ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#26 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Brisbane »

Cega se pametan stidi, budala se dici !
Samo to jos objasni toj braci preko Neretve. Odi si kupit' pajceka i okreni jedno dva-tri uz Neretvu, pozovi susjede i sve ce biti kao 1989. :dance:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#27 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Hajvan »

mostarac wrote:... Mostar za razliku od Bosne ...
Ne bih ja bas previs potenciru tu nekakvu "razlku" izmedju juga (Bosne) i sjevera.
Sve je to u 5 dkg. :lol:
Za ostale konstatacije i razgovore nisam spreman. Ne poznajem ni lokaciju, ne znam ko je investitor, niti motive stvarne ili metafizicke da bih komentarisao. Idejni projekat lijepo izgleda, to je sve. Mada meni i onaj betonski toranj od zapocete crkve ne izgleda lose, a svi ga kude...
Kad se preselim iz Sa u Mostar (sto ce biti uskoro), pa nakon par godina upoznavanja s gradom- mozda nesto i naucim. :razz:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#28 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

Brisbane wrote:Cega se pametan stidi, budala se dici !
Samo to jos objasni toj braci preko Neretve. Odi si kupit' pajceka i okreni jedno dva-tri uz Neretvu, pozovi susjede i sve ce biti kao 1989. :dance:

Na osnovu mog posta ti apsolutno nisi mogao donijeti nikakav zakljucak ponosim li se ja tim ili se ne ponosim i na kraju krajeva ti apsolutno nemas pojma da li ja uopste jedem svinjetinu. Ja sam iznio cinjenicno stanje, a sad sto je to stanje pogubno po mjerila uspjeha muftije smajkica i njegovih ahbaba to zaista, al bas zaista nije moj problem, nego muftijin.
Jos je veca bedastoca i glupost jesti svinjetinu 40 godina, a onda komsijama iz inata to prestati ciniti. To tek nema veze sa zdravim mozgom, al tebi izgleda ima.
Dakle da zakljucimo da ti aposlutno iz mog posta nisi mogao zakljuciti to sto si zakljucio, al eto osjetio si se pozvanim da zakljucis.
I na kraju cak i da jedem svinjetinu ja nisam nista manji bosanac od tebe koji je ne jedes, nisam ni nista manji patriota, nisam ni nista manji musliman od onih koji se napijaju i lese 11 mjeseci pa se uz ramazan dozovu tobe, da bi se na bajram zakucali i zasto bi se ja npr. ako jedem svinjetinu stidio toga kad ja ne vjerujem i nisam vjernik pa me ne mozes svrstati ni u katolike, ni u muslimane, ni u pravoslavne, al Bosanac ili Bosnjak jesam svidjalo se to tebi ili ne, a svidjalo se isto tako to i meni ili ne. To nisam ja sam birao, a biti Bosnjak NE ZNACI i biti musliman istovremeno. To dvoje cak nema nikakvu apsolutno vezu jedno sa drugim.
Meni dzamija nikad nece biti objekat patriotizma, nego objekat odredjene namjene isto kao i crkva i u dzamiju se ide zbog sebe samoga, a ne zbog mahale, al nazalost oni sto su dzamije pohodili i prije rata danas klanjaju kuci, jer kad vide ko je u prvim safovima zeludac im se okrene. Dzamijom se ne dokazuje patriotizam, a jos manje ljubav prema nekoj naciji. Dzamija sluzi za obavljanje vjerskih obreda i to joj je namjena, al nazalost nikad se u Bosni nisu vise gradile crkve i dzamije i nikad se vise nije dozivalo ime bozije, a da je bog manje postovan kao sto je to slucaj danas. Bog je u Bosni sveden na uglednog parlamentarca koji nema mane, a koji uvijek dobro dodje da se iskoristi njegov glas u dnevno-politicke svrhe.
A ono sto bi bog htio i zelio, ma koga to jos briga, jer on je jedan od nas, a sve sto je zajedno s nama treba da se koristi u svrhu nacije, arijevskih rasa balkasnkih plemena i zastite nas od njih.
A ko ce nas sve ostale zastiti od vas ostaje da se saceka do pojave novog Tita i novih partizana.
Last edited by mostarac on 13/12/2008 04:17, edited 3 times in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#29 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

Hajvan wrote:
mostarac wrote:... Mostar za razliku od Bosne ...
Ne bih ja bas previs potenciru tu nekakvu "razlku" izmedju juga (Bosne) i sjevera.
Sve je to u 5 dkg. :lol:
Za ostale konstatacije i razgovore nisam spreman. Ne poznajem ni lokaciju, ne znam ko je investitor, niti motive stvarne ili metafizicke da bih komentarisao. Idejni projekat lijepo izgleda, to je sve. Mada meni i onaj betonski toranj od zapocete crkve ne izgleda lose, a svi ga kude...
Kad se preselim iz Sa u Mostar (sto ce biti uskoro), pa nakon par godina upoznavanja s gradom- mozda nesto i naucim. :razz:
Sto se tice poimanja vjere i upraznjvanja iste, a pogotovo tokom mjeseca ramazana tu je nebeska razlika. Sjecam se da dok sam bio u studentskom govorilo se da se prvi dan ramazana rucak pravi samo za mostarce. Mi jednostavno nismo gojeni tako i nemamo te navike.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#30 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Hajvan »

mostarac wrote:
Hajvan wrote:
mostarac wrote:... Mostar za razliku od Bosne ...
Ne bih ja bas previs potenciru tu nekakvu "razlku" izmedju juga (Bosne) i sjevera.
Sve je to u 5 dkg. :lol:
Za ostale konstatacije i razgovore nisam spreman. Ne poznajem ni lokaciju, ne znam ko je investitor, niti motive stvarne ili metafizicke da bih komentarisao. Idejni projekat lijepo izgleda, to je sve. Mada meni i onaj betonski toranj od zapocete crkve ne izgleda lose, a svi ga kude...
Kad se preselim iz Sa u Mostar (sto ce biti uskoro), pa nakon par godina upoznavanja s gradom- mozda nesto i naucim. :razz:
Sto se tice poimanja vjere i upraznjvanja iste, a pogotovo tokom mjeseca ramazana tu je nebeska razlika. Sjecam se da dok sam bio u studentskom govorilo se da se prvi dan ramazana rucak pravi samo za mostarce. Mi jednostavno nismo gojeni tako i nemamo te navike.
Onda ce mi biti dobro u Mostaru.
Samo jos da skontam od cega da zivim, sta da radim.
Duze vrijeme radim u jednom gradu u kojem kisa pada jednom u godini dana (ako padna).
Ljeta u Mostaru su u poredjenju na ovaj grad- Islandska. Skontao sam da se na +50, dok ostali "puhcu", fantasticno osjecam.
Ramazan u tom gradu je "zanimljiv". Naplacuju zestoke kazne od onih koji ne postuju izricito zabranu jedenja, pijenja, pusenja na javnom mjestu. Svi restorani, fast-food, kafei su zatvoreni tokom sati posta, ali bas svi. A grad je veliko turisticko srediste, i ama bas nikog nisam cuo da se nesto protivi tome. Ljudi koji rade ovdje, a dosli su iz drugih krajeva svijeta to postuju. Jedna amerikanka je to vrlo plasticno objasnila: "...i mi u USofA zivimo prema pravilima i zakonima i ocekujemo kad neko kod nas dodje da postuje ista. Bilo bi licemjerno kad bih se ja ponasala ovdje mimo pravila i zakona koje ova drzava je propisala"
Kakve to veze ima s temom?
Nidje veze :lol:

Btw, odgovor Brisbane-u ti je vise nego sto je!! 8-)
Zasluzujes visoko postovanje.
tuzlak-x
Posts: 212
Joined: 04/05/2008 21:49

#31 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by tuzlak-x »

Sjecam se da dok sam bio u studentskom govorilo se da se prvi dan ramazana rucak pravi samo za mostarce. Mi jednostavno nismo gojeni tako i nemamo te navike.


a to je to sto tebe zulja.
projekat djeluje impresivno. ako se sagradi bice posjecen kao i stari most. vrijeme je da u europi zasja svjetlost alhambre nanovo.

a smajkici,pajkici, perici su prolazni, usputni.
User avatar
Furby
Posts: 476
Joined: 10/06/2002 00:00
Location: Sarajevo - Chi-Town - Negdje izmedju

#32 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Furby »

Hajmo Bosno
Hajmo Hercegovino, hajmo

Mi smo nebo sto se plavi
mi smo sunce sto se sjaji
plavo zuti, zuto plavi
nek' se pjeva, nek' se slavi

Sve od Une pa do Drine
ova pjesma nek' se vine
preko polja, preko gora
sve od Save pa do mora

Hajmo Bosno, Bosno, Bosno
hajmo Hercegovino
hajmo Bosno, Bosno, Bosno
hajmo Hercegovino
nikad sama nisi ti
uvijek s tobom tu smo mi
tvoje kceri i sinovi


Nikad sama nisi ti
uvijek s tobom tu smo mi
tvoje kceri i sinovi





Hajmo

:bih:
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#33 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

mostarac wrote:
Hajvan wrote:
mostarac wrote:... Mostar za razliku od Bosne ...
Ne bih ja bas previs potenciru tu nekakvu "razlku" izmedju juga (Bosne) i sjevera.
Sve je to u 5 dkg. :lol:
Za ostale konstatacije i razgovore nisam spreman. Ne poznajem ni lokaciju, ne znam ko je investitor, niti motive stvarne ili metafizicke da bih komentarisao. Idejni projekat lijepo izgleda, to je sve. Mada meni i onaj betonski toranj od zapocete crkve ne izgleda lose, a svi ga kude...
Kad se preselim iz Sa u Mostar (sto ce biti uskoro), pa nakon par godina upoznavanja s gradom- mozda nesto i naucim. :razz:
Sto se tice poimanja vjere i upraznjvanja iste, a pogotovo tokom mjeseca ramazana tu je nebeska razlika. Sjecam se da dok sam bio u studentskom govorilo se da se prvi dan ramazana rucak pravi samo za mostarce. Mi jednostavno nismo gojeni tako i nemamo te navike.
Ako nisi imao do sad, ne znači da ne moraš od sad. Šejh Jujo, Karađoz-beg, Mujaga Komadina su tvoje dede, a ne moje.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#34 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by seldzuk »

Fra Andrija Nikić, predsjednik mostarske podružnice "Napretka", ponovo je istupio u javnost s tezom da se ne smije dozvoliti obnova jedne od mostarskih džamija
MOSTAR: FRATAR PROTIV OBNOVE DŽAMIJE ALI-BEGA LAFE
Autor: Avaz
Objavljeno: 27. November 2008. 11:11:42
Fra Andrija Nikić, predsjednik mostarske podružnice "Napretka", ponovo je istupio u javnost s tezom da se ne smije dozvoliti obnova jedne od mostarskih džamija. Ovog puta u pitanju je obnova džamije Ali-bega Lafe na Pijesku u zapadnom dijelu grada.

U izjavi za "Dnevni list" fra Nikić je istakao da je Kantonalnom zavodu za zaštitu spomenika uputio zahtjev da se izvrše arheološka iskopavanja na tom lokalitetu "da bi se ustanovilo da li je džamija bila izgrađena na temeljima katoličke crkve". Iznio je tezu da su je franjevci sagradili oko 1390. godine, tako da je, zaključuje on, "crkva starija za oko 240 godina od džamije".

U Zavodu su nam, međutim, kazali da do sada nisu primili ni pismeni ni usmeni zahtjev za arheološka iskopavanja.

Predsjednik Medžlisa Islamske zajednice Mostar Ramiz Jelovac ovaj Nikićev istup okarakterizirao je kao još jedan politikantski pokušaj kako bi se spriječila obnova džamije koja je srušena 1993. i koja je uvrštena na listu spomenika pod zaštitom države.

- Obnova džamije je gotova stvar. Sve ostalo je dizanje tenzija, a to je nešto što mi ne želimo činiti - istakao je Jelovac./A. Du./
User avatar
tarantula
Posts: 33
Joined: 07/08/2008 22:23

#35 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by tarantula »

pure_love wrote:
U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne
nebih se složio
http://mostarblic.com/displayimage.php?album=243&pos=16
da napomenem da je riječ o sportskoj sali, zaista fali islamski centar...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#36 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

tarantula wrote:
pure_love wrote:
U Mostaru su cak i za Bajram dzamije poluprazne
nebih se složio
http://mostarblic.com/displayimage.php?album=243&pos=16
da napomenem da je riječ o sportskoj sali, zaista fali islamski centar...
To je sala u sjevernom logoru gdje se spustio cijeli podvelesko-drezanski zalik i ja sam rekao da nemam nista protiv da se njima napravi adekvatan prostor u Zaliku i sad zato sto oni jednom godisnnje kolektivno pohrle u dzamiju treba im u strogom centru grada montirat islamski centar radi dva bajram namaza. De zivota ti budi malo objektivniji. Dzamija u Zaliku treba i nek naprave dovoljno veliku da moze primiti sve vjernike obzirom da ce ona iz sjevernog logora biti vrlo brzo izmjestena. Niko protiv gradnje dzamije u Zaliku nema nista protiv. Isto tako da napomenem kad vec ti zelis da se udaras tim da je ovo sportska sala, da je ovo najmanja sportska sala u BiH i ima duzinu obicne skolske sale sa zidovima odmah iza gola, a tribine gotovo da i ne postoje koliko je sala uska. Eto tek toliko da se zna kad se udaras smjesnim argumentima.

@seldzuk: jedno je obnova stare dzamije, a drugo je gradnja megalomanskog centra. Al ako cemo iskreno i ona dzamija na Balinovcu zjapi prazna, al trebala je da se obnovi i neka je i to ne toliko zbog vjernika koliko zbog poruke da ne moze neko samo da dodje i da rusi tudje i da na taj nacin gradi sebi prostor. Isto tako treba da se obnovi i dzamija na Pijescima makar bila prazna i ja cu to uvijek podrzati i to je nesto sasvim drugo od megalomanskog islamskog centra i ima sasvim drugi cilj i karakter.

Sto se tice vjerskog odgoja Mostar je takav grad i to je taj mentalitet. Mi jednostavno nismo na to navikli. Mujaga Komadina nije bio neki poseban vjernik, nije bio ni Mostarac, al je Mostar zaduzio vise od svih drugih i pokazao da kad imas moc nije vazno sto si nepismen, mozes napraviti neke stvari ako hoces (Doduse imao je i on korumpiranosti, al i mi smo imali od njega velike koristi pa mu halalim :D )

@Furby - ja upravo u gornjim postovima objasnih da dzamija i hajmo bosno i hercegovino nemaju nikakve veze i da se dzamijom patriotizam ne dokazuje i da sve do onog momenta dok se patriotizam ne bude dokazivao Bosnom, a ne dzamijom necemo imati Bosnu jer Hrvati i Srbi s pravom imaju otklon prema Bosni u kojoj se na pomen izgradnje dzamija dizu bosanske zastave i to se smatra patriotskim cinom, al se to isto ne cini na pomen izgradnj crkve. Nadam se da ces me shvatiti, al izgradnja dzamije nema veze sa patriotizmom i patriotskim cinovima u smislu u kojem ti to vidis ocito.

@tuzlak-x: Projekat djeluje impresivno i zjapice prazan. Nece bit posjecen i bacice se pare. Mostarci u njega sigurno nece ici jer mi nemamo naviku odlaska u dzamije. Lokacija projekta je izazivacka i provokatorska i na kraju krajeva eventualni vjernici bi uvijek mogli imati problema prilikom dolaska u objekat. Znaci to je objekat da se pokaze inat i samo inat i nista drugo i nema veze sa vjerom i potrebama muslimana Mostara. To je objekat da se pokaze moc muslimana, dok nam Elma Boskailo umire zbog pisljivih 80.000 KM koje ti muslimani Mostara nisu u stanju da skupe jer jednostavno nemaju odakle, a ovih desetak-petnaest sto imaju, sto su za bajram u prvim safovima, ti ne daju, al ce sutra kupit malom auto od 120.000 da se malo ispuse dijete. Dakle ta dzamija je bacanje para mostarskih muslimana, koji novac iskreno receno nemaju, to je inat centar i to mu je jedini smisao - mrznja, inat, opet mrznja i opet inat i opet mrznja i inat i na kraju zapisavanje zemljista. Nema veze nikakve s vjerom niti bilo cim jer je to strogi centar grada, a tu muslimani kao sto vec rekoh i nemaju bas naviku odlaska u dzamije, al zato bi nam vjerovatno kao u dzamiji kralja fahda uvezli vehabije i slicne idiote da napune dzamiju, samo imaju problem jer je ista planirana u zapadnom mostaru pa sad bas ne znam kako bi oni tu mogli da se snadju jer poznajuci vehabije ja vecih kukavica nikad nisam vidio. Znaci smisao tog centra je mrznja, zlo i sirenje netrpeljivosti i stvaranje problema i nista drugo. Vjera nema tu nikave veze a i kao sto rekoh svi znamo da se nece gradit al je dobro da makar i u eventualnim planovima isti siri mrznju, zlo, netrpeljivost i podjele u Mostaru jer od tog SDA, Smajkic, HDZ, Peric i ostala ekipa zive jer oni se bogate na taj nacin sto truju nase duse i duse nase djece i zaradjuju na tim otrovanim dusama.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#37 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by chuchumbamayumbe »

@mostarac
SVAKA CAST MAJSTORE!

:dance: :thumbup:
User avatar
TheOne
Posts: 107
Joined: 22/06/2008 04:49

#38 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by TheOne »

Znaci to je objekat da se pokaze inat i samo inat i nista drugo i nema veze sa vjerom i potrebama muslimana Mostara. To je objekat da se pokaze moc muslimana, dok nam Elma Boskailo umire zbog pisljivih 80.000 KM koje ti muslimani Mostara nisu u stanju da skupe jer jednostavno nemaju odakle, a ovih desetak-petnaest sto imaju, sto su za bajram u prvim safovima, ti ne daju, al ce sutra kupit malom auto od 120.000 da se malo ispuse dijete.
Respecta selcta Mostarac! Imas od mene gajbu pive ako se ikad sretnemo!
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#39 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

mostarac wrote:
Brisbane wrote:Cega se pametan stidi, budala se dici !
Samo to jos objasni toj braci preko Neretve. Odi si kupit' pajceka i okreni jedno dva-tri uz Neretvu, pozovi susjede i sve ce biti kao 1989. :dance:

Na osnovu mog posta ti apsolutno nisi mogao donijeti nikakav zakljucak ponosim li se ja tim ili se ne ponosim i na kraju krajeva ti apsolutno nemas pojma da li ja uopste jedem svinjetinu. Ja sam iznio cinjenicno stanje, a sad sto je to stanje pogubno po mjerila uspjeha muftije smajkica i njegovih ahbaba to zaista, al bas zaista nije moj problem, nego muftijin.
Jos je veca bedastoca i glupost jesti svinjetinu 40 godina, a onda komsijama iz inata to prestati ciniti. To tek nema veze sa zdravim mozgom, al tebi izgleda ima.
Dakle da zakljucimo da ti aposlutno iz mog posta nisi mogao zakljuciti to sto si zakljucio, al eto osjetio si se pozvanim da zakljucis.
I na kraju cak i da jedem svinjetinu ja nisam nista manji bosanac od tebe koji je ne jedes, nisam ni nista manji patriota, nisam ni nista manji musliman od onih koji se napijaju i lese 11 mjeseci pa se uz ramazan dozovu tobe, da bi se na bajram zakucali i zasto bi se ja npr. ako jedem svinjetinu stidio toga kad ja ne vjerujem i nisam vjernik pa me ne mozes svrstati ni u katolike, ni u muslimane, ni u pravoslavne, al Bosanac ili Bosnjak jesam svidjalo se to tebi ili ne, a svidjalo se isto tako to i meni ili ne. To nisam ja sam birao, a biti Bosnjak NE ZNACI i biti musliman istovremeno. To dvoje cak nema nikakvu apsolutno vezu jedno sa drugim.
Meni dzamija nikad nece biti objekat patriotizma, nego objekat odredjene namjene isto kao i crkva i u dzamiju se ide zbog sebe samoga, a ne zbog mahale, al nazalost oni sto su dzamije pohodili i prije rata danas klanjaju kuci, jer kad vide ko je u prvim safovima zeludac im se okrene. Dzamijom se ne dokazuje patriotizam, a jos manje ljubav prema nekoj naciji. Dzamija sluzi za obavljanje vjerskih obreda i to joj je namjena, al nazalost nikad se u Bosni nisu vise gradile crkve i dzamije i nikad se vise nije dozivalo ime bozije, a da je bog manje postovan kao sto je to slucaj danas. Bog je u Bosni sveden na uglednog parlamentarca koji nema mane, a koji uvijek dobro dodje da se iskoristi njegov glas u dnevno-politicke svrhe.
A ono sto bi bog htio i zelio, ma koga to jos briga, jer on je jedan od nas, a sve sto je zajedno s nama treba da se koristi u svrhu nacije, arijevskih rasa balkasnkih plemena i zastite nas od njih.
A ko ce nas sve ostale zastiti od vas ostaje da se saceka do pojave novog Tita i novih partizana.

Ne pricaj ti meni o Mostaru-ja mostar znam..i zato kazem CISTA LAZ ;)


koja je ono stranka najjaca u Mostaru?? ;) :mrgreen:

Mostarci u njega sigurno nece ici jer mi nemamo naviku odlaska u dzamije
hahahaha,,auuu ,,ni manje ni vise od sarajlija,zenicana,sandzaklija,turcina...jedino manje od arapa,ali arapi su arapi 8-)
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#40 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by Hunkar »

Kakve veze ima najjaca stranka u Mostaru sa centrom? :? :? :?
A usput ... najjaca stranka je NSRZB. Jedva cekaju da sagrade centar.

Umjesto da muslimani budu pametni pa da u ovako teskim danima (pogotovo po njih) odigraju pametno, oni stalno sebi zabijaju autogolove da je to za nepovjerovati. I jos se ibretemo "a sto li nas stalno prozivaju". Jarane -- imaju i zasto. Nazalost.

@mostarac: svaka cast na postu. Ne znam za vjerske obicaje i navike mostaraca, ali i da su svi bes-vakat opet im ne treba da se spustaju na nivo provokacije.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#41 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

usput ... najjaca stranka je NSRZB. Jedva cekaju da sagrade centar
ima itekako veze

a medju Bosnjacima je to SDA,bez ozbiljne konkurencije
Umjesto da muslimani budu pametni pa da u ovako teskim danima (pogotovo po njih) odigraju pametno, oni stalno sebi zabijaju autogolove da je to za nepovjerovati. I jos se ibretemo "a sto li nas stalno prozivaju". Jarane -- imaju i zasto. Nazalost.
sta,mi bi se trebali da krivimo sto nam pale dzamije i sl? neka,ali ne,,,hvala Allahu pa vecina ne razmisljao kao ti
User avatar
tarantula
Posts: 33
Joined: 07/08/2008 22:23

#42 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by tarantula »

mostarac wrote:
tarantula wrote: nebih se složio
http://mostarblic.com/displayimage.php?album=243&pos=16
da napomenem da je riječ o sportskoj sali, zaista fali islamski centar...
To je sala u sjevernom logoru gdje se spustio cijeli podvelesko-drezanski zalik i ja sam rekao da nemam nista protiv da se njima napravi adekvatan prostor u Zaliku i sad zato sto oni jednom godisnnje kolektivno pohrle u dzamiju treba im u strogom centru grada montirat islamski centar radi dva bajram namaza. De zivota ti budi malo objektivniji. Dzamija u Zaliku treba i nek naprave dovoljno veliku da moze primiti sve vjernike obzirom da ce ona iz sjevernog logora biti vrlo brzo izmjestena. Niko protiv gradnje dzamije u Zaliku nema nista protiv. Isto tako da napomenem kad vec ti zelis da se udaras tim da je ovo sportska sala, da je ovo najmanja sportska sala u BiH i ima duzinu obicne skolske sale sa zidovima odmah iza gola, a tribine gotovo da i ne postoje koliko je sala uska. Eto tek toliko da se zna kad se udaras smjesnim argumentima.
Da pripada Zaliku-tačno, o lokalpatriotskoj malograđanskoj površnosti kojom markiraš džematlije neću, ali ti jedno pitanje postaviti hoću. Kako osoba koja nije čekala u redu u studentskoj menzi za Ramazan zna da su džamije poluprazne??? Mislim da si shvatio. Nažalost nemam trenutno argumente za ostale džemate, ali mogu se potruditi pronaći, ako insistiraš. Nemoj sve Bošnjake odavde poistovjećivati s politikom RA, čiji sam i sam član, Velež je jedno a vjera drugo-mislim da se razumijemo...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#43 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

pure_love wrote:
usput ... najjaca stranka je NSRZB. Jedva cekaju da sagrade centar
ima itekako veze

a medju Bosnjacima je to SDA,bez ozbiljne konkurencije
Umjesto da muslimani budu pametni pa da u ovako teskim danima (pogotovo po njih) odigraju pametno, oni stalno sebi zabijaju autogolove da je to za nepovjerovati. I jos se ibretemo "a sto li nas stalno prozivaju". Jarane -- imaju i zasto. Nazalost.
sta,mi bi se trebali da krivimo sto nam pale dzamije i sl? neka,ali ne,,,hvala Allahu pa vecina ne razmisljao kao ti

SDA u samom gradu uopste nije toliko dominantna medju bosnjacima kao na selu, a ja itekako poznajem Mostar i mostarski mentalitet i dovoljno dobro da znam sta govorim i zato sam i napravio jasnu razliku izmedju sela okolo Mostara i samog grada.

@tarantula:
Ne markiram nikoga nego samo kazem u kojim naseljima ima publike, a u kojim publike nema, a kako je Zalik naselje koje pretezno naseljava ruralno stanovnistvo koje je sklonije vjerskim obicajima ja sam rekao da nemam nista protiv da se tu gradi i stanovnici tog naselja su i napunili onu salu koju spominjes sto samo po sebi namece lokaciju eventualnog islamskog centra.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#44 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

pure_love wrote:
mostarac wrote:
Brisbane wrote:Cega se pametan stidi, budala se dici !
Samo to jos objasni toj braci preko Neretve. Odi si kupit' pajceka i okreni jedno dva-tri uz Neretvu, pozovi susjede i sve ce biti kao 1989. :dance:

Na osnovu mog posta ti apsolutno nisi mogao donijeti nikakav zakljucak ponosim li se ja tim ili se ne ponosim i na kraju krajeva ti apsolutno nemas pojma da li ja uopste jedem svinjetinu. Ja sam iznio cinjenicno stanje, a sad sto je to stanje pogubno po mjerila uspjeha muftije smajkica i njegovih ahbaba to zaista, al bas zaista nije moj problem, nego muftijin.
Jos je veca bedastoca i glupost jesti svinjetinu 40 godina, a onda komsijama iz inata to prestati ciniti. To tek nema veze sa zdravim mozgom, al tebi izgleda ima.
Dakle da zakljucimo da ti aposlutno iz mog posta nisi mogao zakljuciti to sto si zakljucio, al eto osjetio si se pozvanim da zakljucis.
I na kraju cak i da jedem svinjetinu ja nisam nista manji bosanac od tebe koji je ne jedes, nisam ni nista manji patriota, nisam ni nista manji musliman od onih koji se napijaju i lese 11 mjeseci pa se uz ramazan dozovu tobe, da bi se na bajram zakucali i zasto bi se ja npr. ako jedem svinjetinu stidio toga kad ja ne vjerujem i nisam vjernik pa me ne mozes svrstati ni u katolike, ni u muslimane, ni u pravoslavne, al Bosanac ili Bosnjak jesam svidjalo se to tebi ili ne, a svidjalo se isto tako to i meni ili ne. To nisam ja sam birao, a biti Bosnjak NE ZNACI i biti musliman istovremeno. To dvoje cak nema nikakvu apsolutno vezu jedno sa drugim.
Meni dzamija nikad nece biti objekat patriotizma, nego objekat odredjene namjene isto kao i crkva i u dzamiju se ide zbog sebe samoga, a ne zbog mahale, al nazalost oni sto su dzamije pohodili i prije rata danas klanjaju kuci, jer kad vide ko je u prvim safovima zeludac im se okrene. Dzamijom se ne dokazuje patriotizam, a jos manje ljubav prema nekoj naciji. Dzamija sluzi za obavljanje vjerskih obreda i to joj je namjena, al nazalost nikad se u Bosni nisu vise gradile crkve i dzamije i nikad se vise nije dozivalo ime bozije, a da je bog manje postovan kao sto je to slucaj danas. Bog je u Bosni sveden na uglednog parlamentarca koji nema mane, a koji uvijek dobro dodje da se iskoristi njegov glas u dnevno-politicke svrhe.
A ono sto bi bog htio i zelio, ma koga to jos briga, jer on je jedan od nas, a sve sto je zajedno s nama treba da se koristi u svrhu nacije, arijevskih rasa balkasnkih plemena i zastite nas od njih.
A ko ce nas sve ostale zastiti od vas ostaje da se saceka do pojave novog Tita i novih partizana.

Ne pricaj ti meni o Mostaru-ja mostar znam..i zato kazem CISTA LAZ ;)


koja je ono stranka najjaca u Mostaru?? ;) :mrgreen:

Mostarci u njega sigurno nece ici jer mi nemamo naviku odlaska u dzamije
hahahaha,,auuu ,,ni manje ni vise od sarajlija,zenicana,sandzaklija,turcina...jedino manje od arapa,ali arapi su arapi 8-)
Ti mostar cini mi se slabo znas, al okolinu vjerovatno poznajes, a ja sam tu priznajem dosta slabiji od tebe :D
Mostarci ma koliko se ti trudio da dokazes suprotno ipak nisu ni blizu upraznjavanja vjerskih obicaja kao Saajlije i Zenicani, kada je rijec o Bosni i tu postoji jasna i vidljiva razlika i to je svako u stanju primjetiti ko zeli da gleda.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#45 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

To je samo tvoja zelja moj mostarcu,samo tvoja zelja ;) :D bilo je nekada tako,hercegovina je bila zaista zapustena vjerski gledano,ne zbog neke politike ili ideologije vec iz razloga sto bosnjacka ulema nikada nije davala toliko paznje hercegovackim bosnjacima,istorijski gledano su ih potcjenivali,ali se to danas promjenilo..otvorila se medresa,skola Kur'ana,pa sada i ovaj islamski centar itd..narod se edikuje,stvari se mjenjaju.Islam je ojacao i to znatno u Mostaru.A i sto nebi? istorijski je grad islamski obojen na svaki nacin
SDA u samom gradu uopste nije toliko dominantna medju bosnjacima kao na selu

jednostavno pogledas rezultate ;) 8-) :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#46 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

pure_love wrote:To je samo tvoja zelja moj mostarcu,samo tvoja zelja ;) :D bilo je nekada tako,hercegovina je bila zaista zapustena vjerski gledano,ne zbog neke politike ili ideologije vec iz razloga sto bosnjacka ulema nikada nije davala toliko paznje hercegovackim bosnjacima,istorijski gledano su ih potcjenivali,ali se to danas promjenilo..otvorila se medresa,skola Kur'ana,pa sada i ovaj islamski centar itd..narod se edikuje,stvari se mjenjaju.Islam je ojacao i to znatno u Mostaru.A i sto nebi? istorijski je grad islamski obojen na svaki nacin
SDA u samom gradu uopste nije toliko dominantna medju bosnjacima kao na selu

jednostavno pogledas rezultate ;) 8-) :D
sto se tice moje zelje ona ce sasvim sigurno i 100% biti uslisena, a to je da islamski centar nece biti napravljen tamo gdje prikazuje ova prezentacija i to je svakome jasno, a na drugim lokacijama nema potrebe za bacanjem ovolikih para kako bi se gurnuo prst u oko Hrvatima te ce tako ostati nesto novca i u muslimanskim dzepovima ako vec govorimo o stanju muslimana. Smisao centra nije vjersko djelovanje nego nesto sasvim drugo i to je svakom dobronamjernom jasno, jer da se tim centrom zeli poboljsati stanje vjere kod muslimana u Mostaru on bi se pravio na sasvim drugoj lokaciji, a ne na lokaciji gdje on moze biti samo izvor problema, nereda, mrznje, a u ekstremnom slucaju i mrtvih glava i na lokaciji gdje on sluzi samo kao zapisavanje teritorija i demonstracija sirove i primitivne sile. Onda ce da se ovi drugi dosjete pa ce odmah pored izbaciti jos jedan toranj od 200 metara pa ima da nam bude divno, lijepo i krasno i da svi uzivamo u vasem primitivizmu i divljastvu i urbicidu nad mostarom. Mostar je u ratu dozivio urbicid, al nakon rata je dozivio jos jedan koji i dan danas traje, a koje je plod vlasti u Mostaru koja je u uskoj sprezi sa vjerskim sluzbenicima svih konfesija.
Dakle moja zelja ce biti uslisena, a ovo ostalo sto ja pricam su fakti i cinjenicno stanje koje znam da te boli, al to nije moj problem.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#47 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by pure_love »

zivi bili pa vidjeli,,kad IZ nesto zeli-IZ to dobije...uvijek :D :run: :D

zasto ne pricas protiv krstine nad Mostarom? zbog cega bi to dzamija bila provokativna???? zna se koga dzamije provocirjau,iste one koji neki dan dzamiju na dan bajrama spalise
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#48 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

pure_love wrote:zivi bili pa vidjeli,,kad IZ nesto zeli-IZ to dobije...uvijek :D :run: :D

zasto ne pricas protiv krstine nad Mostarom? zbog cega bi to dzamija bila provokativna???? zna se koga dzamije provocirjau,iste one koji neki dan dzamiju na dan bajrama spalise
ah samo sam cekao taj argument sa krstom :D
Dakle ako je neko ubio pedeset ljudi, ja imam potpuno pravo da kao odgovor ubijem 50 :D
Jedni su govno, a drugi malo manje govno i zato su kao bolji. De urazumi se. IZ sasvim sigurno nece dobiti dozvolu za gradnju koju je planirala i to bilo ko razuman zna. To je teritorija koju je zapishao HDZ i tu IZ nije u stanju da obnovi stare dzamije, a ne da gradi novu. Dakle Mostar nije Sarajevo pa da IZ moze da gradi gdje joj sta padne napamet i ljudima pod prozore podize munare. U Mostaru to mogu samo u pola grada, a u drugoj poli istovjetan teror radi katolicka crkva. U Mostaru se ma koliko se neki trudili i danas zna u kvadratni metar sta je cije i ko gospodari svakim stablom drveta na ulici, a ne nesto drugo.
Isto tako zelim reci da ima jedan problem sa ljudima tvog kova, a to je da su jako nenacitani i uopste ne citaju, a onda se i posljedice mogu razumjeti. Zasto ovo govorim? Razlog je jednostavan, a to je da ako procitas moje postove na ovoj temi vidices da sam se krsta na humu dotakao jednom, a tornja crkve 2 puta, al ti si ipak nasao za shodno da me optuzis za izdaju interesa dobrih smajkicevih bosnjana iako nisi procitao uopste moje postove, a isto tako si uzeo sebi za pravo da udjes u diskusiju sa sagovornikom kojeg uopste ne slusas (ne citas u ovom slucaju). Nadvikivati se s nekim ne slusajuci uopste sta sagovornik ima da kaze je u najmanju ruku nevaspitano i nekulturno vodjenje dijaloga.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#49 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by mostarac »

pure_love wrote:zivi bili pa vidjeli,,kad IZ nesto zeli-IZ to dobije...uvijek :D :run: :D

zasto ne pricas protiv krstine nad Mostarom? zbog cega bi to dzamija bila provokativna???? zna se koga dzamije provocirjau,iste one koji neki dan dzamiju na dan bajrama spalise

Odlicno. Predlazem da se na Musali napravi jedan veliki katolicki centar, taman zgodno u blizini muftijstva za vjerski dijalog.
P.S. Ko minira i spali dvije crkve u Blagaju u ratu?

Ja ne kazem da su svi isti, al taj argument zna se kome smetaju dzamije je deplasiran i nije argument, jer ja ti onda sasvim legitimno mogu postaviti pitanje kome smetaju crkve?

Na kraju krajeva ako cemo posteno, dzamija u sjevernom logoru je prije sto godina bila crkva i zasto su bas na toj dzamiji zvucnici najglasniji i do prije dvije-tri godine, a sad ne znam, okrenuti prema zapadnom mostaru?
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#50 Re: ISLAMSKI CENTAR MOSTAR - WEB PREZENTACIJA

Post by bato99 »

na lokaciji sa slike ne vjerujem da će tu biti islamski centar...a i pun mi je kurac više crkvi i dzamija po mostaru...jebla vas vjera sve zajedno bilo koja,,dajte ljudima posla i privrede
Post Reply