daju Dezinformacije Ako je uplaceno za jedne invalide nemora znaciti da je za sve Lijep Pozdrav Hvala.
Neznam Zasto se samo javljate na forum pred uplatu invalidnina a posle nema nikog Evo info Za CZR USK danas tek leglo na banku 17,2,2016.
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1883 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Ej mollymarmelade01 Molim za Odgovor jel bilo za CZR Invalidnine USK jos nista 15,2,2016 moguce da nece biti ni 16 kao sto sam gore naveo u postu A za RVI bilo je 9 Neratne 10 Pa molim te za odgovor il neko drugi da se izjasni Da vidim imal kakva razlika u Kantonima A i ove medije daju Dezinformacije Ako je uplaceno za jedne invalide nemora znaciti da je za sve Lijep Pozdrav Hvala.

Ljuta Kraina, izvini, molim te, sto nisam ranije vidjela tvoj post, isfrustriramo se i iznerviramo cekajuci uplatu, pa onda nakon nje niko ni ne gleda blog, zao mi je........................uglavnom ja sam prosli mjesec uzela 12.02. i to samo zato sto sam se prebacila na novu banku, da nisam cekala bih do 15.-og, 16.-og..................izgleda da Kantoni igraju glavnu ulogu u nasim uplatama, a ne Federalno Ministarstvo Finansija, pa u skladu s tim sigurno ima razlike po Kantonima.............ne znam zasto, nas ima daleko manje nego ostalih kategorija i najmanje para ide za nas, zasto smo zadnji u cijeloj prici stvarno ne znam..................... :?
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1884 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

mollymarmelade01 wrote:Ej mollymarmelade01 Molim za Odgovor jel bilo za CZR Invalidnine USK jos nista 15,2,2016 moguce da nece biti ni 16 kao sto sam gore naveo u postu A za RVI bilo je 9 Neratne 10 Pa molim te za odgovor il neko drugi da se izjasni Da vidim imal kakva razlika u Kantonima A i ove medije daju Dezinformacije Ako je uplaceno za jedne invalide nemora znaciti da je za sve Lijep Pozdrav Hvala.

Ljuta Kraina, izvini, molim te, sto nisam ranije vidjela tvoj post, isfrustriramo se i iznerviramo cekajuci uplatu, pa onda nakon nje niko ni ne gleda blog, zao mi je........................uglavnom ja sam prosli mjesec uzela 12.02. i to samo zato sto sam se prebacila na novu banku, da nisam cekala bih do 15.-og, 16.-og..................izgleda da Kantoni igraju glavnu ulogu u nasim uplatama, a ne Federalno Ministarstvo Finansija, pa u skladu s tim sigurno ima razlike po Kantonima.............ne znam zasto, nas ima daleko manje nego ostalih kategorija i najmanje para ide za nas, zasto smo zadnji u cijeloj prici stvarno ne znam..................... :?
Ok hvala na Odgovoru Tako nam se pise Pozdrav. :thumbup:
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1888 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1889 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Evo uplatio Kanton Sarajevo za CZR:

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... danas-ce-6
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1890 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Upade mi u oko razlika u broju CZR za prosli mjesec i ovaj, prosli mjesec je kao bilo 3911 osoba i izdvojeno je 1.234.003,83 KM, a ovaj mjesec ima 3922 osobe i izdvojeno je 1.246.477,05 KM na nivou Kantona, to je razlika od 12.474 KM, sto bi znacilo da na tih 11 osoba kojih ima vise ovaj mjesec ide po 1.134 KM pojedinacno...................prvo niko od CZR nema tolika primanja, a drugo odakle 11 osoba vise ovaj mjesec, sigurno nismo u medjuvremenu dobili nove CZR, ali predpostavimo da je moguce da su se preselili iz drugih Kantona.....................pogledam onda prije 2 mjeseca, tad je bilo 3902 osobe, nisam racunala novac, ali je definitivno neka muljaza u pitanju, nema sanse da se mjesecno po 10 CZR preseli iz drugih kantona, a sve i da se preseli nemaju primanja svi preko 1000KM koje ovi navode, znaci nesto ovdje nije u redu.................ali kome da to prijavimo i ko je nadlezan za istragu kantona???!!!...................ako neko zna neka javi, pa cu ih ja prijaviti....................
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1891 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

mollymarmelade01 wrote:Upade mi u oko razlika u broju CZR za prosli mjesec i ovaj, prosli mjesec je kao bilo 3911 osoba i izdvojeno je 1.234.003,83 KM, a ovaj mjesec ima 3922 osobe i izdvojeno je 1.246.477,05 KM na nivou Kantona, to je razlika od 12.474 KM, sto bi znacilo da na tih 11 osoba kojih ima vise ovaj mjesec ide po 1.134 KM pojedinacno...................prvo niko od CZR nema tolika primanja, a drugo odakle 11 osoba vise ovaj mjesec, sigurno nismo u medjuvremenu dobili nove CZR, ali predpostavimo da je moguce da su se preselili iz drugih Kantona.....................pogledam onda prije 2 mjeseca, tad je bilo 3902 osobe, nisam racunala novac, ali je definitivno neka muljaza u pitanju, nema sanse da se mjesecno po 10 CZR preseli iz drugih kantona, a sve i da se preseli nemaju primanja svi preko 1000KM koje ovi navode, znaci nesto ovdje nije u redu.................ali kome da to prijavimo i ko je nadlezan za istragu kantona???!!!...................ako neko zna neka javi, pa cu ih ja prijaviti....................
Svasta dobro zapazas Ja licno neznam i ono sto sam znao sam prepusto drugima Jer ne vredi kad se nista nepitam USK Rvi uplatito na banku 10 Neratni 11 CZR jos nista :run: Pozdrav.
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1892 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

Ljuta Kraina wrote:
mollymarmelade01 wrote:Upade mi u oko razlika u broju CZR za prosli mjesec i ovaj, prosli mjesec je kao bilo 3911 osoba i izdvojeno je 1.234.003,83 KM, a ovaj mjesec ima 3922 osobe i izdvojeno je 1.246.477,05 KM na nivou Kantona, to je razlika od 12.474 KM, sto bi znacilo da na tih 11 osoba kojih ima vise ovaj mjesec ide po 1.134 KM pojedinacno...................prvo niko od CZR nema tolika primanja, a drugo odakle 11 osoba vise ovaj mjesec, sigurno nismo u medjuvremenu dobili nove CZR, ali predpostavimo da je moguce da su se preselili iz drugih Kantona.....................pogledam onda prije 2 mjeseca, tad je bilo 3902 osobe, nisam racunala novac, ali je definitivno neka muljaza u pitanju, nema sanse da se mjesecno po 10 CZR preseli iz drugih kantona, a sve i da se preseli nemaju primanja svi preko 1000KM koje ovi navode, znaci nesto ovdje nije u redu.................ali kome da to prijavimo i ko je nadlezan za istragu kantona???!!!...................ako neko zna neka javi, pa cu ih ja prijaviti....................
Svasta dobro zapazas Ja licno neznam i ono sto sam znao sam prepusto drugima Jer ne vredi kad se nista nepitam USK Rvi uplatito na banku 10 Neratni 11 CZR jos nista :run: Pozdrav.
CZR danas leglo na banku USK :-)
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1893 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Ljuta Kraina u pravu si, nema svrhe u ovoj drzavi se objasnjavat ni sa kim, nego suti i trpi...............tako nam je i gotovo.. :idea: :?:
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1894 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

mollymarmelade01 wrote:Ljuta Kraina u pravu si, nema svrhe u ovoj drzavi se objasnjavat ni sa kim, nego suti i trpi...............tako nam je i gotovo.. :idea: :?:
:-x
1chris
Posts: 17
Joined: 13/06/2013 12:20

#1895 Re: Istina o invalidima

Post by 1chris »

Ljuta Kraina wrote:
mollymarmelade01 wrote:Ljuta Kraina u pravu si, nema svrhe u ovoj drzavi se objasnjavat ni sa kim, nego suti i trpi...............tako nam je i gotovo.. :idea: :?:
:-x
Mollymarmelade svaka cast na zapazanju, a sa ovim postom suti i trpi se neslazem, zato nam i jeste svima ovako. Ovo dijeljenje ljudi sa invaliditetom kojoj god grupi pripadali je besmisleno. Necija noga,ruka,oko vrijedi i daje im se sve,dok drugi nisu u stanju sebi priustiti ono osnovno. Meni je jasno da je ovo drzava u kojoj ljudi imaju potrebu konstantno da dijele se medjusobno pa tako i osobe sa invaliditetom. Nisam vidio da su se RVI ikada solidarisali sa ostalim grupama (CI, CZR itd) a ima nas koji smo isto bili u ratu, a kada se njihovo pravo dirne okupiraju vladu. Fuj smo ljudi, A SDA dijelila je sakom i kapom zenama ciji muzevi su ginuli od nestrucnog rukovanja oruzjem ili koji su umrli prirodnom smrcu i da ne nabrajam pa se danas vode kao sehidske porodice, imaju beneficije,stanove koje rentaj, lazni RVI koji su u ratu suho meso svercovali rata vidili nisu i jos 1000 primjera. Treba pisati, prijaviti, reagovati neka nebude nista ali neka ostane pisani trag. Doci ce dan kada ce ova bagra odgovarati za svu pljacku. Ovo je BIH i ovde nije nicija vjecna, ma koliko neko siguran bio da je.I koliko je to sve smisljeno, 1000 neki udruzenja ima, a nijednog udruzenja nema gdje bi se svi invalidi okupili tj bili clanovi.Zasto? Mislim da nam je svima jasno zasto je to tako.
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1896 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

Mollymarmelade svaka cast na zapazanju, a sa ovim postom suti i trpi se neslazem, zato nam i jeste svima ovako. Ovo dijeljenje ljudi sa invaliditetom kojoj god grupi pripadali je besmisleno. Necija noga,ruka,oko vrijedi i daje im se sve,dok drugi nisu u stanju sebi priustiti ono osnovno. Meni je jasno da je ovo drzava u kojoj ljudi imaju potrebu konstantno da dijele se medjusobno pa tako i osobe sa invaliditetom. Nisam vidio da su se RVI ikada solidarisali sa ostalim grupama (CI, CZR itd) a ima nas koji smo isto bili u ratu, a kada se njihovo pravo dirne okupiraju vladu. Fuj smo ljudi, A SDA dijelila je sakom i kapom zenama ciji muzevi su ginuli od nestrucnog rukovanja oruzjem ili koji su umrli prirodnom smrcu i da ne nabrajam pa se danas vode kao sehidske porodice, imaju beneficije,stanove koje rentaj, lazni RVI koji su u ratu suho meso svercovali rata vidili nisu i jos 1000 primjera. Treba pisati, prijaviti, reagovati neka nebude nista ali neka ostane pisani trag. Doci ce dan kada ce ova bagra odgovarati za svu pljacku. Ovo je BIH i ovde nije nicija vjecna, ma koliko neko siguran bio da je.I koliko je to sve smisljeno, 1000 neki udruzenja ima, a nijednog udruzenja nema gdje bi se svi invalidi okupili tj bili clanovi.Zasto? Mislim da nam je svima jasno zasto je to tako.

1chris u potpunosti se slazem, ni meni se ne suti i ne trpi, ali sta cu ja jedna u borbi protiv vjetrenjaca, da imamo ikakvo normalno udruzenje pa da oni potegnu pitanje, ali svi su i u tim udruzenjima korumpirani, prodali se za 2 sapuna.............i kome da prijavimo Kanton da krade pare po osnovu nepostojecih ili laznih invalida?.............ja sam naime stvarni invalid i ne radim, jer fizicki ne mogu da idem na posao, i invalidnina mi je jedino primanje i ako ja kao pojedinac tuzim Kanton za lopovluk mogu samo da mi ukinu invalidninu po izmisljenom osnovu i sta cu onda.............e zato kazem suti i trpi, jer ovog momenta sad ne vidim drugu opciju...............a isto sam misljenja da ovaj lopovluk na ocigled svih ne moze do vjeka da traje, eto kad ovi na zvanicnoj stranici javno objavljuju da svaki mjesec ima po 10 CZR vise i da su im primanja preko 1000KM, ja ne znam nikoga od CZR da ima tolika primanja, ali eto sta cemo....................
TomANDJerry
Posts: 1153
Joined: 21/09/2012 18:23

#1897 Re: Istina o invalidima

Post by TomANDJerry »

stvarno se trebate sramiti nekih izjava ... cuj djelili invalidnine nekim ljudima koji su umirali od nestrucnog rukovanja oruzjem - i to kao lose .... dakle covjek otisao u rat da brani drzavu a da ne zna ni drzati pusku (ali je opet otisao sto pokazuje njegovu zelju da se bori) , i ako pogine zbog toga sto prvi put u zivotu bez ikakve obuke postavlja minu ili puca iz zolje "who gives a fuck" ... ili umro "prirodnom smrcu" u rovu gdje je -10 stepeni i puca mu oko glave - mozes mislit kako je to prirodna situacija

Invalidnine treba ukidati onima koji ih ne zasluzuju jer niti su se borili niti su ranjeni (ili su se samo borili a nisu ranjeni) - i to je uradjeno sa SDP-ovom vladom na celu u proslom mandatu (a kako vidim sada bi sve moglo ponovo biti ponisteno)

Umjesto da se stedi na Fadilovim hobotnicama , hajdemo uzimati 300-400 maraka od ljudi koji su u ratu izgubili noge ili ruke ili zivot
Ljuta Kraina
Posts: 23
Joined: 12/01/2016 16:41

#1898 Re: Istina o invalidima

Post by Ljuta Kraina »

TomANDJerry wrote:stvarno se trebate sramiti nekih izjava ... cuj djelili invalidnine nekim ljudima koji su umirali od nestrucnog rukovanja oruzjem - i to kao lose .... dakle covjek otisao u rat da brani drzavu a da ne zna ni drzati pusku (ali je opet otisao sto pokazuje njegovu zelju da se bori) , i ako pogine zbog toga sto prvi put u zivotu bez ikakve obuke postavlja minu ili puca iz zolje "who gives a fuck" ... ili umro "prirodnom smrcu" u rovu gdje je -10 stepeni i puca mu oko glave - mozes mislit kako je to prirodna situacija

Invalidnine treba ukidati onima koji ih ne zasluzuju jer niti su se borili niti su ranjeni (ili su se samo borili a nisu ranjeni) - i to je uradjeno sa SDP-ovom vladom na celu u proslom mandatu (a kako vidim sada bi sve moglo ponovo biti ponisteno)

Umjesto da se stedi na Fadilovim hobotnicama , hajdemo uzimati 300-400 maraka od ljudi koji su u ratu izgubili noge ili ruke ili zivot
No Coment :-)
1chris
Posts: 17
Joined: 13/06/2013 12:20

#1899 Re: Istina o invalidima

Post by 1chris »

TomANDJerry wrote:stvarno se trebate sramiti nekih izjava ... cuj djelili invalidnine nekim ljudima koji su umirali od nestrucnog rukovanja oruzjem - i to kao lose .... dakle covjek otisao u rat da brani drzavu a da ne zna ni drzati pusku (ali je opet otisao sto pokazuje njegovu zelju da se bori) , i ako pogine zbog toga sto prvi put u zivotu bez ikakve obuke postavlja minu ili puca iz zolje "who gives a fuck" ... ili umro "prirodnom smrcu" u rovu gdje je -10 stepeni i puca mu oko glave - mozes mislit kako je to prirodna situacija

Invalidnine treba ukidati onima koji ih ne zasluzuju jer niti su se borili niti su ranjeni (ili su se samo borili a nisu ranjeni) - i to je uradjeno sa SDP-ovom vladom na celu u proslom mandatu (a kako vidim sada bi sve moglo ponovo biti ponisteno)

Umjesto da se stedi na Fadilovim hobotnicama , hajdemo uzimati 300-400 maraka od ljudi koji su u ratu izgubili noge ili ruke ili zivot

Dragi/a tom and jerry mi se ocito nismo razumili, ja se izvinjavam ako sam bio nejasan. Ne govorim o ljudima koji su bili na liniji i borili se, vec o ljudima koji su tokom i neposredno poslije rata umrli ili poginuli a nisu imali ucesce u ratu ili su imali ali su poginuli pod nesretnim okolnostima nevezano za rat.
1 primjer: tip je poginuo na novogodisnjoj noci, znaci slavlje, htio je baciti bombu, ali zbog nestrucnog rukovanja zivota ga je kostalo. Znaci nije na liniji u borbi vec na zabavi iz objesti, porodica je proglasena sehidskom dobili su sve beneficije ukljucujuci i stan, zato sto su imali jake veze. 2.primjer zena iz crne gore isto joj muz umro pod sumnjivim okolnostima, ostavili su kucuu CG dosli u BIH,ona je ovde dobila stan, u medjuvremenu je kupila kucu u centru grada,tako da sada renta stan koji je dobila po osnovu sehidske obitelji, Znaci 3 nekretnine, sehidska penzija,+ novac od rentanja stana koji se je mogao dodjeliti nekome ko je zaista u potrebi. Pitam te sad dali je to normalno? Ovo je par primjera, medjutim takvih gadosti i primjera ima da se covjeku zeludac okrene. Svima treba pomoci koji su u potrebi, al trebaju i prioriteti da se poredaju, a ne moras biti podoban cak i kada si bolestan ili te nema... Ovo zadnje sto si napisao da se invalidnine trebaju ukinuti koji se nisu borili na koga si mislio? Iskreno se nadam da nisi na sve kategorije mislim na CI,CZR i ostale? Necu komentirati ovo jer si ostao nedorecen. Da i zbog ovakvih primjera i parazita okolo pojedini invalidi iz svih kategorija hodaju sa kanisterom benzina kako bi skrenuli pozornost na svoje probleme i to je jako,jako tuzno. LP
mollymarmelade01
Posts: 19
Joined: 15/05/2015 14:01

#1900 Re: Istina o invalidima

Post by mollymarmelade01 »

1cris u potunosti se slazem sa tvojim izlaganjem, ja licno znam ljude koji uopste nisu ranjeni bili vec su imali veze i doslovno im je receno dodjite da vam izdamo invaliditet................svi ti ljudi koji imaju primanja na osnovu laznog invaliditeta direktnu stetu prave stvarnim invalidima, nije bitno da li su RVI, CZR ili CI.....................nadam se da je to svima jasno....................a da ne govorimo da se invalidnine izdaju za nepostojece invalide ili ljude koji su umrli prije 10 godina..................te stoga predlazem da prije nego sto bilo ko pocne prozivati nekoga i nametati nam sramotu zato sto govorimo istinu, da malo bolje sagleda situaciju u kojoj zivimo............
Locked